Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: stitch
1 >
mínus indicator plus

 

Ja vedľa nich bývať bohužiaľ musím, a po tvojom vzore sa nebudem rozpisovať o úbohostiach...v tomto prípade o tých, akými sa úspešne týmto pár indivíduám darí meniť krásnu podtatranskú obec na slum. Neviem ale prečo každému aktivistovi tak strašne prekáža, ak niekto chce, aby zákony platili rovnako pre každého. A tým myslím čvargu na oboch stranách sociálneho spektra. Už ma prestáva baviť, ako tento štát vezme z mojich peňazí takmer 70% a stále mi vysvetľuje, ako si musím uťahovať opasok a na druhej strane je nekonečne štedrý k ľuďom, ktorí nikdy do systému ničím neprispeli. A posledná vec, teraz ma všetci aktivisti zožerte...neviem prečo by malo mať dieťa z osady rovnakú štartovaciu pozíciu ako má to moje. Viete vážení, môj prastarý otec odišiel dreť do bane v Amerike, aby uživil rodinu, môj starý otec prišiel v robote o pravú ruku, cez to všetko robil ďalej, bez invalidného, len aby sa rodina mala lepšie, môj otec poctivo maká celý život. A ja už tiež 10 rokov každé ráno vstávam do roboty a odtŕham si od huby, len aby sa ma malo lepšie. Tak prečo by malo byť moje dieťa na tom rovnako ako to, ktorého rodina už celé generácie nemyslí na zajtrajšok?
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

nepochopil si ma...mne môžu byť ukradnutí rovnako tak L&G ako aj poľovníci, len som predostrel porovnanie dvoch skupín. Čo mi strašne prekáža to pokrytectvo ľudí, ktorí na jednej strane strašne agresívne presadzujú toleranciu voči niektorým skupinám napr. homosexuálom, menšinám, židom..., ale na strane druhej nie sú schopní tolerovať veci, ktoré prekážajú im napr. spomínaní poľovníci, ľudia s inými hodnotami... a teda sa v dnešnej spoločnosti dostávame do bodu, kde nie je tolerantný človek, ktorý nechce zasahovať do slobody iných, ale ten kto má "správny - módny" postoj k problematike:)
 
mínus indicator plus

 

Vždy ma uchvacuje tato selektívna tolerantnosť na diskusiách....ak niekto považuje za zvrátenosť L&G tak ho tu všetci idú zožrať, lebo musíme byť tolerantní....na druhej strane ak je tu téma napríklad o poľovníctve, tak tí najtolerantnejší diskutéri pri téme L&G sú zrazu pobúrení zvrátenosťou poľovačky a odporúčajú postrieľať všetkých poľovníkov, alebo minimálne zrušiť poľovníctvo ako také :) tak tolerujme všetky úchylky, alebo žiadnu :)
 
mínus indicator plus

 

Tento zoznam iba zlikviduje chovateľov, ktorí to s danými plemenami myslia dobre a väčšinou to s nimi aj vedia, ale ak si myslíte, že to vyrieši problém napádania ľudí psami, tak ste naivní. Akým spôsobom tento zoznam vyrieši už načrtnutý problém psov bez PP, resp krížencov? A čo tie svorky vyhladovaných psov produkovaných osadníkmi? Je to rovnaká blbosť ako pritvrdzovanie pravidiel pre držiteľov legálnych zbraní. A ešte tomu polovica ľudí tlieska, neuvedomujúc si, že je to len ďalšie okliešťovanie ich slobody. Ak by sme mali skutočne tento problém riešiť, tak potom jedine evidenciou všetkých psov a priamou zodpovednosťou majiteľov za svojich psov. A samozrejme zvýšením vymožiteľnosti práva, ale to je už iná rozprávka:) PS: Tí, čo tu píšete o povahovej vyrovnanosti plemien to myslite vážne? Celý život chovám kopovy, ale po pravde, co kus to originál, tak sa mi moc nechce veriť, že by to pri ostatných (resp. zoznamových) plemenách bolo iné :)
 
mínus indicator plus

 

aj napriek skutocnosti, ze mi fajcenie nesmiernym sposobom prekaza, vidim v tom skorej dalsie okliestovanie slobody, zacalo to zbranami, pokracuje fajcenim a ani sa nenazdame a zrazu budeme vsetci cipovani a bude sa testovat genom pred nastupom do zamestnania...ludia nedajme si brat slobodu
 
mínus indicator plus

 

Nechcem písať zaručené riešenia na problematiku kontajnerových medveďov, ale niekoľko návrhov: 1. problematické jedince treba eliminovať (rovnako sa to deje aj vo vyspelých krajinách - USA, Kanada, Švédsko..) 2. "Ochranný odstrel" by mala vykonávať profesionálna štátna organizácia (v tomto prípade napr. Sprava TANAPu), bez zbytočnej byrokracie 3. Navrhovaná štátna organizácia by nemohla preniesť vykonanie odstrelu na inú osobu (tým by sa výrazne obmedzila možnosť korupcie) Osobne nevidím problém v ochrannom odstrele ale v jeho systéme. Systém je nepružný, priveľmi zaťažený byrokraciou a najväčší problém predstavujú poľovné združenia, ktoré samotný odstrel vykonávajú. Principiálne ide väčšine z nich o odlov čo najväčšieho jedinca a nie toho problémového. Pravdou ale je aj to, že sa nám niekto snaží urobiť z medveďa modlu. Ak dokážeme poľovnícky obhospodarovať všetky ostatné druhy živočíchov, prečo by sme to nemali zvládnuť práve pri medveďovi. Nebojím sa toho, že by sa to odrazilo na početnosti jeho populácie moc drasticky. Rozumne nastavený plán hospodárenia by eliminoval väčšiu časť ilegálneho lovu. A povedzme si na rovinu, medveď nie je pre poľovníka ani z ďaleka tak atraktívny, ako si väčšina ľudí myslí (je drahý, odstrel trofejového jedinca na Slovensku je pri dnešnom systéme scifi, a zabiť medveďa nie je žiaden hardcore a teda ani veľká výzva). Takže urobme medveďom rozumný manažment a množstvo problémových jedincov určite klesne.
 
mínus indicator plus

 

...aby sa nahodou poliaci nepo*****, nech zalovia vo svojich nedavnych dejinach, ako sa spravali k zidom, ci uz po vojne, alebo pred nou...tym neobhajujem obamu, tiez by nezaskodilo nastudovat temu pred prejavom, len mi idu na nervy taketo histericke reakcie...
 
mínus indicator plus

 

To co píšeš nie je celkom pravda. Fenotyp, v tomto prípade povaha je vždy funkciou genotypu a prostredia. Čiže áno, správanie prostredie ovplyvniť môže, ale nie na 100%, vždy tu ostáva vplyv génov. Mám iba 1 dieťa, aj to je zatiaľ moc malé ma to, aby som ho uvádzal ako príklad. Ale celý život chovám psy. Vypustíš 6 šteniat z koterca, každé sa správa inak, každé ma iné vlohy, pritom, kým sú spolu, majú podmienky úplne štandardné...tak čím sú zapríčinené tie rozdiely? Veď to čo uvádzaš (aplikované na zvieratá) by úplne vyvracalo výsledky šľachtenia.
 
mínus indicator plus

 

Aj Galand bol eso s viac ako 100 zostrelenými lietadlami, ale najlepší z nemcov bol Hartman :) ja len, že keď maš taký prehlad, aby si sa neblamoval :)
 
mínus indicator plus

 

keby to bolo na misiach az tak o hubu, netlacili by ste sa tam po znamosti...ostatne, skus si urobit statistiku nebezpecnosti povolani, kolko slovenskych vojakov padne za vlast za mesiac, a kolko zarve napriklad drevorubacov (ti samozrejme musia robit pomaly do smrti)...tak tu prosim ta nezvelicuj, alebo pozeraj menej filmov (kamarat vojak vraj stihne za sichtu aj 3 resp. 4 kuknut, zalezi od dlzky filmu :)) a apropo "psicho" sa pise s "y" :)
 
mínus indicator plus

 

nemam nic proti policajtom, deno den sa musia stretavat s cvargou a pozerat sa na zohavene tela pri burackach, tiez na nalade neprida...skutocne im nezavidim a prajem... ...armada je nieco ine, mam niekolko prikladov v rodine, chlapec absolutny nimand, v civilnom zivote neuplatnitelny, po znamosti sa dostal do armady, nastupny plat (spolu s prispevkom na byvanie, ktory mu nalezi aj ked byva u rodicov) 700 E v cistom...tyzdenna pracovna napln - natretie puklice podotykam jednej :) a takyto clovek, po 15 rokoch odide a dostane vysluhovy dochodok? za co sa pytam? a prosim vas, nikto mi tu nehovorte o pripadnom vojenskom napadnuti, pretoze nasa armada nikdy nebojovala, spomente si co sa stalo v 1938, 1948, 1968
 
mínus indicator plus

 

myslim, ze robis z ludi to co nie su...urcite, kazdy z nas v sebe nosi urcitu agresivitu voci svojmu druhu (rovnako ako hmyz, jelen alebo tiger), ale musi ju dokazat zvladat. problem je v tom, co sa podarilo dosiahnut v spolocnosti tymto dnesnym pseudohumanizmom. ak za socializmu z cubirkovej zili tvorcovia "thrilerov" 20 rokov, dnes tu mame 3 vrazdy denne a cim si myslis, ze to je? chtiac nechtiac, najsilnejsou ludskou motivaciou je strach, a ak budu ludia vediet, ze za vrazdu (potencionalne 77 vrazd) su za par rokov vonku, tak budu vrazdit vo vyssej miere. a to navrhovane lincovanie je z mojho pohladu iba vyjadrenim bezmocnosti ludi v tomto systeme, kde ma zlocinec vzdy strasne vela prav, ale na obet nepozera nikto...ale ked nam vdaka takymto pripadom budu zase osekavat nasu slobodu (harman - obstrukcie drzania legalnych zbrani), tak pseudohumanisti budu tlieskat...pritom by stacilo riadne trestat (v zmysle oko za oko) a ludia by sakramensky zacali rozmyslat nad tym co robia
 
mínus indicator plus

 

Dufam, ze sa rovnako tvrdo bude postupovat proti vsetkym ciernym stavbam...tj aj proti osadam vyrastenym na cudzich pozemkoch...
 
mínus indicator plus

 

vzdy, ked citam tieto ody na americke technologie, tak si spomeniem na to, ako v juhoslavii zostrelili F117ku a vyjadrili sa...."ups, prepacte, nevedeli sme, ze je neviditelna..." :)
17.04.2012 7:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Netvrdím, že jeho nápad je absolútne správny, no každopádne má pravdu v tom, že už by sa mali konečne sprísniť kritériá prijímania na školy. Čo si tu budeme nahovárať...veď si zoberte tú perverznosť, že niektoré vysoké školy čakajú s prijímacím konaním do septembra na tých, ktorí nezmaturovali na prvý krát. Bohužiaľ, deti úplne zleniveli, vedia, že bez akejkoľvek námahy ich vezmú na každú školu (normatívne financovanie škôl od počtu hláv). To platí rovnako pre stredné, ako aj vysoké školy. Najsilnejšou motiváciou je stále strach, a kým ho deti nebudú cítiť, tak ani nebudú motivované k vyšším výkonom (a teraz ma humanisti zožerte...), pretože ambicióznych jedincov, ktorí chápu súvislosti medzi tvrdou prácou na škole a uplatnením v živote je strašne málo. A ak aj sú, tak veľmi radi splynú s davom a zapadnú do priemernosti...
03.04.2012 7:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

...hold aj toto je jeden z aspektov demokracie...voliť môže každý, kto má 18 rokov...a tak váš hlas má rovnakú cenu, ako hlas dementa, ktorý ani nedokončil základnú školu a živí sa cicaním sociálneho systému...potom sa nečudujte, že volebná kampaň sa nesie aj v takomto duchu:)...ak by voliť mohli iba tí, ktorí do systému prispievajú (napr. odpracované min. 3 roky za posledných 5 rokov), tak by sa s vysokou pravdepodobnosťou ani takéto predvolebné úbohosti nediali
 
mínus indicator plus

 

Osobne si myslím, že je to začarovaný kruh. Iste mate pravdu tí, ktorí tu tvrdíte, že kvalita prace učiteľov je v mnohých prípadoch nízka, ale čo si budeme nahovárať. Ak sa niekomu nechce robiť, je školstvo ideálna zašívareň a ak mu navyše stačí 500 E, tak si odučí svojich 5 hodín denne a dosť. Šikovní zo školstva zdrhnú, alebo si zo školy urobia základňu pre svoje bočne kšefty. Čiže, kým nebude povolanie učiteľa lukratívne, nečakajte v školstve výkvet národa. A ak sa v blízkej budúcnosti školstvo výrazne nezmení, tak z nás skutočne bude už iba montážna hala Európy. Hold, potom už asi budú spokojní všetci tí, ktorí stále rozprávajú o práci v súkromnom sektore. Apropo, viete, aký je nástupný plat chlapca s maturitou, ktorý nastúpi ako vodič pri armáde? 680 E v čistom...to len na porovnanie...:)
 
mínus indicator plus

 

fascinujuce, ako ma jeden narod patent na utrpenie...tym nechcem znevazovat holocaust...ale na tomto svete boli vyvrazdene cele civilizacie...a nikto nam to tu kazdodenne neserviruje...apropo, v tej dobe este ani len moj stary otec nebol plnolety, takze mi uz prosim vas prestante oterepavat o hlavu "dedicny hriech"...koniec koncov, ked sa chceme stale obzerat do historie, precitajme si aj bibliu, aky bol vyvoleny narod humanny pri svovej ceste do zaslubenej zeme...
 
mínus indicator plus

 

otazka je, kedy naša armada vobec bojovala, ked sme boli napadnuti? 1938, 1968? ...nie nikdy nebojovala, vzdy sa vzdali...rozumne, aby netiekli potoky krvi...hold, je treba sa zamysliet, ake zlozky armady teda treba, ja myslim, ze by nam uplne stacil prezident ako hlavny velitel a nacelnik generalneho stabu....ti dvaja by na podpisanie kapitulacie uplne stacili....a mozno este dychovku, nech im pri tom zahraju daku rezku pesnicku:)
 

1 >

Najčítanejšie na SME