Utorok, 7. júl, 2020 | Meniny má OliverKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: doldy
1 >
mínus indicator plus

A hormóny   A hormóny

v pitnej vode z kohútika tiež nie sú rizikové?
 
mínus indicator plus

Nechápem jednu vec:   Nechápem jednu vec:

ako je vôbec možné, že ešte stále existujú ľudia, ktorí sú presvedčení o tom, že spálením zásob fosílnych palív, ktoré sa ukladali na Zemi milióny rokov, prakticky za pár desaťročí, sme vôbec neovplyvnili klímu, a že klimatická zmena je spôsobená prirodzeným vývojom... toto mi nejde do hlavy
 
mínus indicator plus

 

Si nepochopil... ja sa nesnažím ochrániť planétu tým, že nechcem ďalšie dieťa, ale naopak - snažím sa to nenarodené dieťa ochrániť pred nefunkčnou planétou. Ty si myslíš, že keď sa rozhodnem nemať dieťa, že tým “uvolňujem” miesto inému? To je čo za hlúpa teória?! Sa narodí tak či tak a nebude sa pýtať, či je tu ešte voľno.
 
mínus indicator plus

ŽP   ŽP

U mňa rozhodnutie nemať viac ako jedno dieťa je predovšetkým, ako aj bolo spomenuté v rozhovore, ekologický dôvod. Môj syn zatiaľ našťastie nie, ale vidím, že deti kolegov a kolegýň trpia civilizačnými ochoreniami viac ako je normálne - alergie na prírodné elementy (peľ, trávy...), krátkozrakosť/ďalekozrakosť, rôzne ochorenie, ktoré sú evidentne spôsobené stavom životného prostredia a jeho neustálym zhoršovaním, nezdravými potravinami a vzduchom. Sú to ochorenia, na ktoré sa síce nezomiera, ale dosť obmedzujú kvalitu života. Pre mňa je proste neakceptovateľné, aby mladý človek trpel alergiami na prírodné prvky (WTF? na prírodné zložky, ktoré by mali byť to najmenej škodlivé pre organizmus?!), alebo dobre nevidel (krátkozrakosť...), a je to pre mňa až úplný nonsens, keď počujem, že to je dnes normálne ba až prirodzené. Nie, odmietam. Pre mňa je to len dôkaz toho, že buď degenerujeme alebo si likvidujeme ŽP do takej miery, že v ňom nebudeme môcť normálne existovať. A nemám už odhodlanie na to, aby som do tohto stavu priviedol ďalšie dieťa, ktoré by tomuto malo byť exponované celý svoj život. Vojny a smrteľné choroby vždy boli,to je také to historické a lokálne zlo, s ktorým sa človek potýkal vždy, ale toto, čo teraz robíme, je úplne likvidačné v globálnom merítku.
 
mínus indicator plus

Lekari podporuju zavislosti   Lekari podporuju zavislosti

Partnerka sa aktualne lieci v nemocnici zo zavislosti od Xanaxu (benzodiazepin), ktory jej lekarka nemala problem predpisovat takmer rok... Udajne jej aj neurologicka hovorila, ze vela ludi na tom “frci”, lebo inak nemozu fungovat. No, vystava z toho jedna zasadna otazka: aku zodpovednost nesu lekari, ktori to pacientom predpisuju dlhodobo aj napriek tomu, ze vedia o rizikach vzniku zavislosti? Robia vedome z ludi zavislych a neskor aj psychiatrickych pacientov, lebo v domacich podmienkach dostat sa zo zavislosti na BDZ je prakticky nemozne. Predpokladam, ze nijaku, skor naopak - farmaceuticke firmy ich este pochvalia a odmenia. Na vlastnej skusenosti tvrdim, ze by sa proti takymto lekarom malo na zaklade ziskanych dat tvrdo zakrocit, nicia ludom a ich rodinam zivoty.
 
mínus indicator plus

 

Spoluziak z gympla... smutne, dobry chalan to bol, kamaratsky, ochotny, taky ten typ, ktore musi mat rad takmer kazdy. Odpocivaj v pokoji, Dusan :(
 
mínus indicator plus

 

Dúfam, že nechýbala ani stranícka obsádka starostov z okolitých obcí...
 
mínus indicator plus

Kto pozná starostu v Hostiach   Kto pozná starostu v Hostiach

vie, že toto je len špička ľadovca toho, čo sa tam deje...
 
mínus indicator plus

Typická slovač..   Typická slovač..

čo je verejné, môžem využívať ako chcem...
 
mínus indicator plus

...   ...

Ni nie, "kŕdeľ diviakov" je správne... :)
 
mínus indicator plus

To je super...   To je super...

ďakujeme Coca Cole, že obohacujú rozmanitosť odpadu, ktorý nám pláva v riekach a moriach...
 
mínus indicator plus

Asi sa treba zmieriť s tým,   Asi sa treba zmieriť s tým,

že ľudstvo má akési sebazničenie zakódované, proste je to obranný mechanizmus prírody, evolučný prvok. Zbytočne sa environmentálne uvedomelí jedinci budú biť do pŕs, proste rozhoduje masa - a tá je environmentálne neuvedomelá, stiahne nás do sratchiek všetkých.
19.10.2016 9:15 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Čím dlhšie od vojny,   Čím dlhšie od vojny,

tým viac sa zabúda. Súčasnej generácii to nič nehovorí, lebo si to ani nevedia predstaviť, že sa takéto niečo dialo. Ale história sa tak nejak cyklicky opakuje, aj keď v inom personálnom zastúpení, takže nie je vylúčené, že si niečo podobné ešte prežijeme... Ľudské zlo nespí, psychopatickí lídri dokážu aj dnes štvať národy a etniká proti sebe, efektívne manipulovať stádo. Napríklad na východ od nás sa to deje, dnes to môžme sledovať takmer v priamom prenose.
 
mínus indicator plus

"možno sa podarí dohodnúť   "možno sa podarí dohodnúť

... a prinesieme na Slovensko aj autentickú kultúru Pakistanu." nemusíte, ona časom príde aj sama
 
mínus indicator plus

Sa divím,   Sa divím,

že sa to nestalo skôr. Chodievam na tú lúku často a vždy som si hovoril, že bude zázrak, keď sa nenájde idiot, čo presne toto skôr alebo neskôr spraví, podobne ako na Devínskej Kobyle. Slovač je predurčená na sebazničenie, ale to asi celá civilizácia...
 
mínus indicator plus

Do SR   Do SR

tak skoro neprídu, ani analfabeti... jedine, že by sme (resp. naši politici) podľahli tlaku EU a nechali si ich sem nanosiť. Oni totiž potrebujú bohatú a štedrú hostiteľskú krajinu (Nemecko, Švédsko...), ktorá im pokryje životné náklady bez pracovného nasadenie - drvivá väčšina ide za týmto, nie za mierom a slobodou, netreba byť naivný... A teda v SR asi nehrozí, že by sem niekto do takýchto podmienok dobrovoľne prišiel. Viete si predstaviť, že by EU trvala na prijatí kvót - ako zabezpečia rovnocennosť sociálneho systému vo všetkých krajinách EU? Že by imigrant v SR dostával z EU rovnaké dávky ako v Nemecku? A to by ako prehltli Slováci, ktorí makajú od 6.00 rána za minimálky, zatiaľ čo kvótový migrant s nemeckou dávkou sa iba prevaľuje na posteli na druhý bok? A a ko by to prehltol ten migrant,keby sa musel prispôsobovať v SR, ak by videl, že v Nemecku jeho ujo, brat alebo neviem kto si žije na úplne inej úrovni?! Kvóty, resp. bizarné výpalné 250k EUR za jedinca, sú taký nonsens, že EU iba potvrdzuje svoju impotenciu a nahráva tendenciám členských krajín vystúpiť z EU.Obstarožná bezdetná Mutti Merkel má hlboko v análnom otvore ako bude vyzerať Európa po jej smrti (nakoniec má to za pár..), noťas Juncker detto.
 
mínus indicator plus

Kravské prdy=palivo   Kravské prdy=palivo

ja som pred nedávnom čítal, že by sa oplatilo zachytávať kravské prdy, lebo je to drahocenný zdroj pohonnej hmoty. Normálne seriózna štúdia. Logiku to má... Takže za chvíľu budeme chodiť tankovať na družstvá a tankovacie pištole ťahať z kravských prdelí..
 
mínus indicator plus

Pre mňa   Pre mňa

trošku sklamanie, nie je v tom songu nič z toho, čím ma vedeli Radiohead osloviť hneď na prvé počutie. Dávam nádej celému albumu...
 
mínus indicator plus

Ľudská sprostosť   Ľudská sprostosť

je jedným z mechanizmov populačnej regulácie - čím viac sprostých, tým rýchlejšie sa dostaví výsledok v podobe hladomorov, deficitu pitnej vody a následne vojny - obete atď atď... a planéta si zas možno na chvíľu vydýchne a takt to pôjde stále dokola. len ma najviac mrzí, že to "vyššia moc" nezariadila podľa zásluh a príncípu spravodlivosti, doplatia na to vo väčšine prípadov ľudia, ktorí sa sa na deštrukcii podieľajú najmenej... spravpodlivosť je abstraktný bezobsažný pojem.
28.04.2016 14:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Katastrofa, čo   Katastrofa, čo

si tu na Slovensku ani nevieme predstaviť, podobne aj v Japonsku. O to viac si treba vážiť, že v tom našom zaprdenom Slovensku nás také nič nepostihuje. Ale Slováci si už nájdu vždy nejaký spôsob, ako si tu ten život znepríjemniť, aj keď nás nekvária vojny a prírodné živly...
 

1 >

Najčítanejšie na SME