Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: schumimi
1 >
mínus indicator plus

 

Takže ty si chcel voliť Deča, ale ten je zakomplexovaný KaDeHák. OK, RB už nie, takže ti ostáva Bašistová. Dobre, tak sa pozrime, kto v tej SIETi je. Vznikli ln pred 5-timi minútami a čuduj sa svete, je tam mnoho odídencov z SDKU-DS a z KDH. Veď taký samotný Edo Adamčík. Kto to bol, kto to je a kto to bude. Ak nevieš, zisti si.
 
mínus indicator plus

 

Posledné 4 roky námestník primátora. Čo z tejto pozície urobil pre Terasu? Nula. Asi treba postaviť otázku takto: A čo urobil pre seba?
 
mínus indicator plus

 

Vďaka za reakciu. Postačuje mi: "Samozrejme, že rozhodli peniaze..." Aj tak si stále myslím, že kto chce len preklenúť mesto v smere východ-západ alebo naopak, tak by mal skončiť pod zemou niekde pri Steelke a vyliezť niekde pri mostoch Palackého (alebo naopak). Zrejme by to dosť uvoľnilo celý koridor. A stále ešte nemáme funkčný super kruh v KE. Je to ešte stále živé a dočkáme sa aj super križovatky pri Jumbe?
 
mínus indicator plus

 

Wau, to máte tak super pripravené a čas od času to sem šupnete, aby sme sa nechali poučiť? V normálnych civilizovaných krajinách by doprava išla pod zem, a nik by sa nepýtal, koľko to bude stáť. V Košiciach však rozhodoval Aupark.
 
mínus indicator plus

 

Vieš, to má súvis s tým, čo napísal o kúsok vyššie Lanti.
 
mínus indicator plus

 

To vieš, v TEKO plánujú plánujú, a aj tak to preplánujú. Ale aj tak ešte stále dobre, lebo ak by začali v zime, možno by sa vyhovárali aj na to, že mrzne a sneží (a to v zime by určite nečakali) a robili by to celé mesiace a tak to budú robiť možno len do konca roka... Normálna firma by tam robila deň, noc, nonstop. TEKO tam bude pracovať ešte niekoľko dní, možno týždňov, možno mesiacov. To je také slovenské.
 
mínus indicator plus

Najhoršie?   Najhoršie?

Ja len doplním, že na Alejovej zatiaľ len TEKO mení dve rúry, ale počul som aj o tom, že v kruhaku pôjdu do kruhu aj električky. To budú zápchy, keď sa bude robiť táto plánovaná rekonštrukcia. Najlepšie vyhnúť sa kruháku.
 
mínus indicator plus

10% sporenie   10% sporenie

Na Partnersgoup.sk bol niekedy takýto článoček: https://www.partnersgroup.sk/o... A tam Vám bola taká tabuľka, že si človiečik odkladá 10% z príjmu a z každého zvýšenia si odkladá 50% zvýšenia. 30-ročný človiečik tam zarába 1100eur a mesačne vie odložiť takmer 400eur. Normálne ma to pobavilo. Za 22 rokov nasporil cez 100 tisíc eur ))))
 
mínus indicator plus

 

Navrhujem otvoriť priechody medzi blokmi,ktoré sa nachádzajú v týchto Ypsilonkách. Aspoň sa dozvieme, aký je tam neporiadaok!
 
mínus indicator plus

 

Milá Acica. Ja si myslím, že TEKO je štátne, teda 100% akcií vlastní Fond národného majetku, toho času sú teda Smerácke...
 
mínus indicator plus

 

A to si hovoríš, že žiješ na Havlíčkovej v MČ Sever... To kde žiješ? Tam sa už dávno starostka zmenila na starostu ))))
 
mínus indicator plus

 

A vie niekto, koľko v tom spomínanom roku 2010 vypúšťali z Ružína (keď už museli) a aký bol prietok vody v Hornáde v Košiciach? Ja si nemyslím, že chýbalo veľa, aby plávalo Staré mesto. A tiež si nemyslím, že Ružín je pre nás regulácia, v podstate nereguluje skoro nič a hlavne sa zanáša, podobne ako koryto Hornádu a tým sa znižuje ako kapacita Ružína tak aj prietok v Hornáde. Chce to pravidelne čistiť dno Ružína (to sa asi nikdy nerobilo) a samozrejme čistiť a prehlbovať koryto Hornádu.
 
mínus indicator plus

 

Myslím, že jadro celého problému bude v tom, že cez Jazero chýba 4 pruhová cesta - 2 pruhy smer Krásna a dva pruhy smer mesto KE (na križovatkách samozrejme zvýšiť o odbočovacie pruhy). Už sa na to čaká veľmi veľmi veľmi dlho. Určite by odpadli problémy s radením či zipsovaním. Samotný prejazd cez Jazero by bol plynulejší.
 
mínus indicator plus

 

A čo, pripadá ti vari skoro 80€ za vlajočku a nosič vari veľa? Si vieš vôbec predstaviť, koľko by to stálo vo Francúzsku? )))
 
mínus indicator plus

 

Škoda niečo písať. Že protipovodňové dielo. Práve v roku 2010 sa za touto haťou Hornád ľavostranne ľavostranne a zaplavoval Krásnu kde sa len dalo. Ale veď hej, Hornád mal takú výšku a taký prietok, že táto malinkatá hať (protipovodňové dielo) by aj tak nič nezachytila...
 
mínus indicator plus

 

Ja len nerozumiem jednému, prečo by jej organizovanie niečoho podobného v štátnej správe malo byť hradené z verejných prostriedkov??? Hostila vari dôchodcov z MČ Terasa, alebo vlastných zamestnancov? A čo tak pozrieť sa do minulosti, čo sa robilo za starostovania predošlého starostu? Pani kontrolórka by sa mohla na to pozrieť...
 
mínus indicator plus

 

Veru nezvládli to, lebo po dažďoch nečakali ďalšie dažde a oni čuduj sa svete prišli. Sami páni z povodia to vtedy potvrdili, že tieto dažde už nečakali. A tak po májovej povodni prišla doslova júnová pohroma! Ale ak si nalistujeme niečo o vodnej nádrži Ružín, zistíme, že je Ružín I a Ružín II. Ružín I má kapacitu že vraj 59 mil kubíkov, to asi vtedy, keď jú spúšťali v roku 1968. Následne stavali Ružín II s kapacitou 3,7 mil. kubíkov. Odhadujem, že ak sú teraz na polovici tejto kapacity, tak je to ako tak OK, lebo ostatné v nadržiach tvoria nánosy. Predpokladám, že v Ružín I dokonca aj kontaminované. Pri spomínanej povodni v roku 2010 boli prítoky do Ružín I vari cez 700 kubíkov za sekundu. Ak by sme predpokladali, že oba Ružíny sú na sucho úplne, tak pri tomto prítoku (predpoklad že máme 40 mil kubíkov) sa naplnia po okraj za 16 hodín. No bolo by to možno aj dlhšie, keďže nejaký odtok by bol... Ale keďže oba Ružiny boli takmer po okraj ešte pred dažďami, tak vlastne na Ružínoch už nerobili nič, len sa pozerali, ako im pritekajúca voda odteká bezpečnostnými prepadmi ďalej do Košíc a Maďarska a topí všetko, čo jej stojí v ceste. Oni si to síce nechcú priznať, ale pomaly hrozilo, že voda preplaví Ružín I. A takú sypanú hrádzu by voda doslova spláchla, ak by ju preplavila. Darmo, voda je živel...
22.04.2013 11:52 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Teraz im to ide dobre, ale v roku 2010 situáciu nezvládli ani na Ruzine...
21.04.2013 8:25 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tlieskam. Ten,kto to fotil sa vode urcite rozumie. Voda v Ruzine pri dnesnych pritokoch sa vie zdvihnut na max vari za jeden den. Hornad je v prvom stupni pod Ruzinom uz asi dva tyzdne,lebo aj pritoky Ruzina su vysoke. Alebo chceme zazit rok 2010,ked zRuia tieklo 750 kubikov za sekundu a v ohrozeni boli aj Kosice???
20.04.2013 7:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

R4   R4

Tak už len jedna otázočka... načo vlastne ta R4 bude slúžiť? Asi povedie od nikam nikam ). A ten park, snáď ešte bude aj fungovať, keď začne fungovať R4. Takže si počkáme na R2 (Šaca - K. Olšany), prípadne následne na D1 (od Budimíra na východ) a na super diaľnicu našich južných susedov...
 

1 >

Najčítanejšie na SME