Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Prešove sa obesil šiestak (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

Divny svet...

... rodicia si neziadaju medializaciu pripadu, tak preto ho medializujete?
 

 

ta3 ho veselo po zahlaseni, ze rodina si NEZELA medializaciu, uvadza menom a tiez udajmi o type rodiny (adopt.) ...
nema to kuska slusnosti.
 
Hodnoť

Samovraždy nepatria do správ

Je dokázaná súvislosť medzi medializovaním samovrážd a samovraždami samotnými, takže čím ich je viac v médiach tým je a ich aj celkovo viac. Vyzerá to ako keby ľudia chceli tieto medializované "vzory" napodobniť.
 

Tento záver

pochádza zrejme z prieskumu, ktorý si zaplatila nejaká liberálna strana. To nie naša politika - to médiá a dominový efekt. Dobrá výhovorka.
 

Je to na základe

výskumu samovrážd na nejakom ostrove kde ich mali príliž veľa. Hľadali rozdiely prečo je tam tak veľa samovrážd a jediné čo zistili, bol práve fakt že tých samovrážd tam bolo veľa a boli dosť medializované. Tiež existujú vlny samovrážd po tom ako niekto známy spácha samovraždu. Napr. koľko bolo samoupalených po vzoru Palacha? Keby o ňnom nikto nevedel neopakoval by to za ním.
 

Toto "opičenie sa"

je všeobecne platné - týka sa aj krádeží, prepadov a pod. kde či už v správach, alebo kriminálkach televízia priamo ponúka návod ako na to.
Za socializmu oficiálny počet kriminálnych činov nebol taký veľký aj preto, lebo sa so všetkým nešlo hneď na bubon, bola spravodajská a kultúrna cenzúra a teda neboli námety.
 


Najčítanejšie na SME