Nedeľa, 17. január, 2021 | Meniny má NatašaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: ankaza
1 >
mínus indicator plus

 

Je to rovnaké ako na zastávkach kde tabuľa je síce otočená k nástupištiam,ale prístrešok ju zakrýva ( Staničné námestie, zastávka pred Dargovom,Senný trh... a mnohé ďalšie. Treba prísť až pod tabuľu aby sa dalo čítať. Tak čo je horšie (lepšie)?
27.11.2019 15:22 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

A viete že takéto projekty robia žiaci základných škôl aj na Slovensku? Aj s dopredu stanovenou štruktúrou a stanoveným časom na odprezentovanie? Samozrejme nie na všetkých. Robia tam,kde to "kvalita" žiakov dovolí, ale to asi aj vo Švédsku.
Reakcia k téme: Školský systém
03.11.2019 8:51 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Áno,je   Áno,je

rodné č.,tf.číslo,mail sú potrebné aby sa človek dopracoval k žiadosti.
 
mínus indicator plus

Pekná prechádzka   Pekná prechádzka

s krásnymi výhľadmi. Oprav si však v texte chybu: ten tajch čo vidieť z Rosniarok nie je Ottergrund ale Rozgrund. Ottergrund je na opačnej strane Paradajzu - nad mestom.
 
mínus indicator plus

Lányiho huta   Lányiho huta

sa nachádza pri Dobšinej. O jej zakladateľovi Pavlovi je popísané http://www.dobsincan.estranky.... Ktovie či boli s Jurajom v príbuzenskom vzťahu, alebo len menovci.
 
mínus indicator plus

 

Úplne s Vami súhlasím. Komunikácia s nimi je nulová, čo sa týka poplatkov tak presne ako píšete: na hlavu postavené,že mesačné poplatky vyjdú lacnejšie ako ročné. Bohužiaľ, niekedy a hlavne niekde je človek odkázaný len na nich. my máme Skylink na chalupe a sú tam v podstate len 2 možnosti, okrem Skylinku ešte satelitný Antik a to by som musela kupovať nový set-top box a kartu. Oni dobre vedia, že ľudia v niektorých častiach Slovenska sú na nich odkázaní a tak to zneužívajú. nehovorím už o tom "servisnom" poplatku ktorý sa za veľmi krátku dobu z 0 vyšplhal na súčasných takmer 60€ .
Reakcia k téme: Skylink – des a hrôza (2)
25.04.2018 21:06 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Do sobášnej siene   Do sobášnej siene

takéto obrazy naozaj nepatria. Môžu mať aj neviem akú umeleckú hodnotu, nie každému vyhovuje tento druh umenia, naviac, sú aj na očiach detí. Kto si ich chce pozrieť pôjde do vedľajšej výstavnej miestnosti.
 
mínus indicator plus

Rovnako je to aj v Gelnici   Rovnako je to aj v Gelnici

V mestskej časti Háj je osada z ktorej dochádzajú deti do školy, ktorá je na opačnom konci Gelnice. 2km do ZŠ ráno tam, popoludní naspäť. Majú síce množstvo autobusových spojov, ale deti chodia peši tak, ako ich rodičia - ráno do mesta, popoludní z mesta. Peši, po ceste 1. triedy bez krajnice, bez chodníka. Je len otázkou času kedy sa aj tu stane podobné nešťastie. A predstavte si, že sem chce mesto vysťahovať aj ďalšie rodiny z centra mesta, dokonca chcú tu pre ne stavať sociálny byty. Ľutujem všetkých účastníkov cestnej premávky na tomto úseku.
Reakcia k téme: Rómske deti idú zo školy
24.02.2018 18:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

A potom sa čudujeme že sa deti v škole učia hlúposti. Učitelia ani to, čo zažili na vlastnej koži nevedia naučiť tak ako to naozaj bolo. Úlohou asi mala byť paródia na socialistickú školu, lenže "pisálek" to podáva ako tvrdú skutočnosť.
 
mínus indicator plus

 

Krásne vyznanie krásnemu mestu.
19.02.2018 8:24 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Szabóova skala   Szabóova skala

Tí starší a hlavne "domáci" ju určite poznajú pod menom Sabosikla. Tak sme ju volali keď som bola malá. Až neskôr som zistila že szikla je po maďarsky skala.
12.03.2017 13:07 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Neviem ani ja, nikde sa nespomínalo jeho meno. Za ním vľavo (juhovýchod ) je Cukmandel /Zuckmantel, ale z fotky ho nevidieť .
Reakcia k téme: Zlatý vrch
10.03.2017 8:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tak viem, že "mladý" B. zomrel, ktovie či ešte má kto pásť ovce.
Reakcia k téme: Zlatý vrch
10.03.2017 8:04 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Vďaka   Vďaka

za ďalšie pripomenutie rodného kúta. cca 200m od zámku Marcus som strávila pár rôčkov svojho života. Stopy po dome sa ešte nájdu. Dovolím si malú opravu k tej fotke zo Zlatého vrchu kde uvádzaš že je na nej Studený vrch . Ten dominantný kopec s vysielačom je nad Bankami, Studený vrch je od Matulky na sever, na tej fotke ho nevidieť.
Reakcia k téme: Zlatý vrch
09.03.2017 21:13 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Jelenia, alebo tiež Jeržištánska skala.   Jelenia, alebo tiež Jeržištánska skala.

Je symbolom môjho detstva. Najprv som pozerala na ňu zhora, neskôr po presťahovaní sa do Vyhieň zdola. Potešila ma milá spomienka na detstvo.
Reakcia k téme: Jelenia skala
05.03.2017 16:27 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Krásne napísané (ako vždy)! Skanzen je naozaj pekný, tak ako okolitá príroda. Na Osobitej som bola okolo r. 1988.Bol to posledný rok, kedy bolo možné vyjsť na Osobitú. potom ju zavreli kvôli erózii pôdy, neviem či v súčasnosti je sprístupnená.
19.09.2016 10:58 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Laicu 331030 a Yashiku máme doma. Kedysi sme na ňu fotili na kinofilm a na Yashiku na film 12x12 (asi). Štiavnica je asi najfotogenickejšie miesto, tam sa na každom kroku nájde more objektov.
Reakcia k téme: Banská Štiavnica
18.09.2016 21:33 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Aj tentoraz sa potvrdilo, že Slovák Slovákovi závidí aj rakovinu. Je to obrazne povedané, ale je to tak. Bohužiaľ, susedia mu závidia peniaze ktoré dostal od štátu,závidia mu možno aj ten vozík na ktorom sedí, závidia mu že bude mať niečo, na čo oni nemajú nárok a hlavne, sú proti každej zmene v okolí. Je jedno, či tá zmena bude prospešná pre jedného, alebo pre viacerých, bude to zmena a tú najmä starší ľudia neuznávajú. Jednoducho povedané: mne to netreba, tak sa to robiť nebude!
 
mínus indicator plus

 

No asi si ani nemohol zvoliť lepšiu trasu pre výber krás Slovenska. Pekné fotky, fotené Olympusom ? Dobre známy mi je kraj pod Kráľ ovou hoľ ou a neviem pochopiť prečo boli napr. zrušené motorové vláčiky na trase Červená skala - Nálepkovo. Ve´d táto trať je neskutočne krásna s množstvom tunelov, ideálna na prevezenie turistov, doslova atrakcia. Bola som svedkom toho ako českí turisti absolvovali túru zo Stratenej cez Stratenskú pílu do Dediniek a prišli na staničku v nádeji, že späť sa odvezú vláčikom. Neodviezli, jeden z mála premávajúcich vlakov išiel až o 4 hodiny. Iné všelijaké blbosti sa dotujú štátom, ale to čo máme dané prírodou a našimi predkami o to sa nestaráme. A koľko je na Slovensku takých miest ako sú kúpele Korytnica a Hnilecká dolina!
19.07.2016 21:10 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Štiavnica je smutno-krásna. Kým na jednom mieste vyrazí dych svojím čarom, vzápätí človeka uvedie do depresie pohľad na chátrajúcu krásu, ktorá sa pomaly rozpadáva pred očami. Pretože žiaľ, aj taká je Štiavnica. Aj napriek tomu naozaj platí že kto tam raz bol, zamiloval si ju. Dlho som rozmýšľala prečo má toto mesto takú magickú atmosféru. Veď sú mestá, ktoré majú oveľa vyšší počet kultúrnych pamiatok (napr.Bardejov) a aj keď sú krásne, predsa len na Štiavnicu nemajú. Asi to bude tým, že v Štiavnici je každá pamiatka jedinečná, nenájdeš dve podobné, nie to ešte rovnaké.
17.07.2016 21:24 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME