Sobota, 19. október, 2019 | Meniny má Kristián

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: ee-mail
1>
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

Rakúskych politikov som nevolil. Rakúsko má iné podmienky, inú kultúru, históriu, iné možnosti. Rakúsko aj Nemecko mám na háku. S Tvojim návrhom súhlasím inak: nech sa porovná rast priemernej životnej úrovne alebo reálnej mzdy za roky kapitalistickej SR od r. 1993 doteraz (17 rokov) a rovnaké parametre za hociktorých 17 rokov socialistického Československa, príp. SSR. Takéto údaje vypovedajú o efektívnosti systému, žiadne iné.
 
mínus indicator plus

 

Skvelý článok.
13.07.2011 15:48 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Aj keď to tak možno vyzerá, moje príspevky nemajú byť ohajobou socializmu, ale skôr obžalobou tohto prepitujemsystému po r. 89. Pre zjednodušenie uvediem príklad: - západné Nemecko, cca 10x väčšie ako SR, ktoré prehralo vojnu, platilo vojnové reparácie a jeho územie bolo totálne zničené poslednými bojmi, za 20 rokov od konca vojny dokázalo zrekonštruovať krajinu, vybudovať priemysel, splatiť časť reparácií a dostať sa opäť medzi najvyspelejšie štáty v Európe. - Naša krajina v r. 89 nemala prakticky žiadne dlhy, zbavila sa sovietskych vojsk, rozpredala strategické podniky a sprivatizovala menšie modniky, spustila súkromné podnikanie, obchodovanie so západom vo veľkom, využívala investičnú podporu z Eurofondov a výsledok je takýto: http://openiazoch.zoznam.sk/in... -Inými slovami: robili sme 20 rokov ako kone aby sme dosiahli priemernú životnú úroveň akú sme už mali r. 89. Živijóoo. P.S. Peniaze chýbajú v každom rezorte a štát je zadĺžený až po uši.
 
mínus indicator plus

 

Budú si nás bežných domácich viac vážiť.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
13.07.2011 13:50 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Ja verím, že sú aj také snímky. Aj teraz sú rôzne snímky. Košický Luník IX pred 30 rokmi nevyzeral tak ako dnes. Cca 150 podnikov, ktoré kedysi vyrábali vyzeralo pred 30 rokmi inak ako dnes. Filmové štúdiá Koliba v Bratislave tiež vyzerali pred 30 rokmi inak ako dnes. Most SNP (Nový most)- atrakcia na jednom pilieri a bez podpory vo vode - pôsobil kedysi tiež inak, fotil si ho vtedy každý turista. Tak by som mohol pokračovať do večera. Jedna vec je historická kronika a iná je kronika udalostí. Výstavu treba urobiť bez politického podtextu. Túto krajinu vybudovali naši ľudia a o tom to je.
 
mínus indicator plus

 

Kde v tomto vidíš socializmus a ľavicové riešenie? Sosializmus bol systém so štátnym vlastníctvom a plánovitým hospodárstvom, vrátane tabuľkových platov najvyšších papalášov, ktorý dane zo zisku podnikov používal k rozvoju miest a prerozdeľovaniu do sociálnej sféry, vrátane zdravotníctva. Penta, Dôvera, KDH, Uhliarik a spol. je súkromná východniarska mafiánska klika, vytvárajúca a zneužívajúca monopol v zdravotníctve vo svoj vlastný prospech.
 
mínus indicator plus

 

Prepokladám, že ty bývaš v chajde z 20-tych rokov, piješ vodu zo studničky, kúriš si v piecke a potrebu vykonávaš do kadibudky na dvore. Všetky obytné sídliská a k nim patriaca infraštruktúra, plynárne, vodárne, čističky odpadových vôd, vodné elektrárne, atómové elektrárne, rozvodné siete, komplet všetku infraštruktúru, nemocnice, školy, prístavy, letiská, atď, atď .... všetko bolo postavené za doby od r. 1948 - 1989. Po r. 89 sa to len rozkradlo. Dnes už nemáme nič, len dlhy. Niečo predsa. Ústav pamäti národa. Bravooo.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

 

Obrovské množstvo zaujímavých dobových dokumentov. Oceňujem predovšetkým nápad výstavu usporiadať. Kto sa konečne odváži v podobnom duchu usporiadať výstavu aj z rokov 1946 - 1989 ?
 
mínus indicator plus

 

Pán Jakeš bol aký bol. Faktom zostáva, že pod vedením demokraticko-kapitalistických zlodejov sme rozpredali väčšinu štátneho majetku, krajinu zadľžili po uši a po 20 rokoch odvádzania daní sme konečne dobehli životnú úroveň akú sme za komunistov mali v roku 1989. Bravooo.
 
mínus indicator plus

 

U nás keby vyšla správa, že sa chystá zdraženie nezdravých jedál a nápojov tak by sa zdraželi mäsové výrobky, mliečne výrobky, chlieb a cestoviny, zelenina, ovocie, alko a nealko a sladkosti. http://www.protiprudu.info/mat...
 
mínus indicator plus

 

Komisár je pracovník verejnej správy v službe - niečo ako policajt. Ten "hajzlík" si konal iba svoju povinnosť, ktorá mu vyplývala z nejakého zákona. Iným slovom, Tvoj dedo zaútočil na verejného činiteľ a (policajta) za účelom spôsobiť mu vážne zranenie, resp. smrť. To, že tento prežil, je zrejme len náhoda a záležitosť hĺbky a rozmiestnenia vpichov. Podľa súčasných zákonov by sa to kvalifikovalo niečo ako útok na verejného činiteľa a nedokonaný pokus o vraždu. Dnes by za to dostal min. 20 rokov v III. nápr. vých. skupine. Tam by sa do roka obesil aj bez uránu. ------------ Za vyštudovanie teoógie sa u nás nezatváralo. Naopak. Komunistický štát paradoxne platil vzdelávanie kňazov v rámci Teologickej fakulty UK. Tvoj strýko nesedel za to, že skončil teológiu ale za to, že po teológii alebo popčas štúdia vykonával nejakú činnosť, ktorá nebola v súlade s vtedy platnými zákonmi, a túto súd kvalifikoval ako podvratnú, protištátnu, nepriateľskú socializmu a pod. Keby si strýko zrátal kde ako a za čo vyštudovať, kto ho zamestnal a ešte mu za šírenie ideológie nekompatibilnej s Marxizmom platil, a hlavne keby nestrkal nos do politiky, mohol si ruženček žužlať na slobode a nie v base. O detailoch sa porozprávaj s ním. Mne viac nepíš. Zaraďujem Ťa k ignorovaným.
 
mínus indicator plus

 

Bohužiaľ platí to aj obrátene. Máme v parlamente aj takých, ktorých jedinou kvalifikáciou je, že boli často videní v TV.
 
mínus indicator plus

 

No keď Vám sa khaki tak ľúbi, tak si ju od nich vypýtajte - to je ponuka Pianistov, nie moja.
Reakcia k téme: O nesmrteľnosti
12.07.2011 14:37 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Tým som chcel povedať, že Tvoji príbuzní neboli takto potrestaní za krádež rožka zo samoobsluhy ale Jáchymov bol určený na "prevýchovu" prácou za najťažšie delikty, ako napr. rozkrádanie majetku v socialistickom vlastníctve, vlastizradu, organizovanie protištátnej činnosti a pod; iným slovom, to, čoho sa dopustili, bolo podľa vteda platných zákonov riadne schválených zástupcami ľudu v Národnom zhromaždení, zrejme dosť závažné. Bodaj by to platilo dnes. V Jáchymove by sa podľa vtedakjších kritérií ocitol každý tretí politický predstaviteľ od r. 89. Hneď by bolo na dôchodky, školstvo, zdravotníctvo a kultúru.
 
mínus indicator plus

 

Pod grafickým upozorňovaním sa myslí aj písanie veľkými písmenami, ako napr. "NIKOMU" z príspevku 11.7. o 22:53. Myslel som to dobre. Máte možnosť sa ma pred administrátorom zastať a prejaviť tak kresťanstvo v praxi.
Reakcia k téme: O nesmrteľnosti
12.07.2011 14:18 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

 

Pochopil som to tak, že bývaš v lesíku, piješ zo studničky, svietiš si sviečkou a opekáš si špekáčky. Tvojich príbuzných je mi ľúto, ale za organizovanie pochodu "vpred za krajšie rána" súd do Jáchymova nikoho neposielal. Menejcenný je v prvom rade ten, kto paušalizuje. Mne viac nepíš. Ani ako kamaro 88.
 

1>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME