Pondelok, 6. apríl, 2020 | Meniny má Irena

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: darebnica
1 >
mínus indicator plus

 

Nie možno, ale určite. Ja som vyššie ten text skopírovala z článku. Je z TASR, takto isto ("s partnerkou") bol aj na aktualitách, aj v novom čase a asi aj inde uverejnený.
 
mínus indicator plus

 

"Varadkar je synom lekára a zdravotnej sestry a zdravotníkmi sú aj jeho partnerka a dve sestry. "Mnoho členov jeho rodiny a priateľov pracuje v zdravotníctve," uviedol hovorca. " Partnerka sotva. Írsky premiér sa oficiálne hlási k LGBTI a žije so svojim partnerom Matthew Barrettom, ozaj lekárom. Keď treba tak chodí po jeho boku napr. aj na oficiálne návštevy v zahraničí.
 
mínus indicator plus

 

Zaujímavé, že podľa https://www.worldometers.info/... majú spolu "len" 172 obetí. Už som si všimla aj pri iných štátoch, že tam tie čísla celkom nesedia. Asi nie všetky štáty tam dodávajú správne údaje.
 
mínus indicator plus

 

Je to jasné! My sme VYVOLENÍ...trpieť, ale bársčo prežiť. :)
 
mínus indicator plus

 

Ako vidíš. Možno aj ebolu by sme vládli. :) Môj syn roky vravieva o mne, že prežijem aj Fukušimu. PS.Pred pár dňami som tieto info zdieľala u jedného frajírka, obdivovateľa eugeniky, ale aj Darwina-lebo vraj čo tam po corone. Však prežijú tí najsilnejší. No tudle! :)
 
mínus indicator plus

 

Tá hepatitída C sa spomína myslím aj v tom linku na tú štúdiu, čo som dala vyššie. Viem aj o tej chrípke. Ale veru tiež si to nechcem overovať na vlastnom tele. :) BTW. dnes som niekde čítala aj to, že sa zdá, že v krajinách kde je/bolo masívnejšie preočkovanie proti TBC, tak tam je, zdá sa, menej nakazených, resp. s lepším priebehom ochorenia, poťažmo i menšou smrtnosťou. Na západe s tým vraj už oveľa dávnejšie skončili. Ani u nás už malé deti neočkujú proti TBC. Ale aj tak tu žije veľa zaočkovaných. Vraj v Austrálii a ešte kdesi teraz preočkovávajú zdravotníkov a idú to odsledovať/preskúmať. PS: Pred pár rokmi som sa dočítala niekde aj to, že našli akúsi spojitosť medzi autoimúnnymi ochoreniami a morom. Teda, že ľudia, čo dnes majú autoimúnne ochorenia, tak ich predkovia zrejme kedysi prekonali mor. (Lebo HLA B27 je dedičný) V roku 2001, epidemiológovia Susan Scottová a Christopher Duncan z Liverpoolskej univerzity prišli s teóriou, že „čierna smrť“ by mohla byť spôsobená vírusom podobným Ebole a nie baktériou. Odôvodňujú to faktom, že táto pandémia sa šírila príliš rýchlo a inkubačná doba bola oveľa dlhšia ako u iných potvrdených morových epidémii. Dlhšia inkubačná doba umožnila nosičom infekcie cestovať ďalej a nakaziť viac ľudí. Prieskum zápiskov Anglikánskej cirkvi dokazuje neobyčajne dlhú inkubačnú dobu presahujúcu 30 dní, ktorá mohla byť príčinou rýchleho šírenia (až 5 km za deň). Pandémia sa navyše objavila v oblastiach Európy, kde sú potkany vzácne (ako už spomínaný Island). Epidemiologické štúdie predpokladajú, že choroba sa šírila medzi ľuďmi (čo je v prípade moru vzácne a ešte vzácnejšie v prípade antraxu). Navyše niektoré gény, ktoré určujú imunitu voči vírusom podobným Ebole sú v Európe rozšírenejšie ako inde vo svete. Ich výskum a závery sú uvedené v práci Return of the Black Death: The World's Greatest Serial Killer. V súčasnosti vedci uverejnili počítačovú analýzu (Journal of Medical Genetics: marec 2005), ktorá ukazuje, ako „čierna smrť“ spôsobila odolnosť 10% Európanov voči vírusu HIV. https://sk.wikipedia.org/wiki/...
 
mínus indicator plus

 

To čo má byť? Akože pre-zi-dent nie je PRE-ZI-DENT? Také ne-e-gzi-stu-je! /irony off/
 
mínus indicator plus

 

Tej prítomný antigén HLA B27 v tej vysokej miere sa netýka Švédov, ale Laponcov. (Práve som zistila, že som pôvodom asi Laponka :) ) Majú ho aj inde vo svete, najmä ľudia s autoimunitnými ochoreniami. To, že ú odolnejší voči vírusom platí len ak sa nijak vážne neliečia. Keďže ich liečba je práve často založená na nejakej imunosupresii. Vtedy práve patria medzi tých ohrozenejších vírusmi, ale aj inými nákazlivými ochoreniami. Coronavírus sa vraj radí medzi retrovírusy, čiže je v niečom podobný HIV a tam už prebehli výskumy potvrdzujúce to, že napr. psoriatici sú imúnnejší voči HIV. https://www.ncbi.nlm.nih.gov/p... https://en.wikipedia.org/wiki/... PS: 38 rokov mám autoimunitné ochorenie v dôsledku HLA B27. Radšej by som si dávala pozor pred vírusmi, ako mať tento gén. :(
 
mínus indicator plus

 

Nie. Choroba a porucha nie je to isté v slovenčine a v tej tu teraz komunikujeme. V angličtine, podľa slovníka: Preklady výrazu: choroba disease nemoc, choroba illness nemoc, choroba sickness vracanie, choroba malady chyba, nemoc, choroba condition pomery, podmienka, situácia, stav, choroba ill ťažkosť, zlo, choroba ailment choroba complaint žaloba, sťažnosť, neduh, choroba, sťažovanie sa morbidity chorobnosť, choroba trouble úsilie, unúvanie, ťažkosť, chyba, starosť, choroba unsoundness nepokojnosť, nemocnosť, malá pevnosť, nezdravosť, nesprávnosť, choroba A preklady slova porucha si nájdi v slovníku.
 
mínus indicator plus

OPR:   OPR:

Psychopati sa väčšinou ako psychopati rodia.
 
mínus indicator plus

 

Ja som ťa ozaj mala za človeka s prehľadom, ale zjavne som sa mýlila. Opakovane vypisuješ, že psychopatia je choroba, ale nie je to pravda. Psychopatia patrí medzi poruchy. To, že sa niečo diagnostikuje, to, že niečo dostane číslo v MKCH, to ešte neznamená, že ide vždy o chorobu. Je o tom x článkov na webe, tak neviem, prečo tu zavádzaš. Žeby vedome? https://cs.wikipedia.org/wiki/... https://www.zdravie.sk/choroba... Psychopati sa väčšinou ako rodia. Zjednodušene by sa dali definovať nie ako chorí ľudia, ale ako ZLÍ ľudia.
 
mínus indicator plus

 

Ozaj? "Pomaly sa zorientoval vie, že tí pred ním nič nepripravili, ale aj vidí, že nevie nič nachystať, zorganizovať ani on" Ja som skritizovala aj tých pred voľbami, aj tohto po voľbách. Ale Svedkovia Igorovi vidia všade len, čo chcú cez tie svoje ružové okuliare.
 
mínus indicator plus

 

He? To akože ak nesúhlasím s týmito trapnými standupmi hovorcu, tak už musím velebiť tých druhých? Čo mi to len pripomenulo? "Kto nejde s nami, ide proti nám. Ten, kto stojí na chodníku, nemiluje republiku. ...a kupředu, levá. Držet hubu, držet krok https://youtu.be/0dmksnerOpA
 
mínus indicator plus

 

Je to pritom vcelku jednoduché a jasné, o čo mu ide. Pomaly sa zorientoval vie, že tí pred ním nič nepripravili, ale aj vidí, že nevie nič nachystať, zorganizovať ani on. Pritom trepal nedávno, že plán majú. Aj 3000 testov už malo byť denne. Aj 1000 dýchacích prístrojov bude treba a vraj budé, len ani baba vanga netuší, že skade, lebo Chirana ledva zvládne vyrobiť 50-100 ks do leta a inde vo svete je tiež problém ich zohnať. Takže vedia, že sa chorobnosť i úmrtnosť bude zvyšovať. Nie sú schopní nič s tým spraviť. A tak si vymyslel blackout/lockdown. Jasne, že vie, že to všetci odmietnu. Na to čaká. A ak tu začnú ľudia mrieť, tak bude môcť po všetkých bliakať, že sú na vine, lebo nechceli blackout. Čiže on z toho vyjde dobrý a nie neschopný. Zlí budú všetci ostatní. Je to prvotriedny manipulátor. Žiaľ 25% mu hltá jeho show.
 
mínus indicator plus

 

Písalo sa o tom dosť už aj u nás. Aj v článku je odkaz na ďalší článok na SME z 25.3 https://primar.sme.sk/c/223669...
 
mínus indicator plus

 

Na margo absentujúcej cestovateľskej anamnézy by si mali zdravotníci spomenúť na najznámejšiu vetu Dr. Housea: "Everybody lies" (a....everybody dies.) Naozaj sa v tomto nedá nikomu veriť.
 
mínus indicator plus

 

Tak nemáš zač. :( Len som poradila, kde tie náplne tekutého mydla majú aj s linkom a zato som porušila kódex.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

No a čo potom také San Marino, či Vatikán? https://www.worldometers.info/...
 

1 >

Najčítanejšie na SME