Piatok, 27. november, 2020 | Meniny má MilanKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Truc, prestíž, populizmus (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

ono je rozdiel ci sa dava 1% na veci pochybneho uzitku (polnohospodarstvo) alebo 5% na uzitocne veci (infrastruktura, vyskum, vzdelavanie). A tiez ako 'plosne' sa tymito europeniazmi bombarduju volici ... Na jednej strane chceme ucelnost, na druhej plosnost - aby sa aj nam v niznej-vysnej uslo cosi z penazi na bio-informatiku ...
 
Hodnoť

logika a obsah

Podľa autora "v kauze lieta veľa miliárd a vznešených fráz, ale výrazne menej logiky a obsahu". Každý má právo na názor, nech už je akýkoľvek. Od komentátora sa však očakáva serióznosť, ktorá sa snúby práve so schopnosťou pochopiť logiku aktérov javu, ktorému sa venuje. Podľa môjho názoru autorovi sa vydaril výstrel do tmy.
Každý pozná príslovie o poslednej kvapke, ktorou pretiekol pohár trpezlivosti. Možno toto je prípad návrhu Veľkej Británie. Ak by hneď ním nebol, môže ísť aj o iné súvislosti ako naznačené emócie a truc. Existuje niečo také ako zásady. To by však autor nesmel uplatňovať svoje videnie sveta aj cenu, že hodí takmer všetkých čelných štátnikov v Európe do jedného vreca. Chcel svojím názorom odkázať, že páni sú malicherní a my Slováci sme na tom relatívne inak? Jednak pre nie až tak odmietavý postoj vlády a jej predsedu a jednak pre to, že na rozdiel od Poľska máme pred voľbami? Ktovie, čo chcel v skutočnosti a čo bolo jeho motívom? Ja som vyrozumel, že sporiť sa o 1 percento rozpočtu je podľa názoru autora nezmyslom. Podľa mňa práve taký názor je zlý, a to hlavne vtedy, ak percento predstavuje horibilnú sumu peňazí získaných z daní a poplatkov ľudí.
 
Hodnoť

re logika a obsah

správne má byť "snúbi", prepáčte.
 


Najčítanejšie na SME