Utorok, 25. február, 2020 | Meniny má Frederik(a)

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: gdosi
1 >
mínus indicator plus

 

Neviem, či si to myslel ironicky, lebo ak nie, tak si úplne mimo. V tomto by som nežartoval.
 
mínus indicator plus

 

Ono to existovalo vždy, len nie v takomto obludnom rozmere, ktorý tomuto správaniu dávajú sociálne siete a elektronická komunikácia. Ja si pamätám aj v našej bytovke, pána a dievčatá.. no a aj v lokalite, kde teraz bývam sa to fyzicky udialo. Chcel by som v tejto súvislosti upriamiť pozornosť na jednu vec. Takmer tisíc kontaktov za tri dni na jedno dieťa. A niekto tu bude hastrošiť o neprijateľnosti Istambulského dohovoru. Viem, že ten nie je o deťoch, ale situácia s dospelými ženami a "silnejším pohlavím" nie je odlišná...
 
mínus indicator plus

 

Výrazne nesúhlasím. Etiópia mala v r. 1960- 22 mil. obyvateľov. Dnes cca 110 mil. Poľnohospodárstvo je na polceste od doby kamennej k rozvinutému hospodáreniu. Pri takej populačnej explózii by malo problémy aj Nemecko. Samozrejme, s tým že majú relatívne stabilnú demokraciu a vyhli sa im excesy susedných krajín, súhlasím. nemyslím si že som pod vplyvom predsudkov a fakty sa snažím neignorovať. neomylný nie som a rád si rozšírim obzory. To je aj dôvod, prečo čítam aj diskusie a občas prispejem.
 
mínus indicator plus

 

Vďaka za krásnu pesničku. Slzy ako hrachy.... Vidíme sa dnes o 17.00 na námestiach.
 
mínus indicator plus

 

Súhlas. Bezvýhradný.
 
mínus indicator plus

 

Už niekoľko mesiacov v tomto médiu osvetová séria, čo ako oddeliť, čo kam separovať. je to tak obsiahle a sofistikované, že je to nezapamätateľné a absolútne prakticky nevyužiteľné. Cestu by som videl v povinnosti výrobcov robiť obaly tak, aby s nimi zákazník nemal tieto sofistikované problémy. Oddelovanie papiera a fólie, oddelovanie nálepiek, vyberanie kovových spôn zo spisových obalov, ktoré sú kombináciou papiera, fólie a lepidla, kelímky inam ako miešadlá, odstraňovanie zbytkov obsahu....... Ak to niekto takto vyrobil, nech je povinný to zobrať späť na recykláciu, alebo výrobcu vysoko zdaniť.
 
mínus indicator plus

 

V každom prípade zaujímavý článok. Ak by sme z neho mali vyvodiť závery, podľa mňa by boli nasledovné. Roje kobyliek sú výrazne menej časté ako v minulosti. Preľudnenosť a populačná explózia v regióne, ktorý v minulosti býval pravidelne postihovaný rojmi kobyliek, je neúmerne vysoká, v porovnaní so schopnosťou týchto regiónov extenzívne využívať pôdu na vlastnú obživu.
 
mínus indicator plus

 

pointy sú v podstate dve. Obe si pomenoval. Prvá, že Pelle tým naďalej živí klebety o svojej orientácii. Nechcel, alebo nevedel to vyvrátiť. Druhá, že šéfredaktorka sa na rozdiel od vydavateľa zachovala profesionálne.
 
mínus indicator plus

 

Z kontextu čítaného usudzujem, že Pelle dostal otázku na telo. Resp.na sexuálnu orientáciu. Jeho odpoveď bola akákoľvek, podstatné je, že dodatočne sa rozhodol nedať súhlas na jej zverejnenie. To nevypovedá priamo o jeho orientácii (sexuálnej, nie politickej), ale naznačuje, že je to preňho citlivá téma.
 
mínus indicator plus

 

Československo dostalo ponuku od MOV na usporiadanie zimnej olympiády. Pretože by to bolo v Tatrách, teda na Slovensku, súdruhovia v Prahe pozdržali ponuku až do vypršania termínu. Nakoniec narýchlo ako náhradná lokalita, pretože OH sa mali konať vo východnej Európe, sa prihlásilo a úspešne- Sarajevo. Toľko fakty, ktoré boli medializované cca pred 1 rokom. Zdroje žiaľ, neviem uviesť.
 
mínus indicator plus

 

Nevšimol som si príspevky, ktoré by spochybňovali právo náboženského vyznania. Zato je tu dosť podráždených reakcií voči ľuďom, ktorí nevyjadrujú bezvýhradnú oddanosť jednému konkrétnemu náboženstvu. Ja sa hlásim k slobode vierovyznania, k akejkoľvek neagresívnej viere či cirkvi, vrátane prirodzeného práva na život bez viery v nadprirodzeno. Zásadne ale nemám rád presadzovanie akejkoľvek viery silou zákona.
18.02.2020 18:53 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

A naopak Ti to nevadí ?
18.02.2020 16:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Zaujímala by ma jedna vec. V prípade papierového vedenia zdravotnej dokumentácie, bolo možné vo viacerých prípadoch (FNSP Nitra) dosledovať dodatočné zápisy v dokumentácii. Ako je ošetrená elektronická dokumentácia? Je zabránené dodatočným zápisom, prípadne opravám? Dá sa bezpečne idenfikovať dodatočná manipulácia s dokumentáciou? Toto by som považoval za veľmi dôležité.
 
mínus indicator plus

 

Nechápem dosť dobre celý článok. Kritizujú školu, ale jej pochybenia absentujú. Ďalej odkazujú, že deti majú chodiť do cirkevnej školy ??? Ako že vážne? Jediná vec, čo v celom tom školskom príbehu chýba, je kritika štátneho školského systému. PREČO TU NEZRIADIL ŠKOLU ŠTÁT A AKTÍVNE SA NEVENUJE VÝUKE VYLÚČENEJ KOMUNITY ???
 
mínus indicator plus

 

Tak to už je iný dôsledok, ako výmena kľbu na nesprávnej končatine. Príčiny sú ale totožné. A že nedošlo k náprave, je zrejmé z prístupu nemocnice, ktorá nič neprizná. Prvým krokom k náprave je pritom práve priznanie si nedostatkov.
 
mínus indicator plus

 

Čo Ťa čaká, to Ťa neminie. Na následky obyčajnej chrípky umrie ročne na Slovensku 800 ľudí. Násobne rizikovejšie, ako návšteva Thajska.
 
mínus indicator plus

 

Nech mu je zem ľahká. Nedá mi dodať, že ten bol ešte rýchlejší ako Végh proti veľkohubému Vémolovi.
 
mínus indicator plus

 

Áno, ale vždy lepší zbytočný tanček, ako nepríjemné prekvapenie.
 
mínus indicator plus

 

Vyprážané karé každú nedeľu do každej tradičnej rodiny!
 
mínus indicator plus

 

V Nových Zámkoch zúri epidémia normálnej chrípky. Tak dúfam, že aj pani bude mať obyčajnú chrípku. držím jej, aj nám, palce.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME