Nedeľa, 24. január, 2021 | Meniny má TimotejKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Borislav
1 >
mínus indicator plus

aha   aha

Čiže SME je na vine, nemá vôbec informovať o takýchto veciach, či ako? Našťastie ultrakonzervatívci ako pani Záborská dokonale spájajú túto spoločnosť aj v pohnutých časoch a predkladajú návrhy, ktoré nepolarizujú spoločnosť. Haha.
 
mínus indicator plus

paradox   paradox

A kde sú teraz zalezení kadejakí kotlebovci, harabinovci, antirúškari a podobní nulitní experti? Prečo sa nezastanú chudáka otca rodiny, ktorý musí vyžiť z 300€ a kúri dreveným odpadom? Keby pokutovali Harabina, tak budú organizovať štátny prevrat. Aha, toto akosi nezapadá do ich čiernobieleho videnia sveta ..
 
mínus indicator plus

smiešne   smiešne

Že sa ozývajú zrovna smeráci, za ktorých riadili ministerstvo neschopní pajáci, resp. drevárska lobby a kadejakí kamoši uhlobarónov ..
 
mínus indicator plus

Rusko   Rusko

Z najväčšej krajiny sveta sa stala podvyživená, agresívne štekajúca čivava. V tomto prípade naozaj platí, že posledný zhasne svetlo.
Reakcia k téme: Ako sa odchádza z Ruska
16.12.2020 18:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

diskriminácia   diskriminácia

To znamená, že obchody s odevmi, obuvou, domácimi potrebami, kvetmi, tlačou budú musieť zatvoriť, ale také hypermarkety, kde majú potraviny + tento menovaný tovar sú vo výhode, môžu predávať všetko do aleluja bez obmedzení. Paráda.
 
mínus indicator plus

Francúzske zemiaky   Francúzske zemiaky

Francúzske zemiaky je jedno z mojich obľúbených jedál, k tomu uhorka, alebo cvikla s chrenom a kľudne aj kečup. To isté granatír. A nech si kto chce vraví, že je to jedlo bez fantázie.
 
mínus indicator plus

??   ??

A na základe čoho pomohol západ kosovským Albáncom v Juhoslávii? Karabach síce patrí Azerbajdžanu, ale to neznamená, že môže len tak bombardovať civilistov na tomto území.
Reakcia k téme: Ako Rusi predali Arménov
11.11.2020 19:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

1000 zdravotníkov denne   1000 zdravotníkov denne

Denne sa nakazí 1000 zdravotníkov, tak sa píše v článku. Nie je mi to úplne jasné, či to číslo fakt sedí, keďže v zdravotníctve sa dbá na opatrenia a hygienu viac než inde. Vysvetlí mi to niekto?
 
mínus indicator plus

 

Myslel som to tak, že sa u nás stavajú rôzne repliky a napodobeniny cudzích diel a tie vlastné si nevážime.
 
mínus indicator plus

Nepochopenie   Nepochopenie

Nejde o nejakú špinu, ani burinu. Je to len kritický pohľad na krajinu ku ktorej sa všetci tak hrdo hlásime. Ale na druhej strane si ju nevážime. Budujeme orloje, eifelovky, atrakcie, na všetko polystyrén a vlnitý plech, ale historické dedičstvo necháme často spustnúť, alebo ho dokonca aktívne ničíme. Článok nie je hanenie Slovenska, ale podnet na zamyslenie.
 
mínus indicator plus

padni komu padni   padni komu padni

Nebudem obhajovať kontroverzné konanie Hlinu. Ale to, že v centrách našich miest máme historické budovy zahalené velkoplošnými reklamami, počmárané čarbanicami, neudržiavané, niektoré dokonca nechávajú majitelia schátrať, alebo zbúrať, to už pamiatkovému úradu nevadí? Keď spravodlivosť, tak pre všetkých rovnako.
 
mínus indicator plus

represia   represia

Tých 80 tisíc ročne by bolo efektívnejšie využitých, keby sa použili na výchovu, prevenciu a represiu. Inak sú to zas a znova peniaze vyhodené do luftu.
 
mínus indicator plus

problém väčšieho rozsahu   problém väčšieho rozsahu

Odtajnenie tejto správy je len vrchol ľadovca. Veď to je verejné tajomstvo, že celý areál Istrochemu vrátanie okolia sú presiaknuté svinstvom. Neviem na čo čakali úrady celé roky? Na to, že súkromník odtajní svoju správu? Už dávno sa malo a mohlo konať, minimálne sme mali vedieť, na čom sme, aký je rozsah katastrofy. Pred viac než 10 rokmi som zdokumentoval voľne ponechané, často rozbité sudy s chemikáliami, ktoré sa povalovali v areáli závodu a hlásil som to na inšpekciu životného prostredia. Ale evidentne sa ten horúci zemiak nechce nikomu riešiť. Fotky sú stále zavesené na stránke ekopolis.szm .com. V susedstve sa veselo stavia.
 
mínus indicator plus

??   ??

Mňa by zaujímalo ako zistili, že nový systém zvýši mieru triedenia odpadu. Dve vrecia na plasty na mesiac sú podľa mňa nedostatočné. Navyše sa ľuďom bude mesiac v domácnosti hromadiť odpad, viacerí to budú riešiť vyhadzovaním plastov do komunálu.
 
mínus indicator plus

 

Vždy ma fascinovali prístrojové dosky na starých Škodách 120, kde boli na tachometroch ukazovatele rýchlosti až do 160, alebo 180 kmh.
 
mínus indicator plus

odvod   odvod

Mne napísala banka, že na základe zavedenia bankového odvodu je nútená zvýšiť mesačný poplatok za vedenie účtu, ktorý však vráti na pôvodnú úroveň po zrušení daného odvodu.
 
mínus indicator plus

Fondy   Fondy

Situácia je dnes iná, ale ja som mal cca pred 10 rokmi na účte väčšiu hotovosť (20tis), ktorú mi pani z banky odporučila vložiť do podielových fondov. Vstupný poplatok bol 500, ale podľa pani sa mi pri výnosoch realitného fondu mal vrátiť za pár mesiacov. Po pol roku sa vrátil, za 4 roky mi fond vyniesol cca 3 tisícky, nemilé prekvapenie bolo 20% zdanenie. Takže fondy by som za každú cenu nezatracoval, len musí človek vystihnúť tú pravú chvíľu.
 
mínus indicator plus

komentár / nekomentár   komentár / nekomentár

Páni a dámy, my sa tu na Slovensku požerieme navzájom aj bez vírusu. V tomto sme majstri sveta.
 
mínus indicator plus

úžasné   úžasné

Zásadné mílniky budovania diaľnic na Slovensku: 2010: spojenie Bratislavy a Košíc diaľnicou 2020: zrušenie diaľničných známok 2030: diaľničná sieť Slovenska platí vodičom za prejazd
 
mínus indicator plus

 

Nielen Krížna, ale aj ďalšie mestské bulváre (Mickiewiczova, Šancová, Štefánikova) by si zaslúžili rekonštrukcie, preorganizáciu priestoru a zatraktívnenie. Momentálne sú to len prašné, hlučné, špinavé diaľnice vedúce širším centrum mesta. Ľudia sa tam prirodzene necítia dobre a týmto uliciam sa vyhýbajú. Aj vďaka tomu je mnoho budov, alebo priestorov v nich opustených a postupne chátrajú. Je to veľká škoda.
 

1 >

Najčítanejšie na SME