Sobota, 18. január, 2020 | Meniny má Bohdana

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený
Zoznam príspevkov používateľa: cult23
1 >
mínus indicator plus

Don Winslow   Don Winslow

kniha: The Cartel aby ste si mohli vytvoriť aký taký obraz o tom, čo a prečo sa v Mexiku vlastne deje.
 
mínus indicator plus

Umelá inteligencia ...   Umelá inteligencia ...

... písala pravdepodobe aj tento článok: Vedci vydávajú správy a varovania, že sa nám teda ani náhodou nedarí dodržiavať medzinárodné klimatické záväzky a smerujeme ku svetu, "ktorú" sa otepľuje viac.
 
mínus indicator plus

?!   ?!

Vám vadí už aj názor tomu Vášmu odlišný ?! Aké liberálno-demokratické ... ps: Tykám si max s priateľmi, a Vy k nim evidentne nepatríte, skúste to prosím akceptovať
16.10.2019 10:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Polícia včera zadržala Forischa a spol   Polícia včera zadržala Forischa a spol

Reakcia na seba dlho nenechala čakať ... No, a teraz: kto z koho ?!
 
mínus indicator plus

Diktatúra ?!   Diktatúra ?!

Pokiaľ tomu správne rozumiem: v Maďarsku sa vláda opýtala voličov, či sú za alebo proti migrácii - voliči sa vyjadrili, "Brusel", Nemecko, Francúzsko atď. sa takouto "malichernosťou" neunúvali - rozhodli za voličov a napriek tomu je diktatúra v Maďarsku ?! V tom prípade je "maďarská diktatúra" bližšie k demokracii (ako presadzovaniu vôle ľudu), ako "liberálna" demokracia Bruselu PS: vyjadril som svôj osobný názor, nikomu ho nevnucujem
07.10.2019 18:54 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

?   ?

.. v spolupraci so skupinou nezavislych expertov ... Z rozpoctu EU navrhuje Brusel rozdat "nezavislym expertom - NGO" cca 1,3 miliard eur - a to prave na ukor "nedemokratickych krajin". To uz asi nepotrebuje ani komentar ...
 
mínus indicator plus

Briti vedia čo chcú ...   Briti vedia čo chcú ...

... veď to predsa potvrdili v referende. To len "politici" podcenili možný výsledok - ten vyšiel zle. Hlasuje sa dovtedy, kým nevyjde ten správny "výsledok" - tak, ako v prípade EU. čo tam po tom, že podstatou demokracie má byť rešpektovanie práva väčšiny (napr. okrem Maďarska v žiadnej krajine EU neprebehlo hlasovanie o migrácii), keď to raz nie je v "súlade" s politikou Bruselu, tak to treba zrušiť, zmeniť. Liberalizmus toleruje akýkoľvek názor iba do momentu, že sa s ním stotožňuje on sám. V opačnom prípade predsa nejde o právo obhajoby vlastného názoru, ale o rasizmus, fašizmus a diktát. Nikoho nepresviedčam, uviedol som svoj subjektívny názor - nemusíte s ním súhlasiť (mne to vadiť nebude). Pokiaľ sa však predsa rozhodnete "komentovať" môj príspevok, skúste začať tým, kde a kedy bolo odhlasované (myslím tým voľby) zrušenie národných identít a prenechanie právomoci rozhodovania o budúcnosti tej ktorej krajiny "civilným organizáciám".
 
mínus indicator plus

Zaujímavý názor   Zaujímavý názor

Úryvok z rozhovou s Ivanom Mládkom: "A co se týče vzniku republiky, i o tom se lže. Většina lidí byla tenkrát šťastná, že je konec války a ne že bude konec Rakouska-Uherska. Dva mí prarodiče, které jsem zažil, šli 28. října oslavovat mír, ani netušili, že se tam strhne mela. A měli asi pravdu, podle odtajněných francouzských materiálů dav strhli a shromáždění proměnili v demonstraci za samostatnost francouzští agenti provokatéři. Možná to byla škoda. Říkám možná, protože za císaře Karla by Rakousko asi spělo ke konstituční monarchii, demokracii a federativnímu uspořádání. S reformami, které směrovaly k demokracii amerického typu, započal už Josef II., ale brutální francouzská revoluce všechny osvícené monarchy zděsila a všechno i u nás zhatila. Na poválečném rozpadu Rakouska-Uherska měly spíš zájem Francie a Anglie, aby se do budoucna zbavily druhé německy mluvící mocnosti. Masaryk, legionáři a profesionální čeští vlastenci byli asi jen jejich pěšáci. Ale to je jen jeden úhel pohledu, moje úvaha, za kterou si skálopevně nestojím. Ale nebýt rozpadu Rakouska-Uherska, asi by vůbec nebyla druhá světová válka. Divil bych se, že by se monarcha spojil s nacistou. Nebylo by ukřivděných sudetských Němců a Henleina a určitě bychom tady neměli čtyřicet let komunistickou diktaturu. A dnes, když se nakonec odvrátíme od Evropské unie, nebo budeme „odvráceni“, dost pravděpodobně dospějeme ke starému staletími prověřenému ekonomickému útvaru, i když asi s jiným názvem a bez císaře. První náznaky už jsou tady, Rakousku začíná být bližší Visegrádská čtyřka než EU. Ale nebudu si dál hrát na vizionáře..."
 
mínus indicator plus

...   ...

"Z časového hľadiska je súčasnou legislatívnou úpravou rozsah práce nadčas limitovaný tromi hranicami, a to najviac – 8 hodinami v jednotlivých týždňoch v priemere za týždeň v rámci najviac štyroch po sebe nasledujúcich mesiacov, resp. na základe dohody zamestnávateľa so zástupcom zamestnancov (s príslušným odborovým orgánom, so zamestnaneckou radou alebo so zamestnaneckým dôverníkom) v období najviac 12 po sebe nasledujúcich mesiacov, – 150 hodinami v kalendárnom roku (zamestnancovi, ktorý vykonáva zdravotnícke povolanie podľa osobitného predpisu, možno po dohode so zástupcami zamestnancov nariadiť nad tento rozsah ďalšiu prácu nadčas v rozsahu najviac 100 hodín v kalendárnom roku); do tohto celkového počtu hodín práce nadčas v kalendárnom roku sa nezapočítavajú hodiny práce nadčas, za ktorú bolo zamestnancovi poskytnuté náhradné voľno, alebo ktorú zamestnanec vykonával pri naliehavých opravárskych prácach alebo prácach, bez vykonania ktorých by mohlo vzniknúť nebezpečenstvo pracovného úrazu alebo škody veľkého rozsahu podľa osobitného predpisu, alebo pri mimoriadnych udalostiach podľa osobitného predpisu, kde hrozilo nebezpečenstvo ohrozujúce život, zdravie alebo škody veľkého rozsahu podľa osobitného predpisu, – 400 hodinami v kalendárnom roku. Uvedené limity práce nadčas (150 resp. 400 hodín) sa vzťahujú na prácu nadčas nariadenú alebo vykonanú v období kalendárneho roka, teda v období začínajúcom 1. januárom a končiacom 31. decembrom príslušného roka.."
 
mínus indicator plus

V Holandsku   V Holandsku

maju cez 400 hodin rocne tiez - pokial viem. Co sa "mzdovej politiky" tyka, ta je (a tomu tak je uz zopar rokov) rozdielna a bola aj pred prijatim tejto novely. Ale taketo rozdiely existuju aj medzi platmi v Nemecku a napr. Slovensku, alebo Rakusku a Polsku, vsakze ?! Takze v tom "pes zakopany" asi nebude. Navyse ja nie som novinar, ktory by mal verejnost "nestranne a objektivne" informovat - vyjadril som iba svoj nazor. Nemusite s nim suhlasit (ja Vam ten Vas nazor" neberiem takisto) - kedze sme si vsak nepotykali (a v dohladne dobe sa to pravdepodobne menit ani nebude), snazte sa to prosim respektovat.
 
mínus indicator plus

Kto chce psa biť, palicu si nájde   Kto chce psa biť, palicu si nájde

Novela v Maďarsku poslúžila ako "zámer" na protesty proti "diktatúre". To, že obdobný zákon s identickým počtom možného nadčasu platí predsa aj v iných krajinách EU sa už žiadny novinár vo svoje "nestrannej práci" uviesť neunúval.
 
mínus indicator plus

alebo ...   alebo ...

Chapem to tak, ze najneskor do troch rokov - napr. hasici maju abnormalne vela nadcasov (policajti tiez) a kedze "zamestnavatel" im ich casto nema ako vyplatit, tak to presuvaju z roka na rok. Tymto sposobom je limitovana moznost "presuvania" do dalsieho a dalsieho roka - tzn. ze najneskor do troch rokov a nie az po troch rokoch. Navyse, v zakone je zakotvena aj nutnost suhlasu zamestnanca - pokial zamestnanec nebude suhlasit, tak 400 hod nadcasov rocne proste mat nebude. Nikoho nepresviedcam, len som uviedol svoj nazor.
 
mínus indicator plus

Skutočne ?!   Skutočne ?!

V Bruseli pouzili pred niekolkymi dnami aj vodne dela - tam uz teda diktatura zavedena asi bude, vsak ?!
 
mínus indicator plus

EU parlament uz to schvalil   EU parlament uz to schvalil

EU parlament "humanitarne viza" uz schvalil na plenarnom zasadnuti dna 11.12.2018. To je ale rychlost konania - staci "chciet" a ide to ... Len pre uplnost - o tomto bode uz raz EU parlament hlasoval, vtedy to nepreslo (ihned sa "predkladatelia" ozvali, ze to zapricinl "technicky nedostatok" s niektorymi hlasovacimi kartami). Zda sa, ze v EU sa hlasuje o niecom dovtedy, kym nevyjde "ten spravny vysledok". Ci sa nebodaj aj teraz niekto ozve, ze registroval problem s "hlasovacimi kartami" a ziada nove hlasovanie ?!
 
mínus indicator plus

salmonela   salmonela

hm, nepostrehol som vsak, ze by poslanci eu parlamentu schvalovali volny predaj vajec bez overenia bezproblemoveho "povodu", ktory by platil az do okamihu, kym sa nepreukaze nejaky problem s ich "povodom" - v tomto pripade napr. "salmonelou"
 
mínus indicator plus

Som sa zasmial :-)   Som sa zasmial :-)

1. Nie, ep nekona - teda ak "zametanie pod koberec" alebo "upravovanie udalosti" nie je konanim. 2. Vyjadril som svoj nazor, ten Vas Vam neberiem. Nepochybne, som asi "stara skola" a nepotrebujem urazat ani poucovat nikoho len preto, aby som vyjadril "odlisny nazor" (co nie je mozne povedat o liberalnej demokracii a jej zastancoch) 3. Kedze sme si nepotykali a vidim malu pravdepodobnost, ze by sa tak stalo v buducnosti, tento sposob komunikacie si nechajte na najblizsi "meeting" pre svojich rovesnikov
 
mínus indicator plus

Slovensko ma ...   Slovensko ma ...

... svojich problemov viac nez dost - ten ale ziadna "Unia" nevyriesi, je totiz zakoreneny v obyvateloch Slovenska. A nemam v umysle zlahcovat mieru deformacie vztahov verejnych ci politickych na Slovensku - ale je zvlastne, ze po Polsku, Madarsku je na pretrase dalsia z krajin V4. Kedy uvidime tuto p. poslankynu z EU (velku to kamaratku a spolubojovnicku Judith Sargentiniovej) v delegacii EU na presetrenie dodrziavania zakonnosti, prava a slobody prejavu napr. v no go zonach Holandska, Svedska ci Francuzska ?! Nebodaj zostavuju spravu o kamuflovani sprav v mediach Nemecka (vid Chemnitz) ?! Tomu sa hovori dvojaky meter ...
 
mínus indicator plus

Nemecko ani Francúzsko ...   Nemecko ani Francúzsko ...

... našim susedom nie je, takže nás žiadny sused - chvalabohu - nikam nestiahne. Naopak, môžeme sa spoľahnúť na to, že za susedov máme krajiny, ktoré poznajú svoju históriu, svoje korene a svoje miesto v Európe - a my, sa opäť zvezieme (pravda, pridáme sa ako obvykle, až v hodine 12-tej). Neustále omieľanie "európskych hodnôt" (pri vstupe do Únie nebola ani zmienka o migrácii, o genderizme, o multikulturálnej islamizácii) nám podsúvajú práve tí, ktorí na ne zvysoka kašlú. Holandská poslankyna si urobila súkromný prieskum (za pomoci ňou oslovených nadácií - žiadna oficiálna delegácia z EU v Maďarsku nebola!) a kritizuje Maďarsko napr. za voľbu sudcov ústavného súdu. Inštitúcie, ktorú v Holandsku dokonca ani nemajú - takže keby ju zrušili aj maďari, tak je všetko ok ?! Kritizuje Maďarsko za jej menšinovú politiku, pričom podpredsedníčkou parlamentu EU danej problematiky menšín je Maďarka, presne z takej menšiny o ktorú sa tak strachuje. Celé toto divadlo nebolo dobré vôbec na nič (okrem toho, že p. poslankyňa za svoju prácu zrejme dostane adekvátne teplé miesto v niektorej z NGO - keďže už v ďalšom období radšej ani nekandiduje). Dosiahla iba to, že zviditeľnila Maďarsko ako krajinu, ktorá je odhodlaná v boji proti migračnej politiky Macron-Merkelovej. Jediná krajina, a to Maďarsko, zorganizovalo referendum o migrácii - obyvatelia vyjadrili svoj nesúhlas s migráciou. Ktorá krajina EU má väčšie morálne právo ohajovať svoj postoj ohľadne migrácie, ako Maďarsko ?! Ale to nemá odvahu spraviť ani jedna krajina "z vyspelej liberálnej polovice EU" - lebo by im to zjavne neprešlo. To, čoho sme v súčasnosti svedkami je iba pokus o zastrašenie Maďarska a jej prípadných podporovateľov čo nasledovateľov. Dosiahol sa však opak - teraz je totiž každému jasné, na koho sa v presadení sôjho postoja v otázke migrácie môže spoľahnúť a na koho nie. A o tom budú za niekoľko mesiacov voľby do EU - o tom je celé toto divadlo. Vyjadril som svoj subjektívny názor, každý z vás si môže myslieť čo len chce - aj o tom je demokracia. Takže ma ušetrite vašich poznámok, nadávok a posmeškov. Príjemný zvyšok týždňa.
13.09.2018 13:19 | Oznám správcovi
 
mínus indicator plus

Absolutny suhlas   Absolutny suhlas

Akonahle niekto nesuhlasi s "liberalnym demokratom", je zasypany sprskou vulgarizmu a urazok.
 
mínus indicator plus

:-)   :-)

Pravidla pri "vstupe" boli diametralne odlisne od dnesnych - o migracii nepadla ani zmienka, o ruseni narodnych statov nepadla ani zmienka, o "gender" teorii nepadla ani zmienka. Pokial niekto meni zmluvu pocas jej platnosti, tak s tym predsa musia suhglasit obe strany. Co sa "dotacii" tyka - ako "protihodnotu" za dotacie predsa pristupujuce krajiny otvorili svoje trhy, umoznili vstup takeho kapitalu, na ktory "nasinec" nemal sancu. To bol a je zakladom "kohezneho fondu". Navyse vacsinu dotacii si pobrali "zapadne krajiny" spat - cez "svoje" firmy (Siemens), to uz nehovorim o "ulavach" na daniach atd. Zapad nikomu nikdy nic "nedal zadarmo" ani Slovensku, ani Madarsku.
 

1 >

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME