Streda, 2. december, 2020 | Meniny má BibiánaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Jedna sólo, jedenásť spolu (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

bolsevicky Lesko

kolko to plati spina zidovsky zlodej pijavica G.Soros?Pametam pisal si pre zidobolsevikov v totalite praca vysky SMEtiarov.
Reagovať | Jim
 

Leško má pravdu

A ty si len pohrobok HSĽS, možno aj POHG...
Reagovať | kriq
 

 

Skús zájsť za opatrovateľom a popros ho, nech ti tú vetu sformuluje ešte raz.
Reagovať | Jozef II.
 
Hodnoť

Urcite je dobre...

... ze su uz dovolenky. Politici pracujuci na 200% vyzeraju ozaj ako atrapy osob zastupujucich verejne zaujmy. Vsetci do jedneho, ktori za poslednych 13 rokov verejnozaujmovo zbohatli cestnou dlhorocnou poctivou pracou.
Reagovať | Pavel Hron
 
Hodnoť

Ked uz je ti tak ohlusujuce ticho...

... tak si dovolim rozsirit tezy o 200% odvedenej praci.
Tych prvych sto percent si nechaju zaplatit od obcanov. Odvedenou pracou je vytrubovanie o tom, ako ZASTUPUJU v demokracii zaujmy svojich volicov.
Tych druhych 100% si nechaju zaplatit od "sponzorov". A vykonaju si svoju pracu prijimanim zakonov, na ktorych sponzori zarobia nasobky.
Reagovať | Pavel hron
 
Hodnoť

 

Pan Lesko pise: (Medzivladna) Zmluva o katolíckej výchove ... zakladá prava ... pre „príslušnú vrchnosť katolíckej cirkvi“ na Slovensku (teda pre Konferenciu biskupov Slovenska). Podpis jej predstaviteľa pod zmluvou by dal katolíckej cirkvi vecne to isté (teda tie iste prava), čo jej dá zmluva so Svätou stolicou".

Prava jedincov alebo zdruzeni mozu pochadzat iba zo zakona a jedinym zakonodarnym organom na Slovensku je parlament.

Vlada sa moze zavazovat iba v ramci svojich pravomoci, ktore moze zmluvne delegovat. K pravomociam vlady statu, ktory sa podla ustavy neviaze na nijake nabozenstvo, vsak nepatri sirenie nabozenstva. Preto ani nemoze takuto pravomoc delegovat na civilne institucie (cirkvi) a zaviazat ich sirit svoje nabozenstva prostrednictvom statnej institucie skolstva - dokonca ako alternativu vychovy k spolocnym etickym hodnotam.

Pravo sirit nabozenstvo prostrednictvom statnych institucii nemoze vzhladom k ustave priznat cirkvam ani zakonodarny organ statu.
Min. skolstva moze cirkvam povolit bezplatne vyuzivanie skolskych zariadeni k extrakurikularnej nabozenskej vyuke, k comu vsak vlada nepotrebuje robit s cirkvami zmluvy, ale MS im jednoducho vyda povolenie.
Reagovať | J.V., Kanada
 

 

Lenže vyzerá to tak, že vláda ani parlament nemajú poruchy o svojich kompetenciách. Ani o Ústave. A to je veľmi zle.

Alebo majú a kašlú na to - a to je ešte horšie.
Reagovať | Jozef II.
 
Hodnoť

nuz, pokial ta zmluva ma byt v sulade s Ustavou...

...dufam ze kazda veta je formulovana ze "ktorakolvek cirkev alebo nabozenska spolocnost ma pravo"...blablabla - lebo ak nie (a su tam len katolicki cernokabatnici), je to fakticke porusenie Ustavy zarucujucej nabozensku slobodu (lebo vieme ako je to ked su si vsetci rovni len niektori su si rovnejsi...)
Btw. - co treba na zaregistrovanie sa ako cirkev - zobrat partu ludi a vyhlasit ze sme Cirkev Velkeho Prdu, lebo svet vznikol vyprdnutim z Velkej Rite ktoru predtym prefikol Velky Ftak... a ked to uznaju, pozadovat moznost svojej "nabozenskej vychovy".
Reagovať | grcator
 


Najčítanejšie na SME