Štvrtok, 20. február, 2020 | Meniny má Lívia

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: katona
1 >
mínus indicator plus

 

Už mala mať zhabané počítače a písomnú dokumentáciu. Naťahujú čas ?
 
mínus indicator plus

 

Je podivuhodné, možno až mimoriadne podozrivé, že od stredy nikomu nechýbali. Až po objavení začali chýbať kolegom z práce, rodine, priateľom, pražáčke, ... a dnes priam celému svetu. To ich niekoľko dní nikto výrazne nekontaktoval ani len mobilom ???
 
mínus indicator plus

 

Všetci sa upokojte. Zajtra predpokladám titulky: "Pellegriniho vláda získala dôveru takmer ústavnej väčšiny".
 
mínus indicator plus

 

Najlepší bol Maďarič - vedúci Ficovej prezidentskej kampane. Však mu Kiska aj vrúcne poďakoval za výkon, ktorý mu pomohol dostať sa do prezidentského paláca. Metál bude asi až k 1.1.2019.
 
mínus indicator plus

 

Ako signatárka Zuzana Marošová nechýba ?
 
mínus indicator plus

 

Dnes som bol milo prekvapený ! Celé vedenie oľano bolo poslovenčené, bez rozdielu pohlavia označkované odznakmi so štátnym znakom Slovenska. Stáli vedľa seba ako bizardné súsošie vyžarujúce "vnútornú dobrotu". Samý optimistický výraz, empatia a láskavosť. Teším sa, som pozitívne naladený.
 
mínus indicator plus

 

Len nech sa vyšetruje, len nech už konečne aj politikov či iných funkcionárov dajú do basy! Ja nie som proti, ani kriminalitu neobhajujem. Čo mi to tu podsúvate ? Nech už konečne súdy spravodlivo rozhodujú, nech už vládne slušnosť, som za všetkými desiatimi ! Ale zasahovanie západných mocností do záležitostí suverénneho štátu sa mi bridí. Načo máme prezidenta republiky ? Je to iba figúra, bábka na pritakávanie a reprezentáciu ? Dokonca aj Rusi tu kibicujú (viď Grigorij Mesežnikov - starý komunista).
 
mínus indicator plus

 

"Hrozí nebezpečenstvo, že vláda rezignáciu ministra vnútra využije na to, aby sa rýchlo vrátila ku každodennej agende," napísal Die Welt. Tak toto je na neuverenie, čo si nemecká propaganda dovoľuje. Im vyhovuje chaos a revolúcia - veď vieme že zaplatili aj Lenina s jeho revolúciou a kam to dospelo. Inak povedané, vláda nech nepracuje, nech len vykonáva pokyny z Nemecka a z Bruselu. Týmto zasahovaním jasne oznamujú koniec demokracie a odporúčanie: Kotleba na hrad !
 
mínus indicator plus

 

Niekto asi vie, tak nech odpovie ! Príspevky naznalýchdiskutérov sú irelevantné. Zažili sme najväčší protest od Nežnej revolúcie. Slovensko zažilo NAJVÄČŠÍ PROTEST v histórii! Pozrite si jeho priebeh Slovensko zažilo najväčšie demonštrácie v histórii. Najväčšie zhromaždenia od revolúcie: Najväčší protest od Nežnej revolúcie žiada vládu o demisiu
 
mínus indicator plus

 

"celá republika vie" a ty si jej hovorca ! Pochybujem, že odvod tvojich daní zo životného minima niečo ovplyvňuje. Ale mňa tiež zaujíma, ako narába s daňami štátny úradník - prezident tejto republiky a najmä, ako ich kamufluje do nákladov.
 
mínus indicator plus

 

"protivládnym protestom v Bratislave, ktoré mali byť najväčšie v krajine od pádu komunizmu,“ napísala BBC." Tak boli najväčšie, alebo neboli ? ! Žiadam od predstaviteľov opozície konečne slušnú odpoveď.
 
mínus indicator plus

 

nechcem polemizovať... Len som sa snažil naznačiť, že zajtra je pracovný deň a ja si diár kompletizujem pracovnými úlohami na budúci týždeň, lebo zamestnanci chcú tiež žiť a dostávať výplatu. Moji partneri sú na tom podobne ako ja.
 
mínus indicator plus

 

Horkýže zbabelé krysy ! Niektorí - najmä pracovne málo vyťažení - si namýšľajú, že každého zaujíma politika. Určité veci už verejnosť obťažujú a bude dobre, ak aj média prestanú fabulačne špiritizovať a začnú prinášať iba fakty. Je správne, že tí dvaja rokujú mimo dosahu tzv. novinárov a naháňačov senzácií. Prečo sú aj diskutéri nervózni ? "Slušná revolúcia" môže predsa chvíľu počkať, ide jar - lásky čas.
 
mínus indicator plus

nekompetentná kancelária prezidenta   nekompetentná kancelária prezidenta

Ja sa tiež čudujem kancelárii prezidenta: teda jej nekompetentnosti. Zverejnili foto udeľovaných vyznamenaní a pri Rade Bieleho dvojkríža dali radovú stužku naopak. Radová rozeta na nej má veniec hore, dlhšie rameno dvojkríža je teda to horné. Po faux pas, keď Slovenská vlajka na rakve exprezidenta Kováča bola otočená opačne možno len konštatovať, že Kiskovi trolovia nemajú šajnu o štátnych symboloch. Aj kritériá zákona o vyznamenaniach SR sú pre súčasné prezidentské "odborné" zoskupenie veľkou neznámou.
 
mínus indicator plus

nielen to   nielen to

autor nepozná ani štátny znak SR. Kríž nemá byť zlatý, ale strieborný !
23.12.2016 21:43 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

blamáž horšia ako za Mečiara   blamáž horšia ako za Mečiara

Do Unty "právnej analýzy" som namiesto Slovenska parafrázovo dosadil slovo Kosovo. A zrazu zmazané. Niektorí nehanební slniečkári majú pokrivený charakter a pokrivený výklad slobody vyjadrovania. Alebo, grcať sa má len na Slovensko a Kosovo ospevovať.
 
mínus indicator plus

Slovákočech   Slovákočech

Poučil si nás, díky, ale teraz konkrétne: 1. Beneš abdikoval, kto ho potom opätovne zvolil a podľa akého zákona ? 2. Historická vlajka Zemí koruny české je červeno-bílá. Prečo ČR používa vlajku iného štátu ? 3. Štátny znak České republiky má 4 časti. Prečo je na dresoch reprezentácie ČR dvouocasý lvíček Zemí koruny české ? 4. Aký vzťah mal Beneš k Štefánikovi ? 5. Ak sú rodičia iba Slováci alebo iba Češi, môže byť ich potomok čechoslovák ? 6. Už si si konečne zvykol na jednoslovný názov státu Česko ?
 
mínus indicator plus

pisálku   pisálku

Nemusíš nás poučovať, aj bez googlovania dávno poznám životnú anabázu generála Šnejdárka a jeho pozitívnu úlohu pri stabilizácii hraníc, za rozhodnutia politikov však nemohol. Čo naznačuješ ? Goralé jsou Poláci ? Napriek dohode o usporiadaní plebiscitu v sporných obciach, minister zahraničia Edvard Beneš podpísal s Poľskom na Konferencii ministrov v Spa (Belgicko) zmluvu o hraniciach, ktorou Poľsku pripadlo 13 spišských dedín o rozlohe 195 km² s 8 747 obyvateľmi a 12 oravských dedín (mesto Jablonka a okolie, 389 km², 16 133 obyv.), ktorých obyvatelia boli takmer výlučne Slováci resp. sa za nich považovali (keďže išlo prevažne o goralské obyvateľstvo). Ak tento štát nepôsobil na medzinárodnej scéne, tak kde ? Na scéne Havlovho Barrandova ? Blbečku, I. SR uznal aj Sovietsky zväz v čase keď Beneš zbabelo abdikoval a ušiel do zahraničia. Pohľadaj si v googlu. A nezabudni pogooglovať niečo o mene Sk (tatradolár) tohto štátu a o jej parite.
 
mínus indicator plus

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
mínus indicator plus

reálne existovala ako prvá s tým názvom   reálne existovala ako prvá s tým názvom

Ja ani netvrdím, že dnešná SR je právnym či ideologickým nástupcom I. SR. Názov štátneho útvaru Slovenská republika (do prijatia Ústavy 21. júla 1939 Slovenský štát) je zhodný s tým dnešným. Nuž len jednoducho dedukujem, že ak takýto názov štátneho útvaru reálne existoval a medzinárodne ho uznali štáty zemegule (iste, určitý počet - ale uznali), nemožno sa tváriť pokrytecky (komunisticky) a tento fakt abstrahovať. Ak vtedajšia Slovenská republika od roku 1939 do roku 1945 pôsobila na medzinárodnej scéne so všetkými atribútmi štátu, tak musela byť prvá, nakoľko pred ňou bola len I. ČSR. p.s. tzv. historici sú tí, ktorí časti histórie vytrhujú z kontextu (viď spomínaný D.K. a kol.). D.K. sa mi zhnusil príspevkami v jednom časopise (+7), kde prejavil otvorenú nenávisť k I. SR. Ako historik mal brať do úvahy všetky historické súvislosti. Osobne ma iritujú jeho články o spoluúčasti I. SR na napadnutí Poľska. Zabúda na vtedajší polofašistický poľský režim, neskúmal jeho ozbrojené provokácie na hraniciach, ani jeho túžbu po poľsko-maďarskej hranici. Absolútne nespomenie, že Slovensko obsadilo svoje pôvodné historické územie obývané Slovákmi, ktoré I. ČSR darovala Poľsku v rámci kompenzácii za Těšínsko. Originálnych materiálov na skúmanie je dosť (napr. v Nemecku vydali hrubé A4 publikácie s reprodukciami dobových dokumentov súvisiacich s I. SR). Tí, čo takto neskúmajú sú tzv. historici s klapkami ideológie na očiach. D.K. či Plevza - rovnaký metodologický prístup.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME