Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: s34qdk
1 >
mínus indicator plus

Tak sa má podnikať,   Tak sa má podnikať,

Fy SYTIQ založená v marci tohto roku, a hľa ako úspešne si počína. Už má zmluvu so štátnou poštou na zákazky do 5 mega ročne. Je to žiarivý príklad úspechu, ako na Slovensku doslova funguje tzv. americký sen. Podľa tohto vzoru môže koľko že úspešných budúcich podnikateľov a zamestnávateľov vzniknúť.... Cíboha, zázrak? Alebo podstatný je fakt, že to firma od Výboha?
 
mínus indicator plus

Ale, ale   Ale, ale

Však aj súdruh Bláha je pevná, nedeliteľná súčasť toho oného .. jaaj Zodpovedno zmeneného KSSmer. Ak najbližšie bude náhodný premiér zas raz točiť o zodpovednej zmene v podaní súdruhov, o tom, že Smer je pre život a slobodu bežného človeka prijateľná cháska, tak každý kto dumá, že im hlas vo voľbách hodí, nech uváži kto Pellému chrbát kryje (netvrdím, že priamo ho kryje) a kto z 11.-nástky na kandidátke slovo stranícke verejnosti ponúka. Potom snáď pochopí o akej zmene to súdruh zas raz točí.
 
mínus indicator plus

Náhrada škody?   Náhrada škody?

Ak tento smerpodnikateľ už väčšinu (ak nie celý) poctivou prácou nahanobený majetok poprepísal, kosákkrížom (na rodinu, priateľov), tak z čoho škoda sa uhradí? Mimochodom aj ten biznis čo predraženo zaobstarál za eurodotácie (s tichým súhlasom, a ak nie tak za tolerancie PPA) už nie je na tej fy, čo má s PPA zmluvu, teda PPA už nemá dosah ani na to čo fy kúpila. A keďže tento "biznis" sa už tiahne dlhšie, bolo by príhodné ak by dané orgány pozreli podrobne aj na konanie PPA, bez ich súčinnosti, či nekonania podvod by nebol dokonaný.
 
mínus indicator plus

Divné, čudné či len súdružské?   Divné, čudné či len súdružské?

Súdruh miništer cez Viagru a pridružené činnosti, múdro rečie ako štátnych zamestnancov potrebné je zaplatiť, alebo ak by málo platení, tak len odpad že by hlásil sa mu do služby. (potom divné je, prečo tak úspešne súdruhovia zamestnávajú aj rodinné klany aj rodákov) Okrem toho, že práve súdruh terajší minister pár rokov pretláčal výnimku zo zákona, aby tarifný plat štátom platených mohol byť pod minimálnou mzdou (ktorej rastom, sa táto koťuha tak rada pýši), treba uvážiť kto kde sa v štátnej správe za súdruhov uchytil. Ak si strana a vláda KSSmer, urobila zo štátneho zamestnania v podstate štátnu inštitúciu na sanovanie rodinných príslušníkov, potom potrebný je najskôr audit koľko, kde, koho zamestnávať má štát a až potom platy dvíhať. Je nedôveryhodné ak človek čo má prsty v nízkych platoch štátnych zamestnancov, dnes ide tárať, že platy musia byť adekvátne pozíciám. Ak by to myslel úprimne a vážne, tak už pár rokov by konal tak a nie len múdro dnes pred voľbami zobák otváral.
 
mínus indicator plus

To ako vážne, tak rýchlo sa zabúda   To ako vážne, tak rýchlo sa zabúda

Ako je to dávno, čo terajšia min. vnútra robila "pravú,ľavú či akú" ruku ministra Kaliňáka? Ako je to dávno, čo terajší policajný prezident, robil šéfa inšpekcie za Gašpara a Kaliňáka? To ako vážne všetko budú vysvetľovať obdobou repliky M. Švanderlíka - co bolo, to bolo, terazeky som major - ? Tie isté osoby čo nemalou mierou, svojou osobnou, aktívnou účasťou sa spolupodieľali na stave štátu a spoločnosti, ktorý je už len krok od ničoty, dnes po pár personálnych rošádach, tvária sa (a zároveň túto predstavu podsúvajú občanom) akoby oni nič, ale úplne nič so susscrofovinami vlády a strany KSSmer, nemali. Ak je skutočne tak krátka pamäť našej spoločnosti, že toto súdruhom zaberie, tak fajn... akú inú vládu si taká spoločnosť zaslúži?
 
mínus indicator plus

Teda   Teda

Celá organizovaná skupina, až na kápa, na mieste jednom, a čo na to NAKA? O rok na zlete ďalšom, snáď už aj polícia konať bude a situáciu využije.
 
mínus indicator plus

Od Adama, teda od predcedu   Od Adama, teda od predcedu

Ukazuje sa stará pravda, že nič nie je zadarmo. A tak, keď predceda Vlastnou hlavou predvolebno rozdáva a účet posunie na obce a mestá, je logické, že tie (podľa zákona padajúceho oného) ho posunú na obyvateľa. Nie je to komplikované, pochopiť by to mal každý kto má volebné právo. A ak napriek tomu má organizácia KSSmer podporu akú má, sú dva dôvody toho: - volia ju tí, čo majú osobný prospech z tejto kontinuity vlády zla - tí, čo vyššie spomínaných, do percenta preferencii dopĺňajú a nie sú účastní na kšeftoch (a ziskoch) kontinuity, zadávajú otázku, čo sú vôbec svojprávny, teda či ich hlas voličsky, je platný, legálny. VVS zvýši cenu. Takže súdruh Hreha uvádza aké ma fy pod ním zisky (nakoniec aj tantiémy čo vypláca aj primátorke Po za svoju podporu, sú vraj zo zisku len a zisk je z "dobrého" hospodárenia), ale zvýšenú daň bez míhnutia oka, zas posunie na obyvateľstvo. A čo tak tú daň vyplatiť na úkor zisku?
 
mínus indicator plus

iem že škoda reagovať, ale   iem že škoda reagovať, ale

Pozrite obsah pojmov: fašizmus a liberalizmus. Potom môžme hodiť reč. 1. Koho ste plánovali/neplánovali voliť/nevoliť je vaša osobná vec. Výkrik "nikdy som nechcel voliť kotleby...." vám uveria akurát tie kotleby. 2. Truban ak mal pred rokmi také reči, neznamená to, že propaguje ich aj dnes. 3. Kiska - ktorý súd mu právoplatne dokázal podvod? Tu stačí slovo predcedovie? 4. E.Hodál si snáď to čo píše sám obháji. 5. Dajte nejaké tie vulgárne hanobenia. (ináč ak by niekto napísal, že vaša reakcia je výplod tuposti, nie je to hanobenie Slovákov - národa, ale opisný stav vašej persóny) 6. Fašistický ústavný súd.... koľko tam sedí fašistov? Jajajaj, ak by boli fašisti tam, tak zrušia aj ten súd ústavný) 7. "za pravdu jednej podvodníčke z liberálno fašistickej stoky" z tohto ani slovko nedokážete podložiť, okrem toho že je to aj výrazová hlúposť. 8. Rostas... ak sa nemýlim zasahovalo u neho polícia, potom čo opitý (podnapitý) na verejnosti ukazoval, že je ozbrojený. Polícia šla k nemu domov, vedela, že má legálne viac strelných zbraní, plus ako tak ho poznali... vy by ste tam šli, s olivovou ratolesťou a nádejou, že bude príčetný a teda nevytiahne dáku zbraň? A takto Rostas, to je ten čo na video úplne zreteľne ponúka Rusom spoluprácu ak zaplatia? 9. 29.2. kde dotyčného mienite "krúžkovať" (len snáď sa nemýlim, keď predpokladám že pri voľbách, onô dá sa to pochopiť aj ináč) 10. To vážne ako citujete, aj keď farára, aj tak "pošahanca"?
 
mínus indicator plus

Teda tak   Teda tak

Na súdruha predcedu Vlastnou hlavou padol jeho vlastný paragraf. Bolo by to úsmevné, ak by zároveň nebolo podozrenie, že celé stíhanie predceda sám "zinscenoval", aby dáke percento extrému absorboval. Tu nutno riadiť sa slovami klasika kontinuity rabovania "musíme nechať na orgány činné aby, to vyšetrili" (osobný tip - skutok nie je čin trestný) Ináč náš trestný zákonník má omnoho viac paragrafov, ako ten Fico§, za ktorý ho teraz popoťahujú, je záhadou, divom, čudom, zázrakom prečo prokuratúra, prečo NAKA v inom voči tejto persóne nekoná.
 
mínus indicator plus

Predvolebná kampaň   Predvolebná kampaň

Súdruh preceda Vlastnou a šéf organizácie KSSme v spolupráci s kumpánmi, si týmto návrhom idú len predvolebný gulášik prihrievať. Khmér červený (t.č. v posledných radoch pléna NR usadený - teda v tých vzácnych chvíľkach keď tam ukáže sa) vyčítal opozícii, že chcú cez návrhy zákon predvolebnú kampaň viesť a tak im to jednoducho zatrhol (prikázal a zrazu celý klub súdruhov hlasoval podľa vlastného svedomia a vedomia, akoby ich jeden lotor mal). A hneď im ukázal ako sa cez zmenu zákona kampaň robí. - Skrátené konanie, vraj hrozia škody a situácia už vážna je. Hrozný tu je fakt, že až teraz si kontinuita povšimla aká žumpa je naša justícia? Roky, rokúce nekonali v tzv. očiste súdnictva (a hlavný dôvod ten, že im stav taký vyhovoval) a dnes idú buntošiť, chytro, chytro poriadky robiť? - V kampani bude súdruh náhodný verklíkovať, ak On že už dal sa do boja so súdnou hydrou, a pritom len koná ako mu šéfino prikáže a ten veru tiež neraz sám seba ukáže v pozícii toho čo čistí justície chliev. Justícia, migrácia, zlato, zvýšenie platov policajtom za január a február, v marci už vraj podmienené tým, či Pelé bude premiérom... kuakosákkladivo ešte veľa smerovín do volieb sa médiami preženie.
 
mínus indicator plus

No a F. ich za to oholí   No a F. ich za to oholí

Ak sú príjmy štátu nadhodnotené (to netvrdí opozícia, ale aj rozpočtová rada, NB aj eukomisia) a výdavky podhodnotené (čo zas netvrdí len opozícia ale aj vyššie spomínaní), tak čáry-máry ***** a máme deficit pod 0.5%, pričom mal byť už rozpočet vyrovnaný. Ak v tomto rozpočte sú základy na budúce priekaky, je logické, že opozícia sa ozýva. Ak vlády KSSmer v rokoch maximálnych príjmov štátu, dokázali až tak kradnúť, že nie len prázdna špajza ostala ale ešte zadĺžili aj detí vašich detí, tak je logické, že opozícia sa ozýva. Tá logika spočíva v tom, že tieto hrubokrké smerabovačky, bude nutné riešiť, rozpočet sanovať a ostáva to už na vládu po voľbách. Pri odôvodnenom predpoklade, že vo vláde bude sedieť dnešná opozícia (a pri vysoko optimistickej nádeji, že aj kontinuita sedieť bude...niekde v Ilave), tak tá sa ozýva, lebo už aj súdruh miništer Kamenický múdro povedali, že nem problém, stačí v následujúcich rokoch znížiť výdaje o cca 200 mega... a toto sa nebude ľuďom až tak páčiť. A potom iná hnida, kvalít súdruha precedu Vlastnou hlavou, bude denne ziapať že ako tá zlá vláda okráda občanov. (a to že pri mýtnom tendri on a jeho tlupa pravdepodobne okradne ľudí dvakrát nespomenie). Ak veľká väčšina diskutujúcich len hejtuje súdruha Fica a ničomu nerozumie, som zvedavý čomu rozumejú tí čo furt ešte mu veria a volili by to zlo (teda tie percentá, ktoré nespadajú pod užívateľov konečných výhod vlád KSSmer-u)
 
mínus indicator plus

Jednoducho je to tak   Jednoducho je to tak

Súdruh náhodný premiér je schopný a ochotný zvolať Radu obrany štátu, keď zacíti hoc len očividné krivé obvinenie na opozičníka. Toť súdruhovia ako Timur a jeho družina, pustia sa do boja s "nepriateľom štátu". A kosákkkladivo ber, keď už za tri dni sa ukáže, že krivé obvinenie od základu že to bolo. Súdruhovia sa z fronty stiahli do hlbokej ilegality a zrazu mlčia ako partizáni. (uff to by som im fakt doprial skúsenosť zajatého partizána a esesáka pri zveráku). Na strane druhej, vysvetlenia od súdruha Maznáka, opozícia zabudnúť môže. Kto, kde, kedy to videl aby súdruh pri moci opozícii svoje konanie zdôvodňoval. Ale, však ok. Pellegríny už hodil nový smer a budú zásadné zmeny, čo poukazuje aj prvých 12 miest z kandidátky. 11 už osvedčených lotrov a jeden od náhodného premiéra...
 
mínus indicator plus

KDH a zmena?   KDH a zmena?

Keďže súčasný šéf KDH, pán Hlina, neustále opakuje, že oni sú strana kde prioritou je zmena, teda zmena fungovania spoločnosti, od vlády Istôt Náš človeka KSSmer, k fungujúcej zastupiteľskej demokracii, na mieste je otázka: - Ak primátorka krajského mesta, hlasovaním v dozornej rade VVS, opakovane drží vo funkcii smeráka, na otázky o možných pochybeniach odpovedá, že nič také si nevšimla (preto dáky obolos tantiém sa jej opakovane od súdruha riaditeľa dostáva?), a ak zároveň je táto osoba na čele časti kandidátky, kde umiestnení sú primátori a starostovia za KDH, o akej zmene, oproti vláde KSSmer, to Lojzo Hlina točí? Obdobnú otázku, už som pár krát položil, ale ani zainteresovaní ani nestranní diskutujúci, ešte neodpovedali.
 
mínus indicator plus

Nič nové   Nič nové

Nákupy voličských hlasov spustila koalícia kontinuity už pred časom. Nič tak nepoteší kontinuity politika, ako kúpa hlasu za prachy čo z ľudí žmýka. Teda len z tých čo nestihnú rozkradnúť, lebo uznať im potrebné je, miera rabovania v tomto volebnom období je neobvyklá. Spúšť čo po nich ostáva, by v úžase nechala aj pľundrujucého Avara , ale zatiaľ čo Avar zmizol v minulosti, s týmto kontinuikom sa budeme musieť sami vysporiadať. Ináč ako náhodný premiér múdro, štátnicky hľadí z tých plagátov ľa "Nový Smer", že až tak hreje, či nebodaj aj slzu by vytísol... len kua 30 rokov späť iná boľševícka cháska tvrdila,. joj oki, však my už dobrí budeme... a pozrite na nich dnes.
 
mínus indicator plus

 

Situácia asi až vážna skoro už zúfala, tak KSSmer v diskusiách recykluje v podstate len trio "najvýkonnejších klamárov". Tomáš, Raši, Blanár súdruhovia čo bez mihnutia straníckej knižky klamú, poprú hoc aj Marxa z učenia marxleninizmu, ak si myslia že takto sa vyklamú. Ale to je ok, čím viac klamú, tým skôr sa aj oklamaným možno oči otvoria. Generálny prokurátor a financminister od organizácie KSSmer sa na nahrávke zabávajú ako odrbali verejné zdroje a súdruhovia od kosáka, tých čo na to ukazujú, ukľudňujú, že počkať najskôr vyšetriť...
 
mínus indicator plus

No ono je to trocha takto dáko   No ono je to trocha takto dáko

r. 2008 NS - štát prehral ale ak pozriete čo to okolo, boli tam vážne pochybnosti od zloženia senátu k ich rozhodnutiu https://zastavmekorupciu.sk/ka... na čo Tipos podal sťažnosť na Ústavný súd pre porušenie práva na spravodlivý súdny proces. a tu ho zastupoval E.Valko, pričom US r. 2011 rozhodnutie NS zrušil. http://www.idemvolit.sk/1314-k... NS v r. 2014 následne zvrátil stav a Tipos nemusel platiť slušný prehľad je tu: https://www.etrend.sk/ekonomik... Re: drogoth Porota - 1. nemá v našich končinách históriu - 2. ak stačí zmanipulovať jedného porotcu, je to obdobne náchylné na nezákonnosť ako "vlastný právny názor" - 3. viem si živo predstaviť takú porotu, ktorá by bola schopná uznať, že za kauzu sociálne podniky súdružky Tomanovej, je zodpovedná druhá vláda I.Radičovej, bez ohľadu, že taká vláda neexistovala
 
mínus indicator plus

 

Justícia zaujala nie len v tejto kauze. A je zbytočne písať a podivných rozhodnutiach, procesných pochybeniach, rozsudkoch bez opory v zákone, či o čudesných vysvetleniach nezákonnosti formulkou "vlastný právny názor". Je jednoducho skutočnosťou, že justícia je postavená na zhnitých základoch nomenklaturného súdnictva a ako taká, zo svojej podstaty je nereformovateľná. Výhovorky typu, zlyhania jednotlivca ale systém je zdravý sú na rovnakej úrovni ako operácia sa podarila, pacient neprežil. Nie očista súdnictva, ale len úplná zmena podstaty systému spravodlivosti môže viesť k zmene. Prokuratúra, v dnešnej podobe, je ešte obludnejší systém. Z jej povahy monokracie v podstate stačí pár "zlyhávajúcich" jednotlivcov a sme na trnkobraní. A ak prvý, čo zlyháva je ten najvyšší, niet čo riešiť, pravdepodobne je prospešnejšie ísť na rybačku.
 
mínus indicator plus

 

Zastupoval štát, a ten proces štát vyhral. Teda štát nemusel zaplatiť ako požadovala tá fy, a ako v predstihu zálohovo Počiatek platil.
 
mínus indicator plus

A ďalej?   A ďalej?

4poľnogenerál obvinil na základe klamstva, nemal by byť on vyšetrovaný, stíhaný za krivé obvinenie? (To ako klamstvom obviním, rok a pol sa odpočúva, potom zmením klamstvo a vsjo v parjadku?) 4poľnogenerál, rok a pol "nútil" podriadených odpočúvať a opakovane pýtať súhlas súdu na základe klamstva, nemal by byť tento skutok kontinalného porušovania zákona vyšetrený? 4poľnogenerál má bezpečnostnú previerku, udelenú na základe preverení jeho podriadených, nemal by niekto túto previerku prevetrať? Ak má VOS takého šéfa a ak jeho činnosť tajná je, kde je záruka, že nepácha susscrofoviny keďže má šéfa ako má? Ak má VOS šéfa ako má, a generáľminister vojsk a hejslováctva, mu dô-ve-ru-je, je taký minister na funkciu spôsobili? Teda v pondelok (pravdepodobne už zajtra cca 5:30) zasadá bezpečnostná rada štátu a rieši bezpečnostné riziko, keďže VOS je zdá sa, úplne mimo činnosti čo zo zákona má.
 
mínus indicator plus

Forma aj obsah   Forma aj obsah

Ale áno aj ESIN sa môže brániť, ale zároveň aj ESIN je povinný akceptovať rozhodnutie súdu, alebo nie? Boli na verejnej tlačovke. Teda ak ich tam nechceli, postačilo do súkromných priestorov púšťať len na pozvánku, Ale deklarovať verejnú tlačovku a následne na nesúhlasných poštvať políciu, je ... Jedná vec je zásah polície (o adekvátnosti môže rozhodnúť Inšpekcia), iné je zásah "ozbrojených civilistov" (aj keď sa titulujú ochrankou, sbs či ako). Alebo ak zasahuje polícia voči jednému je beztrestne prípustné aby prizerajúci dav dal sa lynčovať iného? (lynčovať obrazne použité) Ak je pravda, že polícia opakovane ignorovala podanie O. a spol, voči ESIN, potom o akom práve je reč? V jednom prípade (ESIN) je nerešpektovanie zákona akceptovateľné a v prípade ich odporcov je nutno striktne dodržať zákon? (podľa môjho názoru zákon ako jeden platiť by mal tu aj tam, lenže ak štátne orgány privrú očko, dve potom ten čo je prižmúrením poškodený nezriedka volí obranu na hranici zákona) p.s. ak ste úspešne prešli viacerými spormi so št. orgánmi a pokiaľ aspoň 4 boli riešené našimi súdmi a všetky ste vyhrali, je taký počet výhier z povahy našej justície za štandardných konaní nepravdepodobný až nemožný. :-)
 

1 >

Najčítanejšie na SME