Utorok, 15. október, 2019 | Meniny má Terézia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Marian Vojtko
1>
mínus indicator plus

 

Nie je to na nich. Je to bezpečnostné riziko a tak prezident, predseda parlamentu a predseda vlády aj keby chceli, nesmú spolu cestovať. Ani v USA prezident s viceprezidentom nesmú byť v jednom lietadle. A o čo by Slovensko prišlo? Nastala by ústavná kríza. Ak by padlo lietadlo s Pelem a kapitánom, nemal by kto vyhlásiť nové parlamentné voľby a rozpustiť súčasný parlament. A tak by tá sebranka, čo ju tam máme teraz, pelešila na hradnom vŕšku doživotne. A to by sme predsa nechceli!!!
 
mínus indicator plus

Je to v rodine?   Je to v rodine?

"Generálneho prokurátora podľa zákona zastupuje v plnom rozsahu práv a povinností I. námestník ... Prvá námestníčka KOVÁČIKOVÁ..." "Funkcia generálneho prokurátora... Jeho právomoci sú zo zákona čiastočne obmedzené len vo vzťahu k špeciálnej prokuratúre, ktorá patrí pod Dušana KOVÁČIKA." Padouch nebo hrdina, my jsme jedna rodina (Limonádový Joe)
 
mínus indicator plus

 

Rieši to aj napojenie cesty od Studienky na diaľnicu? Pred cca 8 rokmi plán rozširovania diaľnice D2 na viac pruhov a vybudovania kolektorových ciest popri diaľnici počítal s diaľničnou križovatkou práve na tejto ceste.
 
mínus indicator plus

História nie je vaša silná stránka.   História nie je vaša silná stránka.

Pred 4000 rokmi o chemickej kastrácii nemali ani tušenia. Vtedy sa omnoho menšie delikty trestali rovnou smrťou. A odseknutie ruky zlodejovi v našej oblasti sa realizovalo ešte aj v 17. storočí.
 
mínus indicator plus

 

Dosť im tie autobusy horeli.
08.07.2019 22:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Profesore, mýlite si Filištíncov s Kanaánčanmi. Boje Izraelitov s Filištíncami boli obranného charakteru. Filištínci v tom čase mali vo výzbroji technologickú prevahu. To im umožňovalo robiť lúpežné výpravy a rabovania z pobrežia kde žili, do vnútrozemia.
 
mínus indicator plus

 

Práveže geocentristi boli presvedčení, že pre svoje učenie majú vedecké dôkazy. Veci treba vnímať v kontexte doby - napr. vtedy ešte nepoznali newtonov gravitačný zákon. Tiež nesprávne píšete o kruhových dráhach planét okolo Zeme. Práve naopak, to bol najväčší problém geocentrizmu - dráhy planét. Bolo jasné, že nemôžu byť kruhové. Od Ptolemaia celé storočia sa trápili výpočtami, ako vyzerajú dráhy planét pri obehu okolo Zeme. A práve v čase Kopernika to už mali zmáknuté. Mali vytvorené zložité rovnice, ktoré tieto dráhy definovali. Preto Koperníkov názor vnímali ako nevedecký, pretože jeho tvrdenie, o kruhových dráhach okolo Slnka bolo čírou špekuláciou, vedecky nepodloženou, práve naopak vedecké skúmanie ju vyvracalo. Ďalej bol argumentom za stacionárnu Zem fakt konštantnej polohy hviezd. Vedecké poznatky jasne hovorili, že ak sa pozorovateľ pohybuje, tak vzájomná poloha pozorovaných objektov sa mení. Lenže polohy hviezd sa nemenia, čiže pozorovateľ stojí na mieste. Netušili, že vzdialenosť hviezd je taká enormne veľká, že pohyb Zeme je v tomto vzťahu zanedbateľný. Veda 16. storočia dávala za pravdu geocentristom. Zmena prišla až Keplerom a po ňom Newtonom. (Galileo bol v tomto arogantný babrák.) Čo sa týka Tycha, on bol viac hvezdár - pozorovateľ nebeských javov, než matematik. Kepler naopak, ako matematik staval na Tychových dlhoročných poozorovaniach. Či bol Tycho heliocentrista neviem. Takýto jeho obraz vo Werichovej filmovej rozprávke Cisárov pekár nemá s realitou veľa spoločného.
 
mínus indicator plus

Nezmysel   Nezmysel

"Táto jeho predstava zostala viac-menej v platnosti až do neskorého stredoveku a definitívne ju vyvrátil až Mikuláš Koperník." - toto nie je pravda. Mikuláš Kopernik bol prvý, ktorý Ptolemaiovu geocentrickú sústavu vesmíru vážne spochybnil, ale nevyvrátil ju. Chýbali mu k tomu vedecké dôkazy. Vedecké dôkazy však vyvracali jeho predstavu o heliocentrickej sústave, pretože on predpokladal, že dráhy planét sú kruhové. Vyvrátiť geocentrizmus a dokázať heliocentrizmus sa nepodarilo ani Galileovi, preto na súde neuspel. Podarilo sa to Jánovi Keplerovi, keď vypočítal dráhy planét, po ktorých obiehajú okolo Slnka.
 
mínus indicator plus

aj redaktori Sme sa asi pokladajú   aj redaktori Sme sa asi pokladajú

Pýtali sa futbalového fanúšika DAC Dunajská Streda, aký je stav zápasu. Vedieme a vedieť budeme.
 
mínus indicator plus

 

Rodové stereotypy sú zakázané, ale rasové nie. Reklama na krém na topánky - ZAKÁZANÁ: Mamička ráno, prv ako deti odvedie do školy a škôlky im krémom vyčistí topánky. (je zakázané zobrazovanie žien, ktoré nie sú zodpovedné za nič iné než za varenie a upratovanie) Reklama na rovnaký produkt - POVOLENÁ: Černoch na ulici čistí topánky ľuďom z vyšších vrstiev spoločnosti. (rasový stereotyp zakázaný nie je; tohto pracovitého muža sa netýka ani zákaz zobrazovať mužov ako jedincov neschopných urobiť základné práce)
 
mínus indicator plus

 

Kiska nie je moja šálka kávy, ale ako prezidenta som ho rešpektoval, a nemal som mu v podstate veľmi čo vytknúť. Tiež sa mi nepáči, keď ho teraz osvietení mienkotvorcovia snažia podupať, aby nekonkuroval progresívcom. Ale toto, ako "si zostavuje" stranu z rôznych známych osôb politiky, ktorí doteraz reprezentovali rôznorodé postoje a hodnoty, tak to mi pripomína rozprávku o psíčkovi a mačičke, keď piekli tortu. Dali tam vštko, čo každý z nich mal rád. A výsledok...
 
mínus indicator plus

 

Len trápne, vtipu ani za mak. Ideologická kampaň v Sme sa zamerala proti Kiskovi?
Reakcia k téme: Kiska premiér (Sliacky)
11.06.2019 9:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Skôr nezvládol predbiehací manéver.
 
mínus indicator plus

 

Malé prevádzky nebudú mať povinnosť zálohovať, iba veľké. Keďže Slovač sme špekulanti, nie menší ako Škóti či Židia, hrozí, že ľudia budú chcieť "zarábať" typicky slovenským spôsobom: kupovať nezálohované v malých prevádzkach a odovzdávať vo veľkých prevádzkach za zálohu. Navyše už odteraz si začnú odkladať plastové fľaše, aby ich mohli po zavedení zálohovania speňažiť. Voči tomu sa však veľké prevádzky budú musieť brániť. Ako? 1. Budú brať kus za kus. 2. Pri odovzdaní fľaše alebo plechovky predložiť pokladničný blok o zakúpení v ich prevádzke. 3. Pri zakúpení budú dávať špeciálny kupón, oprávňujúci odovzdať prázdne fľaše a plechovky. V 1. prípade bude nereálne, aby zákazník dostal naspäť finančnú hotovosť, ktorú ako zálohu zaplatil pri kúpe. V 2. a 3. prípade bude nemožné zálohované obaly vrátiť v prípade straty dokladu od kúpy. Neverím, že by poslanci v zákone domysleli takéto "detaily", keďže vidíme, aké paškvily vychádzajú z dielne NR SR.
 
mínus indicator plus

 

Ej, ste veľmi zlým pozorovateľom. Pozrite si ešte raz video v článku 3:05 - 3:36. Sú to dve vety, ktoré na seba jasne nadväzujú. V tej vete "o ťažkom hriechu" hovorí o tých, ktorí v televízii propagovali kandidátov ultraliberálnych strán. Tá Vaša úvaha o prepojení liberalizmu a konzervativizmu je chybná v tom, že nie ideológie majú rovnaké prvky, ale že ich predstavitelia sa v niektorých oblastiach môžu zhodnúť. Napr. boj s organizovaným zločinom a jeho prepojenie so štátnym aparátom. Ale to nie je otázka konzervatívnych či liberálnych postojov. Navyše aj konzervatívec rešpektuje osobnú slobodu jednotlivca, aj liberál rešpektuje isté hodnoty, v ktorých je dobro spoločnosti nadradené záujmom jednotlivca. To, čo spomínate z kampane, že konzervatívci môžu akceptovať niektoré prvky liberalizmu, to hovorili práve liberáli v snahe pritiahnuť si voličov z druhej strany.
 
mínus indicator plus

 

Aj kňazi majú volebné právo, a nikto im ho neupiera. Aj ja som bol voliť, a otvorene hovorím, že za istých okolností by som volil aj pani Čaputovú. Hoci som volil Františka Mikloška, rešpektujem pani Čaputovú ako prezidentku a podporím ju vo všetkom dobrom, čo bude robiť. Ale v tej biskupovej kázni sa jedná o tom, že niektorí kňazi verejne v mediách vyjadrili podporu názorom absolútne nezlučiteľným s hodnotami, ktoré majú ako kňazi chrániť. Čiže sa spreneverujú svojmu povolaniu - a v tom je ten ťažký hriech. V tom už je aspoň úprimnejší (Ján Krstiteľ) M. Balázs, ktorý opustil kláštor a zanechal kňazskú službu a išiel k pani Radičovej.
 
mínus indicator plus

nazývate sa pozorovateľom   nazývate sa pozorovateľom

Vypočujte si slová biskupa ešte raz. Lebo keď počúvate na pol ucha a podľa toho súdite, tak sa dostávate do fatálneho omylu. Biskup hovorí o kňazoch, ktorí podporujú liberálnych kandidátov, že sa dopúšťajú ťažkého hriechu. Nie o voličoch.
 
mínus indicator plus

 

Keby tam nebola priekopa, tak ten autobus skončí v obývačke alebo v kuchyni najbližšieho domu.
 
mínus indicator plus

A napadlo Vám,   A napadlo Vám,

že lekári a zdravotný personál nemocnice v tom môžu byť nevinne? Oni si mohli naozaj svoju prácu odviesť na 100% perfektne. Lenže ak im z transfúznej stanice dodajú zle označenú krvnú konzervu, nemôžu tušiť, že niečo nie je v poriadku. Pri operácii sa netestuje každá krvná konzerva, či údaje na štítku sedia s obsahom balenia.
 
mínus indicator plus

 

Podbranč - to už nie je Záhorie. Ale to je detail, keďže redakcia Sme zvykne zaradiť do regionálneho spravodajstva "Záhorie" aj správy z Dunajskej Stredy, o Trnave nehovoriac...
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME