Nedeľa, 5. apríl, 2020 | Meniny má Miroslava

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Marian Vojtko
1 >
mínus indicator plus

 

Ťava v Amerike pred rokom tristo? Docestovala tam aj s mačkou isto. Len hrb nechala doma a stala sa z nej lama. Na toto sa už ani Däniken nechytá, umelá inteligencia na smečku prekvitá.
 
mínus indicator plus

 

Objavila sa niekde informácia, koľko rokov mal vodič nákladného auta? A ako dopadla jeho skúška na alkohol? Pri správach o dopravných nehodách sú tieto informácie bežne okamžite zverejnené. Ale v tomto prípade som to akosi nezaregistroval. Skúška na alkohol. Iba ak je vodič ťažko zranený, tak v správe býva, že skúška sa urobí po odbere krvi. Inak sa robí dychová skúška hneď po nehode a výsledok býva k dispozícii aj novinárom. V tomto prípade bol vodič len ľahko zranený. Vek vodiča. Páni politici sa pred nedávnom rozhodli riešiť nedostatok profesionálnych vodičov znížením veku pre získanie vodičského preukazu na nákladné auto a autobus. Keď nám po cestách z ťažkými kolosmi jazdiť neskúsení tínedžeri, budú takéto tragédie asi častejšie.
 
mínus indicator plus

 

Niekedy taký požiar je jediná cesta, ako dostať od pamiatárov súhlas na opravy za splniteľných podmienok...
 
mínus indicator plus

Ukradli, alebo neukradli?   Ukradli, alebo neukradli?

"odkiaľ mali odcudziť šperky" - čiže im nieto prikázal kradnúť, ale oni to nespravili?
 
mínus indicator plus

 

Halloweenovské šialenstvo zďaleka nie je o vyrezanej tekvici. Na tej nemusí byť nič zlé, skôr je to dobrá aktivita s deťmi. Ale čo poviete na toto? https://presstv.sk/zpravy/tip-...
 
mínus indicator plus

chabá logika článku   chabá logika článku

Americký pôvod má skutočne len to, čo je indiánske. Všetko ostatné bolo do Ameriky prinesené a teda nemá americký pôvod. Ale nová ideová náplň a komercializácia, ktoré severo-gringovia dali tomuto sviatku, podobne ako aj Santa Clausovi, to už americký pôvod má. A implantácia do Európy je štandardná amerikanizácia. Argumentačná logika v článku je veľmi chabá. Ak by sme takto argumentovali, veselo môžeme všade kresliť napríklad hákové kríže, veď ani tie nemajú nemecký pôvod.
 
mínus indicator plus

 

Vikingovia vedeli po anglicky?
 
mínus indicator plus

 

Nie je to na nich. Je to bezpečnostné riziko a tak prezident, predseda parlamentu a predseda vlády aj keby chceli, nesmú spolu cestovať. Ani v USA prezident s viceprezidentom nesmú byť v jednom lietadle. A o čo by Slovensko prišlo? Nastala by ústavná kríza. Ak by padlo lietadlo s Pelem a kapitánom, nemal by kto vyhlásiť nové parlamentné voľby a rozpustiť súčasný parlament. A tak by tá sebranka, čo ju tam máme teraz, pelešila na hradnom vŕšku doživotne. A to by sme predsa nechceli!!!
 
mínus indicator plus

Je to v rodine?   Je to v rodine?

"Generálneho prokurátora podľa zákona zastupuje v plnom rozsahu práv a povinností I. námestník ... Prvá námestníčka KOVÁČIKOVÁ..." "Funkcia generálneho prokurátora... Jeho právomoci sú zo zákona čiastočne obmedzené len vo vzťahu k špeciálnej prokuratúre, ktorá patrí pod Dušana KOVÁČIKA." Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina (Limonádový Joe)
 
mínus indicator plus

 

Rieši to aj napojenie cesty od Studienky na diaľnicu? Pred cca 8 rokmi plán rozširovania diaľnice D2 na viac pruhov a vybudovania kolektorových ciest popri diaľnici počítal s diaľničnou križovatkou práve na tejto ceste.
 
mínus indicator plus

História nie je vaša silná stránka.   História nie je vaša silná stránka.

Pred 4000 rokmi o chemickej kastrácii nemali ani tušenia. Vtedy sa omnoho menšie delikty trestali rovnou smrťou. A odseknutie ruky zlodejovi v našej oblasti sa realizovalo ešte aj v 17. storočí.
 
mínus indicator plus

 

Dosť im tie autobusy horeli.
08.07.2019 22:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Profesore, mýlite si Filištíncov s Kanaánčanmi. Boje Izraelitov s Filištíncami boli obranného charakteru. Filištínci v tom čase mali vo výzbroji technologickú prevahu. To im umožňovalo robiť lúpežné výpravy a rabovania z pobrežia kde žili, do vnútrozemia.
 
mínus indicator plus

 

Práveže geocentristi boli presvedčení, že pre svoje učenie majú vedecké dôkazy. Veci treba vnímať v kontexte doby - napr. vtedy ešte nepoznali newtonov gravitačný zákon. Tiež nesprávne píšete o kruhových dráhach planét okolo Zeme. Práve naopak, to bol najväčší problém geocentrizmu - dráhy planét. Bolo jasné, že nemôžu byť kruhové. Od Ptolemaia celé storočia sa trápili výpočtami, ako vyzerajú dráhy planét pri obehu okolo Zeme. A práve v čase Kopernika to už mali zmáknuté. Mali vytvorené zložité rovnice, ktoré tieto dráhy definovali. Preto Koperníkov názor vnímali ako nevedecký, pretože jeho tvrdenie, o kruhových dráhach okolo Slnka bolo čírou špekuláciou, vedecky nepodloženou, práve naopak vedecké skúmanie ju vyvracalo. Ďalej bol argumentom za stacionárnu Zem fakt konštantnej polohy hviezd. Vedecké poznatky jasne hovorili, že ak sa pozorovateľ pohybuje, tak vzájomná poloha pozorovaných objektov sa mení. Lenže polohy hviezd sa nemenia, čiže pozorovateľ stojí na mieste. Netušili, že vzdialenosť hviezd je taká enormne veľká, že pohyb Zeme je v tomto vzťahu zanedbateľný. Veda 16. storočia dávala za pravdu geocentristom. Zmena prišla až Keplerom a po ňom Newtonom. (Galileo bol v tomto arogantný babrák.) Čo sa týka Tycha, on bol viac hvezdár - pozorovateľ nebeských javov, než matematik. Kepler naopak, ako matematik staval na Tychových dlhoročných poozorovaniach. Či bol Tycho heliocentrista neviem. Takýto jeho obraz vo Werichovej filmovej rozprávke Cisárov pekár nemá s realitou veľa spoločného.
 
mínus indicator plus

Nezmysel   Nezmysel

"Táto jeho predstava zostala viac-menej v platnosti až do neskorého stredoveku a definitívne ju vyvrátil až Mikuláš Koperník." - toto nie je pravda. Mikuláš Kopernik bol prvý, ktorý Ptolemaiovu geocentrickú sústavu vesmíru vážne spochybnil, ale nevyvrátil ju. Chýbali mu k tomu vedecké dôkazy. Vedecké dôkazy však vyvracali jeho predstavu o heliocentrickej sústave, pretože on predpokladal, že dráhy planét sú kruhové. Vyvrátiť geocentrizmus a dokázať heliocentrizmus sa nepodarilo ani Galileovi, preto na súde neuspel. Podarilo sa to Jánovi Keplerovi, keď vypočítal dráhy planét, po ktorých obiehajú okolo Slnka.
 
mínus indicator plus

aj redaktori Sme sa asi pokladajú   aj redaktori Sme sa asi pokladajú

Pýtali sa futbalového fanúšika DAC Dunajská Streda, aký je stav zápasu. Vedieme a vedieť budeme.
 
mínus indicator plus

 

Rodové stereotypy sú zakázané, ale rasové nie. Reklama na krém na topánky - ZAKÁZANÁ: Mamička ráno, prv ako deti odvedie do školy a škôlky im krémom vyčistí topánky. (je zakázané zobrazovanie žien, ktoré nie sú zodpovedné za nič iné než za varenie a upratovanie) Reklama na rovnaký produkt - POVOLENÁ: Černoch na ulici čistí topánky ľuďom z vyšších vrstiev spoločnosti. (rasový stereotyp zakázaný nie je; tohto pracovitého muža sa netýka ani zákaz zobrazovať mužov ako jedincov neschopných urobiť základné práce)
 
mínus indicator plus

 

Kiska nie je moja šálka kávy, ale ako prezidenta som ho rešpektoval, a nemal som mu v podstate veľmi čo vytknúť. Tiež sa mi nepáči, keď ho teraz osvietení mienkotvorcovia snažia podupať, aby nekonkuroval progresívcom. Ale toto, ako "si zostavuje" stranu z rôznych známych osôb politiky, ktorí doteraz reprezentovali rôznorodé postoje a hodnoty, tak to mi pripomína rozprávku o psíčkovi a mačičke, keď piekli tortu. Dali tam vštko, čo každý z nich mal rád. A výsledok...
 
mínus indicator plus

 

Len trápne, vtipu ani za mak. Ideologická kampaň v Sme sa zamerala proti Kiskovi?
Reakcia k téme: Kiska premiér (Sliacky)
11.06.2019 9:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Skôr nezvládol predbiehací manéver.
 

1 >

Najčítanejšie na SME