Piatok, 22. január, 2021 | Meniny má ZoraKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

BSP LP pripravuje desať tisíce podaní na súd (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

NEZAPLATIT ANI KORUNU !!!

Nechápem, prečo by som mal platiť napr. za rozhlasovy prijímač, ked absolútne nepočúvam Slovensko 1, ale len komerčné rádiá? Aj slovenká TV by mohla vysielať viacej reklamy, aspon by si zarobila na stratu, ktorú bude mať zo SuperTrapkoStar 2.
 

lebo u nás platia zákony

a nie Tvoje "nechápem" :)
 

Aké zákony u nás platia? Okrem zákona prachatejšieho?

Podľa akých zákonov súdili Mečiara( Elektra ),Palka(nákup áut pre ministerstvo),,,,výpoče káuz a kauzičiek môže pokračovať donekonečna . Ak niekto vie nech dá aj ostatku národa Slovenského vedieť jedno meno prachatej svine, ktorá bola právoplatne odsúdená.
 

 

Preto lebo koncesionarsky poplatok podla zakona neplatis za pocuvanie Slovenskeho rozhlasu, ale za pravo vlastnit rozhlasovy (televizny) prijimac.
 

:))

"kde si bol,ked sa schvaloval rozpocet ?" ... :))
 
Hodnoť

 

no oni kurvy dali do zákona vlastníctvo prijímača a nie čo ty počúvaš volá sa to štátne výpalníctvo. V návrhu bolzákon asi v tomto znení :kto odoberá elektrinu musí platiť koncesionárske poplatky .
 

Zákon

o koncesionárskych poplatkoch tu je od roku 1992, kedy vznikli prvé súkromné rádiá a televízie. Nie je dobrý, ten systém platenia je ťažkopádny a otázne je, či si STV a SRo plnia úlohy verejnoprávnych médií, ale ten zákon platí. Preto musí platiť každý mejiteľ televízneho a rozhlasového prijímača bez ohľadu na to, čo počúva.
Neplatí zákon, podľa ktorého by mal platiť každý majiteľ bytu (v podstate odoberateľ elektrickej energie) bez ohľadu na to, či má alebo nemá rozhlas alebo televízor. Tento návrh podávali vlani do parlamentu Čaplovič a Jarjabek zo Smeru, tohto roku ho do parlamentu dala Henzélyová (ale ide o návrh, na ktorom sa dohodli riaditelia STV a SRo). Nedostal sa do programu a možno sa ani nikdy nedostane.
 
Hodnoť

Zmeniť spôsob platby koncesionárskych poplatkov

Nech sa platí slovenský rozhlas a televízia z už vybraných naších daní, a nie takto zbytočne zaťažovať ľudí ďalšou platbou. To by bola užitočná služba štátu pre svojich občanov.
 

 

lebo z niecoho treba zaplatit pokuty za Superstar...
 

 

Prosim ta, takato vec je absolutne neprijatelna v trhovej ekonomike. Financmajster Miklos by ti to urcite vedel zduovodnit, preco je lepsie platit koncesie ako financovat z vybranych dani. Urcite by to zasadilo zasadny uder tomu tatranskemu tigrovi.
 

Prečo?

Ak chce štát mať svoj rozhlas a televíziu, tak nech si ju financuju zo štátneho rozpočtu, tak ako kultúru a pod. Prečo by mal každý vlastník TV a rohlasu platiť zvlášť, ak ich aj tak nesleduje. Koniec koncom, aj tak to zaplatia občania a firmy, ale formou daní a nie ich ešte zvlášť otravovať a buzerovať po súdoch.
 

 

Neviem preco je to tak, bola to ironia.... Len uvazujem, ked mame na Slovnesku financneho genia a najlepsieho pravicoveho experta na svete pre financie, tak mi je jednoducho cudne, ze mu nevadia koncesie. Nejako mi to nesedi s tym obrazom, ako Miklosa vykresluju za najsamlepsieho ekonoma a pritom mu napriklad nevadi takato deformacia. Tiez vazne pochybujem o jeho schostiach, ked vyrobi 7mld stratu pri predaji statneho podniku a mi aj vadi, ze toleruje v SPP cudesne konzultacne a poradenske sluzby, ktore SPP plati svojim majitelom. Trocha cudne, ze monopolna firma si kupuje od svojich majitelov know-how, ktore stoji par stova milionov rocne... A takych deformacii, ktore super ekonomovi nevadia je este viac. Jednoducho mi to nepasuje, ze by bol tak super vynimocny a mal vzdy pravdu, ked veci bijuce do oci mu ako praviciarovi nevadia....
 

Však uvidíme

čo s tým spravý Fico a Šulaj.
 

Nielen Fico Sulaj

ale pravym menom Fantoci.
 

 

alebo insitný ekonóm (Šulaj).
 

re: Dalx0

Koncesionárske poplatky sa vyberajú v zmysle zákona. A zákony prijíma parlament, nie Mikloš. Škoda, že ste to doteraz nevedeli, že Vám to nikto nepovedal.
A k tej strate, obľúbenej u "ľavicovo orientovaných". Štát má okrem príjmov aj záväzky. Zmenou kurzu sa dolárové dlhy Slovenska vyjadrené v korunách znížili, a pokiaľ je pri dolárových príjmoch za kurzové straty zodpovedný Mikloš, tak aj za tie kurzové zisky pri dolárových dlhoch zodpovedný Mikloš. (A dolárových dlhov máme podstatne viac). Alebo tam sa už Vám to nehodí?
To, že je to celé ficovina, vychádza z predpokladu, že ľudia ako Vy netušia, že pri zmluvách nie je možná jednostranná klauzala, ale vždy len dohoda. (pokiaľ máte niekde odkaz na to, že kupujúcej strane bolo to jedno, rád si na to kliknem a nechám sa poučiť), no a samozrejme, že sa domnievate, že peniaze z predaja SPP z NBS odniesli do komerčnej banky, tam ich zamenili za koruny, tie uložili do trezoru, ráno ich vybrali, zaniesli do komerčnej banky, tam ich zase vymenili za doláre, a použili niekde na splátku zahraničného dlhu. Ináč, aby sme boli lepšie v obraze, neskúsili by ste tú stratu vyjadriť aj v dolároch?
Mimochodom pri zmene kurzu japonská firma (myslím že ide o tunel Sitina) prerobila pekný balík, no a samozrejme slovenská strana zarobila. Tam o zodpovednosti, resp. zásluhe (ktorá v skutočnosti nie je ani zodpovednosťou, ani zásluhou) niečo nenapíšete?
Tipnem si, nie.
 

 

Aj tak všetko vie a všetkému najlepšie rozumie Fico. Len sa čudujem, že ešte nepodniká na Wall Street. :-)
 
Hodnoť

 

ak sa len polovica občanov odvolá voči platobnému príkazu tak sa z toho tie súdy poserú a nastane totálny kolaps súdnictva kua toto je kocúrkovo ako vyšité
 
Hodnoť

Je to ďalšia z bômb hodených na bežných ľudí

ďalších prekvapení sa ešte len dočkáme.
 
Hodnoť

ladici

ladia,ako im to pasuje.Ak podvodnici prijmu zakon ,tak aj vypalnictvo je legelane.Ten expert Galbavy, kde je ? Co je to ta verejnopravnost = platenie?
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME