Štvrtok, 21. november, 2019 | Meniny má Elvíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: safranka
1>
mínus indicator plus

 

Chvála Bohu, že niekto napíše o kňazovi aj niečo iné, ako to,že ho obviní z pedofílie. Chýba mi čítanie o pozitívnych vzoroch, každý vynáša len špinavosti, ak nie sú, tak si vymyslí. Či už sú to kňazi, lekári,príp. iní ľudia.
 
mínus indicator plus

 

Prvýkrát sa píše spolu, aspoň že mal chlapec jasno.
15.11.2014 18:15 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Čo Slovák, to teológ, cirkevný právnik, len asi žiaden z týchto reformátorov cirkvi nečítal ani to najzákladnejšie, Nový zákon. Ježiš hovorí: Každý, kto prepustí svoju manželku, okrem prípadu smilstva, vystavuje ju cudzoložstvu, kto si vezme prepustenú ženu, cudzoloží." Mt 5,32 Keď raz ako katolík žijem s niekým, kto nie je pred Bohom môj manžel, moja manželka, prehrešujem sa proti desatoru, nechcem na tom nič zmeniť, teda nemôžem chodiť na spoveď a prijímanie. Aj anglikáni vznikli tak, že pápež odmietol Henrichovi VIII. anulovať platné manželstvo. Ten sa naštval a vyhlásil sám seba za hlavu novej cirkvi. Aj tak sa dá. Prestaňme všetci reformovať cirkev a reformujme svoje životy. Žime ako sa patrí!
 
mínus indicator plus

 

Každé 3. manželstvo má problém s počatím dieťaťa, ale väčšine sa to podarí, ak aj nie, nepoznám adoptované deti, ktorým tieto páry neposkytli maximum.
19.10.2014 20:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Na tom, čo urobil Sv. Otec nie je nič liberálne, je to bežná pastoračná prax. Treba si prečítať, čo tu už napísal M. Vojtko. Pevne verím, že ohľadom homosexuálneho a aj celkového sexuálneho správania, zostane RKC verná Sv. Písmu a zdravému rozumu. Manželstvo je zväzok 1 muža a 1 ženy. Uzatvára sa pre dobro manželov, aj na plodenie a výchovu detí. V iných zväzkoch toto prirodzene nie je možne. Do manželstva majú vstupovať ľudia duševne a telesne spôsobilí. To nie sme všetci. Slobodný, nie je menej ako ženatý. Každý máme svoju cestu.
 
mínus indicator plus

 

Samozrejme, že závisť je hriech, dokonca môže byť aj ťažký. Čo sa každý čuduje, že pápež sobáši žijúcich "nadivoko". To ich tak má nechať, keď si chcú upratať v živote?
 
mínus indicator plus

 

Ako vychovávame svoje deti? Ako je možné, že si nevážia živých ani mŕtvych? Myslím, že voľakedy tiež nemali rodičia veľa času na deti, no mám pocit, že generácie pred nami boli vychované obstojne. Neverím, že môj syn pôjde robiť psie kusy na cintorín, ak ho odmala učím vážiť si ľudí, ich prácu a rešpektovať určité hodnoty.
21.07.2014 8:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Chudáci ľudia, máme golfíka, čoskoro bude plnoletý, no máme ho radi, dosť by nám to skomplikovalo život, keby sa s ním niečo stalo. U nás je auto člen rodiny.
 
mínus indicator plus

Aktivista   Aktivista

Ten príspevok akože o segregácii nechápem, učila som na škole, kde nám chodili deti z 5 dedín a 3 osád. Kým osadníci tvorili menšinu, dali sa ako-tak dodržať osnovy a urobiť poriadok. Samozrejme, že som im nosila na hodinu veci ja. Ako ich % začalo stúpať, ostatní nemali šancu. Nemyslím si, že väčšina rómskych detí je v špeciálnych školách neoprávnene. My sme na ZŠ držali aj šiestačku, ktorá keď mala vymenovať 3 domáce zvieratká, povedala: "Kamene, oči...." Akú úroveň môže mať dieťa zanedbané, už od prenatálneho veku týrané alkoholom a cigaretami? Každé takéto dieťa má problém, hoci by bolo aj fialové. Tie najťažšie prípady prešli psych. vyšetreniami a preradili sme ich do špeciálnych tried, bolo ich tam max. 12, takže sa im mohol učiteľ viac venovať. To jej taká blbosť s tou segregáciou, akoby sme vyčítali, že chorí ľudia v liečebni sú segregovaní. Skúsil ten aktivista niekdy vzdelávať zasoplené, zanedbané a špinavé dieťa z osady, ktoré je vlastne samo obeťou? Do jedálne tie deti chodili normálne, no problém bol v tom, že mnohí sa pri nich nenajedli, pre neznesiteľný vzduch. Mne to bolo nepríjemné, nechcela som im to dať pocítiť, nemohli za to. No jednoducho som žalúdok neudržala. Po 6 rokoch som odišla. "Milujem " reči aktivistov, ani kávu už nepotrebujem.
 
mínus indicator plus

 

Môj nebohý dedo sa vyučil v Bratislave u Sturzera za cukrára, zvykol nám ich pekávať, ešte teraz mi sliny tečú.
 
mínus indicator plus

 

Učila som na ZŠ vo vranovskom okrese. Nie je problém, ak je žiak, Róm. problém je v tom, aký je. Ak sme mali v triedach max. 1/3 detí z osád, ešte to ako-tak išlo. Problém bol, že mnohé z nich nemali šancu zvládať učivo. Dovolím si tvrdiť, že nejedno z nich bolo mentálne retardované. Inak by žiačka 6. ročníka, ktorá mala vymenovať 3 domáce zvieratá, nepovedala:"Kamene, oči...." Mala som v triede aj rómske žiačky, kde rodičia boli riadne zamestnaní, jedna mala max. 2 na vysvedčení a išla obchodnú akadémiu, druhá bola slabšia, vybrala si 3-ročný učebný odbor, ktorý aj ukončila. Neskôr sme boli nútení vytvoriť špeciálne triedy s nižším počtom žiakov, učili tam učitelia s ukončenou špeciálnou pedagogikou. Deti prechádzali psycholog. vyšetreniami, ktoré ich do špeciálnych tried odporúčali alebo neodporúčali. Psychologička nám vysvetľovala, že pre ne používajú trochu iné testy, lebo sú oproti majorite znevýhodnené a majú problémy so slovenčinou. Pravda je tá, že tieto špeciálne triedy boli čisto rómske. "Bieli" rodičia presúvali deti, ktoré ZŠ nezvládali do špeciálnej školy do mesta. Aj toto by nejaký blázon nazval segregáciou. Existovali totiž zmiešané triedy a špeciálne triedy. No bola to jediná možnosť, ako vzdelávať každého podľa jeho schopností.
 
mínus indicator plus

 

Tie plastiky majú svoju umeleckú hodnotu. Stoja za záchranu. Keď som ako dieťa chodila k starkým do Žiaru, pomáhalo mi to v orientácii. Nad vchodom mali chlapca v novinovej čiapke. Vždy sa mi to páčilo.
 
mínus indicator plus

Bananistan   Bananistan

Chudák normálny človek. S tamtým etnikom sú len problémy, ak sú pokope. Ak sú roztrúsení medzi majoritou, skôr sa prispôsobia, ak sú ale "zgrupení" na jednom mieste, koniec. Napr. Bratislavská v Žiline, Ciglianska v PD, Luník....
15.03.2014 11:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Nech si decko robí, čo chce, hlavne , že mám pokoj, potom vidíme, čo z toho rastie. Keď mám decko 12 rokov, tak chodia pomaly s plačom, že nevedia, čo s ním.
 
mínus indicator plus

 

Ako tak čítam diskusie na SME, mám podľa pravopisu zúčastnených pocit, že väčšia časť z nich nemá ukončené ani základné vzdelanie. Nie je Vám, ľudia, trápne písať často veľmi rozumné názory ako analfabeti?
 
mínus indicator plus

 

Maturovala som v roku 1997. Povinne sa maturovalo buď zo SJ a MAT, alebo sa namiesto nej vybral CJ. U mňa to konkrétne bola nemčina. Ostatné 2-3 predmety boli voliteľné. Myslím si, že to bolo maximálne spravodlivé. Volili sme si tie predmety, ktoré sme išli študovať.
 
mínus indicator plus

 

Vidno, že to tu komentujú samí naslovovzatí odborníci. Matematika na gymnáziu mi dala skutočne zabrať. Hlavne posledné 2 roky.Nie je problém mať z nej jednotku na ZŠ, no na gymnáziu je to o inom. Nech sa vyučuje naďalej tie 4 hod./týž., no povinná maturita je podľa mňa mimo. Kto nejde študovať technický smer, nepotrebuje ju. Na jej zvládanie treba určitý talent, ktorý nemá každý. Tak isto nemá každý talent na jazyky. Ľudia sme rôzni. Tiež sa mi ako učiteľke nepáčia jednohodinovky z cudzieho jazyka, dejepisu, biológie a pod. na ZŠ. Na cudzí jazyk je to žalostne málo. Učivo sa len tak preletí, žiakov človek nestíha poriadne ani spoznať, nieto ešte vyskúšať dvakrát za polrok. nie každému dieťaťu vyhovuje testová forma skúšania. Čo sa týka premnoženosti humanitných odborov, s tým súhlasím. Netreba nám toľko právnikov, politológov, sociálnych pracovníkov a možno ani učiteľov. Malo by sa to regulovať. Tiež si myslím, že ak mám niekto predpoklady na štúdium technického smeru, maximálne ho v tom treba podporiť. Vôbec však nerozumiem tomu, načo je budúcim lekárom, farmaceutom, žurnalistom, tlmočníkom či hercom povinná maturita z matematiky.
 
mínus indicator plus

 

Učím na ZŠ SJL, minulý rok išli zo škôl prví reformní žiaci, myslím si, že moji preto tak dobre napísali TESTOVANIE 9, že som reformu nedodržiavala, nepoužívala som tie zmätočné učebnice a učila som podľa overeného systému.
 
mínus indicator plus

 

Sedím, pri tejto hlúpej diskusii len preto, lebo večeriam, mám tu 2 kopy testov, idem si pripraviť niečo pre deviatakov na suplovanú slovenčinu na zajtra, kolegyňa sa zdravotne zložila z vyčerpania, je PN, učím 7 hodín v kuse, bez nároku na obednú pauzu, možno ani na WC sa nedostanem, počas svojho obeda dozorujem žiakov, s ktorými mám 7. hodinu. Aj ľudia pri páse sa nadrú, manažéri sú v strese, každý má svoje. Ja keď prídem domov , mám problém ešte písať úlohy so svojimi deckami a venovať sa im. O 13.00 som zo školy odchádzala, len keď idem k lekárovi. Vzdelávam sa stále, aj momentálne píšem prácu, v júni som si robila štátnicu z CJ. Nepáči sa mi, keď sa kadekto naváža do učiteľov, každý je najmúdrejší. Ja tiež nemôžem posudzovať prácu ľudí, ktorú som nikdy nevyskúšala a nerozumiem jej.
 
mínus indicator plus

Urazili?   Urazili?

Čím ma akože mal ten pastiersky list ako ženu uraziť? Pred Bohom aj pred zákonom sú si muž a žena rovní, máme rovnakú hodnotu, dôstojnosť, hoci sme po biologickej stránke odlišní. Dopĺňame sa, potrebujeme sa navzájom. Nie je pravda, že mužom, či ženou sa nerodíme, ale stávame. Každá bunka nášho tela v sebe nesie informáciu, či je mužská alebo ženská. Tá na hlavu postavená rodová rovnosť, častokrát za vlasy pritiahnutá , spolu s celou gender ideológiou a homoloby, dúfam ,časkoro spľasne a vrátime sa k zdravému rozumu.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME