Utorok, 7. apríl, 2020 | Meniny má Zoltán

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Miro Perniš
1 >
mínus indicator plus

 

Ťahanie umelej nástrahy v tvare rybky, príp obojživelníka, tzv. Voblerov, popperov, vibrochvostov - proste tých nástrah je veľa typov. Vedieme ich tak, že napodobňujeme pohyb prirodzenej koristi dravca. Je to aktívny druh rybačky, musíme tzv čítať vodu - poznať zvyky a stanovištia jednotlivých druhov rýb, čas kedy lovia a kedy čo lovia. Je to krásne i preto, lebo mnohým rybám po zdolaní môžme ponechať život a vrátiť ich späť. To sa nedá, keď vystrelíš z pušky. Môžeš len netrafiť.
 
mínus indicator plus

 

A ešte doplním- používam pri love jemné náčinie, vlasec 0,18 - 0,22 mm. Ryba musí mať šancu, je to väčšie vzrúšo. Môj najväčší boleň mal 86 cm šťuka 95 cm a sumec 120 cm. A vidíš v predchádzajúcom príspevku som skončil pri jedle :-)))
 
mínus indicator plus

 

Boleň dravý, biela ryba, živí sa výhradne rybami. Loví na hladine a tesne pod ňou, jeho útoky sú rýchle a zbesilé. Stalo sa mi, že na nástrahu ťahanú po hladine zaútočil meter odomňa a ošpliechal ma vodou. Výborný je pečený a môj bratranec Vlado ho vie perfektne nakoreniť a vyúdiť.
 
mínus indicator plus

 

Poslušne hlásim : práve som sa vrátil zo záhrady. Použité náradie - nožnice, motyka, 2 ks krhiel, vedro. Sprostá zelina, tá nedostane vírus aby skapala. Na záver pivson so susedom sprava.
 
mínus indicator plus

 

Irenka, mne sa stala takáto príhoda : Bol som na rybačke na Váhu povyše Beckova. Ja som prívlačiar, lovím dravce na prívlač. Pri tomto spôsobe lovu prejdem okolo vody za jednu rybačku i niekoľko kilometrov. Vtedy to bolo tak do jedného kilometra. Začalo sa zvečerievať. Vracal som sa okolo vody k autu a cestou som prelovoval niektoré miesta. Unavený prídem k autu, zalovím rukou vo vrecku a výsledok ako vo vode - nič. Kurňa, kde do psej matere som dal kľúče? Prehľadal som viackrát všetko - vrecká , tašku s nástrahami. Bezvýsledne. O chvíľu tma, treba hľadať. Zrak som uprel na zem a ako Old Shaterhand som stopoval svoju vlastnú trasu. Pekne naspäť. S ladnými pohybmi cvičeného vlčiaka som ňuchal a jastril v metrovej zeline i na kamenných poliach okolo vody. Heuréka!!! Tam boli. Ležali na plochom kameni vytŕčajúcom z vody, kde som sa naťahoval so statným boleňom. Vypadli mi v zápale boja a nejakým zázrakom sa zastavili tesne nad hladinou . Obrovské šťastie. Druhý prípad je z Bulharska. Synovia stratili kľúč od hotelovej izby. Stálo ich to 200 leva. Zbohom vreckové. Na druhý deň ten kľúč i s visačkou našli v mori cca 80 metrov od okraja pláže. Náhodou na ten kľúč jeden z nich stúpil . Neuveriteľné.
 
mínus indicator plus

 

Samozrejme že predpokladám. Keď už tam raz budeš, hádam mi to ako kamarátovi hore vybavíš.
 
mínus indicator plus

 

Malá rada, ale funguje : na okuliare sa navlečie taká šmrncovná šnúrka a tá sa prehodí zozadu za hlavičku. A keď okuliare spadnú, alebo zavadzajú tak sa jednoducho zložia z očí a nechajú sa visieť na hrudi , kde sa tvária ako šperk.
 
mínus indicator plus

 

Kedysi sme baby rozdelovali podla kriterii MP, VP a 3P. MP - male prednosti VP - velke prednosti 3P - prednosti pre potesenie
 
mínus indicator plus

 

Tak na toto bola superodborníčka citadelka. Miloval som jej bernolákovčinu strihnutú prešpuráckym podfarbením a jemným peštianskym aristokratickými dialektom.
 
mínus indicator plus

 

Sa mu nečuduj. Učiteľ závislák. Na tých deckách. Z osobných zdravotných dôvodov ich nemohol vidieť. Keď už by ich vidieť mohol, tak ich nemôže vidieť.
 
mínus indicator plus

 

Ti pekne ďakujem. A nezabudnite s vivi začať o žrádle. Vám obom velice pekne ďakujem.
 
mínus indicator plus

 

Sľubujem , že keď nás do toho raja všetkých nepustia, tak tam spravím Svätému Petrovi poriadne peklo.
 
mínus indicator plus

 

Kto chce, nech ti to slimačie tempo uverí. Pamätám si, že skôr ako sme sa zišli na poslednej slezyne, lež sme sa všetci dopratali na miesto určenia, ty si mala obehnutú rozhľadňu na Poľane, myjavské remeselné trhy a celú Starú Turú. Podobne i v Gilline / čítaj Žiline/.
 
mínus indicator plus

 

A ktorý? Za mojich školských čias boli štyri - chlap, hrdina, dub, stroj.
 
mínus indicator plus

 

Ja som vedel, že človek, ktorý sa dobrovoľne vráti na tieto pasienky, strniská a otavy je naša krvná skupinka. Človák, ktorý má rád 2P /pivo a psov/ je v našich voľných výbehoch vítaný. Teda tých psov má rád normálne, nie na čínsky spôsob.
 
mínus indicator plus

 

Dnes popoludní opäť záhrada . Čistenie hriadok, prihnojenie trávnika, hnojivá zálievka na rododendron a azalky, hrabanie, horká soľ na ihličnatých, horké pivo so susedom pri plote....
 
mínus indicator plus

Matildúška , dvojnásobná vďaka!   Matildúška , dvojnásobná vďaka!

Keby ťa nebolo, ja zabudnem na obe Irenky, ktoré poznám. I na našu cestovateľku i na moju sestru . Hanba mi , sklerotikovi. Takže sa pripájam k vinšovníkom a našej Irenke želám, dobré nohy a čisté šošovky. Tak trochu som pritom sebecký, lebo týmto vinšom zároveň sebe želám veľa pekných chvíľ , strávených pri jej článkoch. Takže zaživa na krásnom Slovensku a po smrti v raji , Irenka naša.
 
mínus indicator plus

 

Včera som na vas vsetkych panelákových intenzivne myslel. Zakuril som si v krbe na terase,otvoril pivsona /Miki,chuti to !!!!/ a hrajkal sa so vcelimi ulmi,medzistienkami a rámikmi, vycesaval labradorke srst, vypil lahvaca so susedmi ponad plot pri dodrzani bezpecnej vzdialenosti / od bab/. Niet nad karantenu, ked je na zahrade pekne.
 
mínus indicator plus

 

Lulla, zatlč do zeme kôl u vás pred otočom , na kôl pripevni kartón so šipkou a nápisom "K cesnaku" a máš vystarané. Všetci sa budú točiť na Ošmeku pri studni.
 
mínus indicator plus

 

Tatino, prečo mám na nohaviciach len dva gombíky a ty máš štyri ? Vieš, to preto, že ja mám väčšieho pipíka. Táto a prečo má pán farár gombíky od krku až po zem ?
 

1 >

Najčítanejšie na SME