Piatok, 3. júl, 2020 | Meniny má MiloslavKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Mizerák: Za prepúšťaním v ŠOP nie je jej nová organizačná štruktúra (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

mazak, mizerak ... vsetko jedno ---

rychlo, rychlo ....
 
Hodnoť

dodatocne otazky Mazakovi:-)

Prečo bola uvedená zmena pripravená a kto konkrétne ju vypracoval? Aké boli odborné argumenty pre jej predloženie a prečo do jej prípravy nebol zapojený generálny riaditeľ sekcie a neprebehla konzultácia s výborom NR SR pre pôdohospodárstvo, ŽP a OP? Systém 11 stredísk ochrany prírody skutočne zefektívni výkon praktickej ochrany prírody v teréne? Nemyslíte si, že je nekorektné porovnávať najstarší národný park s veľkou výmerou, zložitými prírodnými podmienkami, veľkou návštevnosťou a tlakmi s chránenou krajinou oblasťou na východe SR? Prečo sa muselo znižovanie počtu pracovníkov dotknúť strážcov keď stále nebol dosiahnutý ich cieľový stav v zmysle uznesenia predošlej vlády k navyšovaniu počtov strážcov v chránených územiach?
Neobávate sa že uvedené zmeny budú mať dopad aj na stav biotopov chránených území podľa európskych smerníc? A aký je váš pohľad na vyjadrenia štátneho tajomníka Muňka na nutnosť znížiť výmeru chránených území na Slovensku?
 
Hodnoť

bla bla bla

bla bla bla, Mizerák ani nevie čo riadi, o tom že existuje štátna ochrana prírody napreik tomu že jej šéfuje už vyše roka iba tuší. sú to bláboly, žiadne územie európskeho významu, ani vtáčie, ani biotopové, nespadá pod tri správy, ale aj keby, vždy je zaň zodpovedné iba jedno pacovisko.
nasmutnejší na tom je fakt, že Mizerák je prvý riaditeľ ochrany prírody, ktorý ide proti vlastnej organizácii.
 

zeby

dostal priame zadanie a s tym tam isiel....
 
Hodnoť

Dobrovoľníci v Záp. Tatrách.

I kedˇaj v Záp tatrách fungujú Dob. strážcovia, ta prevažne len cez víkendy, a len sporadicky zasahujú vo vysokohorskom prostredí, väčšina sa pohybuje v pásme lesa a ochr. pásme. Pokuty nevyberajú vôbec, /i ked pokuta je len krajný spôsob riešenia priestupkov/. do konfliktov s nedisciplinovaným turistom teda moc nejdú. A keďže väčšina Záp Tatier je urbárskym majetkom lesná stráž tu funguje , len čiastočne v pásme lesa kde sa poľuje a ťaží drevo. Ako odišli s Tatier pohraničiari štátna hranica je voľne priechodná a narastá čoraz viac priestupkov a problémov s poliakmi. /bivak, pohyb mimo značiek, vykopávanie vzácnych druhov rastlín odchyt svišťov na sadlo, našli sa pasce na svište, i pytliacke bivaky práve blizko poľskej hranice.Poliakom je v ich Tatrách už tesno prelievajú sa k nám , čo nie je na škodu, ale treba zabrániť nediciplinovaným ceprom aby robili škody na prírodnom prostredí. Na štrvtinovom územi poľského TPN je 49 strážcov a je tam poriadok. Keď sú v Čechách predĺžené víkendy, tak okolie niektorých plies sa mení na kempy aj s 50 ľuďmi. Pokiaľ by sa tu o nezasahovalo strážnou službou s patričnými právomocami, tak su biotopy hlavne okolo plies nenávratne zničené.Koncom 90-tych rokov bol kamzík v kritickom ohrození. Práve spoločným úsilým poľských aj slovenských strážcov sa úbytok zastavil a počet kamzíkov rastie a objavujú sa i tam kde boli pred tým vystrieľané pytliakmi.Ak sa obmedzí počet strážcov bude to mať pre vyskohorské prostredie a biotopy katastrofálne následky.
 
Hodnoť

pan Mizerak

... vase meno vystihuje "novu kvalitu" SOP!
 
Hodnoť

profil súdruha Mizeráka?

Kto je Váš šéf keď:
1. chce potrestať strážcov na nemenovanej Správe CHKO za to že zistili a nahlásili prípad pytliactva?
2. je v mentálnej jednote s J&T a ŠL TANAPu v zmysle „rozdeľuj a panuj“ alebo o paralyzačných injekciách vlastným ?
3. po pár dňoch vo funkcii vie presne aká štruktúra byť musí a ani náhodou nevie nič o súčasnej?
4. rezerváciu si vykladá ako „rezervu dreva“?
5. národný park ako investičný zámer?
.... hmmmmmmm priezvisko to napovie?

 
Hodnoť

profil súdruha Mizeráka

odpoveď na otázku kto je šéf ochrany prírody a krajiny je podľa jeho doterajších vyjadrení presne v zmysle vyššie uvedených bodov. Je úžasné, že v záujme moci, peňazí a postavenia sa doteraz aj tak slabá ochrana prírody zrazí z kolien na lopatky. A rovnako je úžasné, že ľudia, ktorí boli vo svete ocenení a sú uznávaní (víťaz Lesoochranárskeho činu roka 2005 a držiteľ ceny Svetového fondu pre ochranu prírody (WWF) Panda Award) sú u nás za svoje schopnosti potrestaní odvolaním a zrejme aj ubezpečením, že je to natrvalo.
 

neviem

ci sa namiesto na lopatky nezrazi rovno do hrobu.Tak startujme pily a hura do lesa rubat a stavat, nech su prachy.Asi o toto im ide.Ved ten mizernak Mizerak ani nevyzera ze by bol niekedy v lese.Sak furt chodi ako blb v tom kvadre.Nedostal uniformu?Ved ak je na cele SOP, mal by aj reprezentovat.No mozno ma na ramene nejaku nasivku.Alebo je to zamer.Teraz ked doslova pochoval SOP,musi predsa vyzerat ako funebrak.Nie?
 


Najčítanejšie na SME