Pondelok, 30. marec, 2020 | Meniny má Vieroslava

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: dvojnoh
1 >
mínus indicator plus

 

Existujú aj 400 KPa. V starej STN bol STL tlak zadefinovaný do 300 KPa. Vyhl. 718/2002 Z.z. začala uvádzať STL tlakovú úroveň do 0,4 MPa. Tak je to aj v súčasných technických pravidlách. Takže štandardne sú STL plynovody prevádzkované v troch tlakových úrovniach STL1 - 100 KPa, STL2 - 300 a 400 KPa.
 
mínus indicator plus

 

Ďalšia možnosť je tá, že v čase obeda nie je až taký pohyb v dome a väčšina ľudí je v práci a ak to bolo z roztrhnutej prípojky vonku, v ktorej je tlak niekoľkonásobne vyšší ako v domovom rozvode, plyn si našiel najmenšiu cestu odporu nejaký dutý priestor do domu, plnenie na výbušnú koncentráciu mohlo prebiehať pomerne rýchlo.
 
mínus indicator plus

ewa31   ewa31

Odpočet plynu a kontroly rozvodov sú dve rôzne veci. Spoločenstvá vlastníkov bytov sú povinné na rozvodoch v bytových domoch zabezpečiť revízie v lehotách podľa zákona. Za rozvod plynu v byte a jeho bezpečné prevádzkovanie je zodpovedný vlastník. Pozn. : Najlepšie ak je kontrola revíznym technikom vykonávaná na celom rozvode plynu v bytovom dome až po spotrebiče (šporáky)
 
mínus indicator plus

Skús si to ešte raz vypočuť   Skús si to ešte raz vypočuť

Práve naopak. Hovoria ako keby bolo možné tou nahrávkou Fica vydierať !... . "K..a, keby to bolo tak, že ty sa chceš pomstiť tomu Ficovi, tak to ešte chápem.." . Vtedy si to išiel ukázať Jarinkovi, čo som ti povedal, čo som ti povedal, že si urobil prvú obrovskú chybu, že si to ukázal Jarovi, lebo dovtedy ťa Fico nenávidí. Pretože Jaro mu navyprával, že to je nástroj ktorým ho budeš vydierať.."..Trnka : Ja som nikoho nevydieral. Kočner : Ešte raz to mu Jaro povedal, že to je nástroj ktorým budeš Fica vydierať " . Nič také že by Kočner zhodnotil, že sa tým Fico nedá vydierať tam nie je, práve naopak
 
mínus indicator plus

 

Vyčlenený zo spoločnosti si asi myslel. Určite nepotrebuje byť vyčlenený a čím viac dokáže byť integrovaný tým lepšie pre neho, pre rodinu aj pre spoločnosť. Ale v tom širokom spektre autizmu sú tí o ktorých píšeš, dokážu samostatne fungovať a zapojiť sa do života a sú aj takí ktorých nevidieť, ktorí povedzme v 30-tich rokoch života nezvládnu samostatne vyjsť z bytu a ísť kúpiť do potravín chlieb a mlieko.
 
mínus indicator plus

 

Ktovie, možno stále používajú diskety. Tie sa nedajú kopírovať, lebo už skoro žiadne počítače nemajú na ne mechaniku :)
 
mínus indicator plus

 

Pôjdu postupne nadol. Držia sa vďaka dobrým hereckým výkonom Pellegriniho
 
mínus indicator plus

 

Ale no , zas nerobte z komára somára. Neslušné, netaktne a dehonestujúce by bolo keby za nimi musel napr. bežať, alebo by ho nebodaj vliekli za koňom po zemi ... Idú rýchlosťou chôdze, akurát sa im nechcelo zosadnúť z koňa. Je to predsa polícia, ktorá zatkla páchateľa tak hádam mu nebudú leštiť topánky.
 
mínus indicator plus

 

Keď majú starosť o Východnú Európu a Ukrajinu budú sa starať aj o Venezuelu, ktorú majú za humnami.
 
mínus indicator plus

 

Enel to je ale sklamanie. Volíte Smerákov a Dankovcov. Za Kiskom vidíte Sorosa a amerického agenta a nakoniec sú to tí Smeráci a SNSáci kto kúpia železo za 1,5 mld a pustia Američanov na naše letiská
 
mínus indicator plus

 

Dobre si zrobil. Keď naši vyhrajú nejakú medailu vystíska ich ako Chorvátka svojich v Moskve.
 
mínus indicator plus

 

aby sme to spoločnými silami dali..z toho pomerne jasne vyplýva aby vládu zostavovala opozícia, nie Smer.. Kiskovi držím palce ak dokáže zjednotiť opozičné strany. Môj hlas, ak sa nič výrazne nezmení, má OĽaNO
 
mínus indicator plus

 

Gratulujem!
 
mínus indicator plus

 

SDKU je pomaly zabudnuté a Kukan stále derie lavice v Bruseli. Som znepokojený, že Kuko ešte neuvoľnil miesto pre ďalšie karieristu v EU parlamente aby si tiež zarobil a takisto som znepokojený tým kam sa Slovensko uberá.
 
mínus indicator plus

 

Cvičenie kľukov a používanie kľuky na diskové matice spevňuje svalstvo bez potreby návštev posilňovne
 
mínus indicator plus

 

Doplnenie : Nadpis " Autistický chlapec ušiel matke a išiel sa hrať s pápežom " nezodpovedá tomu čo sa tam udialo..Je tam strih kde je pri pápežovi, keď ho tam dotiahla matka aby mu vysvetlila, prečo také správanie.. Informácia, že je nemý je tiež nepresná, nie je nemý iba nerozpráva, nevie používať reč..Časom sa ju naučí používať v obmedzenej miere ( v závislosti od stupňa postihnutia..)
 
mínus indicator plus

 

Ak má jedinec napr. downov syndróm, alebo iný mentálny hendikep, ktorý je aj viditeľný na jeho fyzickom vzhľade a prejave, ľudia sa nepozastavujú nad jeho správaním. Autista keď sedí a nič nehovorí vyzerá vonkajším vzhľadom ako každé iné dieťa..preto niektoré ich prejavy správania nezainteresovaný ľudia vnímajú ako nedostatok výchovy. Tá matka môže mať iné deti, ktoré vedia 2 cudzie jazyky sú slušné a študujú na univerzite, takže výchovou to nebude.. . Toto vyzerá ako nejaká omša, kde je veľa postihnutých, tak tam išla aj ona s ním, ak by ho nasilu držala urobil by cirkus a musela by to tam zabaliť a ísť s nim preč. Tak ho pustila a on sa tam voľne pohyboval..Na začiatku vidno, že ho zaujala tá rukavica, nereaguje na podnet podávanej ruky, teda nešiel za pápežom ani za vojakom ako takým...
 
mínus indicator plus

 

Tí, ktorí v štátnej a verejnej službe nerobia
 
mínus indicator plus

 

Prežili obdobia, keď sa veľmi ťažko pracovalo a keď statoční vydržali. Nech odpadne, čo je kolísavé, nech odpadne, čo je oportunistické, ale nech v tej ruskej vlasti zostane, čo je pevné, čo je charakterné, čo chce za ten národ zápasiť.
 

1 >

Najčítanejšie na SME