Piatok, 4. december, 2020 | Meniny má Barbora, BarbaraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: smart
1 >
mínus indicator plus

Jasné...   Jasné...

Mňa platia. Chlapče zlatý - môj nick je jeden z najstarších na SME. Pamätám časy, kedy SME bolo na vysokej úrovni a Pravda bola totál hnoj. Dnes je to naopak.
 
mínus indicator plus

To čo je za decko?   To čo je za decko?

A toto sa dostane na titulku SME? Sa nedivím že SME stratilo sledovanosť. A pritom to bol ešte nejakých 5 rokov dozadu taký dobrý denník.
 
mínus indicator plus

Ja mám Tvoje "odborné" názory na háku   Ja mám Tvoje "odborné" názory na háku

Nie je moslim ako moslim. Žiadny Shia z moslimského sveta sa na psa ani nepozrie. Pastieri (väčšinou sunni) nemajú na naháňanie statku spomínané plemená, ale kadejakých pouličných bastardov a aj to len niektorí, lebo pravda je taká, že každý arab sa psov naozaj bojí asi rovnako ako vody. Turkov nemôžeš pokladať za skutočných moslimov a ani ich tak nikto v arabskom svete neberie. Akurát sa to Erdogan jeho čistkami snaží zvrátiť a chce dosiahnuť rešpekt v rámci moslimského bratstva. Je to proste zložitejšie ale pravda je, že tie nórske psy mali typické príznaky otravy a nikomu inému, ako imigrantom tam psy vadiť nemôžu.
 
mínus indicator plus

Moc toho o moslimoch asi nevieš   Moc toho o moslimoch asi nevieš

V moslimskom svete skutočne chovajú veľké plemená psov a majú na to chovné stanice. Čo si ale nepovedal je to, že chovatelia a cvičitelia nie sú moslimovia. Zároveň si nepovedal to, že v arabskom svete sú psy používané na stráženie pozemkov a tí, čo ich majú, platia za starostlivosť o tie psy ľudí, čo to robiť chcú - teda nemoslimov. Áno, nájdeš fotky šejka ako sa usmieva niekde na výstave zdiaľky na "jeho" psa, čo vyhral ocenenie, ale v živote sa ten šejk k nemu ani nepriblíži, nie to aby ho pohladkal.
 
mínus indicator plus

Hmmm...   Hmmm...

To koľkokrát do roka tú "cenu" udeľujú?
 
mínus indicator plus

Nemáš pravdu   Nemáš pravdu

Vy - neoliberáli ste neskutočne "naštartovali" obrovskú masu ľudí, ktorí s tým, čo presadzujete, jednoducho nesúhlasia. Vy to síce nevidíte, lebo to vidieť nechcete, ale proti vašej politike sa stavajú posledné týždne aj ľudia, ktorí boli vyslovene vašimi podporovateľmi. Žiaľ, protiváhou vašej politiky je na SR len ĽSNS. A tu je to riziko. Zrušením ĽSNS vznikne veľká martýrska stigma, za ktorou sa doslova budú hnať tisíce nerozhodných voličov. Inými slovami - rozhodnutím zrušiť ĽSNS uvrhne najvyšší súd Slovensko do čias, kde bolo Nemecko v rokoch 1930-35. Verím že aspoň tých pár sudcov má dostatok rozumu a analytického myslenia, keď už tu, na SME sa také nenachádza.
 
mínus indicator plus

Je asi naozaj najvyšší čas   Je asi naozaj najvyšší čas

Armádu zrušiť a jej kompetencie presunúť na políciu.
 
mínus indicator plus

Nie, nie sú ovce...   Nie, nie sú ovce...

Len sa dajú ľahko ovplyvniť médiami a drvivá väčšina si nevie urobiť žiadny racionálny nároz. Vedia čo, ale nevedia prečo.
 
mínus indicator plus

Čítanie s pochopením   Čítanie s pochopením

Je jednou zo základných vecí úspechu. Kde som napísal že sa riadim tým, čo píšu médiá?
 
mínus indicator plus

Antisystémový názor   Antisystémový názor

Je mi úprimne jedno kto bude prezidentom. Ani po budúcoročných voľbách sa "systém" ani SMERovanie nezmení. Možno sa trochu premenuje a bude hrať farbičkami a bude nad tým svietiť slničko, ale reálne sa nič nezmení. Možno sa nejaký buznapár akože "vezme", ale vzhľadom k "stabilite" ich vzťahov to bude tak na pár týždňov ako mediálne senzácia. Možno presvedčia nejaký chlapský buznapár že si majú vziať do starostlivosti nejaké decko aby zas bola senzácia, ale keď tí dvaja zistia čo obnáša starostlivosť o dieťa, tak to bude zas len na pár (možno len dní) chvíľ pre médiá. Nikto nevystúpi z NATO ani EU. Nikto nerozpustí armádu a neprevedie jej zodpovednosti na (posilnenú) políciu. Neubudne nemocníc, ani sa nezlepší zdravotná starostlivosť. Školstvo pôjde ďalej do xračiek a pri zápise decka do školy budú o pár rokov chcieť aby vedelo aj malú násobilku. No a to proti čomu sa štrngalo v 89-tom - prebujnená byrokracia (stačí porovnanie počtu št. zamestnancov za totáča a dnes a pochopíte) bude naďalej bujnieť. Dialnice nik nedokončí ani za 50 rokov, takže týždenné migračné vlny budú plynule napĺňať štátnu kasu cez spotrebnú daň na palivách. A môžeme pokračovať ďalej... A je zaujímavé keď o "systéme" hovoria ľudia, ktorí systematicky robia jednostrannú kampaň. Každý rozumný by to nazval inak a nie v štýle že je to ako "päsť na oko". Ale vzhľadom k zblbnutosti majority obyvateľstva to ani nikoho neapadne. A môžete ma mínuskovať koľko chcete.
 
mínus indicator plus

Predvolebná kampaň   Predvolebná kampaň

Prečo mám stále silnejší dojem, že pre voľbami neprebehla mediálna kampaň, ale kampaň médií. Že médiá (cháp ich majitelia) pretlačili k moci toho, kto sa páči im. Teším sa keď o pár rokov začnú na ňu hádzať špinu tak, ako na Kisku, ktorý bol tiež médiami vyvolený a posvätený. Čo z neho ostalo dnes?
 
mínus indicator plus

Tak nám daj Tvoj "školený" názor   Tak nám daj Tvoj "školený" názor

Či to bude o tom, že "keď tam bude Čaputová, pôjdu všetci do basy"? Sa nedaj vysmiať. Fica ani nikoho z jeho partaje nikto nikdy do basy nezavrie a ak náhodou áno, nájdu si na to obetného baránka, ktorého rodinu v tichosti na pár generácií zabezpečia.
 
mínus indicator plus

A pán bude "ynelyquent", nie?   A pán bude "ynelyquent", nie?

Ak to pôjde s vaším slnečným prístupom takto ďalej, tak nám tu naozaj budú vládnuť kotlebovci s Ficom. A to sa vám bude asi sakra "ľúbiť". Skús sa pozrieť radšej na prieskumy verejnej mienky a zamysli sa nad tým prečo je stav taký aký je.
 
mínus indicator plus

Keby mohli voľby niečo zmeniť,   Keby mohli voľby niečo zmeniť,

dávno by ich zrušili. Je úplne jedno či pôjdete voliť slnečnú baladu v štýle "slibem nezarmoutíš", alebo skrachovaných kvazipolitikov a šašov čo majú klapky na očiach. Nič sa nezmení. Aspoň krátkodobo nie. Reálnu zmenu bude možné urobiť budúci rok. To sa ale budeme diviť čo všetko sa dá politicky zlepiť "v mene dobra"...
 
mínus indicator plus

Mo6no niekde   Mo6no niekde

Pri Central park-u
Reakcia k téme: Včely medzi nami
13.02.2019 9:35 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Podľa nicku a karmy si troll   Podľa nicku a karmy si troll

Na takých nereagujem. Keď si tupelo, naštuduj si čo je HPV a ako sa prenáša a prečo niekto rozhodol že očkovacia hranica je 13 rokov.
 
mínus indicator plus

Je zaujímavé sledovať   Je zaujímavé sledovať

Aktivity a otáčanie kabátov zatvrdených antiočkovacích mamičiek, keď ich dcéry dosahujú 13 rokov, čo je minimálny vek na očkovanie proti HPV.
 
mínus indicator plus

Silný článok...   Silný článok...

Zliatina z ktorých sa vyrábajú disky z "ľahkých zliatín" nemá s nízkou hmotnosťou moc spoločné. Pomer hliníku s iným kovom je často ani nie 30%. Aby zliatinové disky boli čo sa týka hmostnosti aspoň trochu porovnateľné s oceľovými "plecháčmi", musia byť použité iné materiály (ťažké kovy sa nahrádzajú horčíkom, čo ale spôsobuje veľa problémov pri tavení, keďže horčík je pri tepelnom spracovaní zvlášť v kombinácii s hliníkom značne nestabilný), ktoré ale vyžadujú iné postupy spracovania a cena takých diskov rozhodne nie je u dnes bežných 16-tok 300€ za kus. Detto napísať že ťažký disk neznamená pre auto negatíva ale práve naopak je riadna blbosť. Autor by sa mal vrátiť na ZŠ. Čím ťažší disk, tým horšie vlastnosti pri akcelerácii a brzdení.
 
mínus indicator plus

Takže   Takže

ma ľutuješ lebo mám triezvy názor a radšej si počkám na výsledky súdneho dokazovania, ako mám teraz tliachať o dohadoch, zaujať nejaké stanovisko a neskôr si povedať že som bol debil? Nie som najmladší a do 5 rokov by som mal byť na dôchodku - ak sa teda niečo nezmení.
Reakcia k téme: Skúška ľudskosti
10.10.2018 14:55 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Sila   Sila

Koľko naivných (tipujem) mladých ľudí bez vlastného zdravého úsudku, ktorí si nechajú hocičo nabulikať do hláv novinármi bez toho, aby sa nad ich špekulatívnymi informácia zamysleli, prispelo do diskusie. Som zhrozený že táto generácia raz bude riadiť našu spoločnosť. A som zvedavý ktorých z vás sa to dotkne a bude mínuskovať.
Reakcia k téme: Skúška ľudskosti
10.10.2018 12:56 | Oznám správcovi
 

1 >

Najčítanejšie na SME