Utorok, 4. august, 2020 | Meniny má Dominik, DominikaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Michal Kravčík: Voda môže zabrániť globálnemu otepľovaniu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

sarlatan

si mysli, ze tisickrat opakovana hlupost sa stane mudrostou
 

 

Ani by som nepovedal, na STV bol nedavno dokumentarny film, kde bol vysloveny podobny nazor mnohymi klimatologmi a vodohospodarmi zo Slovenska, Ciech a Rakuska.
 
Hodnoť

Kravčík má svoj názor

Kravčík má svoj názor a má právo šíriť ho a získavať preň ľudí. U nás však nie je prorokom, v zahraničí ho však uznávajú. To len u nás betonárska loby a oficiálni vodohospodári nechcú uznať, že môže mať pravdu. Faktom je, že vysušujeme krajinu v celom povodí Dunaja. Veď v čom spočívajú naše protipovodňové opatrenia - v betónovaní korýt riek a potokov, vysušovaní mokradí...namiesto toho aby sme sa snažili uchovať čo najviac vody v krajine, snažíme sa ju čo najrýchlejšie odbiesť do riek a nimi do mora. Je to dobré?
 

 

a ako chceš uchovávať vodu v prírode? azda kravčikovskými priehradkami, ktoré silnejší prúd odnesie a zapchá nimi potok, takže vytopia dedinu?
 

ty si z ineho kuska

vole....
 

 

p.s. akú má autoritu kravčík v zahrničí? azda len u greenpiss.
aha, a ešte si kúpil nejakú cenu v usa
 

 

vieš, ono aj keď v tomto prípade má kravčík čiastočne pravdu, pohneval si takmer všetkých odborníkov nielen z betónovej loby, ale aj uznávaných odborníkov z ekologicky zameriavaných katedier našich univerzít. Nech sa teraz nečuduje, že sa s ním nikto nechce baviť. Je to u nich diletant a veruže aj naozaj je - čo to má prečítané a to je všetko. Za to jeho rebelantské divadielko dostal nejakú cenu v zahraničí a machruje s ňou pred svetovými kapacitami v oblasti hydrológia a vodného hospodárstva, ktorí nepotrebujú mediálne pokrytie.
 
Hodnoť

 

toto je zrejme prvá a jediná vec, v ktorej sa dá s kravčíkom súhlasiť... aj keď...
 


Najčítanejšie na SME