Sobota, 28. november, 2020 | Meniny má HenrietaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kúpou dovolenky sa dá ešte ušetriť (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

celkom potešiteľný

nulový záujem diskutérov o tento článok. Znamená to, že aj priemerne počítačovo zdatný spotrebiteľ si dnes dokáže pri troche času a snahy zabezpečiť svoju dovolenku sám cez internet, bez potreby platiť nejakej vyžírke v cestovke. nemusí sa potom stresovať do akého hotela ho cestovka presunie aj keď si zaplatil pobyt niekde úplne inde, čo za trúbu mu bude robiť delegáta a v neposlednom rade ho to po vlastnej linke vyjde o 1/3 až polovicu lacnejšie....
 
Hodnoť

nesúhlasím

Nesúhlasím s Vami v názore, že pokiaľ budete sám cestovať do zahraničia, tak Vás dovolenka výjde o 1/3 lacnejšie ako cez CK. A celkom by ma zaujímalo, ako ste na to prišli. Fakt by som chcela vidieť akúkoľvek kalkuláciu na letecký zájazd napr. do nejakého All inclusive rezortu na nejakom Gréckom ostrove, ktorá by bola minimálne v takej cenovej hladine, ako ponúkajú cestovky. A zaujímalo by ma i v akej charitatívnej organizácii, ktorá nebola vytvorená za účelom zisku, pracujete vy. A predpokladám, že zadarmo, bez nároku na mzdu.

Nemám rada zavádzajúce informácie a myslím si, že Váš príspevok patrí do takejto kategórie, preto moja reakcia.
 

pred týždňom som sa vrátil

zo Sri Lanky - letenky cez Student Agency, hotel v Beruwele cez internet - katalógová cena v Čedoku za 9 dní o 1/3 vyššia ako to, čo som zaplatil ja za 12 dní...
Pozdravujem, v prípade konkrétneho záujmu pošlem detaily.
 

:-)

Nie každý je vo veku, keď si môže kupovať lacnejšie šudentské letenky. Áno, sú krajiny, ako napr. Thajsko, kde je lepšie si kúpiť letenku a separé k tomu rezervovať hotel. Ja som hovorila o klasickej letnej dovolenke v stredmorí, ku ktorej sa vzťahoval predmetný článok a pre klasické rodiny s deťmi, napr. v Grécku, ktoré teraz letí. No a na to ste mi neodpovedali. :-)
 

napíšte mi kam chcete ísť, alebo ešte lepšie ktorý zájazd

v katalógu náte vybratý a ja sa s vami stavím, že Vám to zabezpečím lacnejšie. Studen agency je oficiálna agentúra na sprostredkovanie leteniek - to nie sú " lacné študentské letenky" - je to server na vyhľadávanie v danom čase najlacnejších spojení oficiálnych leteckých spoločností.. my sme leteli s Quatar Airways a aj ten hotel nie je žiadna ubytovňa - Vaše reakcie svedčia len o tom, že nemáte prehľad - bez urážky neviete o čom píšete.
 

Myslím, že viem o čom hovorím.

Ok. Mám vybraný hotel Achilleas na Kose, 11 dní v júly z KE. dospelí + 2 deti do 14r. Je to 4* all inclusive hotel a cez cestovku nás stojí so všetkými poplatkami cca 84000,-Sk. Pozerala som si na nete stránku hotela a ich oficiálny cenník. Neskutočne by sme preplatili, keby sme išli individuálne. Tak ako doteraz pri každej dovolenke, keby sme si ju riešili individuálne.
 
Hodnoť

a prečo prvý príspevok tak negatívne ? asi som mal tým začať :

dodnes ma ide roztrhnúť od jedu ke´d si spomeniem na " dovolenku v Tunise " pre 3 rokmi cez CK - hotel v inom meste ! ako sme si ojednali, delegát, ktorý nám mal pomáhať riešiť problémy nám ich sám spôsoboval, samé klamstvo a podvod, museli sme sa vrátiť o týždeň skôr pre otrasné hygienické podmienky, z ktorých dostal syn očnú infekciu u nás možnú len v cigánskych osadách... a ke´d sme podali trestné oznámenie a podanie na SOI : po roku naťahovania nám advokát odporučil nesúdiť sa - lebo aj v prípade výhry za X rokov a aj v prípade možnej exekúcie by akosi nebolo čo exekvovať - majiteľ cestovky je zahraničný občan a celý jeho oficiálny majetok je fax a písací stôl.. A ante margo - to už je naozaj perla - zmieňovaná cestovka bola jedným z hlavných sponzorov Vyvalených. takže odvtedy CK nikdy viac a kto má len trochu skills urobí si dovolenku sám po svojom a naozaj za lacnejšie !
 
Hodnoť

letenky

sú dnes dostupné z Viedne cez Air Berlin / www.studentagency.cz/ za

CELKOVÁ CENA: 20 464 CZK 5 892 CZK 1 520 CZK 27 876 CZK , čo je asi 35000 Sk,
hotel

ubytovanie v hoteli : Achilleas Beach Hotel je od 494 Euro/ 7nocí on line : http://www.hotelbewertungen.net/hotelbewertung,hid__16668,kontinent__Europa,land__Griechenland,region__Kos,ort__Mastichari,hotel__Achilleas+Beach.html, čo je spolu aj s All inclusive za 11dní nie viac ako 1000 Euro tj 35000 Sk.
....
Ergo ke´d k tomu prirátam aj spiatočnú cestu Košice Viedeň nech je 3000 vychádza to spolu .... 35000 + 35000 + 3000 = 73000.

Je to len veľmi hrubá okamžitá - orientačná cena, ale už teraz to vychádza menej ako ste písali vy. Samozrejme nemusí byť práve voľný práve tento hotel ( aj keď nič moc : pozrite www.tripadvisor.com - tam je hodnotený až ako 81 zo 148 hotelov na Kose, ale vaša voľba.

Dúfam, že som Vás presvedčil - pri málinko dlhšom čase venovanom výberu destinácie a termínu sa dá cena naozaj optimalizovať až na 2/3 ceny CK a máte istotu, že vás nikto nepresťahuje..
.
malý tip na záver : pokiaľ si bookujete hotel napríklôad cez Expedia. com ušetríte ešte minimálne 10% z oficiálnej hotelovej ceny !

 


Najčítanejšie na SME