Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Bc.GodKnows
1 >
mínus indicator plus

Hráva na partypoker a pokerstars   Hráva na partypoker a pokerstars

Stačí si vybaviť prechodný pobyt napr. v Maďarsku kde online poker nie je zakázaný a nemáš problém ďalej hrávať.
 
mínus indicator plus

Včera fantastický obrat.   Včera fantastický obrat.

Keď ale súper v piatom sete spravil šnúru 5tich bodov a z 10-4 bolo za chvíľu 10-9 a neskôr dva nevyužité mečbaly za stavu 14-12 tak som si hovoril, že prichádza typický slovenský syndróm. Našťastie to baby zvládli a nebyť toho, že mi 2-ročný syn vedľa v izbe akurát zaspával tak si aj zakričím :)
 
mínus indicator plus

Vysvetli mi prosím ťa   Vysvetli mi prosím ťa

"vnútornú" hodnotu Rembrandtovej Nočnej hliadky, alebo dolára. Všetko má takú hodnotu, koľko sú ľudia za to ochotní zaplatiť.
 
mínus indicator plus

Dúfam, že aj verziu od Rusov   Dúfam, že aj verziu od Rusov

podrobíte podrobnej analýze :)
 
mínus indicator plus

Pred dvoma týždňami som Ruska stretol   Pred dvoma týždňami som Ruska stretol

v reštike pri MFSR. Sedel tam on plus nejaký pár a neskôr prišla ešte jedna žena. Všetci v dobrej nálade...
 
mínus indicator plus

Toto samozrejme neviem   Toto samozrejme neviem

povedať, či tí lekári pracujú aj niekde inde, nezisťoval som to. Je to ale celkom pravdepodobné a hovorím, že minimálne na Antolskú sme mali tiež dobré referencie. Čo viem ale povedať je že na Antolskej kde máš 10 pôrodov denne sa o tie mamičky nestará 10 pôrodných tímov. O nás sa celý čas staral jeden kompletný tím, ktorý mal na starosti len a len nás. Čo sa týka vybavenia vôbec sa mi to nezdalo ako nejaký wellness, dokonca som si myslel, že to tam bude ešte luxusnejšie, väčšie izby. To, čo som videl by mal byť podľa mňa úplný štandard všade na Slovensku. Žiadne ružové balóniky tam neboli :)
 
mínus indicator plus

Nie je to tak.   Nie je to tak.

Áno toto robia ak tam chce ženská mať gynekológa takého toho stáleho. Ten poplatok je v tom prípade protizákonný nech už ho ospravedlňujú akokoľvek. O tom sa nemusíme baviť. My sme v Kochu "len" rodili a nemuseli sme platiť žiadnych vstupných 129,90 aby sa s nami niekto bavil. Samozrejme sme si za to patrične zaplatili. Nie je to lacné, ale ten pôrod ťa vyjde ako týždňová dovolenka pri mori pre dve osoby. To si myslím nie je vôbec nejaká strašná suma. Dobré referencie sme mali aj na Antolskú. Kramáre a Ružinov tam nám rodilo viacero známych a nemali dobré skúsenosti. To, že to patrí Kmotríkovi som sa dozvedel až dnes. A veru neteší ma to ale tak zjavne sa mu tam o to starajú ľudia lepšie ako jeho Slovan :)
 
mínus indicator plus

Zjavne si v Kochu nikdy nebol   Zjavne si v Kochu nikdy nebol

a trepeš to isté, čo každý čo tam nebol a vie na 100% ako to tam chodí. Moja manželka sa pôrodu dosť bála, zistila si referencie a niektoré pôrodnice aj osobne navštívila (Antolská, Koch). Pýtali sme sa kopec otázok a Koch mal určite najlepší prístup. Samozrejme jedna z prvých otázok bola, čo ak bude nejaký problém. V Kochu vedia riešiť množstvo problémov, samozrejme ak je zdravotný stav veľmi vážny a vyžaduje akútnu operačnú liečbu tak dieťa je prevezené na Kramáre. Ale na Kramáre sú prevážané deti dokonca aj z iných častí Slovenska takže nešír paniku. Pôrod v Kochu je maximálne bezpečný a tie peniaze za to stoja. Kolega rodil na Antolskej a keď zrátal epidurálku, nadštandard izbu, samostatný box, výber pôrodníka tak sa dostal cca na 50% ceny, čo sme platili v Kochu. Celkovo nás to stálo 1400-1500 EUR.
 
mínus indicator plus

Neviem, či ste niekto čítali vyjadrenie   Neviem, či ste niekto čítali vyjadrenie

p.Trnkovej tak prikladám. Myslím, že vyvracia tvrdenia autora tohto blogu. - vecné bremeno na spomínaných 33 m2 potrebujeme, aby sme mali možnosť prístupu na pozemok, ku ktorému nemáme iný prístup (z Novosvetskej je prístup na iné pozemky), pričom dopravné napojenie našej parcely z Breclavskej ulice, kde sme požiadali o zriadenie bremena, predpisuje územný plán - predchádzajúci vlastník nášho pozemku mal záväzným stanoviskom hl.mesta schválený projekt technickej a dopravnej infraštruktúry, ktorý zaberal celý pozemok 2876/29, pričom náš pozemok mal byť odtiaľ napojený tiež - pozemky mesta v rozlohe 340 m2 by aj tak v žiadnom prípade neboli použiteľné na výstavbu rodinného domu, keďže v danom území platí regulácia, že stavebná parcela musí mať minimálne 800-1000 m2 - na dotknutom pozemku mesta (2876/29) už existovala ťarcha, ktorá nám umožňovala právo pešieho prechodu. Žiadosťou o vecné bremeno sme toto právo len rozšírili, čiže z pohľadu prípadného predaja inej osobe bol tento pozemok “znehodnotený” už dávno. - mestu sme v minulosti navrhli odkúpenie celého tohto preňho nevyužiteľného pozemku, odmietlo. K špekuláciám ohľadom možného ovplyvňovania primátora z našej strany: - žiadosť o zriadenie vecného bremena sme podávali pred vyše rokom (24.1.2018) - ešte 19.6.2018 sme dostali kladné posúdenie žiadosti na odborných útvaroch a zaradenie do zoznamu materiálov na jednanie zastupiteľstva
Reakcia k téme: Nie, nie som konšpirátor
02.05.2019 14:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Opäť hlúposť.   Opäť hlúposť.

Investícia do bitcoinu je múdre rozhodnutie. Bavme sa ale dlhodobom hľadisku a o tom, že rozumný človek do toho nedá všetky úspory ale len toľko koľko si vie dovoliť. Niečo bude mať v akciách, niečo cash, niečo povedzme v nehnuteľnosti a to riziko straty rozdelí.
 
mínus indicator plus

Mať peniaze v EURách je   Mať peniaze v EURách je

samozrejme oveľa oveľa oveľa nižšie riziko ako v BTC ale hrať sa na to, že EURO je niečím kryté je smiešne. Komplet celá svetová ekonomika s fiat menami je taktiež len jedna veľká hra. HDP, inflácia, mzda to sú také bububu výrazy na ľudí aby ich náhodou nenapadlo sa pýtať, či to ako sa zasahuje do celého ekonomického aparátu je v poriadku.
 
mínus indicator plus

Ja určite nikomu neodporúčam   Ja určite nikomu neodporúčam

kupovať BTC. Ak má ale človek voľné prostriedky, o ktoré keď príde tak ho to nebude trápiť a rozumie tomu, že ide, tak ako ty píšeš, o špekuláciu tak smelo do toho.
 
mínus indicator plus

Blbosť   Blbosť

hodnota BTC je presne taká akú sú ochotní ľudia za to zaplatiť. Takže keď má dnes hodnotu 4k dolárov tak tak má proste hodnotu 4k dolárov. Je to rovnaké ako napr. obchod s umením. Snáď mi nechceš tvrdiť, že 100 miliónov za nejakého picassa predstavuje jeho reálnu cenu...
 
mínus indicator plus

ja som nevydrzal   ja som nevydrzal

a kupoval vo februari za 8000$. Kupil som ale len 0.5 BTC. Rozmyslam ze este dokupim 0.5 ak to klesne pod 4k aby som mal rovný 1BTC. A potom uz len cakat, rok, dva, tri, desať... Ktovie :)
 
mínus indicator plus

Pochybujem, že ceny pôjdu takým tempom   Pochybujem, že ceny pôjdu takým tempom

ako to šlo posledné tri roky. Pôjde to určite pomalšie ale strop to ešte nie je. Ak stúpnu úrokové sadzby tak nepredpokladám, že by to šlo ruka v ruke so zvýšením cien. Skôr to bude naopak, ak stúpnu tie umelo nízke sadzby cena pôjde dole.
 
mínus indicator plus

Bývam v Rači, konkrétne časť Krasňany   Bývam v Rači, konkrétne časť Krasňany

a rád by som tam aj zostal ale za posledné 3 roky šli byty v Rači snáď najviac hore z celej BA. Zohnať tam 3izbak pod 180 litrov sa jednoducho nedá. Pekný príklad tento byt: https://www.topreality.sk/pred... Alebo novostavba, ktorú by som najradšej bral, komplex malé krasňany, v 2015tom, 3izbák + parkovacie miesto cca 150-160 litrov dnes 190 a hore.... Samozrejme hlbšie v Rači sa už nájde aj niečo lacnejšie, holt som asi náročný :)
 
mínus indicator plus

Mňa už teraz oblieva pot   Mňa už teraz oblieva pot

keď viem, že za 3-4 roky budem musieť vymeniť 2-izbák za minimálne 3-izbák. Bývam v BA, zarábam nadpriemerne aj na BA ale neviem si predstaviť vysoliť 200 litrov za 3izbák....
 
mínus indicator plus

Jasné pravdu máš.   Jasné pravdu máš.

Každopádne ich teda mali aspoň do toho trezoru stiahnuť. Nechať to tam takto visieť, to je ako pozvánka pre zlodejov...
 
mínus indicator plus

To ako tie hodinky   To ako tie hodinky

čo vystavujú sú pravé? Som myslel, že tam majú len nejaké repliky za par centov pre prípad, že by sa stalo presne takéto niečo...
 

1 >

Najčítanejšie na SME