Piatok, 13. december, 2019 | Meniny má Lucia

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Vlado Zervan
1 >
mínus indicator plus

žaby   žaby

Okrem raka tie tisícky žiab, čo vydláždia cestu svojimi mŕtvymi telami, ak sa otvorí doprava až po sanatórium. A ten vzduch presýtený naftovými exhalátmi z luxusných mercedesov, ktorý sa usadí v lese aby mohol pokračovať do pľúc nadšencov behu, turistiky a cyklistiky, zabezpečí, aby si návštevníci "Raka" (rakovinu) odniesli domov. To potom môžu vyrúbať stromy pozdĺž cesty až k Červenému mostu a postaviť tam vily pre takzvaných milovníkov prírody. A neskôr by namiesto sanatória mohli postaviť tesko, aby tam bola aká-taká vybavenosť. S kanalizáciou si tiež nemusia robiť problém, veď stačí využit už hotový tok Vydrice. Ten bazén je fakt priehľadný nezmysel. Kto bude chodiť na kúpalisko, kde sa počas leta voda nezohreje nad 17 stupňov a "slniť sa" pod stromami. Nechápem komu sme to dali mesto do rúk keď takýto nezmysel rovno nezmietol zo stola.
12.03.2014 10:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Ja by som si iba prial   Ja by som si iba prial

aby sa pán Múčka radšej nezamýšľal. To čo vypotil si môžeme kedykoľvek pozrieť v parlamente alebo na tlačovej konferencii štátneho tajomníka ministerstva práce, na to si netreba kupovať noviny. Jeho logika je tak pokrútená, že pochybujem že vie o vlastne čom písal.
Reakcia k téme: Tabu okolo dôchodkov
11.07.2013 11:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Utópia možno   Utópia možno

ale viera ostáva. Ľudia veria väčšinou v nereálne veci a ja som si vybral vieru v ľudský rozum. Ale inak: všimli ste si že každý človek, ktorý vojde do politiky odkiaľkoľvek, skončí s touto nelichotivou diagnózou: Politik? Skúste pozrieť napríklad na malé deti z EÚ, len na pobavenie. http://dotsub.com/view/01ad271...
14.09.2011 10:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

nemyslím si že robíte dobre   nemyslím si že robíte dobre

pre bežného podnikateľa alebo živnostníka v našej krajine je teraz dôležitejšie aby vydržala pravicová vláda čo najdlhšie. Otázka eurovalu sa vyrieši aj bez vášho zásadného postoja, ak sledujete názorové pohyby v krajinách ako je Nemecko, Francúzsko alebo Fínsko. To, že naša krajina vyjadrila neochotu na eurovale participovať je dostatočný signál pre zbytok Európy aby začal uvažovať inak ako vo svojej bežnej šablóne. Radšej žiadajte záruky za pôžičku ako odmietať pôžičku samotnú. Múdri ľudia svoje názory menia. lebo život okolo nich sa mení. Zásadne sa treba držať cieľa a ten je predovšetkým návrat k reformám. Cesty k tomuto cieľu sa však nebojte meniť. Prosííííím nebojujte medzi sebou. Spolupracujte.
12.09.2011 13:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Hej! 30 rocny "sopliak!"   Hej! 30 rocny "sopliak!"

A teba kto zivil kym si dosiahol svoj produktivny vek. A kde su peniaze ktore dochodca styridsat rokov platil do socialnej poistovne. Kto koho zivi. Prispevok mimo temy ale neodpustim si ho.
 
mínus indicator plus

zažil som...   zažil som...

moja svokra tým trpela. Bol som mladý, bezmocný a bol hlboký socializmus. Zomrela v bolestiach a preležaniny jej nepomáhali prekonať utrpenie. Tie fotky mi to pripomenuli. Je to trauma pre príbuzných na celý život. Aby sme tomu predišli, zobrali sme si ju domov. Ale starostlivosť vyžadovala celého človeka a obrovskú dávku trpezlivosti. Prial by som si, aby sa starostlivosť o pacientov, ako ju opisuješ, stala štandardom.
 
mínus indicator plus

Na to je ale liek   Na to je ale liek

Choďte voliť slabú stranu alebo takú, ktorej voľba nie je podľa Vás "nepekný cieľ". Hlavne niečo urobte.
09.06.2010 10:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

cez 5% sa nikdy nedostanú   cez 5% sa nikdy nedostanú

ale ak zvýšia volebnú účasť, potom relatívne znížia percentá ostatným stranám, čo môže byť likvidačné pre strany okolo 5%. Jednoduchá trojčlenka: ak má sns 5 tisíc voličov a príde voliť iba 100 tisíc voličov, tak dosiahnu 5%. Ale ak príde voliť 101 tisíc voličov, tak sú pod piatimi percentami. A o to im vraj ide.
09.06.2010 10:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Súhlasím   Súhlasím

Systém, hlavne bezpečnostný, nemôže pripustiť individuálne zlyhanie. Ak pripustí, je to zlý systém. V období, kedy sa hlásime k bojovníkom proti terorizmu, ukázali sme základné chyby zlyhania systému. Odteraz už teroristi vedia, že do sveta sa dá výbušnina prepašovať cez také slabé články bezpečnosti ako je Slovensko, Írsko alebo iné malé krajiny s podobnými odbornými problémami. A že to je aj politícký problém, čo sa nám snažia politici skryť, o tom hovorí svetová denná tlač. A určite by vedeli hovoriť aj naši veľvyslanci vo všetkých krajinách bojujúcich proti terorizmu, ktorí to musia teraz vysvetľovať resp. papagájovať tieto ficove detské výhovorky vo svete.
 
mínus indicator plus

No vieš si predstaviť   No vieš si predstaviť

že by premiér svojho najobľúbenejšieho ministra a straníckeho nástupcu takto ponížil? Samozrejme že sa to hodi na policajta a psa. Systém výcviku, za ktorý sú zodpovdení ich šéfi je bezchybný. Je to systém padajúceho H.
 
mínus indicator plus

Tóthová   Tóthová

Nezabúdaj, že Tóthová bola členkou vlády, keď vláda schválila mečiarovu amnestiu v čase keď zastupovala prezidenta.
Reakcia k téme: Kvorkovstvom chránia Kvorku
04.11.2009 9:45 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Máš pravdu...   Máš pravdu...

Kým si lekár robí svoju prácu, pacientovi ide o zdravie. Často spomínaš slovo moc, ktoré má dnes skôr negatívny ako pozitívny význam. Lekári sa nechali uplácať aj pred revolúciou aj po nej a táto, pre pacientov ponižujúca vec je symbolom ich moci. Informácie sú v nepriamej úmere so slepou dôverou. Súčasný systém od pacientov žiada aby sa viac starali o svoje zdravie a obmedzovali návštevy u lekára (čas a peniaze) a našimi lekármi sa často stavajú lekárnici ("Bolí ma hlava, dajte mi nejaké tabletky."). Preto súhlasím s tvojim názorom, lekári musia zmeniť svoj postoj k tejto profesii. Zo zdravia sa stal obchod tak isto ako z kultúry a vzdelania. To sa nedá prehliadať.
Reakcia k téme: Agónia lekárskej profesie
18.10.2009 9:05 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

bezohľadný ostáva bezohľadným či je za volantom alebo nie. Nikoho som neškatuľkoval. Zaraď sa kam chceš. Jazda v meste má aj tretí rozmer, nie len ja a aktuálna dopravná situácia.
22.09.2009 15:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Mesto je pre ľudí   Mesto je pre ľudí

Zdá sa mi, že pre každého, kto si sadne do auta sa svet scvrkne do jeho kabíny. Mesto je pre ľudí, autá, autobusy, bicykle alebo motorky sú iba dopravné prostriedky. Ak idete po meste 120 hoci máte bezpečné auto a zdá sa vám e ste svieži a viete kedykoľvek zastaviť, verte, že takých vodičov sú plné policajné záznamy s dopravnými nehodami. Pri každom aute platí, čím ide rýchlejšie, tým spôsobuje väčší hluk. Verím, že ani taký jaffar by sa nevyspal dobre, keby býval v meste, napríklad na Pražskej, po ktorej teraz chodí 120 km/h. To, kto ako jazdí autom je obrazom jeho povahy. Za volantom sa nestávame horšími a bezohľadnejšími. Takými sme, za volantom sa to iba prejaví. Obmedzená rýchlosť má aj tieto dôvody, hoci zdanlivo s dopravou nesúvisia. Ak jazdím po meste 120 v noci, asi som schopný aj hulákať po uliciach vracajúc sa z krčmy a obsah svojho žalúdka nechávať v strede chodníka. Aj okolo mostov ľudia žijú, spia, pracujú. Ešte stále nevidíte dôvod prečo dodržiavať obmedzenú rýchlosť?
22.09.2009 15:09 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Konečne normálny pohľad   Konečne normálny pohľad

Je to fajn a bolo by dobré, keby sa tvoj sen splnil aspoň tak, ako Martinovi Lutherovi Kingovi. Možno by sme jedného dňa za prezidenta zvolili "Bugára" a voliči aj nevoliči by mali z toho dobrý pocit. To by bol signál, že sme, ako národ, prekonali predsudky a komplexy. A možno by sa potom stalo, že prezidentom by bola hoci aj prepytujem žena.
Reakcia k téme: I have a dream
23.08.2009 9:21 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tak to ma tvoj pes šťastie. Môj pes tiež rád loví všetlo čo lieta. niekedy je dobré, že nám vychytá všetkých komárov v byte, ale bojím sa že ho niečo pichne do hrdla a napuchne tak, že nebude môcť dýchať. Dúfam, že po tomto zážitku zmúdrie. ;-)
06.08.2009 20:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Prepáč,   Prepáč,

ale si dokonalý výplod štátnej propagandy. Tie argumenty z obchodu a tie reči že môžu ísť ak nechcú zmeniť národnosť... Si veľký Slovák a si doma tak si tu pán. A kto ťa nechce rešpektovať, ten nech sa prace! Skús sa nad tým zamyslieť. A vôbec neviem kto ti povedal, že vo svete a hovorí výlučne úradným jazykom. To je fakt blbosť!
Reakcia k téme: Slovenčina
06.08.2009 18:17 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Len potom už nebude o čom písať   Len potom už nebude o čom písať

Ku každej téme sa nájde nejaký blbec. Nevyberieš si. Našťastie, ak ideš po chodníku ako slušný človek, hniezdo je v bezpečí. Ja som išiel po tráve. Nemal by som...
06.08.2009 17:30 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Toho, kde je tá kamenná vec...   Toho, kde je tá kamenná vec...

Myslím ten vršok veže - od štadiónu.
06.08.2009 17:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Asi by to bolo rozumné.   Asi by to bolo rozumné.

Len neviem či naše Mesto (myslím úrad) je na to schopné. Pre istotu sa vyhýbaj asi tri metre vysokému kmeňu s odpílenou korunou. Aj by som ho vyfotil, keby som neustupoval pred útočníkmi tak rýchlo (nechcem povedať bezhlavo) :-) Je naľavo asi 100 metrov od hlavného vchodu.
06.08.2009 16:26 | Oznám správcovi
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME