Pondelok, 25. január, 2021 | Meniny má GejzaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: Saly
1 >
mínus indicator plus

Slovenské jedlá   Slovenské jedlá

Ked čítam tie príspevky niekde dole, tak sa len pousmejem. Neberte všetko tak vážne. Apropo - vyhodte z toho všetky zemiakové jedlá. ved zemiaky k nám prišli z Ameriky, tak ako môžu byť Slovenské ? :-(
 
mínus indicator plus

Len tak od veci   Len tak od veci

/Pokiaľ si dobre pamätám, vlani či predvlani sa ozývala silná kritika na zaraďovanie Černáka, že je nemehlo, nikdy z neho nič nebude. Kde to dnes hráva ten zatracovaný chlapec?
 
mínus indicator plus

kolko km jazdíš ročne ?   kolko km jazdíš ročne ?

Ešte mi napíš kolko km jazdíš ročne, ked najazdíš na gumách cca 100 000 km s opotrebovaním na 50 %. A ktoré gumy to vydržia ? Aj pri pohodovom jazdení, je to podľa mňa nereálne.
 
mínus indicator plus

Napríklad výška dezénu   Napríklad výška dezénu

Napríklad "odborníci" odporučujú výšku dezénu aj na letných pneumatikách minimálne 3 mm. Dokonca neviem, či to v Rakúsku aj nie je povinnosť. Pritom výrobca pneumatík Michelin nedávno sám vyhlásili, že výška dezénu 1,5 mm je úplne bezpečná. No a merať, či je tam 1,5, 1,6, alebo 1,7 je problém. ja si tiež myslím, že výška dezénu 1,5 mm by mohla kľudne postačovať, ale si musím uvedomiť že nemám výšku 8 mm. a teda prispôsobiť rýchlosť za mokra. Ale to si treba uvedomiť aj pri 3 mm, a nakoniec aj pri 8 mm. :-). To hovorím o letných. No a termín na zimné - priemerná teplota 7 st ? pred dvomi týždňami bolo ráno mínus 3, dnes je cez deň plus 20. Teda zase si musím uvedomiť , že mám zimné a nebudem ich naspäť prezúvať na letné pri takých teplotách.
 
mínus indicator plus

Pekný ostrov   Pekný ostrov

Pekný ostrov s krásnymi plážami. Pred pár mesiacmi sa zrútila veľká skala na najznámejšiu pláž Navagio a teraz toto. Domy na ostrove sú však projektované, a aj stavané, na vyššiu bezpečnosť voči zemetraseniam. Nevidno tam žiadne "mrakodrapy" ani paneláky v našom ponímaní.
 
mínus indicator plus

Je to úžasné   Je to úžasné

Strávil som v neďalekom kempe 2 dni a videl to naživo v obidvoch smeroch. Je to skutočoý úćhvatný zážitok. Tie víry majú aj okolo 10 m v priemere. Voda tam tečie tak ako v nejakej divokej rieke . Neďaleko je veľký , cenovo pomerne prijateľný kemp.
 
mínus indicator plus

 

Ale máme napríklad Bratislavské rožky, Spišské párky, a veľa ďalších výrobkov. Inak na Morave ich volajú Frgále a nie Moravské koláše.
 
mínus indicator plus

Montážna dielňa   Montážna dielňa

Keby sa nedajbože BMW rozhodlo že to postavia tu, tak sa spustí vlna kritiky, načo je nám Ďalšia automobilka, ďalšia montážna dielňa atď
 
mínus indicator plus

Syndikát ?   Syndikát ?

Ak tomu dobre rozumiem - čítam s porozumením, tak stretnutie organizoval Syndikát novinárov, takže informovanie o stretnutí asi zabezpečovali oni, a nie vedenie - či ?
 
mínus indicator plus

Ano   Ano

Lucia Nicholsonová. :-) Má na to - Guráž
 
mínus indicator plus

Neprispôsobenie rýchlosti   Neprispôsobenie rýchlosti

Aj ja tadiaľ chodím so psom prakticky každý deň. Niekedy mi až rozum zastáva ako tadiaľ jazdia niektorí šoféri. Koncom roku sa trochu odtiaľ stala tragická nehoda, pri ktorej zhorel mladý človek. Tiež pre vysokú rýchlosť, dnes som videl nejakého mladíka ako od Merkury k Tescu vypaľoval okolo 90 - 100 km/hod,ledva to ubrzdil pred zákrutou - sú tam zátarasy. sú to úseky cca 200 - 300 m , nechápem kde sa tak ponáhľajú a ohrozujú tak nielen seba ale aj okolo idúcich ľudí. No a o alkohole ani nevravím. Tu skutočne pomôže len tvrdá represia - a to sám patrím k umierneným .
 
mínus indicator plus

Bude   Bude

Bude po miestnych komunikáciách -:-)
 
mínus indicator plus

Vtipný ?   Vtipný ?

Ak si chcel byť vtipný, tak sa ti nepodarilo. Aspoň pre toho rušňovodiča to vôbec nie je vtipné. Doprial by som to ten pocit, ked zrazíš človeka.
 
mínus indicator plus

Tak sa mi zdá   Tak sa mi zdá

tak sa mi zdá, že Danko má - mimoriadne - asi pravdu. Ktovie kto mu to poradil.
 
mínus indicator plus

Hrubica   Hrubica

samozrejme - dôslední
 
mínus indicator plus

Na čo bolo treba 10 dní ?   Na čo bolo treba 10 dní ?

Bodaj by všetci boli vždy takí rigorózne dôsledný vo všetkom, Ale to by sme sa potom nemohli nikde ani pohnúť. Je spústa takých zákonov kde nie je braný do úvahy zdravý rozum. To skutočne každá blbosť musí byť napísaná v zákone aj v takomto prípade, ked sa skutočne nejedná o žiadne legislatívne rozhodnutia. ved sa dali tie pripomienky vyjadriť priamo tam. Ved ak by sa pripomienkami tých pánov spomínaných v článku stotožnila väčšina, tak sa zasadnutie vôbec nemuselo konať. Ved opozícia vyhrala voľby.
 
mínus indicator plus

Sa divím   Sa divím

Sa divím, že to nedali do Piana. Taký hodnotný článok, Naozaj len pre vybratú skupinu a oni to dajú na voľno !
 
mínus indicator plus

Úplne súhlasím   Úplne súhlasím

Úplne s tebou súhlasím. Skutočne cca 80 - 90 % úradníkov by mohlo pracovať z domu . Ani kontrola výkonnosti dnes nie je problém. a raz za týžden môže prísť do úradu na nejakú poradu. Aj ked aj to sa dá dnes vyriešiť. Sú mylné predstavy, že ten čo robí z domu sa fláka niekde na záhrade. Sú už aj na Slovensku firmy ktoré to dnes bežne praktizujú a v konečnom dôsledku aj ušetrí náklady za kancelárske priestory.
 
mínus indicator plus

Zobral si mi to z klávesssnice   Zobral si mi to z klávesssnice

Zobral si mi to z klávesnice. Dobre by zrobil.
 

1 >

Najčítanejšie na SME