Piatok, 18. október, 2019 | Meniny má Lukáš

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: nuss31
1>
mínus indicator plus

no a čo?   no a čo?

aliancia za rodinu je zdruzenie zdruzeni, ktoreho ulohou je posobit v legislativnom procese. Normalna lobisticka organizacia. S jej cielmi mozte a nemusite suhlasit. Podobne ako pan Chromik moze a nemusi suhlasit s cinnostou strany SaS. Mimochodom taketo kopanie do Chromika je tendencne, pretoze miesate jablka s hruskami. Napriklad vas opozicny kolega Daniel Lipsic, ktory ma rovnaky nazor na legislativne ukotvenie manzelstva ako zvazku muza a zeny sa v danom pripade celkom slusne angazuje. To, ze sa niekto angazuje v jednej veci, nemusi hned znamenat ze sa musi angazovat v druhej veci. Ja si napriklad nemyslim, ze ked pan Sulik sa angazuje za spomalenie alebo spiatocku v europskej integracii, ze hned musi vyjednavat s Velkou Britaniou podmienky jej vystupenia.
15.09.2016 14:42 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

nevedel som ze Lucia Nicholson   nevedel som ze Lucia Nicholson

sa ukaze ze ma naozaj nedostatok sposobov...
 
mínus indicator plus

neviem   neviem

niekedy som v nazorovej mensine, mozno preto
 
mínus indicator plus

keď ich je viac, tak sú nadšení   keď ich je viac, tak sú nadšení

Jazykovedci by veru z prvej vety druhého odstavca neboli nadšení: "Odborníci totiž nie sú novými emotikonmi príliš nadšený" Je tam hrubica
 
mínus indicator plus

keď ich je viac, tak sú nadšení   keď ich je viac, tak sú nadšení

Jazykovedci by veru z prvej vety druhého odstavca neboli nadšení: "Odborníci totiž nie sú novými emotikonmi príliš nadšený"
 
mínus indicator plus

Zvolia Michala Havrana za papeza   Zvolia Michala Havrana za papeza

Vtip: zomrie papez a kardinali zvolia v konklave Michala Havrana mladsieho. Michal Havran mladsi sa zamysli a volbu odmietne. Ked sa ho opyta kardinal dekan, preco sa rozhodol odmietnut, ved mal by sancu on taka kapacita zreformovat cirkev podla svojich predstav, odpovedal: "Zvolenim za papeza by som stratil svoju neomylnost". Tento vtip povodne vznikol po druhom vatikanskom koncile o Hansovi Küngovi, ale hodi sa aj na MHml. :-) Z politickeho a publicistickeho hladiska je text OK. Z teologickeho hladiska sa jedna o znosku zveliceni a bohorovnych zamen krestanstva a urciteho smeru racionalistickeho krestanstva, ktoreho zastancom je MIchal Havran mladsi. Ale podla dikcie textu sa on urcite mylit nemoze :-)
 
mínus indicator plus

da sa robit nieco s tym   da sa robit nieco s tym

aby sa podiel miezd zvysil? Co by mohol v tejto oblasti urobit stat?
Reakcia k téme: Regionálne rozdiely ostanú
10.11.2015 22:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

tak isto nemyslim lasku ako z filmu :-)   tak isto nemyslim lasku ako z filmu :-)

pod laskou k bliznemu myslim skor postoj dobroprajnosti. mimochodom, napisal som ze to "bigotne stado" tuto filozofiu zije nedokonale mysliac presne na to, ze dost casto prevazi taky "klanovy postoj" pred racionalnym postojom odpostenia. Mimochodom, nie je to chore, milovat toho kto ta ponizuje. Suhlasim s Tebou, ze to je tazke. Chore je skor odplacat nenavist nenavistou. Tym si ublizujeme aj sami sebe.
 
mínus indicator plus

ano motivacia mnohych je nabozenska, ale   ano motivacia mnohych je nabozenska, ale

ale tema ktorej sa tyka, sa netyka ziadnej z nabozenskych dogiem (svata Trojica, liturgia atd). Temou pochodu bola ucta k zivotu a hybatelom bola zjavna nespravodlivost ktora sa deje na slovensku, konkretne fakt, ze zahynie umelym prerusenim tehotenstva viac ako 7000 deti rocne. To co pohne svedomim mnohych, aby bojovali proti tejto nespravodlivosti je vo svetle faktov irelevantne. V mediach zaznelo niekolko rozhovorov s ludmi ktori su bez vyznania pripadne sa definuju ako ateisti. A tiez sa pochodu zucastnili. Podla logiky ktoru rozvijas by sa nemali napriklad ochrancovia zivotneho prostredia usilovat o kroky veduce k znizovaniu emisii motorov, lebo to obmedzuje spotrebitelov a vyrobcov atd. Naposledy by som chcel povedat ze ma mrzi ked sa v diskusii utoci na osoby. Raz su stado oviec volici Smeru, potom su slnieckari podporovatelia utecencov, potom su zase fasisti ti, ktori su skor proti nim, ***** su homosexualni aktivisti atd. Nikdy nevies kedy sa vo verejnej debate nedostanes do mensinovej polohy. Takyto level je velmi nizky a nepomaha kvalite zivota.
 
mínus indicator plus

to bigotne stado   to bigotne stado

ma vieru, ktora hovori ze rozlisuje hriech a hriesnika. To znamena, tvoj hriech (odsudzovania druhych ludi) naozaj povazuje za hriech. Ale Teba ako hriesnika za to neodsudzuje, naopak miluje ta. A teraz si to porovnaj s Tvojim pristupom: zrejme povazujes ucast na pochode za zivot z nejakeho dovodu za nespravnu vec (povedzme ze hriech). A na zaklade toho povazujes ucastnikov pochodu za stado, teda ich ako osoby ponizis. Ja tvrdim, ze filozofia ktoru hlasa a nedokonale zije to bigotne stado, je lepsia ako ta ktoru zijes Ty. Mozno si samozrejme iba v rychlosti trepol blbost. To sa stava. Ak je to tak, tak sa Ti ospravedlnujem.
 
mínus indicator plus

ked je homosexualia nemenna   ked je homosexualia nemenna

preco mnoho homosexualov objavilo tento sklon az pocas zivota?
 
mínus indicator plus

potraty su povolene do 12 tyzdna   potraty su povolene do 12 tyzdna

Ano, skutocne sa vedie vo svete vedy debata, kedy presne vznika zivot. ci je to vtedy ked sa spoja chromozomy, alebo ked vznikne zygota, atd. Takze sa bavime o case niekolko minut? po pocati. Nikomu vo svete prirodnych vied ani nenapadne stanovovat tuto hranicu na dobu 12 tyzdnov. Tento clanok je diletantsky, pretoze nespravne aplikuje metody skumania spolocenskych vied a miesa hrusky s jablkami.
 
mínus indicator plus

preco ma monacke obcianstvo   preco ma monacke obcianstvo

znie otazka. Je super mat vzor. Ale neviem sa ubranit dojmu, ze Peter Sagan je uspesny nie PRETO lebo je ale NAPRIEK TOMU z akej krajiny pochadza
Reakcia k téme: Všetci sme (boli) zelení!
08.09.2015 13:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

otázka autorovi   otázka autorovi

Pán Havran, zdieľam Váš pocit, aj som lajkol čánok na FB. Keď však nad tým uvažujem dnes, tak sme sa od ľudáckych čias posunuli. Nenávistné reakcie smerom k utečencom nie sú doménou kresťanov. Mám dojem že medzi mojimi neveriacimi priateľmi je táto verbalizovná nenávisť ešte hojnejšie zastúpená. Moja skúsenosť (áno, som z mesta, nie z dediny) je viac taká, že pre mnohých kresťanských priateľov je takýto nacionalizmus viac výnimka. Človek ako vyformovaný kresťan predsa nemôže povýšiť národnú identitu nad ľudskosť (Lk 10, podobenstvo o milosrdnom samaritánovi). Ako interpretujete takúto nenávisť, ktorá je medzi neveriacimi? Tých by som ťažko podozrieval zo sympatií k Tisovi. Nevidíte v kresťanskom prostredí na Slovensku predsa len nejaký humanizmus? Ako má podľa Vás Klátik, alebo KBS ovplyvniť neveriacich spoluobčanov? Vidím len neformálny spôsob, tak ako kardinál Martini svojho času, teraz pápež Franitišek, predtým arcibisku Bezák. Len smola je, že slovenskí cirkevní predstavitelia sú synmi tohto národa, tak som trochu v tom bezradný...
 
mínus indicator plus

propaganda ako sviňa   propaganda ako sviňa

takže - pilulka po nie je v žiadnom prípade bezpečný spôsob ukončenia tehotenstva, ale je s ňou spojených mnoho rizík pre ženu. A o rizikách pre dieťa ani nehovorím.
 
mínus indicator plus

v čom je podľa Vás rozdiel medzi B16 a F   v čom je podľa Vás rozdiel medzi B16 a F

Najskôr malá poznámka k SDM a potom otázka autorovi: Priznám sa, že som katolík a myslím že mám živú vieru aj vďaka účasti na SDM. Zdá sa mi, že ste sa snažili krotiť sa pri hodnotení SDM, neviem, možno starnete alebo Vaša mediálna prestíž a autocenzúra rastie, nemôžete to katolíkom tak nandať ako na jetotak za dávnych čias :-) Byť na SDM znamená si aj do istej miery uvedomiť si to Božie v dennom živote. Väčšinou sa mladí kresťania snažia usporiadať si vzťahy s ostatnými podľa toho, ako to zažili na takýchto akciách. Masovosť by som ako problém nevidel, väčšinou som uvažoval aj pod jeho vlyvom nad zodpovednosťou, ako ďalej. A okrem toho sa tam číta aj aktualizuje (aj politicky na západný liberálny spôsob) Božie slovo, z čoho predpokladám by kovaný luterán mal mať skôr radosť. Teraz otázka, pán Havran. V čom je podľa Vás rozdiel medzi Benediktom 16 a Františkom? Pretože Benedikt bol jednoznačne pápežom myšlienky a dosť precízneho uvažovania. Podnety a výzvy, či už k ekológii, k ľudským právam, účasti byť s chudobnými, aj s obeťami zneužívania kňazov, to všetko robil aj Benedikt. František má jednoduchší slovník, civilnejší prejav, lepšie PR. Nemám pocit, že neveriaci (alebo nepraktizuúci) blížni okolo mňa sa menia kvôli Františkovi a už vôbec nevidieť dopad v politike v žiadnej európskej (post)kresťanskej krajine. Skôr ho majú radšej podobne ako mali radi JP2, ako takú trocha modlu, obrázok, jej videli sme pápeža wow aký je zlatý. V čom vedie František v porovnaní s Benediktom lepšie dialóg s postmoderným svetom, alebo na základe čoho súdite, že pôsobí viac byť súčasťou postmoderného sveta? Ďakujem.
 
mínus indicator plus

ze post podla katolickeho poriadku   ze post podla katolickeho poriadku

a preto je tam dole popisany post podla jogy :-) LOL
04.04.2015 20:15 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

a cim osetrit skrinku pod umyvadlo?   a cim osetrit skrinku pod umyvadlo?

bola kupena z masivu v Jysku, ja by som dal lak ale predavacka ma prehovarala radsej na olej.
01.04.2015 11:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

slusny obcan   slusny obcan

Definíciu rodiny sa snažia zmeniť v mnohých krajinách sveta. Nikdy si to nečítala, žeby bolo uzákonené manželstvo homosexuálov?
 
mínus indicator plus

dve reakcie   dve reakcie

všeobecná: keď chcete kritizovať nejakých veriacich, prosím vás, pozrite si, čo o daných témach hovorí katechizmus katolíckej cirkvi. Je to verejný dokument. Odporúčam si prečítať vždy aj niekoľko odstavcov pred hľadanou témou. Tak by ste zistili, že masturbácia je naozaj hriešna. osobná: masturbácia vyvoláva závislosť. Ja mám s tým problém už roky a osobne sa necítim slobodný s tým seknúť. Preto si myslím že je správne pred masturbáciou varovať. Dodatok: nemyslím si že masturácia je úplne najstrašnešia vec na svete. Sú aj iné hriechy, ktoré sú horšie. A napriek tomu že ľudia hrešia, sú krásni. Pretože každý nesie v sebe Boha.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME