Streda, 16. október, 2019 | Meniny má Vladimíra

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Ash
1>
mínus indicator plus

Hlúpych vtipov je nadbytok   Hlúpych vtipov je nadbytok

V SME na ne máte Cynickú obludu a to nie je jediné miesto, kde prekypujete výsmechom. Výsmech tém, ktoré hystericky promujete, je pochopiteľnou reakciou. Osobne ma to vôbec neteší.
20.09.2019 7:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Gordický uzol   Gordický uzol

Alexander Veľký urobil rýchle rozhodnutie a bez toho, aby ho trpezlivo a analyticky rozmotával, bez demokratického koncenzu a rád komentátorov, násilne s použitím zbrane ho rozsekol. Určite po tomto čine zostal neporiadok, zničené časti povrazov, odtrhnuté konce. To niekto musel upratať. No problém bol vyriešený a sláva zostala Alexandrovi.
 
mínus indicator plus

Za pravdu   Za pravdu

Hoci ju on (rovnako ako my ostatní) nevidí jasne a v úplnosti, predsa vníma, ktorým smerom sa pravda nachádza. Pravda nepokrivená, nezačarbaná výsmechom a intelektuálnou namyslenosťou, nezadusená newspekom a korektnosťou.
13.08.2019 12:56 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Pokrytcov sú plné médiá   Pokrytcov sú plné médiá

Všetci dokážeme automaticky identifikovať pokrytcov z "tej druhej strany". Zásadne väčšie problémy nám robí rozoznať svoje vlastné pokrytectvo. Preto si to odo mňa, konzervatívneho katolíka, žiada isté úsilie uznať, že Chromík sa často správa ako slon v porceláne. Že svojím urputným snažením robí niekedy pre správnu vec viac škody ako osohu. No kvôli tomu tá správna vec neprestáva byť správnou. Takisto by sme si mali uvedomovať, že naša bublina nie je vystavaná len ľuďmi, ktorí majú názory zhodné s našimi, ale aj ľuďmi, ktorých názory používame ako exemplárne príklady zla. Vedel by som v tomto článku nájsť viacero protirečivých tvrdení, faktických chýb a logických skratov. Usilujem sa však vidieť skôr skutočných ľudí za mojou bublinou a akceptovať ich, aj keď sú omylní. Dúfam, že aj oni sa tak budú pozerať na Chromíka i na mňa.
13.08.2019 10:38 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Odtrhnutosť od reality   Odtrhnutosť od reality

Požiadavky na etické rozhodovanie autonómnych vozidiel sú dôkazmi, ako veľmi spoločenskí vedci (a s nimi veľká časť spoločnosti) nerozumie prírodným vedám aj technológiám. Táto priepasť sa časom môže stať ešte väčšou a závažnejšou než akékoľvek politické alebo kultúrne priekopy. Smerujeme k naplneniu Clarkeovho bonmotu: Každá dostatočne rozvinutá technológia sa stáva nerozlíšiteľnou od mágie.
 
mínus indicator plus

Problém nie je v ekonomómii   Problém nie je v ekonomómii

Problémom sú znalosti autora. 1. Tovar s negatívnou elasticitou dopytu sa nazýva inferiórny statok. Na ten cukor je popis sedí dosť priliehavo. 2. Veľkosť firmy je limitovaná dostupnosťou zdrojov. V poľnohospodárstve je to najviditeľnejšie, pretože je na prírodné zdroje naviazané bezprostredne. Rovnako to však platí v priemysle aj v informačnej ekonomike, len tam je dostupnosť zdrojov vyššia, než sú iné hranice (napríklad fyzické hranice Zeme). Preto je v týchto odvetviach pravdepodobnosť vzniku monopolov oveľa vyššia. Suma sumárum: Vecne kritizovať sa dá až po dosiahnutí dostatočného objemu vedomostí.
 
mínus indicator plus

Slovo "cirkevník" je spisovné   Slovo "cirkevník" je spisovné

Ale má podstatne odlišný význam, než v akom ho použili v nadpise.
 
mínus indicator plus

Trumpova chabá slovenčina   Trumpova chabá slovenčina

Za to v SME nemôžu, zapísali to presne od slova do slova.
 
mínus indicator plus

A čo Roger Bacon   A čo Roger Bacon

hlásateľ prvoradosti experimentu vo vede, narodený tristo rokov pred Telesiom vo vrcholnom stredoveku? Stredovek bol časom zrodu odporu proti starovekej filozofii a jej prekonania, nie renesancia.
 
mínus indicator plus

Ideálny film na predvolebnú kampaň   Ideálny film na predvolebnú kampaň

je "Mars útočí" od Tima Burtona. Ale toho sa liberálne médiá boja ako čert kríža.
 
mínus indicator plus

Fondy EU sú nastavené na korupciu   Fondy EU sú nastavené na korupciu

Ich vnútorným zámerom je generovať súhlas s EU cez vytváranie závislosti. V podstate si peniazmi z fondov politici EU (teda politici najmocnejších krajín EU) kupujú náklonnosť. Zároveň sa tým, že rozhodovanie o použití fondov je v rukách štátnych politikov a úradníkov, posiľňuje moc týchto štruktúr. Na druhej strane kontrola využitia takto poskytnutých financií je prebyrokratizovaná a formálnosti vysoko prevyšujú zdravý rozum. Často sú jasné krádeže v poriadku, pokiaľ majú všetko podľa predpisov vydokladované, no malé formálne chyby dokážu spôsobiť odmietnutie poskytnutie peňazí, čím sa dobré miestne projekty často dostávajú do neriešiteľnej situácie. Zmienené tabuľky sú dokladom zdravého rozumu. O ich potrebnosti svedčí aj práve prebiehajúca "neformálna" televízna reklamná kampaň s vlogerom ukazujúcim "nepreškrtnuté ceduľky".
Reakcia k téme: Preškrtnuté logo EÚ..?
21.08.2018 7:49 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Podporujete nacistov   Podporujete nacistov

Svojím pravopisom priamo podporujete moc gramatických nacistov.
 
mínus indicator plus

V mojom príspevku som nepísal   V mojom príspevku som nepísal

o potratovom zákone, ale o spôsobe argumentácie. Je nezmyslom zavrhnúť všetko, čo hovorí alebo robí nejaký človek, len preto, že ho považujem za zlého. Zároveň sa priznávam, že neverím, že by predkladateľovi išlo o dobro pre nenarodené deti. Ale ani toto nie je argument, aby som odmietol tento návrh zákona. K samotnému návrhu zákona som už v prvom príspevku napísal, že s ním nesúhlasím, ale z vecných dôvodov, nie kvôli jeho predkladateľovi.
 
mínus indicator plus

Demagógia je to, čo ste napísali vy   Demagógia je to, čo ste napísali vy

Živý človek nemusí dýchať, nemusí mať číslo ani meno na to, aby bol človekom. Aj život v príšernom svete môže niekto považovažť za lepší než smrť, hoc vy si zrejme myslíte opak. A ak sa treba viac venovať večnému životu, ako sa k nemu dostanú tie potratené deti, keď podľa vás ony žiadny ľudský život nikdy nemali? Moj posledný príspevok na dnes 3/3.
 
mínus indicator plus

Nezachráni 5000 životov   Nezachráni 5000 životov

Časť potratov sa vykoná na hrane zákona - napríklad potvrdením od lekára, že vykonanie potratu spĺňa podmienky upraveného zákona: ohrozuje zdravie matky, plod má vývojové poruchy... Časť potratov sa vykoná ilegálne, za úplatu na gynekologických klinikách aj inde. Časť potratov sa vykoná v zahraničí. Čiže zachránených detí bude podstatne menej. Navyše život dieťaťa nekončí narodením. Bude treba sa o nechcené deti postarať. Navrhovaný zákon sa o to nestará vôbec.
 
mínus indicator plus

Dilema pre morálneho odborníka   Dilema pre morálneho odborníka

Predpokladajme, že niekto sa topí a Kotleba mu skočí na pomoc. Nevládze ho však vytiahnuť a hrozí, že sa utopia obaja. Ako v takomto prípade postupovať? a. Pomôcť vytiahnuť ich z vody. Podľa článku tým spolupracujeme s neonacistami a podporujeme ich protidemokratické snahy. b. Nechať ich tak, buď sa zachránia alebo zomrú. Indiferentný postoj, zlo môže zvíťaziť, keď sa ľudia budú tváriť, že sa ich to netýka. c. Postarať sa, aby sa z vody nedostali, odstrčiť ich od brehu, šliapnuť im na hlavy a ponoriť ich pod vodu. To je správny postoj skutočného demokrata! Článok obsahuje takú kopu logických chýb, že sa mi ani nechce ich rozpisovať. Zareagujem len k otázke o politickom sne - kde má korene presvedčenie, že zmenou Zákona možno vynútiť zmenu Ducha: No predsa u liberálov, v ich snahách prijímať zákony v prospech LGBTI, potratov, eutanázie a iných foriem sociálneho inžinierstva. P.S. Návrh zákona LSNS o potratoch nepodporujem, hoci z podstatne odlišných dôvodov, než aké sú napísané v článku.
 
mínus indicator plus

Túto jeseň ten istý poprask   Túto jeseň ten istý poprask

ako pred piatimi rokmi. Vtedy som spísal tento článoček: https://www.ashsid.sk/?p=415 Dejiny sa opakujú, tentoraz s novým heslom: Ak nechceš byť pokladaný za vec, musíš byť začipovaný.
 
mínus indicator plus

Už to tu bolo a nedopadlo to dobre   Už to tu bolo a nedopadlo to dobre

kniha Tajní vrahovia https://www.martinus.sk/?uItem... Rozdielom oproti tým časom je v súčasnosti lepšia zdravotná starostlivosť. Všetky ostatné následky sú rovnaké. A motivácie tiež.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME