Utorok, 1. december, 2020 | Meniny má EdmundKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Miloševiča našli mŕtveho vo väzenskej cele (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Hodnoť

Poslední

Ako vždy.
 

no hej

lenze v SME to este vzdy musia prehnat nahodnym generatorom gramatickych chyb, takze to nejaky ten cas trva :)

odmenou ti potom moze byt napr. "francúzky minister" namiesto "francúzSky minister" ;)
 

Alebo tiež

"...čo si opakovanIe vynútilo prerušenie súdneho procesu."
 

na co SMEtiari zabudli

Z clanku na MSN:

"Lekári sa podľa správy snažili zistiť, prečo u Miloševiča neúčinkovali lieky proti vysokému tlaku a srdcovej chorobe. V jeho krvi objavili stopy liekov, ktoré často používajú pacienti s leprou alebo tuberkulózou a ktoré neutralizovali Miloševičove lieky, uviedla televízia.

Miloševičov právnik Zdenko Tomanovič predtým oznámil, že bývalý juhoslovanský prezident len deň pred smrťou napísal do Ruska list so žiadosťou o pomoc. Tvrdil v ňom, že mu dávajú nesprávne lieky v snahe umlčať ho."

Haagsky liberal-fasisticky tribunal sa konecne vyfarbil...
 

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 

 

Máš medzery z teorie práva, ale neva. V každom prípade prichádza pred naprosto spravodlivý súd a tvoje alebo moje hodnotenia sa javia ako veľký prd.
 

Mne sa zdá hlavne to tvoje hodnotenie

ako veľký prd, pretože súhlasím so Sickom, že proti mŕtvemu sa žiadne súdne konanie nedá viesť. Na druhej strane proti nemu sa síce vyšetrovanie už viesť nebude, ale pri vyšetrovaní balkánskych vojnových káuz môže vyšetrovateľ zistiť ako vinného Slobodana - len ho už asi nepotrescú.
 

 

Škoda, že nevieš čítať. A ak náhodou čítať vieš, škoda že nad prečítaným nerozmýšlaš. Isteže proti mŕtvemu sa trestné konanie nevedie. Ale veta: "Podľa platného práva akéhokoľvek štátu je nevinný."koniec citátu je právna tupina. Nie je viný alebo nevinný, je prosto mŕtvy. Takže sa otvára pole tvorcom konšpiračných teórií alebo mýtov.
 

Tupina???

Potom si vinný aj ty.A už iny ani po smrti nebudeš.Nevien sice z čoho, ale podozrievam ťa!!!
 

Innocent until proven guilty.

Az do chvile kym ho neuznaju vinnym bol nevinny.
 

veriko

Miloševiš je nevinný - nič mu nebolo dokázane ! a ani sa mu už nič nedokáže - a to ďalej čo píšeš že je prosto mrtvy - ďalej je následna procesná vec, ktorá vyplýva z platných zákonov. A otváranie tvojich konšpiračných teorii či mýtov nechaj na historikov a nie na právnikov.
HOVG !
Si právny tupec. Sorry.
 

 

Tupec? Prečo? To sorry je nadbytočné. Vyjadruj sa k čomu chceš. Ale prečo hneď reaguješ a nezamyslíš sa nad tým, čo si čítal. A miešaš hrušky s jablkami. Teda rovinu morálnu a rovinu právnu.
.
A neklam. Ja píšem, že sa otvára pole tvorcom konšpiračných teórií alebo mýtov. Teda nie ja ich chcem tvoriť. Ale už tu dnes večer je niekoľko príspevkov, ktoré hovoria ako o akejsi "likvidácii" Miloševiča a iný ho heroizujú. Takže mi nepripisuj, čo som netvrdil, lebo pôsobiš trápne.
.
Mňa len zaujal názor, ktorý sa tváril akože odborne. Napríklad podľa nášho trestného poriadku, ak by sa aplikoval na Miloševiča, tak by sa trestné stíhanie zastavilo, pretože zomrel. O vine alebo nevine by nebola žiadna zmienka. A ak mi neveríš, tak sa poraď s Valkom. Ten hľadá niekoho, kto bude jeho služby potrebovať.
 

Ja som reagoval len preto, že si vyhlásil názor niekoho za veľký

A to v rámci diskusie, pričom ten prispievateľ ani nikoho neurážal, ani netrepal do vetra. Na rozdiel od Teba. A keď sa už tak tvrdo vyjadríš, tak potom už povedz niečo môdre.
.
Síce to znie paradoxne, ale Sick má pravdu v tom, že:
1) Proti mŕtvemu sa nevedú konania pred súdom
2) a tým pádom z tohoto konania obvinený vychádza ako nevinný (i keď súčasne aj mŕtvy).
.
Teda záver je správny a práve LEN V PRÁVNOM ZMYSLE - výsledok tohoto konania je: Miloševiča súd neodsúdil a teda ho neoznačil ako vinného a teda v zmysle zásady prezumpcie neviny - pokiaľ nebol riadne odsúdený, tak NIE JE VINNÝ v bodoch obžaloby.
.
Avšak to neznamená, že "JE NEVINNÝ" v zmysle ľudskom, morálnom či historickom. Ani Hitler nebol súdený v norimberskom procese a napriek tomu niet pochybností, že to bolo zviera. Miloševičove činy budú súdené verejnou mienkou (a iste, niekým aj oslavované - preto "to natrel tribunálu"), historikmi a hlavne politikmi. Súd tu nesúdil Srbov, Srbsko alebo všetky zločiny v bývalej Juhoslácii, ale osobne Miloševičov príspevok ku genocíde na Balkáne.
 

doplnenie: "za veľký prd"

 

Ty môj veľký prd

Prečítaj si ešte raz, čo som napísal. Pre istotu, lebo mám pochybnosti o tvojej schopnosti čítať som to pastol - "tvoje alebo moje hodnotenia sa javia ako veľký prd.". Teda som nikoho neurážal ani neznevažoval. Len "úvahy" niekoho, včítane MOJICH o niekom, kto práve umrel sa mi zdajú malicherné, typicky vidlácke ergo "veľký prd". Dokonca by som napísal prirodzenejšie a expresívne, že sú to sračky, ale to by niekto mohol považovať za neprimerané slovo.
.
A tvoja "právna analýza" kríva. Závery uvedené v bode č. 2 sú len tvoje insitné predstavy. On z konania pred hágskym tribunálom ani "nevychádza" ani ako "nevinný". Vychádza nohami napred a pretože zomrel sa trestné stíhanie proti nemu zastaví.
.
A s tou prezumpciou neviny, mládež moja zlatá, prestante šibrinkovať. Média vás osprostili a hovoríte o niečom, čomu nielen vy, ale aj média nerozumejú. A odmietam sa o tom baviť aj s tebou, lebo miesto toho, aby si sa poučil z mojich slov, píšeš tu svoje drobnosti majstrov.
.
A ešte maličkosť. Po právnej stránke budú priaznivci Miloševiča na neho pozerať ako na nevinného - lebo súd ho neodsúdil. Ale podľa tej istej logiky je každý podmienečne odsúdený človek po uplynutí podmienky nevinný - lebo dikcia nášho zákona hovorí, že kto sa osvedčil v podmienke, na toho sa hľadí ako na netrestaného. A ak by to niekto, najmä štát nerešpektoval, porušoval by ľudské práva dotyčného.
.
A to už nehovorím o problematike výmazu z registra trestov. Aj toto je riadny právny inštitút. teda človek, ktorý sa dopustil trestnej činnosti a bol za ňu riadne odsúdený a napriek tomu má čistý register trestov - to kukáš kurátko zlaté!!!
 

Samé adolescentné kecy.

 

Súhlas...

 

 

Ak to patrilo mne, tak dík. O drvivej väčšine javov a udalostí sa dá diskutovať. Ale o niečom je to strata času. A to je právne staniskou, čo bude následok smrti Miloševiča. A hlupáčikovia niežeby si rozšírili obzor, ale ešte sa snažia aj zaťať. A pritom som sa nijako nevyjadril k smrti Miloševiča, či k jeho osobe.
.
Akosi zjednodušene a bez súvislosti. Vyjadrenie Labudu k dopravnej nehode, pri ktorej zabil dve osoby. Nech vec skončí akokoľvek, je to na hrane nedbanlivosti a beztrestnosti. "K spôsobenej smrti sa hlásim a musím sa naučiť s tým bremenom žiť." Takže taký Labuda aj keď ho súd oslobodí, bude žiť s bremenom, že zabil. A Miloševič sa svojou smrťou stal nevinným. Desaťtisíce mŕtvych aj rukami "jeho ľudí" a on sa stane nevinným. Zaujímavé pohľady na dve naprosto nesúvisiace osoby a ich osudy.
 

ÁÁno :-)

patrilo to verikovi, to čo hovoríš má hlavu a pätu a je to jasné "jak facka". Kto to nevie, lepšie povedané nechce pochopiť, škoda sa s ním zdržovať a strácať čas.
 

1 2 3 4 5 6 7 8 ... > >>

Najčítanejšie na SME