Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Ainur
1 >
mínus indicator plus

ako   ako

povedal Smerácky generálny prokurátor: problém má celá táto spoločnosť. My sme mali byť na námestiach ten deň, keď Gašpar nevymenoval Čentéša, v čase Kuciakovej smrti už bolo neskoro - my všetci sme ho zabili svojou ignoranciou voči právu a spravodlivosti.
 
mínus indicator plus

komunista   komunista

Kon. 50. r. sa tajne vrátil do Španielska Julian Grimau, aby pomáhal organizovať komunistickú stranu. Po tom, čo ho polícia v nov. 1962 zatkla, bol mučený a spútaný na rukách vyhodený z okna, ale prežil a Franco osobne rozhodol, že bude popravený. Proces-fraška vyvolal vo svete vlnu protestov, do Madridu dorazilo 800 000 telegramov na jeho podporu. Grimau nakoniec nebol súdený za svoje angažovanie sa v komunistickom hnutí, čo by znamenalo nanajvýš trest odňatia slobody, ale absurdná obžaloba ho vinila z údajných zločinov spáchaných za občianskej vojny. Grimau bol súdený a odsúdený na smrť vojenským tribunálom. Milosť pre neho požadovalo mnoho svetových osobností, vrátane pápeža Jána XXIII., ale Franco neustúpil. 20. apr. bol Grimau odvezený na vojenskú strelnicu v Madride, kde ho postupne odmietli zastreliť ako civilní gardisti, tak profesionálni vojaci. Popravčia čata bola nakoniec zostavená zo záložných vojakov, ktorí boli tak nervózni, že ani 27 ich striel nestačilo k usmrteniu odsúdenca, ktorého musel nakoniec 2 ranami do hlavy "doraziť" veliaci dôstojník.
 
mínus indicator plus

jéžíš,   jéžíš,

nomen - omen. výskumná univerzita. a nevýskumná, to je čo za pakáreň?!!!
 
mínus indicator plus

videla som to   videla som to

bola som na ten film pozvaná a nadávala, že čo za blbosť a odchádzala viac ako spokojná, dobrá záležitosť.
 
mínus indicator plus

 

Učiteľ môže mať v triede niekoľko žiakov so špeciálnymi potrebami a ku každému z nich v rámci vyučovacej hodiny dokáže pristupovať individuálne Tak keď 1 asistent 1 integráča nezvládal, o tom je článok, tak zvládne 1 učiteľ niekoľko integráčov individuálne(!) popri 20 ďalších žiakoch - vite čo, dovezte si tých fínskych supermanov, úplne kľudne.
01.11.2019 23:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

taká škola   taká škola

v prvom rade nemala nikdy vzniknúť, lebo jej obsah je nelogický. a nie je to len o nej, ale o spúste odborných škôl, ktoré nemajú opodstatnenie, potom nemajú ani morálku, to je zákonité. ministerstvo si nerobí svoju psiu robotu a púšťa do siete takéto tragické inštitúty. potom sú sklamaní a frustrovaní žiaci, vyučujúci, ale hlavne, utrpí ich uplatnenie - mal by im štát za to zaplatiť odškodnenie.
 
mínus indicator plus

keď   keď

nebudem mať deti, tak mi to bude ľúto, ale svadba? na tom prd zaleží
 
mínus indicator plus

aký sladký   aký sladký

je ten premiér... Prečo nepovie to podstatné? koľko zo sumy tých zmeniek malo ísť Smeru? oni sú horší ako mafia, lebo tá si svojich zastáva, oni si nastrkajú ľudí kde-kam a keď majú problémy ako Jankovská, tak sa od nich odstrihnú. to je také málo prorodinné...
 
mínus indicator plus

stručne   stručne

mínus 1 volička
 
mínus indicator plus

 

naša 1 stíhačka! keď budú takto robíjať tie F16, mohli sme radšej opraviť cesty
 
mínus indicator plus

ake smiesne, ake opatrne   ake smiesne, ake opatrne

akoby navrhovali povinne darovanie oblicky :o Je jasne, ze inak vyzera studium a priprava maturitného predmetu a nematuritného - ucebnice nie su zdaleka taka motivacia ako zeleny stol. Maturita z mat. nie je konzervativna ani liberalna agenda, zbytocne sa sas rozdrapuje - to je agenda sedliackeho rozumu, ze ked niekto studuje gymnázium, nemala by ho minut znalost prírodovedného predmetu, co mat. uplne nie je... Gymnazista by si mal povinne vybrat zo skupiny instrumentalnych predmetov (mat., jazyky, informatika, telocvik/, prírodovedných (biologia, fzyika, chemia/ a spolocenskovednych (dejepis, zemepis, umenie, obcianska nauka/ A ked bude musiet chudacik maturovat z 5 predmetov, no tak nech, a co - nepopularne, ale proti tupote potrebne.
 
mínus indicator plus

ministerka   ministerka

by si mala uvedomiť, že už tam dlho nebude a buď tam bude pre školstvo, seba a svoj odborný a morálny kredit - alebo pre SNS
 
mínus indicator plus

7 z 11   7 z 11

Pridala som vam cm
 
mínus indicator plus

áno...   áno...

tiež som si myslela, že chcem lásku, ale úprimne, nech dobre vyzerá a má prachy, to je celkom dosť.
Reakcia k téme: Láska je prázdne slovo
14.08.2019 0:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

ano   ano

ale hlavne, Truban je trúba, nemá charizmu a autoritu, mňa zatiaľ nepresvedčil. nemá ani víziu a reč. Odpúšťam mu trávu, trosečníkovi, čo iné sa dá "budúcemu premiérovi"
 
mínus indicator plus

bez ohľadu na trávu   bez ohľadu na trávu

toto nie je prototyp premiéra...
 
mínus indicator plus

chcú   chcú

nás nielen okradnúť, ale aj zabiť. obludy
 
mínus indicator plus

keď   keď

podpísal zmenky, podpíše aj nájomnú vraždu. jemu Markíza "za to stojí", neuveriteľný b.stard, že sa tým súd vôbec zaoberá, celé je to skrz naskrz amorálne. taký vrchol bezohľadnosti, a to bol niekdy minister vlády, otras a hrôza
 
mínus indicator plus

 

Učivo by malo dávať zmysel a súvislosti, ale nechápem, čo je zlé na výklade. To je demagógia, že vysvetľovať sa nemá, pritom od toho tam učiteľ je, vie viac, tak to odovzdáva ďalej - komunikáciou, demonštráciou... - veď aj každodenná skúsenosť o tom svedčí. Keď sa pýtate miestneho človeka na cestu a on vám odpovedá, podáva vám výklad, vysvetlenie - a ste s tým ok, prečo to v škole nie je ok? ten princíp je ten istý. Čítanie z knihy je potrebné, jazyk je náš hlavný sociálny a pracovný nástroj, ústny, fixovaný písmom - malo by sa to striedať - zase sa vyrába problém, kde je úžitok - to je pre naše školstvo typické. A učitelia nie sú proti práci v skupinách, ale keď si niekto skupinovú prácu v triede predstaví ako poradu alebo konferenciu v zamestnaní, tak v škole asi v živote nebol. Deti vedia pracovať (hrať sa) v tíme, ale nevedia to robiť intencionálne a organizovane: pracujú len niektorí, nerovnomerne, nedá sa to sledovať a kontrolovať - učiteľov to vyčerpáva s malým efektom. Tak preto sa nepracuje v skupinách, lebo to nefunguje!
 
mínus indicator plus

 

97 stacionarov v Presovskom kraji? to tam aj nieco ine robia ako podvody? toto je systemove rozkradanie a nikto za to neponesie zodpovednost, ako obycajne. vyhovoria sa zo vsetkych tych zlocinov, spravodlivost tu zdochla. este nech si niekedy zoberu do papule starostlivost o starych a chorych
 

1 >

Najčítanejšie na SME