Pondelok, 28. september, 2020 | Meniny má VáclavKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Hedviga Malinová trvá na tom, že ju napadli dvaja mladí muži (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < ... 8 9 10 11 12 13 14 15

Hodnoť

No neviem.

Na mňa pôsobila veľmi labilným dojmom. To fingovanie mohlo mať úplne triviálny dôvod, no a politici z neho vyfabrikovali až medzinárodnú kauzu. Jednoducho SMK sa to vymklo z rúk a teraz už nemôžu cúvnuť. Tie výhovorky, kde si pamätá iba to čo jej vyhovuje nesvedčí o jej veľkom intelekte, skôr naopak. Jej až detinské vysvetlovanie a negovanie jednoznačných dôkazov hovorí samo za seba. A táto jej a Galova dnešná tlačovka v stupídnosti tromfla aj Bogára s Nagyom.
 
Hodnoť

NERISKUJME !


Příjdou Maďar, černoch z Ugandy a Slovák pro své syny do porodnice.

Doktor je rozpačitě uvítá slovy: Pánové, vaše děti jsou zdravé, ale vaše manželky rodily zároveň a tak se nám ti chlapečkové pomíchali.

A pak jim přivezl dvě bílé a jedno černé dítě se slovy, však vy si je už nějak poznáte.

Vtom Slovák rychle uchopí černouška a prchá pryč.

V duchu si brblá: Ja to jebem, Maďara riskovat nebudem!
 
Hodnoť

Euro a ine bubaciky

Davnejsie sa mi dostalo do usi od dobre informovaneho zdroja, ze vsetci pri valove rabuju ako sa len da. Nic nove pod slnkom, no prekvapilo ma, ze za hracov prvej ligy oznacil SMK. Vtedy som myslel, ze ide o tendencne info. No teraz ked vidim to ich stupnujuce sa besnenie pomaly prichadzam na to, ze to bola asi pravda. Cakal som nenavistne kydanie hnoja od KDH, ze nieco prihodi SDKU, ale to co posledne tyzdne predvadza SMK je porovnatelne len so spravanim rozmaznaneho, nenazraneho zasrana, ktoreho odstavili od zdroja.
O peniaze ide az v prvom rade. A s tym ze slecna napadnuta pojde brucat neratajte. To by z nej doveryhodny Bela urobil mucenicku madarskeho dzihadu. Ked to uz prestane byt zaujimave tak sa na nu ochrancovia ludskych prav a slobod z SMK jednoducho (sorry za slovo) vyseru a ak ma Fico a spol rozum (mozny problem) tak aj policia.
 
Hodnoť

19. a definitívna výpoveď Hedvigy Malna-Ne.

Stupňujúce sa útoky na nás ako menšimu, o ktorých som sa neustále dozvedala z TV Duna a ďalších objektívnych maďarských médií ako aj z pravdivých vyhlásení politikov SMK v zahraničí (týmto ďakujem p.Durayovi, že mi otvoril oči) vo mne vypestovali nezvládnuteľnú traumu a obsedantné obavy o vlastnú existenciu. Pod zvyšujúcim sa tlakom informácií z už uvedených zdrojov sa k tomu pridal tlak zo skúšky z maďarčiny (veď aká by som to bola Maďarka, keby som ju neurobila za jedna!) a prekryli sa navzájom v tzv. Mohácsko - Világossko - Trianonský syndróm, čo dokazuje aj expertíza svetovo uznávaného amerického odborníka na tento syndróm, Layosa Mozkoskrabkayiho.

Syndróm sa pretavil do útoku dvoch lebkáčov, ako som už pravdivo uviedla vo svojich predošlých 18, navzájom si odporujúcich, výpovediach a spôsobil mi rozsiahlu traumu, z ktorej na dobre myslenú radu môjho advokáta Gaba Gála viním v ôsmich samotatnch žalobách:
- Slotu, lebo pije, Mečiara, lebo je, Fica, lebo mi neverí, všetkých 250 policajtov, čo vyšetrovali moje udanie, lebo ich bolo málo, Kaliňáka, lebo chce vyzerať ako maďar(bajúzy), Jánošíka, lebo to začal, Pacha, lebo v tom pokračoval (chudáčik Erdédyi!)

a Sama Chalupku, lebo vymyslel Turčína Poničana ako návod, ako mučiť menšiny.

Svoje žaloby som rozhodnutá eskalovať trebárs až na Súd pre Mliečnu dráhu a priľahlý vesmír.

Tak.
az igaz, Nem Nem Soha !
 
Hodnoť

Ako niekoho poriadne nahnevat a urazit ?

staci povedat si hlupy ako Hedviga Malinova ,pozna niekto horsiu urazku?
 
Hodnoť

Štefan Markuš hovorí ... 1.cast

Byvalý slovenský veľvyslanec v Maďarsku Štefan Markuš hovorí o napätí v slovensko-maďarských vzťahoch.

Čo hovoríte na prípad nitrianskej študentky Hedvigy Malinovej?
Nechcem robiť predčasné závery. Je to veľmi horúca kaša, treba ešte vyčkať. Lebo ak sa prepadnutie naozaj nestalo, tak vzniká ďalšia chúlostivá otázka: Kto to narafičil? Vymyslela si to všetko študentka sama, alebo ju na to niekto naviedol, využil, zneužil?

Prečo nadobudlo napätie v slovensko-maďarských vzťahoch v posledných mesiacoch až takéto rozmery?
Možno niekto skutočne veľmi chce, aby sa vzájomné vzťahy zhoršili a hľadajú sa rôzne dôvody na to, ako zvyšovať napätie a s jeho pomocou odstaviť od vládnej moci SNS. Lebo sa zdá, že útoky z druhej strany sú viac-menej protislotovské. Neprekáža Fico ani Mečiar, ale Slota. Víťaz volieb však naozaj nemal dôjsť až tak ďaleko, aby vytváral koalíciu so Slotovou stranou. Pán Fico predsa musel vedieť, že to vybuchne. Čo je horšie, bude to vybuchovať aj ďalej, maďarská strana s tým určite neprestane.

Vy za tým vidíte SMK?
Aj SMK. Lebo maďarská koalícia prežíva stratu podielu na vládnej moci najcitlivejšie zo všetkých bývalých vládnych strán. Jej predstavitelia si myslia, že už len politická reprezentácia desiatich percent populácie im dáva nárok byť vo vláde. Navyše, až teraz začínajú prichádzať veľké peniaze z eurofondov. A prečo nepriznať, že južné okresy so zmiešaným obyvateľstvom očakávali podiel z týchto veľkých balíkov? Čiže aj to je možný dôvod. Lebo za všetkým treba hľadať peniaze.

Minister Kubiš prišiel nedávno s obvinením SMK z účasti na diskreditačnej kampani proti Slovensku. Mali ste ako veľvyslanec podobné skúsenosti?
Viem o tom svoje, stále som však viazaný istou mlčanlivosťou. Poviem jedno, pán minister Kubiš neklame. SMK musí byť lojálnejšia. A naši maďarskí politici nesmú hovoriť, že nemajú vlasť.

Vzájomné vzťahy sa údajne zhoršujú vždy pred voľbami. V Maďarsku sa blížia miestne voľby, vládni socialisti strácajú pozície, a tak im protimaďarské incidenty na Slovensku prišli vhod. Súhlasíte s touto teóriou?
Každá politická strana v Maďarsku bez ohľadu na to, či je pravicová alebo ľavicová, či je práve pred voľbami alebo po nich, miluje zahraničných Maďarov. Miluje ich možno ešte viac ako domácich. V tejto otázke je tamojšia politická scéna zjednotená ako nijaká iná na svete. Veľké peniaze sa kvôli zahraničným krajanom presúvajú do Sedmohradska, do Vojvodiny, na južné Slovensko. Starostlivosť o zahraničných Maďarov má vyše 80-ročnú tradíciu, odvíja sa to ešte od Trianonu. O odlúčených Maďaroch sa tam hovorí, že fungujú na cudzí krvný obeh. A že cudzí sa o nich nikdy nepostarajú tak ako vlastní.

Vy ste zažili podobné napätie vo vzťahoch medzi Budapešťou a Bratislavou v čase, keď tam prijímali nový krajanský zákon. Bolo to porovnateľné?
Áno a už vtedy som si povedal, že sa to tak skoro, a možno nikdy, neskončí. Zákon neprešiel, no prišli iné problémy, napríklad s kultúrnou a územnou autonómiou. Skrátka, je to ako seriál na pokračovanie. Vyskytujú sa v ňom staré motívy, ale objavujú sa aj nové. Vždy sa niečo vymyslí v záujme reintegrácie všetkých Maďarov.

Oni to myslia naozaj vážne?
Hovoria o historickej krivde, ktorá sa raz musí odčiniť. Pochybujem, že sa tejto myšlienky niekedy vzdajú. Tak je to zafixované v celej spoločnosti. Deťom sa to dostáva do povedomia už odmalička. Učebnice dejepisu sú toho plné. Keď som sa vrátil z diplomatickej misie v Maďarsku, mal som besedy na niekoľkých našich gymnáziách, kde som sa pokúšal zistiť, čo hovorí slovenským stredoškolákom pojem Trianon. Z dvadsiatich o tom vedeli nieč
 

Štefan Markuš hovorí ... 2.cast

Z dvadsiatich o tom vedeli niečo povedať dvaja - traja. V Maďarsku sa však môžete pýtať desaťročných detí, a každé vám odrecituje od A do Z, o čom bol Trianon.

V Maďarsku si každoročne pripomínajú 4. jún, výročie Trianonu, kým u nás málokto tuší, čo sa v ten deň roku 1920 vlastne stalo...
V Maďarsku je to deň pripomínajúci najväčšiu historickú traumu. Podľa niektorých maďarských politikov je skutočným Maďarom len ten, koho bolí Trianon. Nuž, mnohých Maďarov skutočne bolí to, čo sa stalo po Trianone. A ja tomu rozumiem. Stratili vtedy dve tretiny územia a polovicu obyvateľstva. Je to také, ako keď degradujete generála na kaprála. On bol raz generál, a ten pocit degradácie pretrváva. Mnohí Maďari však nie sú schopní porozumieť tomu, že Slováci zase trpeli pred Trianonom v spoločnom uhorskom štáte. Keby sme sa na tom zhodli, že oni trpeli po Trianone a Slováci pred ním, tak by to bolo v poriadku. Nejde to však.

Čo s tým?
Je tu tvrdenie proti tvrdeniu a hrozba, že sa budeme večne hádať. Viem, že hrubé čiary za minulosťou sa nedajú robiť, na niektoré najväčšie nezrovnalosti v našich vzájomných vzťahoch by však bolo najlepšie zabudnúť a sústrediť sa radšej na víziu novej Európy, na spoločné ciele a dobré susedstvo.

Počas vášho pôsobenia v Budapešti sa však vzájomne vzťahy zlepšovali. Vďaka čomu?
Práve sa skončilo obdobie mečiarizmu a dobré vzťahy sa začali odvíjať od zbližovania predsedov oboch vlád. Počas prvého roku môjho pôsobenia sa Dzurinda s Orbánom stretli možno aj desať ráz. Boli z nich takmer rodinní priatelia. A potom prišiel zákon o zahraničných Maďaroch a vzťahy sa zhoršili aj medzi premiérmi a vládami. Zrazu sa ukázalo, že baránok je len preoblečený a že pod kožúškom má čosi útočné. A že na ústretové kroky Slovenska odpovedá novými požiadavkami.

Ako vlastne vnímajú Slovákov a Slovensko rôzne vrstvy maďarskej spoločnosti?
V osvietenejšej časti spoločnosti sa už hovorí o Slovákoch. V časti zahľadenej do minulosti sme stále ,,Tóti", čiže len inakšie hovoriaci Maďari. A Slovensko je pre týchto Maďarov naďalej Felvidék, súčasť Veľkého Uhorska. Dokonca časť historikov tvrdí, že prvá, masarykovská ČSR vznikla ako neprávny štát a že Horné Uhorsko je ukradnuté územie.

Koľko ľudí v Maďarsku si to myslí?
Odhadujem, že zhruba 70 percent. Pravda, oveľa menej to aj vykrikuje do sveta.

Čo viete o Hnutí 64 žúp? Akú veľkú má základňu?
Už názov vyvoláva nepríjemný pocit. Toľko žúp bolo vo Veľkom Uhorsku vrátane Trenčianskej, Oravskej či Zemplínskej. Počas môjho pôsobenia v Maďarsku prišli pred našu ambasádu s fakľami a vykrikovali: Chceme poľsko-maďarské hranice. Bolo to v roku 2000 pri príležitosti 80. výročia Trianonu. Prišlo ich asi dvetisíc. Medzi účastníkmi boli aj zástupcovia hnutia zo Slovenska, niektorí vystúpili na protestnom zhromaždení. Neviem, koľko majú členov, ale neznižoval by som ich význam. Ak sú neškodní, potom je neškodná aj Slovenská pospolitosť. Ak sme ju zakázali, potom nerozumiem, prečo nezakážeme aj pobočky tohto hnutia na Slovenska.

Čo môže upokojiť súčasnú napätú situáciu?
Sme odsúdení byť susedmi. Aj spolunažívanie národov treba riešiť pokojnou cestou. Preto je dobre komunikovať, viesť dialóg, neopúšťať rokovacie stoly. Našim politikom by som odporučil, aby mali čo najintenzívnejší kontakt s maďarskými partnermi. Pán Fico mal už dávno cestovať do Budapešti a pozvať sem Guyrcsányho. To, čo ma bolí, by malo dostať prednosť, treba to riešiť v prvom rade.

Akú úlohu pri zmierovaní napätia môže zohrať cirkev?
Duch nacionalizmu cítiť najviac na pôde reformovanej cirkvi. A slovenskí Maďari sú väčšinou kalvíni. V Maďars
 

Štefan Markuš hovorí ... 3.cast

Duch nacionalizmu cítiť najviac na pôde reformovanej cirkvi. A slovenskí Maďari sú väčšinou kalvíni. V Maďarsku sú treťou najpočetnejšou cirkvou. A pomerne vplyvnou. Aj Viktor Orban je kalvín. V ich kostoloch máte často pred oltárom maďarskú zástavu a spieva sa maďarská hymna. V katolíckej cirkvi sa dialóg medzi Slovákmi a Maďarmi začal a pokračuje, nový predseda Biskupskej konferencie Maďarska je veľmi ústretový. Evanjelická cirkev hovorí, že chce vytvárať staré dištrikty, ako boli usporiadania v bývalom Uhorsku, čo nie je najšťastnejší nápad.

Ako si rozumejú maďarskí a slovenskí intelektuáli?
Tam je ľahšie s dialógom. Bývalý maďarský prezident Árpád Gönz kedysi povedal, na okraj návratov k Trianonu, že amputovaná noha sa nedá naspäť prišiť, s čím sa treba zmieriť. Tento intelektuálny tón v Maďarsku počuť, väčšina ľudí však takto nerozmýšľa. Dokonca aj medzi inteligentnými ľuďmi je prítomná istá nadradenosť vo vzťahu k Slovákom. Riaditeľ istej banky ma prekvapil otázkou: Koho ste mali vy Slováci? Mali ste nejakého svojho Bartóka alebo svojho nositeľa Nobelovej ceny? Lebo Maďari majú trinástich... Najmä z takejto nadradenosti dýcha maďarský nacionalizmus. Na bývalé uhorské menšiny sa dívajú akoby z vyššieho poschodia.

Čo hovoríte na rezolúciu nášho parlamentu proti extrémizmu a národnostnej neznášanlivosti?
Každý pokus, ktorý zmierňuje napätie vo vzťahoch, je dobrý. Ako v rodine, ako medzi rozhádanými manželmi. Treba sa to pokúsiť urovnať. Lenže aj túto deklaráciu neprijali všetci, čudoval som sa poslancom SDKÚ, že boli tak tvrdošijne proti.

Zároveň však hovoríte o dosť pochmúrnej perspektíve, druha strana vraj neprestane s pokusmi spojiť všetko maďarstvo do jedného územného celku....
To je však vzdialená budúcnosť a medzitým sa môže všeličo udiať. Naša spoločná účasť v NATO a európskych štruktúrach možno naučí národy lepšie spolu vychádzať. Zoberte si Grékov a Turkov, ich spolužitie sa podobá nášmu. Treba urobiť všetko pre to, aby sme sa nepovraždili. Ja sa nemôžem vysťahovať, ani bugárovcov nemožno poslať za Dunaj, ako volajú Slotovi radikáli. Opakujem, sme odsúdení žiť spolu.
Doc. Ing. Štefan Markuš, DrSc. (70) - Narodil sa v Maďarsku a na Slovensko sa jeho rodina prisťahovala v roku 1947 v rámci výmeny obyvateľstva. Do roku 1995 pôsobil v Slovenskej akadémii vied, naposledy ako riaditeľ Ústavu materiálov a mechaniky strojov. Je autor viacerých monografií a vynálezov. Predsedal Slovenskému helsinskému výboru a Fóru inteligencie Slovenska. V rokoch 1998 - 2002 bol veľvyslancom Slovenskej republiky v Maďarsku. V roku 2003 vyšla vo vydavateľstve Veda jeho kniha Maďari pod lupou, v súčasnosti uvažuje o jej doplnení a znovuvydaní. Citáty Mnohých Maďarov skutočne bolí to, čo sa stalo po Trianone. A ja tomu rozumiem. Stratili vtedy dve tretiny územia a polovicu obyvateľstva. Je to také, ako keď degradujete generála na kaprála Je to ako seriál na pokračovanie. Vyskytujú sa v ňom staré motívy, ale objavujú sa aj nové. Vždy sa niečo vymyslí v záujme reintegrácie všetkých Maďarov. Treba urobiť všetko pre to, aby sme sa nepovraždili. Ja sa nemôžem vysťahovať, ani bugárovcov nemožno poslať za Dunaj, ako volajú Slotovi radikáli. Opakujem, sme odsúdení žiť spolu.
 
Hodnoť

Stalo sa to takto...

Dievca bola pred skuskou uz par dni v strese. Nechcela dat frajerovi, ktory je Slovak a zhodou okolnosti holohlavy. Akutny nedostatok sexu sposobil, ze frajer sa tak nasral ze vyfackal frajerku a na jej bluzku, ktoru H.M. vychystala na stol napisal tie vety. H.M. sa obliekla, netusiac ze bluzka bola popisana. To ze od faciek mala ranenia zistila az v skole. Facky frajera sposobili ze videla dvojmo, takze si myslela ze ju napadli dvaja.
A dalej uz to poznate...

Takze pravdu ma ona, aj policia, vsetci su spokojny a mozme ist spinkat
 
Hodnoť

Pica Jedna

Sorry za vyraz ale dufam ze za toto dostane 8 rokov bezpodmienecne aj ked ti zasrati Slovenski madari alebo madarski slovaci ju z toho asi dostanu. Nic proti narodnosti ale oni s tym zacali. Hedviga klame a dokonca si to vymyslela tak povrchne az sa do toho zamotava stale viac. Nasi na to prisli ale madari vedia tiez ze klamala ale tlacia ju do toho aby neustupila. Urcite jej naslubovali ze ju ochrania a tak bude ona sama medzi dvoma polmi az jej z toho nakoniec ebne. A popravde neprekvapilo by ma keby nakoniec spachala samovrazdnu. A samozrejme ze by z nej v okamihu bola vrazda ktoru spachali slovenski pachatelia... Bugar do dunaIa
 
Hodnoť

hej co to ma znamenat ?

napisal som prispevok a ten zahadne zmizol. TOTO FORUM SUCKS. SME SUCKS MADARI SUCKS BUGAR - CURAK
 

<< < ... 8 9 10 11 12 13 14 15

Najčítanejšie na SME