Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Roman Frnčo
1 >
mínus indicator plus

 

Vnesené investície nepredstavujú ušlý zisk či náhradu škody. Pod týmito pojmami rozumiem tzv. hodnotu kontraktu, ktorú by malo mesto platiť EEI ako kompenzáciu za predčasné ukončenie zmluvy. Otázky vnesených investícií sa odstúpenie od zmluvy podľa môjho názoru nedotkne. Tak sme to aj verejne prezentovali, ale pre istotu to tu bližšie vysvetlím, aby nevzniklo nedorozumenie. Nejde teda o žiaden populizmus, len vo verejnej debate niekedy môžu niektoré veci ostať nevysvetlené.
 
mínus indicator plus

 

Rasťo je môj dlhoročný priateľ, ale mojim klientom nie je. Teda dvorným právnik asi ťažko. Nemám záujem byť vedúci právneho odboru na župe - je to pre mňa málo ambiciózne. Momentálne som samostatným advokátom a som s tým spokojný.
 
mínus indicator plus

 

Preto som uviedol, že skutkové okolnosti tam boli trochu iné, ale v uvedenom prípade zasiahla prokuratúra, teda aj v tomto prípade by sa touto vecou mohla zaoberať.
 
mínus indicator plus

 

Máte aj niečo k veci či len prihlúplne nepravdivé a skreslené argumenty proti menej osobe? Kľudne sa podpíšte svojim menom a rád Vám veci bližšie vysvetlím.
Reakcia k téme: List (nielen) Jazerčanom...
22.02.2016 22:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

6 % zo žalovanej sumy je súdny poplatok, teda ak dlží 1000 eur, tak súdny poplatok je 60 eur, ak si nájde právnika a ak by ste prehrali, tak by ste hradili trovy. Výška tiež závisí od žalovanej sumy a počtu úkonov, môže to byť cca 200 - 500 eur, to je len veľmi hrubý odhad.
 
mínus indicator plus

 

Som vždy rád, ak ma upozorníte na konkrétne nedostatky článku. Uznávam, že pri zbraniach kategórii C nebolo zdôraznené, že aj k takejto zbrani je potrebné mať zbrojný preukaz. Preto som niektoré vytýkané nedostatky odstránil, či doplnil. Článok som sa snažil písať, čo najjednoduchšie. Nechcel som uvádzať nekonečné podrobnosti a výnimky uvedené v zákone. Teda nechcel som sa zaoberať podmienkami pre poľovníkov, zberateľov, športových strelcov a pod. Zásadne som chcel spomínať príklady, ktoré som mal overené, že patria do konkrétnej kategórie. Preto som neuvádzal tie, o ktorých som nemal dostatočné informácie. To je dôvod, prečo som uviedol ako príklad zbrane kat. C flobertky a plynové zbrane. Uvedomujem si, že v článku nebolo spomínané, že existujú rôzne druhy zbrojných preukazov a preto to mohlo vyvolať rozpaky.
 
mínus indicator plus

 

Prečo nezačala konať na začiatku je vysvetlené ako aj v mojom článku, tak aj v článku v Košice Dnes - stavba nebola ohlásená.
 
mínus indicator plus

 

Pani na prízemí v uvedenom článku Košice Dnes uvádzala, že po nej prechádzal aj nejaký chlap a využívajú ju aj ďalšie dve ženy z bloku. Rampu budú môcť využívať aj cyklisti, mamičky s kočíkmi a pod. Neviem posúdiť koľko ľudí sa denne prechádza po rampe a nakoľko je využívaná, to už bolo nad moje pomery presne zistiť. Uznávam, že ak by bola využívaná len vozíčkárkou, resp. by bola využívaná minimálne, tak umiestnenie rampy nemusí byť veľmi obmedzujúce. Nič to však nemení na tom, že rampa sa dala posunúť ďalej a nemuselo by sa to takto komplikovať. Je jasné, že prvotným záujmom nikoho nebude nazerať do bytu na prízemí, na druhej strane je podľa mňa pochopiteľné, že v byte chcete mať aspoň pocit súkromia.
 
mínus indicator plus

 

Pokiaľ mám správne info, tak vozíčkárka má upravený byt podľa svojich potrieb, čiže toto asi nie je také jednoduché.
 
mínus indicator plus

 

1. Podľa môjho názoru celú rampu je možné posunúť o minimálne 1 m smerom ku parkovisku pri zachovaní jej tvaru. Chodník vedľa rampy je možné posunúť ďalej spolu s rampou. 2. Áno vidno, ale nie až tak ako z rampy. 3. Rampu som uviedol len ako ilustráciu, neviem či spĺňa alebo nespĺňa normy, ale takýchto rám je na jazere viac. 4. Áno je tesne pred balkónom, ale nie rovno pri okne, čo je zásadný rozdiel. 5. To myslím si, že nebolo cieľom tohto článku. Nikde som netvrdil, že rampu netreba, len to, že rampu je možné posunúť, čo mi zatiaľ hodnoverne vyvrátené nebolo.
 
mínus indicator plus

 

Autor takú informáciu nemal, že by iné rampy nemali zodpovedať predpisom. Rampu je možné aj pri zachovaní predpisov posunúť ďalej, čiže v tom problém nie je.
 
mínus indicator plus

 

Schody tam ostali. Rozdiel je v tom, že keď si kupujete byt na prízemí, tak rátate s istým narušením súkromia, ale keď neskôr sa postaví rampu, toto súkromie je narušené viac.
 
mínus indicator plus

:)   :)

fuuu, tak s tým neviem pomôcť, ale veľká poklona takým;)
 
mínus indicator plus

 

Kúp si časovkarsky bicykel a za dve hodinky si v práci ako na koni:D
 
mínus indicator plus

:)   :)

Ja si zaparkujem v auparku na 3 hodky zadara a mám poriešené:)
04.04.2013 23:41 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

hmm   hmm

Kde by sa dali také filmy pozriet? Niektore ukazky sa mi fest páčili:)
 
mínus indicator plus

len k mojej osobe...   len k mojej osobe...

Na prijímačkach som skončil 14. z vyše tisíc uchádzačov. Dostal som pochvalu dekanky za výborný prospech. Za 3 z 5tich rokov som dostal prospechové štipendium. Právo chcem robiť, ale 5 rokov sa mi zdá trochu priveľa, mňa sa toto opatrenie navyše ani nedotkne, kedze bude platiť az 1. januára, ale štve ma ten princíp. O kvalite rozhodujú schopnosti a nie licencie či skúšky.
 
mínus indicator plus

 

Ja mam settop box aj internet od antiku, HD programy bezia v pohode, telka nijak nezasekava, nevypadava a da sa popri nej pouzivat internet aj na viacerych zariadeniach. Co je na nej horsie je pomalsie prepinanie medzi programami.
 
mínus indicator plus

nie nie   nie nie

mal som na mysi daň z príjmu, podnikateľ ktorý predá víno, predsa tiez musi platit dan z príjmu:) DPH som do toho nechcel ťahať:)
25.05.2012 23:47 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

thank you:D
25.05.2012 11:07 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME