Sobota, 23. november, 2019 | Meniny má Klement

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: daspliff22
1>
mínus indicator plus

 

Každoročne túto zbedacenu krajinu opúšťa cca. 70 tis. Ľudí. Natrvalo. Mal som tú česť byť medzi nimi.
21.11.2019 13:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Prihlasivali sme sa cca dva mesiace dozadu.. žiadny problém a byrokracia.
Reakcia k téme: Nemecká otvorená náruč
15.11.2019 20:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ak bude pohreb všetkých obetí, určite sa tam zúčastnia aj predstavitelia vlády. Prosím Vás, nenechajte Danka bozkávať stuhy na vencoch. Je to nevkusné.
 
mínus indicator plus

 

Tomu sa mi nechce veriť. My sme s manželkou zaniesli na radnicu nájomný zmluvu a hneď sme dostali papiere o trvalom pobyte. Ešte ten deň sme zaniesli papiere na zdravotnú poisťovňu a daňový úrad. Nikde nám nič nehovorili, že sa to nedá. Manzelkine doklady o vzdelaní ako aj moje bez problémov akceptoval zamestnávateľ. Atď. Proste všetky úrady obehane za jeden deň.
Reakcia k téme: Nemecká otvorená náruč
13.11.2019 12:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nevie niekto, či Greta vyjadrila znepokojenie nad jej zničeným detstvom?
 
mínus indicator plus

 

Ja som si nedávno celkom drsné prdol medzi regálmi v kauflande a chvalabohu ma sbs - ka nechytila. Bolo to najhorších 10 minút v mojom živote. Som myslel že dostanem 5 natvrdo..
 
mínus indicator plus

 

To mňa sa raz snažil jeden (asi) revízny technik presvedčiť, po rozdelení TNC sustavy na TNC-S sa po znovu pripojení PE a N nič nestane a je to bežné. A ten istý ma presviedčal, že prudovy chranic s 30 mA a 300 mA je to isté a nemá vplyv na bezpečnosť. Pre živé organizmy samozrejme. Ďalší sa má vehementne snažil presvedčiť, že pri meraní zemného odporu pri bleskozvodoch, keď polejem trasu vodou meranej svorky - zemniacej tyče, tak odpor znizim aj o polovicu. Raz som pre vlastné sebauspokojenie polial tu trasu. Asi 2000 litrami vody zo studne. Na druhý deň bol odpor nameraný o 0,6 ohmu menší. Za suchého stavu bol 3,7.ale aj odchýlku prístroja treba vziať na zreteľ...
 
mínus indicator plus

 

Mojej profesie sa kríza nikdy nedotkne. Práve naopak. Počas ekonomických kriz mám najviac práce..som hrobar a vtedy mám veľa práce so samovrahmi, ktorý to vzdali. :)))
 
mínus indicator plus

 

Prakticky ma nič neprekvapilo. Iba jedna vec. Prirovnať Elán ku Queen, tak na to si netrúfol ani James Hatfield z Metallica...
 
mínus indicator plus

 

Vodík sa vyrába z fosílnych zdrojov? A ja reku že primárne z vody tzv. elektrolyzou.
 
mínus indicator plus

 

Čo na to Greta?
 
mínus indicator plus

 

Som elektrikarom viac ako 20 rokov, ale ostal som len pri 23. Ale keď čítam tie diskusie, tak sa mi kliešte lámu. Veď oni nevedia ani čo píšu. Nemajú elementárne znalosti o TT,IT, a pod. Nevedia čo je to el.dym sila. Nevedia nič o poruchách na vedení. Pre nich je jediná porucha skrat. Lenže nerozoznanie mäkký a tvrdý skrat. Nerozoznaju čo je to fazovy posun a jeho vplyv na dimenzovanie ochran zariadení.a to prosím robím už dva roky v Nemecku vo firme čo ma viac ako 140 zamestnancov a sú so mnou spokojný. Že vraj:) že vraj patrím medzi tých lepších elektrikárov. A to sám som sa pred sebou priznal že mám občas značne medzery. Ale učíme sa celý život, že?
 
mínus indicator plus

 

N- neutrálny vodič. Ty si revízny technik ako ja pilot raketoplánu. :)
 
mínus indicator plus

 

V dnešnej dobe modernej komunikácie a sociálnych sietí, prečo nedokáže štát vyseparovat zrno od pliev a ten ľudský odpad poslať niekam preč? Prečo ľudia musia žiť stále v strachu pred kvázi neonazi kultúrou?
 
mínus indicator plus

 

Si mu naložil... )
 
mínus indicator plus

 

Hovorí ti niečo elektro dynamická sila? Pri údere blesku do tyče a následnému zvedeniu do zeme asi ťažko. Proste polystyrén ti určite nepotrha..😁 elektro dynamická sila potrebuje protipól. Inak už len jej meno stráca zmysel. Takže ak ti buchne blesk ako do Dankovho stoziaru a ty máš zvod pod polystyrénom, nič sa nestane..ani najmenší škrabanec nebudeš mať na fasáde. Neboj, normotvorcovia vedia čo píšu. A ver, že pred tým, ako sa to dalo do obehu sa robilo veľa testov...
 
mínus indicator plus

 

Geniálne a pritom jednoducho napísané. Nikto sa nemá čo starať do maternice ženy!!!! NIKTO. !!!!
 
mínus indicator plus

 

N je z francúzskeho neutral. Správne je Neutrálny vodič PEN v TNC sústave. Nulak si vymysleli naši majstri niekedy v 50 - tých rokoch. Odborná lit. Pozná len PEN ochranny, resp. PE a N ako neutrál. Skús ísť do Nemecka, Rakúska, Anglie, Garancie a pod a povedať im o N vodiči ako o nul aader alebo Zero wire a pod. Budú na teba kukať ako puk.
 
mínus indicator plus

 

Pane bože. Tu je odborníkov. A stále nechápem prečo je SK na chvoste EÚ v mzdách. Veď na západe by ste už mali 5000€ len taký fukot..
 
mínus indicator plus

 

Prečo mätiete čitateľov? Že tlak v Pascaloch? My sme zvyknutí na olympijské bazény ( sme jednotka objemu) alebo koňoch ( sme jednotka výkonu rasp. Práce). Tlak v jednotkách sme je udavany v tlaku slonej nohy na krabicu od pizze.. ale s tým hydrostatickym ľuďom ma tiež dostali.)
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME