Piatok, 10. apríl, 2020 | Meniny má Igor

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: bobby.d
1 >
mínus indicator plus

 

Politika je oveľa ťažšia veda ako nejaká náuka o turbínach alebo výstavba domov. Tam človek potrebuje horúce srdce, chladnú hlavu a čisté ruky.
 
mínus indicator plus

 

To je ako keby som čítal časť programu z New World Order. UZP u nás máme zavedený už dávno, len sa to nazýva všelijako ináč, napr. sociálne dávky, rodinné príspevky, detské prídavky (ktoré idú dospelým a nie deťom), najnovšie idú príspevky na energie pre chudobných. Výsledok už poznáme, ostatne boli sme pred ním varovaní už dávno za čias socializmu svetovými vedcami, aj západnými - inteligentná časť ľudstva, ktorá si uvedomí problém preľudnenia, sa bude správať zodpovedne a bude zmenšovať svoj počet, na rozdiel od rastúceho počtu menej inteligentnej vrstvy ľudí. To nie je z agendy súčasných xenofóbnych strán, ale z knihy známeho autora Karela Pacnera - Hledáme kozmické civilizace, napísanej pred 45 rokmi.
06.12.2019 8:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Budapešť, 16. novembra. Ku vedeniu vojny — povedal vynikajúci vodca Montecuccoli — potrebné sú hlavne tri veci: peniaze a zas peniaze a ešte peniaze. Ked sú peniaze, možno vojsko riadne a dobre zaopatrovat a dobre zaopatrované vojsko je bojaschopné. Úlohou a povinnosťou štátu je teda zaopatrit potrebné peniaze. Toto sa môže diať trojakým spôsobom. Najnesprávnejšie a zčiastky aj nebezpečné je, keď štát vydá viac papierových peňazí, jako má zlata na zaokrytie ceny peňazí, lebo to môže mať za následok klesanie ceny papierových peňazí. Štát môže zaopatriť peniaze aj vyrubením mimoriadnej dane, čo však znamená nové ťarchy pre daň platiacich a toto je zvlá­šte za dnešných mimoriadnych okolností nie cieluprimerané. Tretím spôsobom zaopatrenia peňazí je vyzdvihnutie pôžičky. SLOVENSKÉ NOVINY, 17. novembra 1914
 
mínus indicator plus

 

A dosť zlé je aj to, že z tých dividend (ktoré idú do zahraničia) musíme odviesť 2 % na nákup vojenskej techniky, pretože sme sa k tomu zaviazali. Lebo aj mýto sa ráta do HDP...
 
mínus indicator plus

 

"Zvýšenie dane z pridanej hodnoty (DPH) od januára budúceho roka z 19 na 20 percent bude realitou. Poslanci schválili novelu zákona dnes podvečer. Daň by mala byť vyššia dočasne. Koalícia ju plánuje vrátiť na súčasnú úroveň po tom, ako stlačí verejný deficit pod tri percentá hrubého domáceho produktu (HDP). Takýto cieľ má Slovensko do roku 2013." https://www.etrend.sk/ekonomik... Nič nie je trvanlivejšie ako dočasné opatrenie vlády.
 
mínus indicator plus

 

Tu je to trochu presnejšie: https://www.webnoviny.sk/vener... "existuje podozrenie, že zabavený plyn sa potichu nezákonne predáva a jeho uskladnenie, ktoré je účtované s premrštenými nákladmi, je len fiktívne." Koho mi to pripomína ? Lovci nehôd na diaľniciach, ktorí tiež fungujú v rámci zákona. Sudca by v tomto prípade taktiež nič nezmôže. https://www.poistenie.sk/blog/...
 
mínus indicator plus

 

"Ako SNB investovala tieto peniaze je ešte zaujímavejšie. V snahe devalvovať švajčiarsky frank v roku 2015 investovala 94 % svojej bilancie mimo Švajčiarska. SNB investovala takmer 20 % do akcií a viac ako polovicu do amerických akcií. SNB má portfólio amerických akcií za 88 miliárd USD, čo sa rovná približne 0,3 % amerického akciového trhu. SNB je 35. najväčším investorom na základe 50-ky najväčších podielov. Vo väčšine cenných papierov sú jedinými firmami s väčšími investíciami už len veľkí správcovia aktív, ako sú Blackrock a Vanguard, ktorí majú investície od množstva jednotlivcov a inštitúcií. To znamená, že SNB je najväčší individuálny fond, väčší ako ktorýkoľvek hedžový fond." Ak helikoptérové peniaze nedáš ľuďom, ale mafiánom, k rastu inflácie nemusí dôjsť.
23.10.2019 14:29 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Maličká nepresnosť vo videu.   Maličká nepresnosť vo videu.

V súčasnom svete, keď centrálne banky zničili peniaze, už nie je presné používať výraz "kapitál". V starých poučkách, keď ešte peniaze mali svoj význam, bol kapitál považovaný za nástroj, ktorým podnikatelia dosahovali zisk, vtedy boli peniaze rovnocenné s pôdou, budovami alebo technológiami a zmes tohto všetkého tvorila majetok podniku (a jeho vlastníka), teda "kapitál". V súčasnej dobe to už celkom neplatí, vhodnejšie je povedať, že Nemecko je bohaté vďaka technológiám, nie kapitálu, ktorý si ECB môže "vytlačiť" toľko, že kúpi aj tri Nemecká. Tie technológie sú pre Nemecko kľúčové, nemecký štát si ich úzkostlivo stráži, dokonca pristupuje aj k zákazu ich predaja do zahraničia. Preto my nikdy nebudeme mať produktivitu Nemcov, lebo nikdy nebudeme mať technológie, vďaka úspešnému odlivu mozgov (aj do Nemecka).
22.10.2019 17:57 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Demokratická republika Kongo je jednou z krajín s najväčšími zásobami kobaltu, ktorý je strategický pre lítiové batérie. Pre zamedzenie snáh konžskej vlády čo najviac spoplatniť ťažbu a vývoz "ich" kovu do zahraničia, je potrebné neustále podporovať všetky deštrukčné a opozičné sily, vyvolávať dojem že ide o autoritársku vládu, ktorú je potrebné zvrhnúť. Proste je potrebné neustále udržiavať chaos, na ochranu ťažobných spoločností udržiavať prítomnosť UN vojakov, ľudské obete miestnych ľudí sa nerátajú. https://www.reuters.com/articl... A každý sa musí nejak živiť...
 
mínus indicator plus

 

"Co je doma,to sa pocita,verit sa neda nikomu. " Správne, správne, povedal by aj J.M., správca Matice slovenskej. https://www.idnes.cz/zpravy/za...
10.10.2019 16:46 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Citát: "Nebudete kradnúť vy aj my, odteraz budeme už len my !"
 
mínus indicator plus

 

Toto ešte byť zaujímavé. A samozrejme, kto chce vedieť ozajstné súvislosti, musí si pozrieť nezávislé slobodné médiá, napr. teletext ČT, kde sa človek dozvie, ako to bolo s mladým Bidenom naozaj, a ako toto celé môže poškodiť oveľa viac starého Bidena ako Trumpa. Tento článok v Sme zase hrubo zamlčal polovicu pravdy - nezávislosť médií na Slovensku v keli.
 
mínus indicator plus

 

Vždy si spomeniem pri slove Brexit na karikatúru tu v Sme, ktorá vyšla pár dní po výsledkoch referenda o Brexite: Cipras vysmiaty s palcom hore - Nebojte sa, my ostávame. Ľudia majú jednoducho krátku pamäť, zabudli na hlavný dôvod konania referenda o brexite - program záchrany Grécka, keď ostatné krajiny EÚ mali poslať miliardy na splatenie dlhov južanskej krajiny. Vtedy bola Sturgeonová akosi ticho. Všetko to naruby obrátila ECB, ktorá behom 5 rokov rozdávaním peňazí ("nákupom dlhopisov") zaplatila dlhy južných krajín dovtedy neukázané a vytratila do úzadia priamu pomoc ostatnými štátmi - čo bol hlavný dôvod hnevu Británie. Budem rád, keď o nejakých 5 rokov požiada EÚ škótov ako nových členov o prispenie 20 miliardami uer na dlhy Talianska, keď nemci zarazia toto bezbrehé oslabovanie dôvery v euro.
 
mínus indicator plus

Z iných zdrojov ...   Z iných zdrojov ...

"Letos v lednu na panelové diskusi odborníků při OSN zaznělo, že Húsíové se postupně vybavují drony s dlouhým doletem, „což jim umožní podnikat útoky na cíle mnohem hlouběji v saúdskoarabském prostoru.“ Podle americké televize CNN se při OSN totiž hovořilo i o tom, že jeden z húsíjských dronů dopadl koncem loňského roku přibližně 30 kilometrů od hlavního města Saúdské Arábie Rijádu, který leží při nejkratší vzdálenosti vzdušnou čarou zhruba 700 kilometrů od jemenských hranic." Zdroj: https://www.lidovky.cz/svet/ut...
 
mínus indicator plus

 

Autor blogu vidí väčšie obdobie ako 50 rokov dozadu. Ono to bolo vždy tak, že niektorí jedinci si boli schopní nahonobiť majetok, stať sa "slobodným" v žití, rozhodovaní ale zhruba každých 70 rokov (hlavne tu v Európe) príde vždy nejaký víchor, ktorý zničí všetko nahonobené a z človeka sa stáva znova otrok, alebo ešte horšie, prestáva existovať. A uvedomí si to až potom, keď vidí, že prežijú a ostanú slobodní len tí, ktorým sa v minulosti hovorievalo "pán gróf", alebo "vaša výsosť" a ktorých potomovia teraz sedia v dozorných radách najväčších bánk alebo globálnych spoločností.
Reakcia k téme: Novodobé otroctvo existuje
13.09.2019 16:40 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

- Když uvidíte, že se neobchoduje dobrovolně ale z donucení – když uvidíte, že k výrobě potřebujete povolení od lidí, kteří nevyrábějí nic – když uvidíte, že peníze proudí k lidem, kteří neobchodují se zbožím ale s výsadami – když uvidíte, že lidé bohatnou díky úplatkům, kontaktům a ne díky práci, a že vaše zákony nechrání vás před nimi ale je před vámi – když uvidíte, že zkaženost je odměňována a poctivost se stává sebeobětováním – pak si možná uvědomíte, že vaše společnost je odsouzena k zániku. Ayn Rand: Atlasova vzpoura.
 
mínus indicator plus

 

Mňa osobne zaujalo, že trójsky kôň v strane SAS ostáva pri Sulíkovi a dokonca mu prejavil dôveru, podľa fotiek sedel celkom v jeho blízkosti. Asi dostal príkaz nevstupovať do platformy, ale držať sa ďalej pri Sulíkovi, pretože nebezpečenstvo trvá, dokonca to vyzerá na jeho zosilnenie (Sulíka).
 
mínus indicator plus

 

A ten bigoš-ohrievač vody na kávu - koľkokrát som ho len použil, a keďže som bol dobrý v chémii, nechápal som ako mohli starí tú kávu piť. Ja som to nikdy nepil. Ale pohár vody - zovrieť za minútu - to sú ozaj "bojové podmienky". A čo tak spomenúť aj Chodovar - po polroku cítiť znova chuť piva - to sa nedá ani opísať.
 
mínus indicator plus

 

Na to som nemyslel, iba na terajšie nevábivé zvyšovanie ceny zlata z pohľadu čínskej centrálnej banky. Čínsky štát nerád priznáva, koľko zlata vlastne potajme nakupuje - ani sa im nečudujem - keď by sa to roztrúbilo, asi ťažko by cena zlata bola na súčasnej úrovni - čo by im prekazilo plány na ďalšie tajné nákupy - za lacnú súčasnú cenu. https://www.teraz.sk/ekonomika... Otázka je, kto im predáva to zlato, a z akého dôvodu ? Keď už aj tie najkonzervatívnejšie dôchodkové fondy si začínajú uvedomovať, kam to s finančným systémom smeruje.
 
mínus indicator plus

 

Vysvetlenie je jednoduché: Čínska centrálna banka sa snaží obmedziť nákupy zlata pre čínske banky z dôvodu, aby jej nekonkurovali a nedvíhali ceny zlata nákupmi vo svete, pretože sama centrálna banka nakupuje ako divá. Zlata je málo a dolárov sediacich na účtoch a vo forme dlhopisov je vo svete veľa - a negatívne úroky sa blížia čoraz viac. Ako vždy a všade sú záujmy štátu prednejšie ako občana...
 

1 >

Najčítanejšie na SME