Štvrtok, 21. január, 2021 | Meniny má VincentKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Strany chcú do štátnej služby dosadiť svojich (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 >

Hodnoť

Koalícia FUJ !!!

odíďte čestne a nie s takýmto zapáchajúcim zákonom !!!!
 

Mikloš , Miki Dz. , a íní členovia koaličnej "skupinky"

tak týmto si voličov nezískate , skôr naopak ...
 

SUHLAS, ale...

chcel by som vidiet vas vsetkych mudrlantov, keby museli odist z tepleho a dobre plateneho miestecka.. urcite by ste si nevybrali urad prace ale tiez by ste sa tlacili na ine teple miestecko..
 

Máš pravdu

Keď bolo potrebné odstrániť od koryta Lennona, tak to boli krásne rečičky o dodržiavani politickej kultúry a demokracie. Keď im však začína tiecť do topánok, tak sú dobré aj jeho metódy ako sa zachrániť aspoň pri menšom válovčeku.
 

To

nie su JEHO metody.To su normalne metody pouzivane na celom svete.Pouzivaju sa vtedy, ked sa to najviac hodi.
 

 

páni, nechápem, veď keby to bola túžba len koalície, tak ten zákon neprejde, ale vzhľadom k prepokladaným povolbovým výsledkom, oni týtmo veľa nzískajú a akurát budú kompletne vymenení aj tí, ktorí t.č. sú vo vedúcich funkciách štátnych orgánov relatívne ,,lege artis,, keďže si ich vymenovali podľa príslušnosti k strane už v štádiu tvorby zákona o št.službe (čo bolo vo volebnom období súčasnej a bývalej koalície).
 
Hodnoť

:-)))

P. Plai, ako keby tomu bolo v sucasnosti inak?!
 
Hodnoť

Murgaš v BB

už ukázak, ako sa to robí aj bez zákona!
 

 

Rozlišuj štátnu službu a samosprávu.
 
Hodnoť

NUZ CO

HURA K VOLBAM !!!
 
Hodnoť

mali by

zobrazit mena tych,ktory budu hlasovat za a poslat im penaznu pokutu vo vyske 2/slovom dva/miliony.
to len tak preventivne,a by sme aj my ostatny mohli dostat nejake odstupne od nasej nadvlady poliritov,ci nie?
;]
 
Hodnoť

Veď sa to stále obsadzuje podľa straníckych tričiek

Neviem, čo v novom návrhu zákona je, ale vždy doteraz sa obsadzovali miesta podľa toho, kto vládol. Teraz sú na teplých miestečkach zástupcovia terajšej vládnej koalície - najviac v súčasnej dobe národnostná menšina maďarov, nasleduje SDKU a ešte neviem ich nazvať - vraj nezávislí. /od koho a od čoho nezávislí?/
Nech sa p. Plai nepretvaruje, obsadzovalo sa to s jeho tichým súhlasom vždy podľa straníckych tričiek. Či máme, alebo nemáme zákon, nič na tom nezmeníme. Dokonca ani personálne agentúry nie sú vždy najspoľahlivejšie. Veď aj oni sú závislé od významnejších objednávok. Je zbytočné okolo toho ďalej meditovať.
 
Hodnoť

Úplne scestný článok,

ktorý samozrejme provokuje úplne scestnú diskusiu. Návrh zákona vôbec nikoho nebetónuje v pozíciách a naopak, umožňuje novej vláde, aby mohla flexibilnejšie obsadiť rozhodujúce pozície svojimi ľuďmi - čo je inak prirodzené, ak chce realizovať svoj program. Dnešné obsadzovanie úradníckych pozícií je administratívne a byrokraticky komplikované, vôbec nezabezpečuje kvalitnejšie obsadenie úradníckych pozícií, ale na druhej strane dáva opodstatnenie desiatkam úradníkov, ktorí kontrolujú obsadenie úradov inými úradníkmi. Navyše, dá sa obchádzať a obchádza sa. Preboha, toto obhajujete?
.
Návrh zákona je na svete už dosť dlho, vláda ho schvaľovala ešte v novembri. Pán Plai sa ozýva z jediného dôvodu - stráca kompetencie. Najlepšie by samozrejme bolo tento úrad zrušiť, viac viď výstižný Schutzov komentár http://www.sme.sk/clanok.asp?cl=2575860.
 

Scestné

je to, že tí čo sú pri moci si nie sú istí že pri moci zostanú. Z toho vychádzam poznatami z predchádzajúcich volieb: upratovali verných do zabetónovaných miíestočiek. Kto nepozdravil pri vrbičkách (český úprímer nelojálnych) ten zostane na daždi, odkiaľ pôjdu maximálne pod odkvap. Stoja im tie ich strany za to?
 

Ška práve to je chyba,

že navrh zákona nikoho "nebetonuje v pozíciach". Úradnici by sa nemali meniť pri každej zmene politickej garnitúry. Je zle, ak sú úradníci závislí od politikov. Tak potom vyzerá aj ich rozhodovanie. A kritizovaný návrh zákona ich zrejme závislými od politikov robí.
 
Hodnoť

úradníci

Úradníci musia predovšetkým dodržiavať zákony. Ak bude chcieť nová vláda presadzovať nový program, nemusí meniť každého druhého úradníka.
 

Nemusia!

V zariadení, ktoré sa honosilo termínom výkladná skriňa socializmu zákony a ich platnosť zostávajú pred bránou. Neplatia tu zákoník práce, predpisy úradu pre sieťové odvetvia, verejné obstarávanie a podobne.
 
Hodnoť

Zavádzajúci nadpis

Správne by mal znieť: Plaiov flek v ohrození.
Lebo to je podstata o čo vlastne ide. Aby po voľbách bol "nevymeniteľný".
 

 

Ale článok, kde navrhuje zrušiť rekreačné zariadenia sa mi páči. A dokonca je k veci.
 
Hodnoť

 

Úradu pre štátnu službu treba zrusit. Druha vec je, kto sa postara o to, ze statni uradnici budu nepodplatitelni odbornici. To sa zatial nasom politikom nepodarilo a zda sa, ze umyselne.
 

1 2 >

Najčítanejšie na SME