Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: JanaJ
1 >
mínus indicator plus

Prečo?   Prečo?

Pretože zametať treba začať od vlastného prahu a ak chcem zmenu, tak vždy musím začať v prvom rade od seba... Zmena nikdy neprichádza zvonka, prichádza zvnútra - z nášho vnútra. A stačí tak málo - zmeniť mentalitu a zmeníme realitu. Pričom dôležité nie sú slová, ale skutky. Vaše uvažovanie je sedliacke i nezodpovedné a práve kvôli takto zmýšľajúcej väčšine sa táto spoločnosť zatiaľ nikam výraznejšie neposúva a najhoršie na tom je, že tieto choré vzorce správania po dospelých preberajú a opakujú aj ich deti. Takto sa bludný kruh nikdy nepretne, keď každý bude frflať a vyhovárať sa, prečo práve on by mal začať, keď to ani tak nebude mať žiadny globálny efekt, lebo väčšina ľudí bude klamať a podvádzať aj naďalej... Vy nehľadajte výhovorky, ospravedlnenia a dôvody prečo niečo dobré neurobiť a nepozerajte ako ovca, čo robia druhí. Nečestné konanie väčšiny ľudí vás neospravedlňuje od toho, že ste sa k nim dobrovoľne pridali. A veruže dobré konanie efekt má, ibaže to nevidno okamžite, ale až po rokoch, no to by nemalo dobrého človeka odradiť. Dobré ovocie však prináša svoje plody a po čase sa rozmnožia... Prečo práve vy? Tak hlavne kvôli sebe (lebo nečestné správanie sa vám spätne vráti, ako bumerang), kvôli svojej karme, svojej cti, svojim deťom a svojmu svedomiu... Nestačí to? Tak potom nemáte žiadne morálne právo sťažovať sa, že to v našom štáte vyzerá tak, ako vyzerá, lebo k tomu výdatne prispievate živením a podporovaním chorých postojov. Povestné "božie mlyny" melú spravodlivo a na každého raz dôjde. Človeku sa všetko vráti, preto by na to mal myslieť a nerobiť druhým, čo nechce, aby robili jemu.
 
mínus indicator plus

 

Prosím, vás, aký nový predmet? V roku 2003 som študovala na SPŠ, kde sme ten jeden rok mali predmet s názvom Úvod do sveta práce.
 
mínus indicator plus

Všetko čo píšeš, o sebe píšeš :D   Všetko čo píšeš, o sebe píšeš :D

Treba čítať celý komentár a poriadne nie iba nadpis. Kaliskú som uviedla len ako príklad a napriek tomu, že som nevedela, že kajakárka môže reprezentovať iba jedna, nič to nemení na tom, čo som vlastne chcela povedať - že na Slovensku máme aj lepších športovcov, ako je Katka Berešová, patriacich medzi SVETOVÉ a nie domáce špičky a práve preto si viac zaslúžili ísť na olympiádu ako Katka, ktorá vo svojej disciplíne síce patrí medzi najlepších na Slovensku, ale nie na svete, ako napríklad Kaliská. Ak to nechápeš, nadávaj ďalej, ale sám sebe.
 
mínus indicator plus

Nie, prečo?   Nie, prečo?

Mýliť sa je ľudské. Nikdy som netvrdila, že mám patent na pravdu a o LOH sa zaujímam len okrajovo, takže určite nemám o tom úplne všetky informácie, to pokorne uznávam. Napísala som len svoj názor. A Elenu Kaliskú uviedla ako príklad, ale to, že zo ženských kajakárok môže ísť len 1 športovkyňa som netušila, takže som vďačná za info - človek sa stále učí, či už ako hlupák - na vlastných chybách, alebo ako ten múdry - na cudzích. Mne sa darí raz tak, raz onak a tebe želám, aby si bol vždy iba za toho múdreho, ako tentokrát :D Kto čítal môj príspevok poriadne, vie, čo som chcela vyjadriť vo svojej súhlasnej reakcii na predošlý komentár - treba to čítať v nadväznosti. Elenu Kaliskú som uviedla ako príklad, takže sa nič nemení na fakte, že na Slovensku máme aj lepších profesionálnych športovcov, ako je Katka Berešová, ktorí si zaslúžili reprezentovať Slovensko na olympiáde viac a mali aj väčšie šance na úspech. Ako som napísala: treba dať priestor lepším - špičkovým športovcom hoci v inej disciplíne, ktorí našu krajinu dlhé roky úspešne reprezentujú vo svete a patria medzi SVETOVÉ a nie domáce špičky. Katka Berešová je u nás skvelá, ale nie je skvelá vo svete, tak ako Kaliská, Katka zatiaľ nepatrí medzi top svetové športovkyne a preto už len jej nominácia na LOH 2012 v maratóne bola sklamaním... Chápeš, čo chcem povedať?
 
mínus indicator plus

Elenu Kaliskú trebalo namiesto nej   Elenu Kaliskú trebalo namiesto nej

Presne tak! Namiesto nej mohla ísť na olympiádu radšej kajakárka Elena kaliská, u ktorej je viac pravdepodobné, že by zaslúžene vybojovala nejakú medailu. Žiaľ, pre naše športovkyne vo vodnom slalome bola stanovená len jedna miestenka, hoci sme v tejto športovej disciplíne úspešnejší, než v maratóne, a tú miestenku vyhrala Jana Dukátová. Takže dá sa povedať, že slabá Berešová išla na LOH 2012 na úkor lepšej Eleny Kaliskej. Kedy konečne sa budú prostriedky prerozdeľovať spravodlivo a na olympiády pôjdu skutočne len tí najlepší z najlepších bez ohľadu na kategórie?!? Isteže, Berešová má môj obdiv, sama som bežkyňa a viem, že takú vzdialenosť by som za taký čas proste momentálne nezvládla, ale... treba dať priestor lepším hoci v inej disciplíne. Byť tak na mieste mojej krajanky Katky Berešovej, cítila by som sa neskutočne trápne a previnilo-proste hanbila by som sa, keby kvôli mne ,,zlatá" Elena kaliská, alebo ktorýkoľvek iný špičkový športovec, (omnoho lepší vo svojej disciplíne ako ja v tej mojej) musel sedieť doma.
 
mínus indicator plus

Presne tak   Presne tak

Zdieľam :) Náboženstvá sa stávajú prežitkom a čím ďalej tým viac ľudí si uvedomuje kto je vlastne ten Boh. Že Boh sme mi :) Je to dobré, lebo ako budú Babylonské veže cirkví padať, zmietnu so sebou aj svojich obyvateľov... Náboženstvá nemajú budúcnosť, sú totiž samodeštruktívne - zničia sa sami. Nie sú totiž o viere, ako tvrdia, lebo viera presahuje hranice náboženstva a nedá sa vtesnať do poučiek a dogiem.
06.04.2012 15:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Len toľko:   Len toľko:

Kráľovstvo nebeské nepatrí nikomu. kráľovstvo nebeské totiž JE v nás. V každom z nás. Akonáhle totiž hovoríme o tom, komu patrí a za akých podmienok, hovoríme o vlastnení, konzume,moci, egu... presne o tom, čo si písala a delíme tým ľudí na dobrých a zlých. Kráľovstvo nebeské sa však nedá vlastniť. Ono jednoducho JE. A je v každom. Bez podmienok :) A presne to nám svojim učením odkazuje Kristus. Kráľovstvo nebeské je výnimočné práve tým, že si nekladie podmienky, kto do neho smie vstúpiť a kto nie a za akých podmienok. Dvere sú otvorené každému a sú to dvere našich sŕdc. Naše srdcia sú tými dverami a od každého jedného človeka závisí, či sa rozhodne vstúpiť alebo nie, či chce, alebo nie, pretože každý má slobodnú vôľu. Vstúpiť do kráľovstva nebeského teda znamená vstúpiť tam, kde je Boh a teda do SEBA. A v tom momente, keď si to všetky náboženstvá a cirkvi uvedomia prestanú existovať :)
06.04.2012 15:14 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Opäť. Nie zúfalstvo, ale chamtivosť. Veď človeku v skutočnosti stačí k šťastiu málo a z fyzických potrieb je to hlavne mať čo jesť a kde bývať. Nachytať sa nechal ten, kto uveril, že k šťastiu potrebuje niečo viac, než je nevyhnutné... Väčšina ľudí v prepychu určite nežije, ale v dostatku áno. Lenže, oni chcú viac naivne si mysliac, že potom už azda budú šťastnejšími... Najviac ma dojímajú nezamestnané ženy a mamičky, ktoré nariekajú, že nemajú čo do úst, ale keď sa na nich kukneš - coolové handry, nafarbené vlasy, zmaľované jak veľkonočné vajcia... Kávička, prípadne cigaretka, šminky, farba na vlasy a handry musia byť, aj keby na chleba nebolo, že? Dojíma ma taká faloš podaktorých...
 
mínus indicator plus

Nie retardácia, ale chamtivosť   Nie retardácia, ale chamtivosť

Obávam sa, že retardácia nie je diagnóza oklamaných, ale len jej dôsledok :). Skutočnou príčinou a pravou diagnózou je, žiaľ, chamtivosť.
 
mínus indicator plus

Pravda bolí...   Pravda bolí...

Presne tak, máš svätú pravdu, ale pravda ľudí žijúcich konzumným spôsobom života bolí. Až keď sa preberú zistia, aká je oslobodzujúca a o čom tá sloboda, skutočná sloboda vlastne je. :) Niektorým to však trvá kratšie, iným dlhšie a niektorým to dokonca v tomto živote ani nedôjde... Tieto podvodné inzeráty s prácou na doma sú dokonalým obrazom dnešnej spoločnosti. Proste - fraška. Takými vidinami ľahkého zárobku sa dajú nachytať iba všetci chamtiví a naivní ľudia, ktorí sa neustále dávajú klamať ešte niečím obludnejším - vidinou ,,šťastného a plnohodnotného" života v konzume... Konzumný systém je hádam to najnebezpečnejšie, čo môže byť, pretože neustále každého presviedča o tom, čo všetko k šťastiu potrebuje a ľudia, ktorí naleteli ako blázni zarábajú peniaze, aby si to mohli kúpiť... Chorý, bludný kruh chamtivosti... a pritom si stačí uvedomiť, o čo systému vlastne v skutočnosti ide a čo naozaj potrebuje človek ku šťastiu. Keď sa nad tým človek zamyslí pochopí do akej pasce sa chytil a nechal oklamať...
 
mínus indicator plus

POZOR!   POZOR!

Osočovať Cirkev neznamená osočovať Boha, najmä ak tá cirkev má s bohom pramálo spoločného... A vysvetli mi, ako možno zdiskreditovať Boha? :D Vo svojom fanatizme píšeš nezmysly. Prečítal si už niekedy v živote Bibliu? Stavím sa, že nie. Tak do toho, ona Ťa z toho fanatizmu dokonale vylieči... Ano, v každej cirkvi sa nájde nejaký Judáš a ono je to v poriadku, však sme ľudia a nik nie je neomylní, však? A práve v tom je problém, pretože RKC sa za neomylnú vyhlasuje a aj v katechizme učí - 3 odsek: CIRKEV JE JEDNA, SVÄTÁ, KATOLÍCKA A APOŠTOLSKÁ... Vysvetli mi, ako je možné, že si Tvoja milovaná RKC vo svojej pýche nárokuje na prívlastok neomylná a svätá, napriek tomu, že ju tvoria aj omylní a hriešni ľudia? Neomylní a svätí môže byť IBA BOH, nie človek a už vôbec nie celá cirkev... a tým, že to napriek tomu o sebe RKC vyhlasuje sa rúha Bohu, pretože sa stavia na jeho úroveň, hoc na to v žiadnom prípade nemá! Ona sa neprávom povyšuje na Boha a od toho sa odvíja mnoho ďalších skutočností - špinavostí v nej... Svitá Ti? A toto je len začiatok. Píše to bývalá nedobrovoľná ovečka RKC. Prebudila ma Biblia a zdravý rozum - vrelo odporúčam :)
 
mínus indicator plus

 

Presne to, čo má Cirkev spoločné s Bohom :D
 
mínus indicator plus

Pokrytectvo RKC   Pokrytectvo RKC

Keď si akýkoľvek veriaci katolíckej cirkvi poriadne prečíta Bibliu, hlavne Nový zákon, neexistuje, aby naďalej bol katolíkom. Neexistuje. Sama som toho dôkazom - naďalej verím v Boha, ale už neverím vo ,,svätú" RKC (ani žiadnu inú cirkev, či náboženstvo)... :) Prečo? Pretože niet väčšieho rozporu, ako toho medzi Kristovým učením a dogmami - učením RKC... Ako môže RKC vyhlasovať, že jej učenie je postavené na Biblii, keď jej prakticky odporuje? :D RKC si sama napľula do huby a sama sa odsúdila. Zlo je samodeštruktívne, preto ju čaká smutný koniec a, žiaľ, svoje slepo veriace - bigotné a sfanatizované ovečky stiahne so sebou. Je o tom napísané celé Jánovo evanjelium, ktoré prirovnáva RKC k neviestke (nie Kristovej neveste), ktorej vínom smilstva sú opíjaní obyvatelia zeme... a proroctvo varuje ľudí, ktorí sú v tom ,,spolku" - sekte KRC: ,,Vy­j­di z neho, ľud môj, aby ste ne­mali účasť na jeho hriechoch a nedos­talo sa vám z jeho rán, lebo jeho hriechy sa na­hromadili až po nebo a Boh sa roz­pamätal na jeho ne­právos­ti... Pre­to v jednom dni prídu na ňu rany: sm­rť, smútok, hlad a ohňom bude spálená, lebo moc­ný je Pán, Boh, ktorý ju od­súdil." (Zjav. 18)
 
mínus indicator plus

Pána Matoviča sa v tomto zastanem   Pána Matoviča sa v tomto zastanem

Neviem ako je to u iných, no moje skúsenosti s mailovou komunikáciou boli kladné. Písala som mu koncom februára, pričom nešlo o nič životne dôležité iba vyjadrenie vlastného názoru - kritiku i vyjadrenie nesúhlasu s politickým systémom, ako aj oponovanie, že ho nedokáže zmeniť žiadna z politických strán. pretože to okrem iného ani nie je v ich záujme... a odpoveď mi prišla o šesť dní... Napriek tomu OĽaNO voliť určite nebudem.
 
mínus indicator plus

Pána Matoviča sa v tomto zastanem   Pána Matoviča sa v tomto zastanem

Neviem ako je to u iných, no moje skúsenosti s mailovou komunikáciou boli kladné. Písala som mu koncom februára, pričom nešlo o nič životne dôležité iba vyjadrenie vlastného názoru - kritiku i vyjadrenie nesúhlasu s politickým systémom, ako aj oponovanie, že ho nedokáže zmeniť žiadna z politických strán. pretože to okrem iného ani nie je v ich záujme... a odpoveď mi prišla o šesť dní... Napriek tomu OĽaNO voliť určite nebudem.
 
mínus indicator plus

 

Preboha! a to usudzuješ z čoho? :D Nemám a nechcem muža a neustále zisťujem, že je to správne rozhodnutie :D
02.03.2012 3:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

V poriadku,   V poriadku,

je to Tvoj subjektívny názor, avšak to neznamená, že aj pravdivý :) Možno to podľa Teba nemá nič spoločné s témou, ale je to nevyhnutné? Napísala som svoj názor podopretý učením Krista...
02.03.2012 3:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Teší ma :)   Teší ma :)

Ano, mne sa veľmi páči toto: "Kráľovstvo Božie je v nás, nie v budovách z dreva a kamenia. Rozštiepni kus dreva a Ja tam budem, nadvihni kameň a nájdeš ma..." Tie slová sú také živé, múdre, pravdivé. Som rada, že zareagoval niekto s podobným cítením :) Viem o Tomášovom evanjeliu. Poznám aj iné apokryfy a informácie o Ježišovi Kristovi a jeho ,,stratených" 18 rokoch života :) Všetky potvrdzujú to, čo sa uvádza v Biblii. Akurát z toho je zrejmé, že v Biblii je veľa vecí povynechávaných a preskočených. Biblia je pravdivá, ale nie úplná. Prečo, na to si hádam vie odpovedať každý, kto nie je bigotný a sfanatizovaný, však? :) A práve táto odpoveď je dôvodom, prečo sú tieto informácie oficiálnymi cirkvami neuznávané...
02.03.2012 3:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

:D   :D

Podľa seba súdim Teba, čo? :D Azda nerozumieš srande?
29.02.2012 15:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tento portál navštevujem denno denne, nakoľko tu mám e-mailovú schránku, ale do témy VIERA som asi skutočne po prvý krát zablúdila až včera :)) A nech by tuná boli články o židoch, alebo akomkoľvek inom národe hoci aj každý deň, mne to prekážať fakt nebude.
28.02.2012 2:43 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME