Nedeľa, 26. január, 2020 | Meniny má Tamara

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

V Bratislave zmizol študent z Prešova (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Práca polície vykazuje závažné odborné
problémy. Včera na poludnie mi telefonovala novinárka Katarína Kurtanská z Nového času. Pýtala sa ma na prípad zavraždenej Violy Macákovej, ku ktorej som zverejnil status, že vyšetrovateľom kvalifikovaný skutok ako „zabitie“ mal byť právne kvalifikovaný ako obzvlášť závažný zločin „úkladnej vraždy“. Okrem iných otázok mi položila aj takú, aký rozsah úkonov mali v začiatkoch vyšetrovania policajti vykonať. Ja som odpovedal, že úplne najzákladnejšou úlohou pre vyšetrovateľa bola obhliadka miesta činu, ktorú mali vykonať vzhľadom na rozsiahly charakter miesta činu najmenej 5-6 vyšetrovatelia, pravdaže s pomocou ďalšieho pomocného personálu, policajtov pre rojnicovú prehliadku miesta činu, pričom som zdôraznil, že by som hľadal „nástroj, s ktorým s ňou bolo manipulované“, pričom som uviedol, že si viem prestaviť že „prvotná obhliadka mohla trvať aj 24 hodín“. Z toho, že polícia až dnes, po 11 dňoch (a dokonca až po mojom včerajšom mediálnom vyjadrení) sa vrátila na miesto činu a „dokončila“ obhliadku miesta činu v širšom rozsahu len dokazuje, že polícia podcenila tento zločin, na začiatku podcenila obhliadku miesta činu, podkvalifikovala trestnosť konania páchateľa (nie zabitie ale úkladná vražda), okamžite nevytvorila vyšetrovací tím a zdá sa, že týmto len dokazuje, že je od zistenia totožnosti páchateľa je strašne vzdialená. (Inak robiť policajnú rojnicu bez dodržiavania vzdialenosti medzi policajtmi a s rukami vo vreckách, či rozprávaním sa členov rojnice je absolútne neprípustné). Z tohto jedného prípadu je zrejmé, že polícia v samej podstate je zle organizovaná, zle manažovaná a na nízkej odbornej úrovni, zjavne podceňuje určité udalosti, nemá vnútorné informačné metodické postupy, ktoré zabezpečia v primeranom čase nástup kvalifikovaných a špeciálne pripravených policajných skupín, ktoré si dovolím povedať, že v podstate asi ani neexistujú.
Jozef Šátek
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

 

Pan Satek, Vase odborne komentare su skvele a k veci. Komentujte dalej.
 

 

Dobre mu radíš, ešte kvôli nemu Pele zvolá bezpečnostnú radu štátu a pán bude mať problémy.
 

 

p.šátek ja si myslím, že info o prípade, ktoré sa k nám dostáva si treba najprv roztriediť. na info overitelné a info možno zámerne zmätočné. napríklad informácia o mieste nálezu a stave obete (vedomie) sa takticky nafalšovať asi celkom nedá, kedže tam vstupuje tretia strana. nálezca a posádka RZP. všetko ostatné môže byť bluf. obeť mala v ten večer výstavu, alebo sa jej len účastnila(?). stretla tam iste mrte podobne naladených ludí, niečo sa vypilo, niečo pofajčilo, ....z toho čo je mne známe vyplýva, že páchatel nemal pôvodne v pláne zabíjať.nie je ani isté, že obeť doviezol autom za účelom zbaviť sa jej.mne to pripadá nelogické. do prístavu som raz autom šiel. a na rampe ma minimálne videli.... proste vybral nemožné miesto, kde poškodenú najneskôr ráno niekto na 100 percent nájde a položil ju tam živú...dokazuje to množstvo odpadu, najviac plastových fliaš z párty miestnych sociek čo som na videl na foto... je pravdepodobnejšie, že do areálu prišli spolu, napr. do niektorého skladu, za ,tušíme akým účelom, a niečo sa proste pokazilo.. nasvedčujú tomu zranenia, ktoré sú tak zásadné, že ako bluf by si to nedovolil vypustiť nikto ...myslím, že páchatel to má za pár
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

Zamotať do článku o stratenom študentovi nájdený vibrátor pod mostom.. to je na pulicera
 
Hodnoť

Nie som si istý, či ten chlapec nezmizol

akurát v to ráno, keď sa v médiách objavila správa o vražde tej učiteľky. To by mohlo naznačovať istú spojitosť.
 

 

Briliantna uvaha, Watson. Mame istu spojitost a to +- datum a lokalita Bratislava. Takze nam uz chyba len pachatel, motiv a jedno telo.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

*** Po opakovanom hrubom porušení Kódexu diskutujúceho boli zmazané všetky diskusné príspevky tohto autora.
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 
Hodnoť

 

zacina to tu vyzerat ako vo filme, velmi zlom filme. tie dni ako oznamili vrazdu tej prvej, ucitelky, tak sa niekde na slovensku obesil nejaky chalan koli vztahu, potom nasli dalsiu mrtvu, potom zahadne zmiznuteho chalana, teraz sa dozvedame ze mozno ma slovensko prsty v otrave skripala bojovou chemickou latkou...
 

A ešte sa zapálil

chlapík , ktorého odmietajú ženy.
Hotový Hostel toto.
 
Hodnoť

 

podla mna sú za tým znova tí Nitrania.
 

Hmmmm.

Ja byť z Nitry , pri našom stave súdnictva a prokuratúry a spravodlivosti , tak do Bratislavy ani nepáchnem.
 

 

Ti Nitrania za tym neboli ani vtedy
 

 

z čoho tak usudzuješ
 

 

LOL to vies ze ano
 
Hodnoť

 

*** (príspevok porušil KÓDEX diskutujúceho)
 

 

Ideálny spôsob ako tiež skončiť niekde pod mostom.
 

 

Nie, len spôsob ako sa nechať obrat o peniaze. To nie je skutočná zoznamka ale len "pokec" za peniaze s fiktívnymi osobami.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME