Utorok, 17. september, 2019 | Meniny má Olympia

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: s34qdk
1>
mínus indicator plus

Ani grafika nepomôže   Ani grafika nepomôže

ak niekto text písaný pochopiť nedokáže.
 
mínus indicator plus

Ok   Ok

Prečítal som si komentár p. Schutza a aj pod článkom reakcie. Tomu čo autor napísal rozumiem. Problém pochopiť mám reakcie pod článkom. Ok, povedzme, pár divných to típkou čo trpia keď Schutza čítajú, ale keďže to možno aj masochisti budú, preto Schutza čítajú, aby trpieť mohli, no nepomôžu si, čo už. O menej informovaných (ergo o hlupákoch) škoda aj klávesnicu drať. Ale kam zaradiť tých, čo ani k jedným ani k druhým neradili by sa? Ak by argumentom podložili nesúhlas s prečítaním, to by ešte šlo.. ale len tupý grc dať a jupíkať, ale som to komentátorovi dal, to sa nedá vysvetliť.
 
mínus indicator plus

Veríme súdnictvu aj justícii   Veríme súdnictvu aj justícii

aj, aj.. aj vraj až pod 10% ľudkov takto dáko verí im. A ja ani tomu nedivím, ak to laicky pozriem, tak senát rozhodoval o procesnom postupe (teda nijaké pikošky, informácie, úniky atď) a veru neverejne (tajne?) to preberať ctihodnosti museli. A dokonca ani im sa asi niet čo diviť. Jednoducho asi až tak sa hanbili, že verejnosť vylúčili.
 
mínus indicator plus

Kosákkladivo   Kosákkladivo

Ak sa nemýlim aj tie čítačky ešte súdruhovia nakúpili. A teraz keď prúserík, lebo zdá sa, že kamarát od kamarát súdruha šmejd preplatil, hodíte to na hlavu novému vedeniu mesta a DP? Toto nevymyslíš, toto boľševík v akcii
 
mínus indicator plus

Ach, jaj   Ach, jaj

Aby sme sa pochopili možno stačí prečítať text na ktorý reagujeme. Hneď prvý na ktorý reagujete obsahuje vami požadovaný príklad. Ale ak z toho vyberiete nepodstatné "obúchanie" tak jasné, že príklad zanikne. Nie je humbuk okolo PS? Ok, váš pohľad. Ale príklad - aj včerajšia debata v rozhlase. Kedy, ktorá mimoparlamentná strana mala "duel" so šéfom NR okrem Siete? - za extrémistov PS označuje len kapitáň, a snáď sa zhodneme, že brať vážne kde aké označenie od tvora čo nerozlišuje obsah pojmu extrém a exkrement je zbytočné. (dúfam, že progresívne pochopíte že pojmológia vyššie je len ako príklad a vôbec, osobne neviažem ju k strane) " Ale vytváranie konšpiračných mýtov v situácii, keď potrebujeme aby aj to PS bolo vo vláde - lebo bez nich je zmena nemožná ! Kto MY potrebujeme? Prečo BEZ NICH zmena je nemožná? Nevznikajú práve takto konšpiračné teórie, že si vyhlásite vlastné postuláty a od nich odvádzate realitu? Nie je podsúvanie, manipulácia použiť spojenie - Kiska presvedčí - Sulík sa spamätá Kiska presvedčí či nepresvedčí, rozhodnú voľby, ale kuabadtrip z čoho sa má spamätávať Sulík? Celý svoj program... pozná niekto celý program PS (okorenení S). Mimochodom ľavicové riešenia, nie že budú narážať na pravicové, ony budú a sú antagonistické. Aká je zhoda na zmene vlády na odstavení koalície kontinuity od moci ukázalo sa aj v piatok. Koľko z cca 9 poslancov "novej opozície", okrem podpisu priložilo slovo k dielu? Ako vysvetlenie, že na tom špinavom boji sa nechcú podielať, lebo sú iní. noví je fajn, ale potom by mohli aj tíško sledovať keď "stará" opozícia také koná, a nie využívať to na vlastnú medializáciu. Je mi u klávesnice tzv. bad trip aféra šéfa. V podstate je na úrovni, aj Fero sa za mlada opíjal, čo naserkalo bolo následne vysvetľovanie, a ten kto tú komunikáciu navrhol, vymyslel absolútne nemá čo pri "zmene" robiť. Teda je otázka či to bol sám šéf, alebo jeho mediálny tím. Tipol by som na tím, lebo náhodne sa podobá na komunikáciu pri tlaku na prvého šéfa, ale to už je problém ich.
 
mínus indicator plus

Asi sa nerozumieme   Asi sa nerozumieme

Ale ak v diskusii oponent podsúva argument, ktorý sa dá ľahko vyvrátiť poukázaním na nedávnu minulosť, čím ten argument sa ukáže ako tuposť, hlúposť, podlosť a protistrana nie je schopná v primerane obdobnom duchu argumentovať, tak to nie je wrestling, ani dvojkamenosť predcedu Vlastnou hlavou. Jednoducho ak "líder" nedokáže presvedčivo reagovať, tak potom ako bude reagovať na ešte väčšie útoky počas ostrej kampane? To ako, "oki, sorry, motal som ako zvyknú tí starí, teraz sa ospravedlňujem, a už tak konať nebudem" a v tomto duchu aby sa ukázal, nechá oponenta na seba drístať? O problémoch môžete donekonečna hovoriť, progresívne ich rozoberať, mudrovať, ale ak sa problém nezačne riešiť, ak sa nebude dôsledne konať, tak v konečnom súčte máme zas riešenie "zamatovej hrubej čiary" a o 10 či 15 rokov sme v ešte progresívnejšom bahne ako dnes. nyrra, skutočne vám celý humbuk okolo PS, neevokuje nedávnu minulosť v podaní strany Sieť? Budem rád ak sa budem mýliť, ale okrem iných signálov čo PS/S vysiela pomaly má máta zhrnutie cieľov PS ak budú vo vláde: - je správne ak štát zaplatí chovateľom za ošípané, ktoré budú utratené v súvislosti s africkým morom, a keďže štát na to potrebuje financie, my navrhujeme aby každý zaplatil štátu ak mu zomrie príbuzný, po ktorom čo to zdedí. - ((c) tejto myšlienky má autor komentára, na ktorý si progresívne ani regresívne neviem už spomenúť, tak dúfam, že nebude namietať porušenie svojho práva)
 
mínus indicator plus

Parlamentná opozícia už neexistuje?   Parlamentná opozícia už neexistuje?

Ak dá verejnoprávny rozhlas diskusiu o parlamente a do nej si pozve šéfa NR a ako oponenta civila z mimoparlamentného prostredia, je to manipulácia či progresívna akcia? Ale k veci. To že kapitáň, tára, trepe, dristá už dočista je fakt, ktorý nie je nutno ani komentovať. Ale oponovať hlúposti zrušenia dlhovej brzdy, tým že to zadlžovanie nie je až také zlé, len je potrebné dobré projekty tým financovať, no neviem. O akej potom zmene PS hovorí? Saturovať rozpočet dvíhaním daní, či zavádzaním nových je podľa SNS zlé (a to je správny názor), ale je to len teraz ich predvolebný populistický výkrik. Des, panika by mali ľudí chytať, že k tomuto sa progresívne PS hlási. Nápad požičať si 7 miliárd na infraštruktúru isto kapitáň nemá zo svojej výložky, to len biznis pozadie tejto partaje, chce ešte rýchlo predvoľbami nakradnúť čo to dá. Takže o tom tiež škoda debatovať. Pán Truban, keď už vstúpili ste do ringu, tak patrila by sa k mediálnym duelom aspoň minimálna príprava. Isto by vás kapitáň opakovane nespochybňoval ako mediálny výtvor oligarchu, ak by ste mu pohotovo o brigadírku obúchali jeho mimoparlamentú aktivitu na TA3. Nebiť jej majiteľa (a to je oligarcha, čo negatívum tohto pojmu napĺňa), tak kapitáň dnes miliardy nepýta. Ak si vezmem dnešný výkon šéfa PS, pridám k tomu aktivitu ich "poslancov" (napr. aj teraz v piatok), tak normálne na um príde len Ficovo "Harry, slabučko hrýzkaj".
 
mínus indicator plus

 

Už len použitie pojmu "štátne/stranícke peniaze" vás posúva na úroveň tých čo na únose participovali. Ak beriete za jedno štátne a stranícke, v podstate sa hlásite k spoločenskému usporiadaniu vlády jednej strany (u nás do r. '89), teda k totalite. A z toho kontextu, potom sa dá predpokladať, že únos nebol v "mene dosiahnutia spravodlivosti a nápravy kriminálneho činu", ale len obvyklé zneužitie totalitnej moci, v ktorom sa strana a vláda poráta s osobou, ktorá z ich totalitného systému hlavu vystrčila. ps. toho čo spomínate nestíhajú u nás pre podozrenie z vraždy matky a jej dieťaťa? Teda nezdá sa vám toto vaše porovnanie trocha, dosť, veľmi stupídne?
 
mínus indicator plus

ok   ok

Ak sa mýlim, nehádam sa. Až vytriezviete dajte konkrétne moje omyly na pravú mieru.
 
mínus indicator plus

A ja teda neviem   A ja teda neviem

"žiadna súkromná entita si nemôže nárokovať menovú kompetenciu, ktorá je vlastná suverénnym štátom"." ale ak sa nemýlim, tak taký US dolár môže púšťať do obehu FED, a zas ak sa nemýlim FED vlastnia americké súkromné banky, nie štát. A ak sa znova nemýlim, prvý krok Lyndon B. Johnsona po prevzatí funkcie prezidenta, za zavraždeného JFK, bol ten že zrušil výnos prezidenta na presun práva emitovať dolár pod ministerstvo financií USA a nechal to ďalej v rukách "súkromného" FED-u. Teda začnú blokovať aj $?
 
mínus indicator plus

Dnes určite nie   Dnes určite nie

hlasuje sa až v utorok. Aj náhodný premiér si predsa zaslúži Istoty.
 
mínus indicator plus

A ľaľa, už kvičia   A ľaľa, už kvičia

Ak by bol u nás platný zákon, že každý sudca musí prejsť previerkou, ktorá by zahrňovala jeho majetok, styky (a obdobne aj rodinných príslušníkov), koľko sudcov by ňou prešlo? Samozrejme, že každú snahu smerujúcu k otvoreniu justície pre verejný dohľad, bude sprevádzať kvikot ctihodností, že aký to útok na ústavnosť trojdelenia moci. Ak napr. jeden z nich, verejne kydá na prezidenta/prezidentku, na politicky činné osoby a aj na kolegov (tých pár mohykánov) čo nesúhlasia s takým stavom, čo že robí tá mlčiaca väčšina "slušných" ctihodností? Mlčí. A kto mlčí, vraj svedčí a ešte sa vytešuje, "ľaľa ale im dal". Bol tu pokus o samoreguláciu justície, pokus kde sa justícia mala vnútornými procesmi samo očistiť od kolegov talára nehodných. Je snáď na čase, konštatovať, že tento proces úplne, totálne, absolútne zlyhal. Nijaká samo očista nekoná sa, práve naopak, tí "nehodní" celý systém justície ovládli. Je načase celý systém rozpustiť a nanovo vystavať. S osobami, ktorých bezúhonnosť aj majetky budú doložiteľné. Keď elita súdnictva, teda plénum súdu ústavného, nehoráznym spôsobom pokrútilo ústavu a v mene nič nehovoriacej právnej terminológie, uzurpovalo si zákonodárnu moc a upravilo zákon ústavný, prijatý väčšinou parlamentu, až na pár výnimok celé nezávislá justícia mlčala. Aj keď pri svojej inteligencii, rozhľadu, vzdelaniu a skúsenosti, museli vedieť alebo aspoň tušiť, že zrušenie previerok pre sudcov bolo prijaté len pre priamu potrebu končiacich ústavných ctihodností, ktoré zo súdu ústavného vracali sa späť na súdy bežné.
 
mínus indicator plus

 

No neviem či nepíšete o vlastných, lebo ústavu napr. novelizovať z večera do rána je prirovnať vhodné k užitiu ***** papiera. Mimochodom u nás sú zakázané strany napr. šíriace totalitné myšlienky, rovnako ako sú zakázané aj organizované zločinecké skupiny. Takže dôvod na zakázanie KSSmeru je daný demokratickým zákonom, nie nejakou relikviou minulosti.
 
mínus indicator plus

A kto čakal iné od súdruhov?   A kto čakal iné od súdruhov?

Jednoducho KSSmer nedokáže ani zvyklosť rešpektovať, ak o iného ide. Ale kosákkladivom sa bude oháňať, vyplakávať, bliakať ak v novom parlamente ich "nominant" na niektorý pôst neprejde.
 
mínus indicator plus

FS bojuje   FS bojuje

Tvrdia, že bojujú proti podvodom, že nešmírujú, že oni (FS) tí dobrí len. Kua ono by to bolo uveriteľné (možno v inom vesmíre), ale - existuje u nás štátna databáza z ktorej pričenliví úradníci ešte údaje nepredali? Takže, áno takéto masívne zbieranie údajov o bežných ľuďoch povedie k rôznym "pochybeniam" - ak tak horlivo (FS) bojuje proti daňovým únikom, koľko "svojich" ľudí už dobojovali? Ono tie státisicové vratky depehá ala Bašternák, Klein a iní by sa bez aktívnej spolupráce bojovníkov FS nikdy tak masovo nekonali. Pod kde akou zámienkou (od boja proti daňovým únikom, cez boj za politickú korektnosť prejavu až k boju proti terorizmu) vláda (vlády) zavádzajú nové opatrenia, ktoré kúsok po kúsku osekávajú právo na súkromie, oberajú osobnú slobodu a práva jednotlivcom, až raz pekného červeného progresivného rána zobudíme sa a ľa Farmu zvierat zas dáky úrad ľuďom čítať zakázal.
 
mínus indicator plus

A ľaľa, kapitáň   A ľaľa, kapitáň

Týmto kamuflačným postupom sa kapitáň osobne zamotal do smeráckych susscrofín a tak ako spoluvinník následne musí byť aj hodnotený. Ako uvádza Jozef Šátek vyššie, zmyslom celej tejto maškarády bolo zaručiť nerušený prechod štátnej tajomníčky späť na pozíciu sudcu (a tí majú akú takú imunitu). Teda informácie z vyšetrovania "unikli" k štátnej tajomníčke a tá s prispením kontinuity komplicov sa následne zariadila. Až v tomto svetle, dáva zmysel špeciál 61:0 kvílenie ako únik z vyšetrovania pomáha páchateľom.
 
mínus indicator plus

Ak toto vážne myslíte   Ak toto vážne myslíte

Skúste históriu a možno dôjdete že k tomu ako kočovné kmene obsadili územia kde usadlo žily slovanské kmene. Od nich prevzali v podstate štátnu správu, spôsob života, hospodárstvo.... Pravdepodobne aj svätoštefánska koruna je len "šlohnutá". Ak maďarské weby šíria informáciu, že kočovníci prišli do Karpatskej kotliny a tu bolo ľudoprázdno a až následne po nich došli Slovania, tak je to buď zámer alebo omylom šírená nepravda. Ak ale vy tomuto veríte, viac to svedčí o vás, ale to sa neoplatí komentovať. Ak tvrdíte, že južné Slovensko je násilne poslovenčované, potom zánik slovenskej menšiny v Maďarsku (a bola početná +- tak aká tá maďarská na Slovensku), je doslova genocída. Po vojne sa Slovensko vrátilo do hraníc spred Viedenskej arbitráže. Teda práve horthyovské Maďarsko zabralo územie Slovenska ako Stalin pobaltie, či ako Hitler Sudety. Ak v časoch Uhorska bola maďarčina nosný jazyk, je logické že prenikla aj do nemaďarských časti krajiny. Hlavne ako Apponyi začal v Uhorsku násilne potláčať zákon platný od Jozefa II., teda že deti sa majú učiť v svojom rodnom jazyky. Ak vám táto obhajoba maďarizácie neprekáža "Nedovolím, aby vyučovali tí kantori, ktorí odmietajú vychovávať z detí dobrých maďarských občanov. Každý v tomto štáte sa musí podriadiť princípu, že tu sú pánmi Maďari." tak môžete byť hoc aj na históriu Maďarska hrdý ako spomínaný pán.
 
mínus indicator plus

No takto   No takto

Ak má k niekomu "morálne" výhrady mečiarovský výmladok, dnes hrdý to socdemokratkrad Jarjabek, to skôr o kvalite odmietaného svedčí, ako o jeho neprijateľnosti. Ergo ak u J. platí "podľa seba, súdim teba" (a to u takýchto tvorov je 1. zákon morálneho hodnotenia), potom Galko nedisponuje všetkými tými negatívnymi vlastnosťami, ktorými disponovať musí dlhoročný člen organizácie KSSmer. Teda osoba na podpredsedu parlamentu je to viac ako vhodná. Rozumiem J., že sa mu to nepáči, lebo takto ľahko dá sa porovnať Maznák a nový podpredseda, a asi z možnosti takého porovnania J. chytá fras.
 
mínus indicator plus

Hm, ako teda   Hm, ako teda

Ja právnik nie som, ale kapitáň PlGr. A. Otomtototom R.r. sa rád píši svojím titulom doxtorom z práv, takže určite on nepochybil, to len ja nechápem. Teda ak je zákonná úprava konanie schôdze do 7 dní od podania návrhu, ako kapitáň dorátal do siedmych, keď presunul toto rokovania na koniec riadnej schôdze? Nemalo tak by to byť, že to schôdza mimoriadna je, teda max. na 7 deň sa o odvolaní rokuje? No opozícia by snáď aj mohla konať. Napr. na ten deň 7. počkať si a ak schôdzu kontinuita neotvorí, pekne z parlamentu von, verejne sa dodržania zákona dožadovať. Takže SaS, OĽaNO, kollárovci dohodnúť sa a konať. Lebo ak by som si tipol, tak tento kapitáňsky postup využije neparlamentná opozícia a vytrieska z toho čo to dá.
 
mínus indicator plus

"zbavenie mandatu"?   "zbavenie mandatu"?

LSNS opakovane sa hlási k nutnosti dodržiavania zákona každým, bez rozdielu. Ak súčasne platný zákon, vyslovene určuje stratu mandátu po právoplatnom odsúdení, tak o akom zbavení mandátu točíte? Zbavenie mandátu poslanca proti jeho vôli, v krátkej histórii NR uskutočnilo len HZDS, poslanec G. Poslanec LSNS prišiel o mandát dôsledkom právoplatného odsúdenia. Samozrejme počkáme si ako dopadne predceda Vlastnou hlavou a jeho obdobné verejné vyhlásenie, v podstate tiež by mal niesť postih ako bývalý poslanec LSNS, ale v jeho prípade do najbližších volieb sa to asi neuzavrie. Ak by média obdobne ignorovali aj organizáciu KSSmer, tiež by to bol záslužný postup.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME