Sobota, 16. január, 2021 | Meniny má KristínaKrížovkyKrížovky

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Kaník tvrdí, že zákon neporušil - ale neplatiť odvody je trestné (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Nechcem Kanika obhajovat
ale : 1. odvody neplatil v case, ked to trestnym cinom nebolo 2. obvody doplatil, tzn. ze neukratil poistovne a NUP na odvodoch, len sa oneskoril s platbou 3. za to mu bolo vyrubene penale 4. poziadal o odpustenie penalov, bolo mu v ramci generalneho pardonu vyhovene tak ako vsetkym, ktory si odvody doplatili a poziadali o odpustenie penalov Tak vo co go? Burka v serbli.
VladkoX
o to ze je minister a vsade v normalnej krajine by odstupil !!!!! uz len keby jeho brat neplatil !!!! tak sa preber ... ako obycajny clovek keby to urobil nepoviem ani slovko, ale ako minister si to nemoze dovolit !!!
smajchel
Konecne normalny nazor
Vladko X ma pravdu.Tak ako v clanku, tak aj v tejto diskusii sa prekrucaju fakty, presne podla vzoru Fica.V clanku sa argumentuje proti Kanikovi tym, ze "neplatit odvody je trestne". Iste, ale nie je trestne zaplatit ich s omeskanim. Za oneskorene zaplatenie je trestom penale. Tych 112 ci kolko potrestanych UMYSELNE SA VYHLO PLATENIU ODVODOV, teda nezaplatili ani s omeskanim, ale vobec. To je "maly" rozdiel.Ak zakon ako sankciu za omeskanie stanovil penale, tak rata s tym, ze omeskanie je bezny jav (ako je to v celom svete) a zaplatenim dlznej sumy plus penale za omeskanie je vec vybavena a dalsie skandalizovanie meskajuceho ci domahanie sa jeho dalsieho potrestania (v kanikovom pripade strata zamestnania, t.j. odstupenie ci odvolanie z funkcie ministra) je nepripustne a uplne neprimerane.A este raz: ak zakon udelil GENERALNY PARDON na zaplatenie PENALE Z OMESKANIA vsetkym, opakujem, VSETKYM tym, co odvody zaplatili, hoci neskor ako mali, ak im teda penale bolo odpustene zo zakona, nechapem, preco by sa to nemalo vztahovat na niektoreho obcana, len preto, ze jeho povolanie je minister.PRED ZAKONOM SME SI VSETCI ROVNI, takze uz ma otravuju tie zaslepene a prekrutene kecy o nemoralnosti niekoho, kto postupoval uplne v sulade so zakonom. Mate, vazeni Ficovci na cele so svojim fuhrerom, cervene sukno pred ocami a nie ste schopni samostatneho myslenia.
O.H.
Mily pan switch
preco si myslis, ze kto verejne pacha zlo musi opustit politiku. Snad si nemyslis, ze pani ako Miklos (Ivan), Dzurinda, Rusko, Kanik a podobni dobrovolne odidu! Nebud smiesny! Vsak ich slovaci zasa zvolia! Precitaj si len toto forum, kolko ludi tu obhajuje porusovanie zakov dokonca ministrom! Kolko ludi tu nahradza parlament a novelizuje platne zakony! Ale mame demokraciu a ludia si zasa vyberu to co chcu. A ked pan prezident vyhlasi referendum o pade vlady, tak tam nik nepride!
A_nonym
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

:-)))

a? toto forum je zlomok 0,00001% voličstva?nemá žiadnu relevantnu váhu na prípadné dalšie volby!!!
 

presne tak

Ked ma majster ficko a jeho komunisticko-bolsevicka banda take silne dokazy o zlocinoch tejto vlady, tak kde su vsetky tie trestne podania, sudy a atd...? Bud je to iba demagogia alebo si to odkladaju na casy vlastneho vladnutia, aby si tym mohli kupovat lojalitu stran sucasnej vlady.
 

aha čiže

teraz je to tak:-))) akurát o tom stíhaní mal Dzurinda dosť plnu hubu.....
 

aha čiže

teraz je to tak:-))) akurát o tom stíhaní mal Dzurinda dosť plnu hubu.....
 

Pravda,

otázkou zostáva, kto inicioval vyhlásenie GENERÁLNEHO PARDONU? (Alebo použil svoj vplyv, aby sa tak stalo.)
Pritom uznávam, že aj táto téza je na úrovni všetkých tých ostatných "zaručených" dohadov okolo iných kauzičiek. Smola je, že ak ide o niečieho obľúbenca, tak nič z nich nie je pravda, ak ide o neobľúbenca, tak sú isto pravdivé.
Občan podnikateľ má tie isté práva, ako iní občan podnikateľ - minister by už mal spĺňať aj niečo viac. Minimálne zdanie morálnej čistoty. A ak je niekto taký babrák, že ani to nedokáže, tak nech si nesie zodpovednosť. Lenže, asi naozaj platí, že máme takých predstaviteľov, akých si zaslúžime, resp. sú obrazom morálky a etiky celej našej spoločnosti. A z tohto hľadiska, by sme mali byť ešte smutnejší.
 

oprava;

iní=iný
 

Nerozumiem o co ide

Kanik koli sebe inicioval generalny pardon a na vas mieria z vesmiru delom martania.
Generalnych pardonov aj pred Kanikom bolo viac, je to uz pomaly bezny sposob hlavne SP ako sa dostat k pohladavkam. Ide vam o zdanie moralnej cistoty? Naco? Ja by som uvital skutocnu moralnu cistotu bez zdania. Opakujem, nechcem robit Kanikovy advokata, myslim ze je to dobry fifik a obchodovat by som s nim nechcel, ale preto nebudem mat cervenu hmlu pred ocami. Uz za Meciara sa zacalo v mediach kriminalizovanie podnikatelskeho stavu a trva to stale.
 

...nehovoriac

o tom, čo všetko sa robilo za Husáka!!!
 

Smajchel

Netrep kokotiny. Povedz mi jednu normálnu krajinu. Kvoli takejto hlúposti odstupujú ministri čo majú za ušami a boja sa odstúpiť len tak. Ináč on si to nedovolil ako minister ale ako radový občan. Cmuk cicinka stojíš za botu.
 

CO MA SPOLOCNE SMER, FICO S KANIKOVOU AMORALNOSTOU???

CO MA SPOLOCNE SMER, FICO S KANIKOVOU AMORALNOSTOU???

-takze PODNIKATELIA prestante platit odvody, a ked sa to nebude niekomu pacit, povedzte, ze je to POLITICKA OBJEDNAVKA SMERU ;)

http://www.sme.sk/clanok-1851135.html
 

OBERTE LUDI O 30 MILIONOV

OBERTE LUDI O 30 MILIONOV a ked sa to nebude niekomu pacit, povedzte, ze je to POLITICKA OBJEDNAVKA SMERU ;) VELA STASTIA
 

Hlupost

Kanik zaplatil s oneskorenim odvody - je to celkom bezne rozhodnutie podnikatela, nie je to ani trestnym cinom a pochybujem, ze je to porusenim zakona. Porusenim zakona je neplateńie odvodov, a nie oneskorene platenie odvodov. Nikde inde vo svete by z oneskoreneho platenia odvodov nenapisali ani clańok, a nieto ze by s toho robili aferu. A nie ze by minister odstupil, preco aj? Kolkokrat som ja nacas nezaplatil obvody, lebo som nemal z coho, ani by som to nespocital.
 

 

len par nepresnosti - on o odpustenie penale nepoziadal, ale vramci gen. pardonu mu bolo automaticky bez jeho vedomia odpustene kedze mal uhradene vsetky odvody
a odvody neplatil z dovodu insolventnosti - co sa da aj z uctovnictva velmi jednoducho dokazat - ale to by SME najprv muselo chciet byt objektivne a nie jednostranne zivit tuto burku v serbli :-)
 
Hodnoť

STV - KANIK NEMAL Z COHO ZAPLATIT??

Čo priniesla publicistická relácia Variácie na STV?? Jej veľká časť bola venovaná pôsobeniu banskobystrickej spoločnosti Nový program investícií Slovakia Group (NPI SG). Tento nebankový subjekt zhromažďoval vklady občanov, ktorých lákal vidinou vysokého zhodnotenia peňazí. Princíp bol jednoduchý: vkladatelia sa stali komanditistami NPI SG. Táto firma je od roku 2000 v likvidácii a vkladateľom ostali len oči na plač nad peniazmi, ktoré už pravdepodobne nikdy neuvidia. Vedenie spoločnosti totiž týchto spoločníkov v rozpore so zákonom nedalo zapísať do obchodného registra. Ani nemohlo – Obchodný zákonník pripúšťa maximálny počet 30 komanditistov. NPI SG ich však mala vyše tisíc a výška vkladov vyrástla nad 30 miliónov Sk.
Potiaľ by to bol naozaj „bežný“ prípad, v ktorom prefíkaní pod(vod)nikatelia využijú dôverčivosť slovenských občanov. Ide teda o prípad, ktorým by sa mala zaoberať finančná polícia (treba povedať, že sa ním aj zaoberala). Lenže kauza má aj výsostne politické pozadie: prehľad o hospodárení spoločnosti NPI SG mali len dvaja spoločníci. Jedným z nich bol zakladajúci komanditista a správca majetku, spoločnosť T&C - 1. národná aukčná spoločnosť. Na jej čele stál súčasný predseda Demokratickej strany (DS) Ľudovít Kaník. STV priniesla aj vyjadrenie bývalých členov vedenia tejto strany Františka Šebeja a Petra Zajaca, ktorí s poľutovaním konštatovali, že nedávny kongres DS nebral vážne ich varovania pred voľbou Ľ. Kaníka.
 

KANIK A JEHO PODNIKATELSKE AKTIVITY www.orsr.sk

1. Ľudovít Kaník I.S.S.O., s.r.o. Aktuálny Úplný
2. Ľudovít Kaník NPI SLOVENSKO, a.s."v likvidácii" Aktuálny Úplný 3. Ľudovít Kaník, st. SKI CENTRUM BANSKÁ ŠTIAVNICA, a.s. Aktuálny Úplný 4. Ing. Ľudovít Kaník Allianz - Slovenská poisťovňa, a.s. Aktuálny Úplný 5. Ing. Ľudovít Kaník Banka Slovakia, a.s. Aktuálny Úplný 6. Ing. Ľudovít Kaník DEVEL, a.s. Aktuálny Úplný 7. Ing. Ľudovít Kaník DEVEL, s.r.o. Aktuálny Úplný 8. Ing. Ľudovít KANÍK EUROPE TRADING spol. s r.o. Aktuálny Úplný 9. Ing. Ľudovít Kaník GISANA INVEST, s.r.o. Aktuálny Úplný 10. Ing. Ľudovít Kaník I. národná brokerská spol. s r.o. Aktuálny Úplný 11. Ing. Ľudovít Kaník JASNÁ Nízke Tatry, a.s. Aktuálny Úplný 12. Ing. Ľudovít Kaník KANÍK a spol. s.r.o. Aktuálny Úplný 13. Ing. Ľudovít Kaník NAFTA a.s. Aktuálny Úplný 14. Ing. Ľudovít Kaník P.K. Invest, s.r.o. Aktuálny Úplný 15. Ing. Ľudovít Kaník RM - Systém Holding, a.s. Aktuálny Úplný 16. Ing. Ľudovít Kaník SLOVENSKÉ LIEČEBNÉ KÚPELE PIEŠŤANY, a.s. Aktuálny Úplný 17. Ing. Ľudovít Kaník T & C - 1. národná aukčná spoločnosť, s.... Aktuálny Úplný 18. Ing. Ľudovít Kaník T&C, s.r.o. Aktuálny Úplný
 

 

zadat slovo do vyhladavaca vie aj retard - co ma spolocne clenstvo v dozornych organoch s podnikatelskymi aktivitami?
to chces tymto skandalizovat? nebud smiesny :-)
 

SI KANIKOVA ASISTENTKA???

SI KANIKOVA ASISTENTKA??? :))
 

 

tak to si vyprosim - ja nie som ziadna asistentka a uz vobec nie kanikova!!! :-)
co keby si skusil reagovat k veci?
 

zato tvoje odpovede su zalozene na argumentoch

zato tvoje odpovede su zalozene na argumentoch hehe
 

 

mimochodom vypni si CAPS LOCK
PS: a ty si Martinakovej poradca pre vsetko?
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Najčítanejšie na SME