Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: ll46
1 >
mínus indicator plus

Ale kto?   Ale kto?

Ak máš na mysli plagiátora, OK. Ale ten druhý milovník vodky tam nebude a jeho mopslík tuším nechlasce. Alebo žeby už aj on? Potom by už triezva ostala len p. prezidentka.
 
mínus indicator plus

Keďže   Keďže

SMER žiada pani prezidentku, aby bola nadstranícka, nevidím žiadny dôvod, aby prijímala nejakých predstaviteľov jednej strany.
 
mínus indicator plus

Práve že   Práve že

tá dvojitá úhrada nebude možná. Jednak preto, že to bude mimo ordinačných hodín, plus, príslušný lekár to bude musieť mať evidované v NCZI. Aj kvôi NCZI sa účinnosť tohoto zákona posunula na 1.1.2019. Aby sa na to mohol pripraviť. A áno, za mňa už ozaj platí? poistné ujo štát. Ten otáznik je tam preto, lebo pomaly už platiť nebude. A prosím Vás, aký je rozdiel medzi VÚC a samosprávnym krajom? Nie je to náhodou to isté? Ale OK. Chcete mať silou-mocou pravdu a ja Vám to neberiem. Každý má rád mať pravdu.
 
mínus indicator plus

Máte to tiež popletené.   Máte to tiež popletené.

Nižšie som sa to pokúsil dosť obšírne vysvetliť.
 
mínus indicator plus

Skúsim to zhrnúť,   Skúsim to zhrnúť,

lebo aj na TB strany SaS, aj tu v diskusii, je množstvo nezmyslov. Občas mám pocit, že sme národ dyslektikov. Prvý nezmysel je, že sa budú pacienti objednávať na určitý čas za 30Eur. Práva SaS to chcela zaviesť, za 10 eur. To sa nepodarilo, lebo dnes už existuje kopa sw riešení, v niektorých VÚC to aj funguje (TN napr.). Ambulantní lekári ho (ten sw) majú zadarmo. Plus, viacero súkromných sw firiem takýto sw ponúka za cca 150 eur mesačne, čo by určite každého amb. lekára zruinovalo. V tomto zákone ale nie je reč o objednávaní, ale o možnosti pre amb. lekára vytvoriť si, mimo normálnych ordinačných hodín, tzv. doplnkové ordinačné hodiny. Keďže by to robil mimo svoju pracovnú dobu, mal by právo od záujemcov vyberať MAXIMÁLNE 30 euro. Okrem toho, je to výsostne dobrovoľné. Obojstranne. testik_testikovec napísal, že amb. lekári ordinujú od 8:00 do 16:00. Ako kde. Ordinačné hodiny im predpisuje VÚC. A väčšinou ordinujú od 8:00 do 13:00. Ďalej, tie doplnkové ordinačné hodiny by mohol mať až po skončení tých normálnych. A ešte ďalej, nemohol by v ich rámci vyšetriť/ošetriť viac, ako 30% z počtu pacientov, ktorým sa venuje v normálnom ordinačnom čase. Ruku na srdce, páni, koľko ľudí behá s nádchou na urgenty, lebo sa im nechce sedieť v nejakej plnej čakárni? Už by nemuseli. Takže, pre bežného pacienta, ako som napr. aj ja, sa nič nemení. Mám síce smolu, že moji lekári nemajú ten gratis objednávací systém, takže si občas odsedím aj dve-tri hodiny, ale jelikož chodím k trom špecialistom raz za cca 6 mesiacov, prežijem to. A ako dôchodca mám aj dosť času. Skôr by bolo vhodné riešiť problém "nedostatku" lekárov špecialistov, čo je bohapustý mýtus. Lebo je ich dosť, len sú zle rozmiestnení. Ľahká matematika - Šamorín má JEDNU diabetologickú ambulanciu. Spád má cca 25000 obyvateľov. Z toho mi jenoznačne vychádza, že Bratislava, s 500000 obyvateľmi, by ich mala mať 20. Bodka.
 
mínus indicator plus

Mám 72 rokov   Mám 72 rokov

a poznám to. Ako NO som bol vyšetrovaný aj odsúdený. Ale pointa toho celého je inde. My sa tu rozhorčujeme nad Nohavicom a inými ľuďmi, ktorí sa "dali zlomiť". A pritom nechávame v pohode pracovať na vysokých postoch tých, ktorí "lámali". A to ma štve. To je, ako keby sme nadávali do zbabelcov tým 13,5 miliónom obyvateľov ČSSR, a tých 1,5 milióna, ktorí z rôznych dôvodov "pracovali" v rodnej strane by sme si akosi nevšimli. Už len jedna maličkosť. V rokoch 1968-1969 vychádzal taký mesačník, zvaný "Knižný magazín". Moja mamička pracovala v Slovenskej knihe tak som si tam každé číslo prečítal. A boli tam úryvky z pamätí Rudolfa Viesta ml. Syna popraveného (nacistami) generála Viesta. Opisoval, ako ho ŠtB "vyšetrovala", keď sa po roku 1948 pokúsil z budúceho socialistického raja zmiznúť a chytili ho. Zaujímavé bolo, že viacerých svojich vyšetrovateľov poznal ešte z roku 1944, lebo aj vtedy ho vypočúvali. Ale ako príslušníci ÚŠB.
Reakcia k téme: Báječná léta s StB
09.11.2018 18:16 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Viem,   Viem,

že áno. Keď bola naša dcérka v nemocnici, nešlo to. Ale vtedy nešlo veľa vecí, ktoré sú dnes často vnímané, ako samozrejmosť. A že ani dnes sa to nedá, je zlé.
 
mínus indicator plus

Pracuje.   Pracuje.

A teraz čo?
 
mínus indicator plus

Vážený(á)   Vážený(á)

trpíte dyslekciou? Verdikt vynesú lekári na urgente. Nie pani Lévyová (a nie Levayová). A to ktorí lekári spia len 4 hodiny denne? A kedy a na koho útočila? Dajte si tabletku na upokojenie, prípadne studenú sprchu, a choďte spinkať, aby ste spali viac, ako 4 hodiny.
 
mínus indicator plus

Máte kryštáľovú guľu?   Máte kryštáľovú guľu?

Ráčite byť jasnovidka? Lebo ináč nechápem, kde beriete tú drzosť tvrdiť, že táto dáma nepracuje ako sestra. Pracuje. Ale nie v nemocnici, ani ambulancii. Na tom najťažšom mieste v zdravotníckom systéme.
 
mínus indicator plus

O akom štrajku   O akom štrajku

sestier tu splietate? Nikdy žiadny nebol. Asi nemáte ani poňatia otom, čo je to štrajk. Ináč by ste nevypisovali podobné debiliny.
 
mínus indicator plus

Mne v tom   Mne v tom

skovníku chýba slovo "hičkoše". Je zemplínske a znamená "strapačky". A slovo "zos" má ešte aj iný význam - omáčka. Napr. "koprovy zos".
 
mínus indicator plus

Iste.   Iste.

Ale tento diskutovaný blog písala poslankyňa NR SR a týka sa riaditeľky nemocnice. A keďže nie som právnik, neviem, či je možné podať kolektívnu žalobu. A ani ma to nezaujíma. Sestry na celom Slovensku majú a budú mať to, čo si za Vami popísané vlastnosti zaslúžia.
 
mínus indicator plus

Opakujem,   Opakujem,

od 1.1.2016 platí zákon o odmeňovaní sestier a PA. Vrátničky sú mimo tohto zákona. Teda akákoľvek "samostatná mzdová politika", pokiaľ sú mzdy nižšie, ako určuje zákon, je protizákonná. To ostatné je vata.
 
mínus indicator plus

Pointa nie je   Pointa nie je

ani v p. riaditeľke, ani v p. poslankyni. Od 1.1.2016 platí novela zákona č.578, ktorý rovnako ako lekárom, stanovuje minimálne mzdy aj sestrám. A keďže na Slovensku platí, že zákony nedodržiava takmer nikto, tento blog je vlastne o ničom. A p. poslankyňa sa môže obrátiť napr. na Zdravotnícky výbor NR SR so sťažnosťou na porušovanie zákona.
 
mínus indicator plus

Csabiho poznám,   Csabiho poznám,

žijem totiž v Šamoríne. Je to super chlapík, spolu s manželkou robia veľa pre mesto a kultúru. Od rôznych výstav až po koncerty na najvyššej úrovni. Teší ma, že k nám Jeho svätosť príde. A politikov treba, ako sa tu u nás hovorí, "leszarni".
 
mínus indicator plus

Odišiel   Odišiel

velikán. Ozajstný Mr. Hockey. R.I.P.
 
mínus indicator plus

Okrem faktov,   Okrem faktov,

že nie je odborárka a volá sa Lazorová, nie Lazarová, to ostatné sedí.
 
mínus indicator plus

Tie mená som spoznal   Tie mená som spoznal

ešte ako malý chlapec od svojho otca (som ročník 1946). Najmä "Bóža" Modrý, ako ho volali aj spoluhráči, bol pre môjho otca pojem. Športový, aj ľudský. Český televízia sa posledné mesiace dosť zaoberá históriou československého hokeja, aj tam sa o nich mladí ľudia mohli veľa dozvedieť. A ešte jedno meno je zaujímavé - Augustín (Gusta) Bubník. Fínsky hokej mu za veľa môže ďakovať.
 
mínus indicator plus

V učebniciach   V učebniciach

tzv. politickej ekonómie sa za socializmu definovali dve úrovne, alebo časti ekonomiky štátu. Základňa, teda to čo niečo produkovalo, a nadstavba, teda súčasť ekonomiky, ktorá vlastne nič neprodukuje, ale je dôležitá - šport, kultúra, školstvo, zdravotníctvo, veda, výskum a pod. Pričom vtedajší ekonómovia tvrdili, že úroveň nadstavby je priamo úmerná úrovni základne, ale do istej miery to platí aj naopak. Dnes tu máme akýsi čudný systém (pozor, kapitalizmus to nie je), ktorý do bodky napĺňa tú socialistickú definíciu. Darmo tá základňa niečo produkuje, darmo sa podľa kadejakých štatistík neustále zlepšuje, tá nadstavba má z toho veľké kulové. Tak sa nedivme. My máme problém umožniť veľkým a produktívnym firmám, aby si dotovanie, alebo sponzorovanie tej nadstavby dali do nákladov, lebo nenažraný štát by dostal menej na daniach. A nemal by čo prehajdákať na voloviny. Akurát občan z tých príjmov štátu má opäť veľké kulové. Na vlaky zadara kašlem (a to som dôchodca), rovnako ako na "vratky" za plyn. Takže, dovidenia s Maďarskom v skupine B. Oni sa z toho vyhrabú skôr, majú už teraz lepšiu prácu s mládežou.
 

1 >

Najčítanejšie na SME