Nedeľa, 25. august, 2019 | Meniny má Ľudovít

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: s34qdk
1>
mínus indicator plus

No pozor   No pozor

"je rovnako hlupe, ako keby si 17.novembra 1989 vstupil do KSC a drukoval komunistom" všimnite si kedy do zločineckej organizácie KSS vstúpil predceda Vlastnou hlavou, a ľa dnes je (zatiaľ) predseda najsilnejšej parlamentnej strany a verejnosti dávaný ako šéf organizácie KSSmer (aj keď tu budú "vyššie hlavy", ktoré biznis riadia). Takže Juraj D. na ktorého reagujete možno má dobrý úmysel...
 
mínus indicator plus

Tu nejde o vinu, či nevinu   Tu nejde o vinu, či nevinu

Ak si tajomníčka ministra zo spravodlivej strany mosta, za cca rok napíše okolo 1000 esemesiek (či správ) s osobou, ktorá je roky slušne na verejnosti označovaná ako "kontraverzný podnikateľ", tá osoba čo je v interných spisoch polície vedená na mafiánskom zozname a opäť to je tá istá osoba, čo dnes už dôvodne podozrivá z objednania si dvojnásobnej vraždy, potom nie je dôvod čakať. Prezumpcia neviny, dočkať sa skončenie vyšetrovania, a blablabla sú len chabé, úbohé výhovorky na záchranu prefláknutej persóny. Už z povahy ministerstva, osoba s takouto komunikáciou je ak štátna tajomníčka, tam neprijateľná. (a to už nespomínam rozpaky z jej "podivnej" sudcovskej minulosti) Takže ak sa minister hrá na spravodlivosť a tak, minimálne do ukončenia vyšetrovania by ctihodnú tajomníčku mal stiahnúť z funkčného obehu. A potom divý sa súdna moc, že nedôveruje jej pomaly už každý, čo nepatrí medzi nich. Ak s takou "povesťou" neprekáža byť štátnou tajomníčkou. potom už nie ani na počudovanie je ako osobný šofér ctihodného H., popri šoférovaní na sudcu vyštudoval, aby krátko nato sa podpredsedom okresného súdu stal, teda až do doby ako náhodou sa tam z jedného MK nemilého spisu, polovica stratila.
 
mínus indicator plus

Malo by byť v rukách iného orgánu   Malo by byť v rukách iného orgánu

Sudcovská samospráva mala (podľa úmyslu predkladateľa zákona) vyselektovať medzi ctihodnými tých nevhodných. Teda sudcov, ktorí sú nehodní postu sudcu mala vytlačiť z prostredia justície. A čo stalo sa? - súdom nedôveruje väčšina obyvateľov Slovenska (a ak percento dôvery pritiahnem za §, tak to vyzerá tak, že dôveru justícii vyslovujú len samotní sudcovia, ich rodinný príslušníci a časť zamestnancov súdov, samozrejme nejaké percento dôvery pridá hlas ministra spravodlivosti, keďže dôveruje ako dôveruje. Ale kto príčetný, dôveruje ešte ministrovi spravodlivosti?) - V článku spomínaná ctihodnosť, mala už pred časom "veľké vysvetľovačky" okolo svojich rozhodnutí, okolo mafiánskej skupinu v ktorej sa vraj točila atď... a čo na taký profil hovorí súdny stav? Kolegovia, kolegyne navrhnú je na ctihodnosť ústavnú. (to už nie je ani na úškrn z nekvalitnej grotesky) Jednoducho línia zámeru s "očistou" justície sa ani v nekonečnu, neblíži s líniou reality. Asi je jasné, že tade zmena nevedie.
 
mínus indicator plus

A pohľad do budúcna, cez "vešteckú guľu"   A pohľad do budúcna, cez "vešteckú guľu"

Brazília nahradí prirodzený prales plantážami, pasienkami. Po dvoch troch desaťročiach, odlesnená pôda degraduje a v podstate bude nevyužiteľná na poľnohospodárstvo. Prales len tak zas tam, nevznikne. čo s tým? Európa je bohatá a z povinnosti svojej koloniálnej minulosti nejaké tie prachy vysolí (že na úkor obyvateľov EU, no a? však koloniál etc..) Európa bez problémov zvládne "záchranné akcie" pre trosečníkov blízko brazílskeho pobrežia. (to bude hrdinských plukovníčok) Teda ak sa bude EU dlhodobo len prizerať ako si kde tade devastujú krajinu (a povedzme že aj tolerovať fungovanie fy z EU, ktoré na tom participujú), tak skôr či neskôr z toho vzniknuté problémy si EU nájdu, tým obvyklým spôsobom. A dnes už je snáď každému jasné, že problém toho ktorého regiónu sa nedá vyriešiť tak, že ľudí odtiaľ presťahujeme do Európy. To pôvodný problém nevyrieši, to len prináša problém nový.
 
mínus indicator plus

No ale   No ale

ak by nasledovala nútená eliminácia existujúcich chovov, tak neviem ako by na to reagovala demografická krivka.
 
mínus indicator plus

Rozpočet   Rozpočet

To myslí predceda Vlastnou hlavou, pod pojmom rozpočet, tu znôšku poloprávd, odhadov, dohadov, cieľov a iných divov? Ako tá časť rokovania parlamentu, keď koalícia kontinuity po hlasovaní si sama sebe zatlieska, že aké super ekonomické veľdielo to v pote práce schválili, aj keď (aspoň tí z nich čo ako tak uvažujú) už pri hlasovaní tušia, vedia, že to čo večer schvália najneskôr pozajtra bude neaktuálne, nereálne? Uvidíme ako dopadnú avízované predvolebné nákupy kontinuity v konfrontácii s realitou, keď už smerácky financminister úspory odporúča. Na strane druhej predceda je spokojný s riešením ohľadne reformy nemocníc (aj keď ja nechápem, keďže nerozhodnúť, nie je riešenie, ale asi aj preto ja nie som predceda) a pošmakuje si aj nad celkovou situáciou v organizácii KSSmer. V podstate nič nedeje sa, aj keď lavína špiny valí sa. Neviem si predstaviť tlačovku predcedu, kde by namiesto nastúpených novinárov, bol len jeden "nešťastník" z ich radov, na ktorého by lós padol.. priebeh takej tlačovky, isto by bol nie len na Youtube hit.
 
mínus indicator plus

Jednoznačný dôkaz   Jednoznačný dôkaz

V tom má náhodný premiér pravdu, tieto správy nebudú akceptované ako jednoznačný dôkaz. Ale toto čítanie s presnosťou, výstižne, podrobne opisuje stav štátu a spoločnosti, kde ho súdruhovia z KSSmer doviedli. Prepletenec "politikov", "podnikateľov" a zločinu je tak neprehľadný, že sa stráca hranica medzi organizáciou KSSmer a organizovaným zločinom. A najhoršie je, že okrem centrálnej Threemy má každý kraj, región, mesto svoju vlastnú obdobnú štruktúru. V Bratislave sa aspoň ako tak ľad špiny pohol k rozpusteniu, ale povedzme také Košice. - K. obdoba podnikateľa s depehá, kde B. už má 5 rôčkov prisúdených, a tu sa ani NAKA ani daňováci dáko nechytá (a sumy vrátok sú povážlivo štedré) - neodvolateľný riaditeľ VVS. Isto štedro platený, ak si v r. 2017 dovolil kúpiť bez hypotéky či úveru 24 nových bytov (celú bytovku, čo developer na pozemku od VVS postavil), v podstate kešom zaplatil). A keď už priveľa rečí, že kde na to vzal, tak roku 2019 hypotékov ich zaťažil, A pre "orgán dozorný" už všetko ok, hoc to skôr vyzerá ako legalizácia čiernych peňazí. (že v tej novostavbe jeden z bytíkov obýva od sociálnosti smeru poslanec súdruh Burián, je isto len náhoda) A dá s v tej špine, chamtivosti súdruhov od Istôt ešte veľa, viac a mnoho obdobných šikovníkov ponachádzať. Ale dokiaľ orgány na to určené nebudú proti tomu konať, dokiaľ namiesto zhabania lupu, budú prechádzať dary a na rodinu prepisy, dovtedy sa budú vyškierať, že "všetko v súlade so zákonom"
 
mínus indicator plus

Ak nie je z čoho vyberať, alebo   Ak nie je z čoho vyberať, alebo

Ak zverejnený menoslov kandidátov je to naj, čo dokáže nezávislé súdnictvo spomedzi seba vybrať, potom niet divu, že nedôvera v justíciu je taká, aká je. Percento dôvery dáva odôvodnený predpoklad, že za dôveru v justíciu sa vyslovia tak akurát ctihodnosti samé a ich rodinný príslušníci. Kandidát H., tu v podstate niet čo špekulovať. Ale pri voľbe sa ukáže, ako percento zo ctihodností má obdobné etické, odborné hodnoty. Kandidátka M. ako bývala šéfka súdu ústavného, svojvoľne, drzo, (aj pre vlastný prospech) uzurpovala si zákonodarnú moc, čím vážne narušila ústavné trojdelenie moci, takže jej zvolenie bude len signál pre plebs. "ja som sudca, nik, nič nie je viac" Kandidátka B. vo vysokej súdnej funkcii bola, a zmena justícii k lepšiemu sa ani nespomenula. Soňa M. taj, záhada, div. Skutočnosť, že jej meno nefiguruje ani v priekakoch súdnej moci, ale ani sa nespomína v radoch tých, čo aspoň verbálne so stavom v justícii nesúhlasili, dáva možnosť, že vo funkcii by prekvapila. Lenže v posledných rokoch, každý kto vo funkcii prekvapí, prináša to prekvapenie negatívne. No čo už. Máme náhodného premiéra, kapitáňa parlamentného tak tretia/tretí do "partiie" zdá sa, že v pohode zapadne.
 
mínus indicator plus

No takto   No takto

Minister Gál by mohol osloviť svoju predchodkyňu a čo to sa popýtať. Možno by aj k výhradám dopracoval. Ale to by musel byť minister spravodlivosti, osobnosť pre spravodlivosť zapálená, nie persóna, čo ako zákon kontinuity káže, nedokáže vysvetliť od akého zdroja pochádza jeho mimo ministerský príjem.
 
mínus indicator plus

Preferencie sú len odhad, tip   Preferencie sú len odhad, tip

Skladať vládu na základe prieskumu preferencii, je +- obdobná istota ako vyberať si parnerku/partnera z Katalógu anonymných nickov, bez fotografií. Ale keďže to je celkom výživné myšlienkové cvičenie, tak môže byť aj tak ako nebolo. - Kontinuita (KSSmer, SNS, NewSmer Drucker) cca 35% parlamentu - Opozícia (SaS, PS/S, Kiska, KDH, OĽaNO) 40% - Mimo štandard demokracie (LSNS + Harabín partaj) 10% - Neurčitý (Sme rodina) 5% - Maďarské strany (ak sa dohodnú) 10%, ak sa nedohodnú aj 0% A následne vládu môže poskladať aj súčasná klika kontinuity. V prípade parlamentnej účasti maď. strán, Most (ak prejde so súčasným vedením) pretlačí medzi svojimi charakter, zodpovednosť a hrádzu (uvidíme voči čomu, to neskôr narastie) a rétorický to zdôvodni možnosťou a nutnosťou, dotiahnuť všetky tie "úžasné" veci čo za tejto vlády rozbehol (ak niekto vie aké, môže pripomenúť). Kontinuita vlády kontinuity, by mala v parlamente cca 50% ale istotu "tichej" podpory 10% mimoštandardných. Temná predstava, ale aj začiatok Stredoveku sa označuje ako doba temna, a koľko dlhých desaťročí to trvalo, že áno? Ak sa volebná účasť dotacká k 75-80%, potom dnešná opozícia obsadí parlament v pomere 4:1 voči kontinuite a neštandardu. Akú vládu potom vyskladá najsilnejšia strana, bude už záležitosť zhody programov a presvedčení. Ak bude účasť ako zvyčajne, súčasná opozícia môže postaviť vládu, ale pri delení postov vlády a parlamentu, bude sranda ako v podpalubí Titanicu, chvíľu pred tým ako sa pod hladinou stratil.
 
mínus indicator plus

A ľaľa   A ľaľa

Ktorý pracovník, komu také niečo povedal? A ak existujú také raporty, potom bude "problém" v prijimateľoch týchto správ, ktorí nekonali/nekonajú ako podľa zákona majú. Sasanka ak sa nemýlim boli Sulíkové raňajky s termostatom. Ak dávate jedno na úroveň druhého... no váš zmysel pre humor je prinajmenšom divný. Relativizovať podiel (podstatný) Fica a KSSmer na dnešnom stave štátu, klamlivým podsúvaním mantry ako každá strana je previazaná so zločinnosťou, nezákonnosťou finančných skupín, oligarchie a Istôt, takže v konečnom sumáre je jedno kto u moci je, je len jedná z taktík ideologického vedúceho úderky súmračných trollov. Nie, nie je pravda že všetky strany sú previazané s tým bahnom čo dnes sa vyplavuje. A ak myslíte pod systémom, systém zastupiteľskej demokracie, tak ani ten nenesie vinu. Každý iný systém, čo už poznáme, pri dnešnom personálnom obsadení kontinuity strany a vlády, priniesol by pre nesúhlasných aj neutrálnych omnoho pochmúrnejšiu realitu.
 
mínus indicator plus

O jooj   O jooj

Keď sa súdruh predceda Vlastnou hlavou vyviňoval z Gorily riekankou: - čo mňa a KSSmer do toho zaťahujete, to je kauza Dzurindovej vlády - neznamená to, že pitie kolu nie je (nebolo) dôležité. A už vôbec to neznamená, že Gorila a Fico so Smerom sú zrastené ako siamské trojčatá. Mimochodom Ficov asistent chodil za H. s igelitkou prázdnou a odchádzal s igelitkou nie už prázdnou. V Gorile sa spomína s kým ohľadne kšeftov v zdravotníctve nutno rokovať (a že to bol smerácky káder snáď jasné je). Je pravda, že Gorila sa asi ťažko dokáže čo je pravda, čo len autorská licencia písateľa toho spisu, ale snáď by zákon mohol dopadnúť aspoň na toho "skartovača" čo prikázal spis skartovať (ak nemýlim je to špeci pupuš 61:0) ups nem pupuš ale prokuš Ináč aj nevyriešenie Gorily umožnilo, že to "súdruhovia" dotiahli až do dnešného stavu zhnitého štátu nášho.
 
mínus indicator plus

A mimochodom   A mimochodom

v Ke neexistuje niečo ako Hlavné námestie. Podľa článku autor asi myslí Hlavnú ulicu, ukončenú z jednej strany Námestím osloboditeľov a z druhej Námestím Maratónu mieru.
 
mínus indicator plus

Opakovať chyby prináša zlo   Opakovať chyby prináša zlo

Po '89 uverilo sa, že kovaní boľševíci zrazu prebrali sa z totalitného moci sna a v "demokratických" partajách sa z úlisných, zákerných, mocibažných nomenklatúr, stanú čestní, hrdí, demokraciu važiaci si občania. Idea fajn... výsledok ... kontinuita Istôt Náš človeka. Aj táto "viera" umožnila KSSmer a celej cháske okolo, doviesť štát do takých výkalov ako dnes ukazuje sa. Takže ak má niekto chuť veriť, že tentokrát z "exsmerákmi" to bude iný príbeh, oká nech tomu verí, Ale kua, aspoň nech tú vieru praktizuje na uzavretom oddelení klinika pána Pinela. "Pozadie strany KSSmer" už spúšťa odpútavaci manéver a spúšťa záchrannú jachtu?
 
mínus indicator plus

No, áno   No, áno

Ale začať so zrušením je potrebné pri koalícii kontinuity, následne zrušiť KSSmer ako organizáciu a potom plynulo pokračovať...
18.08.2019 22:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Uff   Uff

Teda "dedičstvo" po súdruhoch čo dlhé roky viedli mesto, je vina terajšieho primátora? - EEI za tie roky čo im súdruhovia parkovanie pustili zarobili státisíce (a to nespomínam, že dostali cca milión z eurofondov na výskum, aj keď výsledok výskumu nevidel ani najpreverenejší súdruh, teda čistý zisk pre majiteľa EEI). ktoré mohlo mesto následne použiť aj na saturáciu MHD. Ale takto ich užíva pár súdruhov. - VVS dlhé roky uzatvára zmluvy s rodinnými príslušníkmi súčasného riaditeľa. Odmieta mestu (najväčší akcionár) sprístupniť zmluvy. Teda komu, koľko, za čo VVS posunula z peňazí čo na vodnom/stočnom od ľudí vyzbiera. (mimochodom skutočne je plat riaditeľa VVS taký, že môže obstarať si 24 nových bytov vyplatených bez úveru? ) - mestské podniky sú nastavené fungovať tak ako boľševík záujem mal. (tým nechcem ospravedlniť, že ešte nie sú zmeny) Takže pozrite si kto posledné roky mesto vyciciaval (a že to budú členovia kontinuity KSSmer, maďarské strany a pofíderný športovec, možno vás neprekvapí) a potom slintajte, že dnešné vedenie vyciciava. Ale ak dnešné vedenie mesta, v dohliadnom čase, nedá na verejnosť podrobnosti "hospodárenia" z nedávnej minulosti, spolu s navrhovaným postupom (teda vyvodenie zodpovednosti a ako to zmeniť), tak toto volebné obdobie bude im vo funkciách aj posledným.
 
mínus indicator plus

Drucker, láka   Drucker, láka

Zdá sa, že akcionári KSSmer usúdili s konečnou platnosťou, nepriechodnosť partaje cez najbližšie voľby do vlády. A keďže oligarchia, finančné skupiny, Náš človek aj Istota väčšinu svojich ziskov tvoria na rabovaní verejných zdrojov, tak vládna neúčasť pre nich rovná sa recesia, hospodárska kríza, krach. S nie menšou obavou sa obzerajú aj po možnosti, keď orgány činné v trestnom konaní budú konať ako zákon káže, keď prokuratúra skončí ako upratovacia filiálka KSSmeru a keď justícia začne konať ako na súdnu moc patrí sa. A keďže volebný výsledok KSSmer = súdruh predceda Vlastnou hlavou, jasné je, že nový master plán potrebný. V minulosti v príhodnej chvíli otočili sa proti Mečiarovi, a uchýlili sa za KSSmer. Poučení históriou, keď im tento jednoduchý trik zabezpečil ako kontinuitu v rabovaní, tak aj istotu ochrany pred trestným stíhaním, obdobne konať dnes chystajú sa. Či bude "novou stranou kontinuity" Druckerova partaj, ukáže sa v krátkom čase, hneď ako prestupy schvália sa. A reakcie terajšej opozície ukážu, či kontinuita má šancu, ďalej vo svojom diele pokračovať. Keďže OĽaNO, SaS aj Kiskova strana koalíciu s NovýmSmerom vylúčia, dôležité bude ako PS/S k tomu postaví sa. Ak spustia pesničku o možnej prijateľnosti takto očistenej novej partaje, o pozeraní do budúcnosti bez ohľadu na minulosť, potom hrozí obdobný výsledok ako naposledy, keď proti Ficovi, stála Sieť.
 
mínus indicator plus

Píšete o sebe?   Píšete o sebe?

Alebo dáte aj konkrétne výhrady k textu, na ktorý reagujete? Ak majú "majitelia" záujem na zmenu pomerov u nás, potom tento výrok platí aj na zmenu pomerov na obraz Ruska? (lebo aj ruské peniaze financujú nejakú tu časť mediálneho priestoru u nás) p.s. "Tak realitu vníma malé dieťa...to čo vidím - existuje, to čo nevidím - neexistuje," ak sa poobzeráte po nete, či inom zdroji informácii, možno natrafíte aj na "hlavy vysoko študované", ktorý obdobnou myšlienkou snažia sa realitu, a veri od detí sú už dosť ďaleko.
 
mínus indicator plus

Ach, jaj   Ach, jaj

Súdruh predseda Mladých kssmerákov, čo tak vás núti umiestniť svoj blog na tento, ehm protismerácky plátok, ktorý sa zapojil v štvanici aby vášho šéfa (teda šéfa celých smerákov. nie mladých) zničil? Ak by ste to pichli na Krivdu (či ako to nazýva sa, ten plátok kde Kalibejby písala) máte desiatky súhlasných reakcii, takto tu musíte krivdu cítiť, že prečo vás kde kto okiadza. Nomen omen? Ak máte kariérny rast nastavený, že súdruh predseda MSD, posúva sa na súdruha predcedu riadnych khmérov, dovolím si upozorniť na súdruha Kolesíka a súdruha Martvoňa. Obaja tuším tiež tento prestížny post zastávali, a kosákkladivo kde dnes ich koniec?
 
mínus indicator plus

Keď predceda povie, tak veriť nedá sa   Keď predceda povie, tak veriť nedá sa

Nie tak dávno, keď frontálny útok na bohabojnú, zákon dbajúcu, najsocialnejšiu kontinuitu v existencii koalícii, viedol zlý, zákerný, podlý, nekresťansky bohatý imperialista z Wall Street, dedo S. A čože stalo sa? Súdruhovia a ich susscrofy "boubelaté" zahnali imperialistu na útek, všetkých zachránili a hodovať sa dali? Lenže priskoro, lebo iná entita, spriahnutá s diabolskou tajnou službou, útočí na kontinuitu zas? Nebude to skôr tým, že ESET v rámci aktualizácie vírovej databázy, začal kontinuikov za maximálne riziko označovať? A ochrana jediná je dôsledne všetko, kde kontinuita prismrdla, vymazať.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME