Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Hlož
1 >
mínus indicator plus

 

Uf, to vyzerá byť veľmi drsný film.
 
mínus indicator plus

 

Ani sa mu nečudujem, že svoju situáciu riešil týmto spôsobom. Pred niekoľkými rokmi som chodila do jedného opatrovateľského zariadenia a ležala tam pani , ktorá bola v aktívnom veku vysokoškolská učiteľka a mala tiež Parkinsona a Alzheimra. Museli ju kŕmiť, pretože neovládala ruky, nedokázala sa ani sama otočiť v posteli nabok, takže ju museli neustále polohovať, aby nemala dekubity, musela mať plienky, lebo nedokázala prejsť ani s pomocou na toaletu , vôbec nerozprávala a myslím, že psychicky na tom bola veľmi zle. Ak má človek takúto prognózu mal by mať právo slobodne sa rozhodnúť či nedá prednosť eutanázii alebo asistovanej samovražde. O čo dôstojnejšie a vo vačšej pohode by sa pánovi Williamsovi zomieralo, keby mohol v kľude zaspať a bola by s ním jeho manželka, s ktorou by sa rozlúčil. Videla som dva dokumentárne filmy o eutanázii, ktoré sa premietali aj na Slovensku. Bola som pri tom keď som musela dať uspať moju mačku, pretože jej ochorenie progredovalo a veľmi by trpela a považujem to skutočne za rozumné dôstojné riešenie. Než takú potupnú samovraždu, keď niekto musí skočiť z mosta alebo pod vlak, alebo sa dusiť keď sa obesí, kvôli tomu, že nechce znášať utrpenie , ktoré mu prináša jeho choroba. O eutanázii sa hovorí zvačša v súvislosti s rakovinou, ale sú aj takéto ochorenia, ktoré sú tu uvedené, kde človek nesmierne trpí ako fyzicky , tak aj duševne. Domnievam sa, že spoločnosť ešte stále nechápe, že psychické utrpenie môže človeka devastovať rovnako ako fyzické. Vidím to často okolo seba, keď ľudia sú schopní zraňovať jeden druhého a dôležitejšie sú pre nich veci ako vzájomná pohoda a porozumenie.
 
mínus indicator plus

 

Zaujímavý článok. Ďakujem. Ako žene, mi to celkom zdvihlo sebavedomie
 
mínus indicator plus

 

:-]]] Knižky o Nevedkovi boli v detstve moje najobľubenejšie, ale nijako mi to nebránilo, aby som sa v detskom veku od kamaráta , s ktorým sme sa hrávali u nich na dvore na Hanzelku a Zikmunda v ich starom vraku, dozvedela "strašnú pravdu", že muž ovalí ženu a spraví jej dieťa. Pretože som si uvedomovala, že ja som malá žena, tak som sa zdesila čo ma čaká a s vytreštenými očami som šla domov . Nevydržala som to a povedala som mame čo som sa dozvedela. Ta mi vysvetlila , že žiadne ovalovanie sa nekoná, ale že sa muž a žena sa musia jeden druhému páčiť a že sa musia mať radi. Celkom ma to ukludnilo :-)))
 
mínus indicator plus

 

Pán Dulla, prepáčte , ale Vy si asi neviete predstaviť, že človek je napríklad spoluvlastníkom národnej kultúrnej pamiatky, už len kvôli tomu, že v dome býva celý život a jeho povinnosťou zo zákona je ju rekonštruovať v súlade s požiadavkami pamiatkového úradu a ešte to aj zaplatiť z vlastných peňazí. V dome nemáme žiadne komerčné priestory, ktoré by nám na rekonštrukciu zarobili a pamiatkári nám určujú, aké materiály budeme pri rekonštrukcii používať. Keby sme sa všetci pozerali na to ako Vy, tak by sme nemali ani opravené historické budovy v bratislavskom Starom Meste.
 
mínus indicator plus

 

Výborný rozhovor. Ďakujem. Som skutočne rada, že oficiálny predstaviteľ Slovenska v zahraničí vníma Slovensko, ako krajinu , kde nežijú len Slováci, ale ľudia rôznych národností, ktorí sú tu doma a platia tu dane.
 
mínus indicator plus

 

Uz aby to bolo a konecne by sme mohli zit , ako sme boli zvyknuti so saunou a plaveckym bazenom a keby tam bolo aj nejake fitnes so speeningom na pernamentky.
 
mínus indicator plus

 

Ja mam s panom Gajdosom osobnu skusenost a ta je mimoriadne dobra. Minuly rok sme pripravovali v Polskom institute s nasim obcianskym zdruzenim vystavu, kde sme mali velmi cenny historicky artefakt, sperky a obrazy pozicane s galerii. Na poslednu chvilu sme sa dozvedeli , ze Polsky institu vystavu nepoisti a bezpecnostne zabezpecenie sa nam zdalo nedostatocne. Sme chudobne o.z., takze sme nemali financne prostriedky na bezpecnostne zabezpecenie vystavy. Poistenie som nakoniec zaplatila jazo svojich penazi. ten historicky artefakt bol dar zo zahranicia od dcery cloveka,ktory pracoval v odboji za II. WW a bol by to medzinarodny pruser, keby to niekto ukradol a skoncilo by to v rukach sukromnych zberatelov. A nesmierna strata pre Slovensko. Poziadala som pana Gajdosa o pomoc. On okamzite pochopil v akej sme situacii a zaistil ostrahu objektu, takze sme mohli kludne spavat. Nesmierne mi vtedy odlahlo. Velmi si to cenim ako pomoc.
 
mínus indicator plus

 

Môj milý, spomeňte si ako to vyzeralo v Neapoli, keď tam štrajkovali smetiari ; -)
 
mínus indicator plus

 

Ja by som si to až tak neidealizovala. Chodím za kamarátkou do Viedne a už niekoľkokrát sa nám stalo, že v malých obchodikoch, keď počuli, že sa rozprávame po slovensky, tak reagovali veľmi arogantne a keď som sa niečo pýtala po anglicky tak ma odmietli obslúžiť. Pritom to bola dobrá štvrť , ale tie predavačky reagovali veľmi primitívne.
 
mínus indicator plus

 

Ja som po práci tak unavená z ľudí, že mám najradšej samoobsluhy so samoobslužnou kasou 😛
 
mínus indicator plus

 

Apropó Osobný prístav je na Fajnorovom nábreží č. 2 pred budovou Slovenského národného múzea, kde práve do mája prebieha výstava o autorovi budovy Milanovi Harmincovi.
 
mínus indicator plus

 

Otrasne odfláknutý článok. Faktické chyby. Chyby v pravopise. A zahmlievanie pána Považana. Keby pánovi Považanovi a autorovi článku z TASR išlo o korektné informácie, tak by si naštudovali odborné posudky a vecné pripomienky, ktorými sa občianske iniciatívy Vajanského nábrežie a Bratislava otvorene, prihlásili ako účastníci územného konania. Nuž ale keď SPaP - LOD, zo stajne pána poslanca Muňka zo Smeru, podá projekt , ktorý nazve "Modernizácia Osobného prístavu " a v skutočnosti,keď si naštudujete dokumentáciu zistíte, že ide o zbúranie budovy a zmenenú funkciu novej budovy na kancelárske priestory a reštauráciu v najcentrovatejšom centre Starého Mesta v starej zástavbe , kde sú budovy , ktoré sú všetko národné kultúrne pamiatky a ešte k tomu pridáte, že nový projekt nerešpektuje dokumenty magistrátu a bratislavského samosprávneho kraja o adaptačných opatreniach na klimatické zmeny, tak je jasné komu mal tento článok poslúžiť na oblbovanie národa.
 
mínus indicator plus

 

Úplne súhlasím. Zaujímalo by ma ako je na tom zdravotné a či má nejakú zvýšenú zdravotnú starostlivosť.
 
mínus indicator plus

Kubo373   Kubo373

Predstavte si, že by na našom území bol nejaký vojnový konflikt, viete ku komu by ste sa pridali? Ako by ste riešili svoju životnú situáciu s tým prístupom k informáciám aký máte teraz? Človeku v takých situáciách asi ide o to , aby to vôbec prežil. Myslím, že len ľudia, ktorí majú kvalitné informácie , zdravie, zásoby jedla a zbraní a vedia sa dobre orientovať v situácii, vedia čo majú robiť . A to ešte nie je záruka, že to prežijú.
 
mínus indicator plus

 

Pána Novotného teda nemusím, lebo robí bulvár, ale ak toto skutočne poslal do Ruska, tak mi spravil strašnú radosť. Ako 11 ročné dieťa som zažila streľbu na uliciach Bratislavy v roku 1968 a nikdy im to neodpustím. Pamätám si dobu, keď nám tvrdili, že Plzeň oslobodila Sovietská armáda a zisťujem štúdiom v archívoch a rozhovormi s rodinnými príslušníkmi priamych účastníkov , že nás klamali aj čo sa týka odbojovej činnosti Slovákov počas Slovenského štátu ešte pred SNP, len pre to aby nás mali v hrsti. Skresľovať históriu je skutočne neodpustiteľné. Život nie je čiernobiely, ako sa nám to mnohí snažia nahovoriť.
 
mínus indicator plus

 

No , na tom niečo je. Pamätám si jeden zájazd do Jugoslávie s CKM, kde sme išli loďou myslím do Baru a v Taliansku zostala celá štvorčlenná rodina. Ale určite boli ľudia, ktorých jednoducho ani nepustili na taký zájazd a tí asi nemali inú šancu. A potom boli takí ľudia , ako bol Kohout, Landovský, Hutka a ďalší, ktorých myslím násilne vyviezli, takže sa nemohli vrátiť. Vždy keď idem vlakom z Bratislavy do Viedne, na nejakú výstavu obrazov alebo ku kamarátke na obed, tak na to myslím . Čo to bola za blbá doba :-(
 
mínus indicator plus

 

No myslím, že nieste tak ďaleko od pravdy :-)) keď vzniklo samostatné Česko, tak bol vyhlásený za štátny sviatok 6. júl Den upálení mistra Jana Husa. A ak sa dobre pamätám, tak tomu predchádzali nejaké ťahanice s Vatikanom .
 
mínus indicator plus

 

To som prekvapená, Štrougal bol za minulého režimu vnímaný v porovnaní s takým Biľakom a Jakešom ako niekto progresívny, kto rozumel ekonomike a chcel niečo zmeniť. V 90tych rokoch som v Prahe stretla na jednom ekonomickom kurze jeho poradcu, ktorý tam prednášal a z debaty s ním som mala pocit, že to nebol žiadny blbec. Myslela som, že z politiky odišiel preto, že sa v Československu neuskutočňovala perestrojka. Som prekvapená, že kryl vraždy.
 
mínus indicator plus

 

Mali by ste sa sťažovať lekárovi alebo odísť. Máte nárok na ochranu osobných údajov zo zákona a dodržiavanie lekárskeho tajomstva. https://www.medipravnik.sk/pra... Tristné je, že som popísala uvedené situácie pod mená lekárov na server https://lekar.pluska.sk/ a prevádzkovateľ servera ich vymazal. Nechápem načo taký server je keď tam napíšete varovanie pre ostatných, že v ambulancii sa nedodržiava zákon a oni vymažú Váš príspevok. To svedčí o úrovni právneho vedomia v tejto spoločnosti. Napísali mi , aby som to napísala ako podnet na už neviem aký úrad. ja som to spravila a do dnes nemám odpoveď. Je to niekoľko rokov.
 

1 >

Najčítanejšie na SME