Sobota, 4. júl, 2020 | Meniny má ProkopKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: brennesssel
1 >
mínus indicator plus

Super-caje   Super-caje

Caje vedia písat? wow...
 
mínus indicator plus

Z iného pohladu   Z iného pohladu

Neviem, kto to takto po slovensky: "Hoci polícia viackrát upozorňovala najmä chodcov na dodržiavanie ich povinností v cestnej premávky, stále k nim dochádza a vyžiadali si aj obete na životoch." Takze dodrziavanie povinností v cestnej premávke si dokonca vyziada obete na zivotoch...
 
mínus indicator plus

 

v Nmecku
Reakcia k téme: Sme trošku iní
16.07.2015 17:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Lenze   Lenze

v tvojom prípade bol zlý prístup poistovne. Ked by si bola dcéru doviezla do akejkolvek (univerzitnej) nemocnice, sú povinní jej na Notaufnahme poskytnút pomoc. Na kartu sa nepýta, lebo v núdzovom prípade osetruje nemocnica na vlastný úcet. Neviem síce, ci kazdá v Nemecku, ale kazdá univerzitná urcite. V tvojom prípade by bola cesta do Charitè iste nielen kratsia, ale aj menej riziková pre tvoju dcéru, ako cesta do BB.
Reakcia k téme: Sme trošku iní
16.07.2015 17:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Za 637,-€ mesacne za zdravotnú (státnu, nie súkromnú) poistku ocakávam aj urcitý servis pre seba a moje dieta. Ci sú v ambulancii detského lekára hracky alebo nie, mi je de facto jedno. Hlavne, ze je lekár kompetentný.
Reakcia k téme: Sme trošku iní
15.07.2015 16:32 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Tolko k téme   Tolko k téme

Slovenky po 40ke :-)))
08.05.2015 17:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Na kopcovitú cajovú lyzicku sódy bikarbóny (na 200-300 g múky) dávam 2 PL citrónovej stavy. Peciem tak cokoládové koláce a bublaninu, kde citrón chut cokolády a ovocia osviezi. Do bábovky nedávam citrónovú stavu, lebo tá chut citróna mi v nej nesedí, ale 2 PL rumu alebo konaku, ktroé dodajú arómu. Alkohol je totiz slabá kyselina. Peciem pri 170°C.
 
mínus indicator plus

 

Vonu perníka spájam s vianocami, ked nie je dost sezónneho ovocia. Akú diskusiu tu teraz ocakávas? Ci je kolác z práskovej zmesi od Oetkera lepsí ako z no name zmesi z Lidla? Ci je zobrazená dekorácia (pripecenej) torty vhodná na rodinnú oslavu alebo na halloween party? No zopsuli ste sa. Pred pár rokmi ste ma aj inspirovali, teraz? Akoby vám dochádzal dych. Skoda.
01.06.2014 13:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

aj ked teraz riskujem, ze miesto pehatej laboratórnej krysy budem za zamúcenú gazdinú s fertuchou, podelím sa s Tebou s mojimi výsledkami chemických pokusov v kuchyni: cesto bez prásku sa zdvihne minimálne, s cistým hydrogenuhlicitanom sodným pekne rovnomerne s pravidelnými medzicestovými bublinkami velkosti ca. 0,5 mm a so zmesou NaHCO3/NaH2PO4 s nepravidelnými bublinkami velkosti 0,5-3,0 mm. Do crepes nedávam prások, ale souther comfort - perfektná aróma.
 
mínus indicator plus

 

V prásku do peciva más hydrogenuhlicitan sodný (= sóda bikarbona) ako zdroj co2 a ako kyslú zlozku fosfáty. Namiesto fosfátov sa moze zobrat aj "bio" hydrogentartrat draselný (= vínny kamen). Ja peciem s jednou kopcovitou cajovou lyzickou sódy bikarbóny a stavou z jedného citróna. Hlavne tazké cokoládové koláce sa mi vzdy krásne zdvihnú. Tým oznacením bio sa nedaj oklamat.
 
mínus indicator plus

 

Más pravdu v tom, ze nadpis (Slovák pracujúci v zahranicí) a obsah (zahranicný Slovak) navzájom kolidujú. Nepovazujem za správne, ze Slováci pracujúci v zahranicí nemozu volit inak, ako osobne v mieste trvalého bydliska. Ja v Nemecku zijem (t.j. mám tu aj trvalý pobyt) a pracujem, takze volím v tejto krajine. Nevidím dovod volit slovenských zástupcov do EU, nakolko ich nepoznám a navyse moje záujmy nezastupujú oni, ale nemeckí poslanci. Okrem toho, preco by som svojim hlasom mala ovplyvnovat volbu VASICH (slovenských) poslancov? Volte si tých, ktorí VÁM vyhovujú. Takze, co sa týka zahranicných Slovákov, je to dobre tak, ako to je. A co sa toho trvalého pobytu týka: bud tu zarábam na chlieb a teda tu aj zijem a mám tu trvalé bydlisko, alebo nie. Nie som typ, co sedí na dvoch stolickách.
 
mínus indicator plus

 

do EU parlamentu a v komunálnych volbách volís tam, kde más trvalý pobyt. Pokial ho más na Slovensku, nie si zahranicný Slovák. Clánok teda ani nie je o ukrivdení zahranicných Slovákov, ale o moznostiach obcanov s trvalým pobytom na Slovensku volit postou alebo cez internet v prípade, ze sa v case volieb nenachádzajú (napr. z pracovných dovodov) v mieste trvalého bydliska.
 
mínus indicator plus

 

To právo sa rozhodnút Ti nik neberie. Pokial mi chemoterapia ponúka 15 %-nú sancu na to, ze sa rast nádora zastaví, tiez by som zvazovala kvalitu mojho (mozno) predlzeného zivota (vedlajsie ucinky) na jednej a pravdepodobnost toho predlzenia na druhej strane. V autorkinom clánku mala vsak pacientka na predlzenie vynikajúce predpoklady, ktoré bez chemoterapie mizli zo dna na den. Skor nechápem ako mozu vsetci tí "liecitelia" pozriet ráno do zrkadla. Ja by som to nedokázala.
Reakcia k téme: Romy alebo celé zle
21.04.2014 11:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Teraz ale vázne: tu v Nemecku uz sú jahody priamo na poli. V sobotu som si bola nazbierat. Máme uz aj sparglu. Normálne sú slovenské úrody rýchlejsie, ale podla reakcií predpokladám, ze je to tentto rok inak. @slusný obcan: nauc sa slusne komunikovat.
 
mínus indicator plus

 

Chodte sa hanbit do kúta! Na velkonocnú nedelu takýto kolác, ked navyse zacala jahodovásezóna. A s argumentami typu my-pecieme-co-my-chceme alebo urob-lepsie na mna ani nechodte. S tanierikom jahodovej panna cotta torty zelám pekný zvysok velkonocných sviatov :-) P.S. Existuje moznost, ze tá vasa profesionálna fotografka na cokoládu a kakao v koláci zabudla? Alebo vidím tmavé veci biele?
 
mínus indicator plus

 

To je ten reinkarnacný terapeut Dahlke, co sa ziví svetlom a co dostal minulý rok negatívnu cenu "zlatá klapka pred ocami? http://de.wikipedia.org/wiki/R... Vysoko nebezpecné, spolocnosti skodlivé názory. Niekomu rupne v debni a nekritickí "uvedomelí to preberú. Myslím, ze práve na nebezpecenstvo podobného "zmýslania" chcela autorka poukázat.
Reakcia k téme: Romy alebo celé zle
20.04.2014 17:34 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

tiez som sa nad tou vetou pozastavila a pripadá mi to ludsky hlúpe. @ autorka: cvicit chodia ludia na to, aby si zlepsili kondíciu, upravili váhu, koordinovali pohyb... alebo ku Vám chodia ukazovat stíhle vytrénované telá a perfektnú koordináciu pohybov? Nie ste náhodou platená za to, aby ste im to pomohli dosiahnut? Tiez som, podobne ako buchar, nepochopila, kde je zmysel Vasej poklony. Tolerancia a pochopenie coho. Vase zákaznícky a aj Vy musíte mat trochu iné komplexy...
Reakcia k téme: Batmenka sa vracia
17.04.2014 10:28 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

no a hlavne by bol musel pan Mokran poznat hladinu hliníka v krvi pred a po ockovaní, aby mal vobec CO porovnávat. Takto je to skutocne diskusia o nicom. Nemá dokazy a, úprimne (zaspekulujem si aj ja), asi by tam ziadne súvislosti nenasiel. Vylúcit, alebo potvrdit to vsak neviem, navyse by sa tam museli zohladnit este rozne iné faktory. Ùplne banálny príklad: cheláty hliníka sú zlozkou väcsiny dezodorantov. Ako vie, ze jeho syn nemá zvýsenú hladinu hliníka práve ich pouzívaním? Tvrdit mozem vselico, dokázat moje tvrdenia je uz tazsie.
15.04.2014 14:01 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Hácik   Hácik

Správnost tých laboratórnych výsledkov bola v tejto diskusii párkrát spochybnovaná. V prípade, ze sa v (serióznom) laboratóriu vyskytne podobný mimo misu vyvrhnutý výsledok, hladá sa prícina. V tomto konkrétnom prípade by som zmerala vzorku na inom prístroji a iným laborantom. Pokial by som získala ten istý výsledok, je chyba merania vylúcená. Následne by som sa snazila vylúcit chybu odberu vzorky (mohla byt kontaminovaná ihla, skúmavka,...). Az po vylúcení vsetkých týchto mozností sa jedná o potvrdenú "out of specification" a hladajú sa dalsie mozné príciny. Takze, nakolko nebol nameraný výsledok potvrdený, moze tu biochemik, farmaceut, ktokolvek, momentálne iba spekulovat.
15.04.2014 11:59 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Hospice a paliatívna medicína vseobecne nie sú odpovedou na eutanáziu, ale súcastou pasívnej eutanázie. A to je dobre.
Reakcia k téme: V hospici
15.03.2014 17:31 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME