Štvrtok, 28. január, 2021 | Meniny má AlfonzKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: jaronpb
1 >
mínus indicator plus

pumpelnikel   pumpelnikel

Nezdieľam tvoje nadšenie. Názor pána vyšetrovateľa je z jeho pohľadu asi správny. Ale on nerozhoduje! Rozhodujúci a smerodajný je názor politikov. A vrana vrane oči nevykole! Už sme tu mali vlády opozičné SMER-u a nič sa ani len nezačalo vyšetrovať. Otvorila by sa totiž "Pandorina skrinka". No a všetci vedia, že ak dnes sa bude vyšetrovať SMER, tak "zajtra" po nových voľbách začne byť stíhaná súčasná koalícia..... Nebezpečné myšlienky pre politikov, veru nebezpečné.....
 
mínus indicator plus

1594609   1594609

Ďakujme za informáciu! Asi si treba dať veľký pozor na obdobné inštitúcie....Zase som sa niečo naučil! Ale ihneď mi napadlo. Ako takíto "nímandi" mohli dostať taký priestor v médiách bez toho, že by ich "vedeckú" prácu niekto posúdil. Opätovne môžem iba konštatovať, že pravdepodobne pracovali na politickú objednávku s cieľom vyvolať paniku!
20.03.2020 17:23 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

radoxyz   radoxyz

Ďakujem za úprimnosť! Dovolím si napísať, hoci nie som a nebol som vedec, že klamatológom a uvedeným klama-epidemiológom chýba základná vlastnosť vedca - teda pochybovanie o akomkoľvek výsledku, ktorý namerali, vypočítali, naštudovali... To sa tak jedného dňa zoberie nejaký graf, nejaký súbor dát, nejaké podmienky k nejakému javu a spraví sa program, ktorý logicky vystrelí do oblakov a predpovie pol milióna chorých, alebo oteplenie v roku 2100 až o 10 stupňov..... A hurá máme výsledok, poďme s tým do médií! Budeme slávni, budeme známi, budú granty, bude dobre, budú tituly, budú ocenenia... A v súčasnom svete ku podivu nenastane jav, že sa občania, hoci často veľmi vzdelaní, zamyslia, či je to vôbec možné, taký výsledok, ale berú každý žvást, ako hotovú pravdu. Veria spôsobom ako Grétka Thunbergová všetkým všetko...
20.03.2020 11:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

autor   autor

Rozhodne nechcem na Vás zlomyselne zaútočiť. Ale drobná, jemne "rýpavá" otázočka na Vás: Máte ešte z epidemiológov ten pôvodný "dobrý pocit", na rozdiel od klamatológov, vzhľadom na absolútne uletený matematický model, v ktorom sa predpokladá pol milióna chorých, teda 5 x viac , ako v Číne ( teda v jednom meste s 10 miliónov obyvateľov ). ( No možno sú "vedci" v tom nevine a pracovali iba na politickú objednávku s cieľom vyvolať paniku, presne tak, ako to robia už desaťročia klamatológovia! )
20.03.2020 9:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

1517511   1517511

Priateľu, tu sa treba trochu pristaviť, pretože si ma úplne zmiatol! Takže podľa teba EÚ nie je štát, ani federácia, ani konfederácia a nemá žiadnych občanov? Takže prečo potom musíme poslúchať a rešpektovať nariadenia EÚ napríklad v prípade: - primiešavania biopalív do pohonných hmôt? - stavania od roku 2020 iba energeticky pasívnych domov? - od roku 2027 používať iba merače tepla s vysielačom s cieľom vykonávať vyúčtovanie dodávok tepla v mesačných intervaloch? - rešpektovať vyhlásenie klimatickej núdze pre celú EÚ? - znížiť CO2 stopu do roku 2050 na nulu? - prijímať utečencov, ktorí aj v rozpore s pravidlami OSN násilne, drzo a vydieračsky vstúpia na územie EÚ? atď., atď.,atď...........
 
mínus indicator plus

Nezmarisko   Nezmarisko

A nedostaneme sa do sporu s EÚ? Napríklad v Liptovskom Ondreji pomohli eurofondy vyregulovať pôvodné potoky skoro 2 metrovými betónovými opachami-stenami iba pred pár rokmi! Teraz použijeme tie isté eurofondy na rozbúranie tej betónovej hrôzy?!
 
mínus indicator plus

baker   baker

Možno je to naopak. Pochopil a panikári, že mu politici asi zoberú jeho klamatologickú hračku!
 
mínus indicator plus

Timmy   Timmy

Čo môžeš čakať od politikov, dospelých, spravidla vzdelaných, možno aj múdrych, skúsených ľudí, čo so sklonenou hlavou počúvajú nekontrolovaný rev mladého, duševne chorého dievčatka, hoci milého a pekného? A keby len to! Ešte mu v rámci politickej korektnosti aj nadšene "zaťapkajú". Od takých politikov a úradníkov možno očakávať asi čo? Pred pár dňami som sledoval brífing s predsedom Úradu pre hmotné rezervy, či ako sa to volá. On nič on muzikant. Oni veľa pracujú, odhadujú, počítajú, optimalizujú rezervy.... Divil som sa akurát, že mu nik z novinárov nepripomenul tie platinové sitká, ktoré ctenému a slávnemu upracovanému úradu akosi unikli z pozornosti...
 
mínus indicator plus

autor   autor

Áno pomôže. Ukázal totálnu neschopnosť EÚ pružne a rázne reagovať na zmeny podmienok a vznik pandémie. Pani "van der" jediné čo urobila, že ohrozila zdravie našej milovanej Grétky Thunbergovej.......... Iba jedna otázka na teba. Myslíš si, že školské štrajky, záškoláctvo nejako účinne pomôžu vo výchove nových vedcov, ktorí by mohli navrhnúť nejaké účinné opatrenia aj s globálnym ochladzovaním, pardón globálnym otepľovaním, pardón, globálnou zmenou klímy, pardón s klimatickou krízou?
 
mínus indicator plus

Kasak   Kasak

Milý priateľ, ak ťa tak môžem nazvať! A kedy už bude čas na iróniu, srandu, humor, zveličovanie, preháňanie? Veď tieto záležitosti pomáhajú človeku prežiť pri všetkých životných trampotách, dokonca v ešte dramatickejších. Napríklad počas vojny a revolúcie ( Švejk ), počas obdobia PTP ( Černí baroni), ako aj počas celého obdobia komunizmu, Mečiarizmu, Ficizmu.... Ja mám na Bélu trochu iný pohľad. Počas Ficovej vlády udržiaval istú rovnováhu a pravdepodobne tlmil najhoršie excesy SMER-u. Preto som ho volil, aj keď som vedel, že vo voľbách neuspeje. SMER ho jednoducho "zožral"!
 
mínus indicator plus

Raskolnikov   Raskolnikov

No ak by som si mohol vybrať, tak radšej budem duševne zdravý hlupák, ako múdry *****
 
mínus indicator plus

4lights   4lights

Ja som ti vyložil svoj názor podporený osobnou skúsenosťou. Pochybuješ o mojej inteligencii, nuž to sa asi nedá nič robiť. Ale keďže som už na dôchodku, inteligenciu až tak nepotrebujem.... Ja však pochybujem o tvojej slušnej výchove, ktorá sa už asi nedá nikdy nahradiť a doučiť. Nuž tento osobný nedostatok ti bude v tvojom budúcom živote a kariére veľmi chýbať a vadiť! Totiž podľa mojich osobných skúseností nadriadení, podriadení ako aj zákazníci majú mimoriadne v obľube arogantných, mladých nafúkancov.... Čestne priznávam, že tiež som bol kedysi taký, ale časom som z arogancie toho vytriezvel a vyrástol! Život ma naučil!
18.03.2020 11:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

1589905   1589905

Ty budeš asi divná persóna! Za komunistov , evidentne podľa teba, bol štát v perfektnom stave. Hranice nepriechodné a k tomu zadrôtované, policajt a ŠTB-ák za každým rohom, špicľov z uličných organizácií KSČ habadej. Ten kto nepracoval bol v base za príživníctvo! Porovnajme teda túto situáciu s obdobnou situáciou po výbuchu atómovej elektrárne v Černobylu! Informácie? Žiadne, Komunisti do poslednej chvíle tajili, že sa niečo stalo. Dokonca poslali športovcov na cyklistický závod okolo Kijeva! Opatrenia? Takmer žiadne! Iba pozastavili predaj brindze. Po istom čase nedoporučili deťom hrať sa na pieskoviskách, aj keď po peknom začiatku mája sa tam už všetky deti hrabkali, aj moje. Takto obdobnú krízovú situáciu zvládol, zeda nezvládol, ten najlepší, najtvrdší, najorganizovanejší štát na našom území v ktorom vládol, podľa teba, perfektný poriadok!
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

autor   autor

Veľa , veľa slov. Na tom si musel dlho pracovať! Ja to napíšem jednoduchšie. Prehrali ste voľby a voliči vás ešte k tomu aj vysmiali!! Kiska z pozície veľkého politika, lídra opozície, predsedu vlády, najmocnejšej opozičnej a budúcej koaličnej strany padol na úroveň predsedu bezvýznamnej straničky. Ono stali sa už v histórii situácie ( napríklad v Izraeli ), že malé okrajové strany rozhodovali o zostavení vlády a osude krajiny. Ale váš prípad to nie je, dokonca najsmiešnejšie a najpotupnejšie pre vás je to, že vládu bolo možno zostaviť aj bez vás chlapci a dievčatá Kiskovie.... Ako sa to ľudovo hovorí? Pýcha predchádza pád!
18.03.2020 6:31 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

4lights   4lights

Dobre, rozvediem to ešte raz, ako teda iba pre teba!Takže potreboval som novú práčku. Môj podriadený sa, ako druhému zamestnaniu, venoval dealovaniu Trianglu. Kade chodil, tade vychvaľoval výhody, nízka cena, dovoz až do domu, príjemné splátky.... Keďže som nemal záujem starať sa, či mám splátku zaplatenú a kedy to skončí dal som mu návrh, že si práčku kúpim a zaplatím v jednej jedinej splátke v cene, ktorú po zaplatení splátok uvádzal katalóg. Takže logicky Triangel by o NIČ neprišiel. Podĺa mojej logiky, by mal byť rád, lebo by zarobil, tak ako čakal a pritom nemal prácu s prijímaním, účtovaním a kontrolou splátok. Dealer súhlasil, že to pre mňa vybaví a vopred mi dal preštudovať formulár zmluvy. Keď som zmluvu preštudoval, všimol som si drakonické penále v prípade nezaplatenia. Dealer mi však na druhý deň povedal, že Triangel tak obchodovať nechce, chce iba predaj na splátky. Dobre. Tak som si práčku kúpil za dobrú cenu aj z dovozom v kamennom obchode... Nechápal som dlho politiku Triangla a až postupne som ju pochopil. Bol to nový spôsob podnikania privezený Kiskom z USA. Je to tak prefíkané, že to ľudia, ako aj ty, nepochopili doteraz a vychvaľujú cenu, kvalitu dodávky, ľahkosť vybavenia, ako aj ty.Nuž samozrejme tí, čo splátky uhradili môžu byť spokojní. Ale to nebola cieľová skupina Triangla a dokonca slúžili, iba ako živá, lacná reklama firmy! Na základe barnumskej reklamy vyvolal Triangel u ľudí potrebu nákupu tovaru, ktorý predtým nikdy nepotrebovali, dokonca ani nevedeli, že taký tovar existuje. Napríklad mikrovlnné trúby. ( Ja napríklad som mikrovlnku nikdy nevlastnil a ani nevlastním a nebudem vlastniť, pretože ju jednak nepotrebujem, jednak považujem takýto spôsob zohrievania a varenia potravín za škodlivý) Potom bez skúmania solventnosti si vybavili u Triangla splátky a tovar nakúpili. Keď stratili zamestnanie, alebo z inej príčiny, prestali splácať, tak ich Triangel riadne "opálkoval", penalizoval, zdral z kože, posla na nich exekúciu. To boli ich ľudia! Dôkazy: - činnosť Kisku okamžite skončila, ako parlament razantne zákonom obmedzil drakonické úroky - následne boli prijaté mnohé opatrenia voči šmejdom, teda najmä povinnosť kontrolovať solventnosť zákazníka, možnosti odstúpenia od zmluvy v istom čase po podpise, plánovaná likvidácia šmejdov rôznym spôsobom Tento tlak Kiska neustála urýchlene predal podnik VÚB banke a aj to za údajne podivných okolností. Ja chápem, že pre čistú slniečkársku dušu, ktorá Kisku miľuje, je podnikanie Kisku nepochopiteľné a neuveriteľné. Ale Kiska je u mňa čistý šmejd! Pre istotu ešte raz zopakujem: Kiska podnikateľ je v poriadku, pokiaľ dokáže sám zo sebou žiť. Ale takáto "podnikateľská" minulosť nie je vhodná ani pre prezidentský, ani vládny a a ni pre poslanecký úrad. Kiska však má šťastie, že východniari držia spolu a volili by ho, aj keby niekoho zavraždil....... Ešte k tvojmu textu: - exekučné konanie je komplikované teraz, v 90-tych rokoch to bolo iné. Ak mal podnikateľ výborne pripravenú zmluvu, tím právnikov, tak to bežalo na súde úplne v pohode a zisk z akcie, napríklad byt predaný v exekúcii bol výborný kšeft -banky nenútia ľudí klamlivou reklamou k vybavovaniu pôžičiek, sú regulované zákonom, musia preverovať solventnosť zákazníkov, či dokážu splátky aj splácať, ich penalizácia je zákonom obmedzená. Takže normálne solídne bankovníctvo, obchod, dodávka tovaru domov podľa zákonne prijatých regulácií je v ako tak v poriadku. Ale samozrejme sú skupiny ľudí, ktorí tvrdia, že firmy by mali podnikať úplne bez zisku, pretože zisk je nemravný!
18.03.2020 6:20 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Mirko   Mirko

No vidíš, ako sa opätovne pekne zhodneme ( nielen čo sa týka klamatológie )! Keďže mi piano vypisuje, že sa amnestia na platby pomaly končí a nie som ochotný podporovať tento slniečkársky plátok, asi sa opätovne odmlčím do ďalšej amnestie! Takže ti prajem veľa šťastia s bojom s coronou, so životom, s politikou, rodinou, manželkou, deťmi, psíkmi a inými živými tvormi. Netreba tiež zabúdať, že v rámci ochrany biodiverzity je obohatenie našich tiel novým, vírusom ekologickým činom roka a Grétka nás za to určite verejne pochváli!
 
mínus indicator plus

case   case

Si vtipný a máš rád iróniu. To sa mi páči! Prajem ti veľa šťastia v boji s coronou!
 
mínus indicator plus

Kasak   Kasak

Ale aký si ty vtipný chlapec! V prvom rade moja odpoveď na gramatické okienko ferraprinta bola irónia, vtip, sranda...asi nie veľmi podarená, keď si sa tak rozkokošil! Takže: - ja nie som domajší, ako píšeš volič z Vyžeráku, som rodilý Bratislavčan, príženkár, takže históriu okresu mi nemusíš opakovať, nezaujíma ma - je komické, že spomínaš Maďarov. Ja som ich viackrát volili iba preto, aby som "nassrral" okresných národovcov. Raz po ktorýchsi voľbách som išiel do práce s aktívnym členom SMER-u, ktorý celý čas nadával na voličov Maďarov, že čo to je blbov. Keby tak vedel, že jeden ide vedľa neho! - Ak si teraz pozrieš výsledky z obvodu kina Mier, zistíš tam jediného, čo volil MOST-HÍD, a to bola moja maličkosť, hehe - ja som nie prívrženec Ruska, ani Putina ( ale páči sa mi Putinova odpoveď Grétke Thunbergovej, že aj občania Ázie a Afriky sa chcú mať tak, ako Švédi a nik im v tejto túžbe nezabráni) Evidentne poznáš Považskú Bystricu a tak sa možno stretneme niekedy na pive v lepších časoch!
 
mínus indicator plus

Presporský   Presporský

Nuž boli aj iné trasy, tunelové trasy. Vtip však bol v tom, že nielen, že boli drahšie, ale nástupy do tunelov by zničili malé milé, zachovalé dolinky. No ostáva otázka! Automobilové emisie by aj z tunelov ostali v meste.
 

1 >

Najčítanejšie na SME