Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Smer-SD bude o podpore Petranského do ÚPN diskutovať na poslaneckom klube (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Odporucam vsetkym kvazipolitikom typu Ciz,aby si precitali zakon o Ustave pamati naroda.Ustav nema vyjadrovat ziadne nazory.Ustav ma skumat a zverejnovat fakty na zaklade dokumentov.
Tie neustale blaboly o tom,ktory riaditel bude prezentovat ake nazory nech si uz tito pajaci strcia za klobuk alebo nech si ich nechaju na stranicu schodzu.Alebo nech rovno povedia,ze povazuju ustav za zbytocny a chcu ho zrusit.
 
Hodnoť

vajatanie v koalícii

vajatanie je pekný slovenský výraz na tieto dristy koaličníkov,
je to bez chrbtovej kosti.
Ako môžu hovoriť čo bude akov tajných voľbách, slobodu človeka rešpektuje dokonca Stvoriteľ Pán Boh, ale títo bohovia SR si berú právo v politike, ktoré im nikto nedal.
Ak zvolia Petranského, stane sa hrobárom ÚPN.
Ak nebude zvolený František Mikloško, to len potvrdí totalitu postkomunizmu. A Smer môže čakať reakcie aj zo zahraničia, keďže ÚPN nadviazalo aj sľubné medzinárodné kontakty, ktoré ale seriózni partneri nebudú môcť "predýchať".
Všetko je jasné: Slota aj Čaplovič sa jasne vyjadril v prospech Miklošku, Slota zmenil ale rétoriku po návšteve Elektre a videní prasiatka spolu s Ficom, Čaploviča umlčali, vajatá Číž a koaliční partneri sa snažia tancovať - ale im to nejde - podľa čviríkania Rafaja zo SNS, ktoré si myslí, že má postaviť šéfa ÚPN právo ono.
ÚPN nie je léno SNS, ide o inštutúciu pamäti Slovenskej republiky, a je škodou aj Smeru, hlavne Fica, že to tak všetko nechá.
Fico nech si spomenie, čo povedal pred svedkami rozlúčky s nebohým Langošom v Primaciálnom paláci.
Pamäť nie je krátka.
Mikloško je dôstojný pokračovateľ ÚPN.
 

Nie sú žiadne súvisiace články-

.tkaže neviem, kto je Petranský. Vieš viac???
Čo sa týka Mikloška - pokiaľ viem, ide o prácu na plný úväzok-ale on to chce robiť len čiastočne, popri práci poslanca...A to pravdepodobne nejde. Myslím, že by bolo fajn ak to p. Mikloško myslí vážne ako svoje poslanie , aby sa tomu venoval naplno - predpokladám, že potom by dostal podporu, lebo je to dobrý kandidát.
 

musel odísť z SAV, arcibisk.archivár, SHÚ MS - viď nižšie

to je k Tebe, zle som to zavesil.
 
Hodnoť

musel odísť z SAV, arcibisk.archivár, SHÚ MS

toľko stručne ku postupu Petranského - on ale dobre vie, že nejde to toho slobodne, je donútený, lebo SNS je tal neschpná, že medzi vyše 5 miliónmi na Slovensko nevie, či skôr nechce nájsť dobrého kandidáta, a tak presadzuje takého, ktorí urobí v ÚPN to, čo mal urobiť Bielik, Tarnóczy, či iní... SNS si sprivatizovalo ÚPN a to je na škodu ako je o tom aj vyššie...
Mikloško je zrelý človek a ak bude treba bude sedieť v ÚPN od rána do večera, lebo aj býva pár stoviek metrov odtiaľto.
Opýtajte sa ale Langoša an vízie o šéfovi ÚPN, pozrite si audiovizuálne veci okolo toho, ak ste neboli na rozlúčke s Langošom.
...
Pár otázok k viacerým paralelnému manažovaniu viacerých aktivít:
Slota a primátor Žiliny - to už bolo možné... urobme si prieskum koľkí poslanci manažujú oveľa zavážnejšie veci ako má robiť predseda SR ÚPN. Koniec koncov nie je sám, má okolo seba schopných v správnej rade, kde ich je 9 (slovom deväť), nehovoriac o riaditeľoch sekcií a mnohých vedúcich (viď upn.gov.sk, resp. Zákon o ÚPN...).
Takže Mikloško by aj popri poslaneckom mandáte zvládol ÚPN a zvládne ľavou zadnou, a ab bude správna rada a riaditelia a vedúci v ÚPN neschopní, tak to bude musieť robiť František Mikloško za nich, ale tomu tak nie je a ani to nehrozí.
Slota prišiel s touto požiadavkou po návšteve v Elektre u Mečiara.
 

No, stále viem dosť málo

o tomto novom kandidátovi - predpokladá, že zverejnia viac z jeho životopisu.
Čo sa týka spájania funkcii - ja osobne si myslím, že to nie je správne. Najmä poslanci NR absolútne zneužívajú situáciu, že sú nepostihnutiľní za vysoké absencie v práci...Ak by p. Mikloško sedel od rána do večera v UPN-kedy bude v parlamente? Viem, že je ťažko sa vzdať platu poslanca - ale v tom prípade je správne nesnažiť sa zamestnať na plný úväzok niekde inde........Slota zrozumiteľne povedal, že ho podporia ak to myslí vážne - ale musí tam byť na plný úväzok. Tak prečo nesplnil túto podmienku? A kto bude potom v skutočnosti viesť UPN ak šéf bude permanentne mimo pracoviska????
A súhlasím s tým, že SNS mohla nájsť už dávno kandidáta-je na Slovensku dosť schopných mladých ľudí-nezaťažených minulosťou. Taký kandidát by bol ideálny - ešte lepšie keby to bola žena.
 

znova nižšie: prečo žiadna žena doteraz nekandidovala

>
 
Hodnoť

prečo žiadna žena doteraz nekandidovala

ktovie prečo?
možno preto: slovenské ženy riadia mužov oveľa častejšie ako si to muži myslia,
ani ÚPN iste nie je výnimkou,
alebo je to inak?
 
Hodnoť

Každý vie, že aká

bude diskuzia. LenOn Fico oznámí názor diskutujúcich dopredu, oni to zopakujú a potom ako barani budú hlasovať. Kto má vlastný názor, nedostal sa na kandidátku Smeru. Za chvíľku aj polihystor Madej dostane niekde trafiku, a keď prestane obchytkávať Ficovú sestru tak bude mať padáka.
 


Najčítanejšie na SME