Pondelok, 9. december, 2019 | Meniny má Izabela

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Elektrické kombi od Volkswagenu má interiér z jablkových šupiek (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

Dnes sa pestuje repka a kukurica ako prídavok do paliva. Zažneme pestovať aj jablká, alebo aspoň jablkové šupky, aby mali volkswageny inovatívny interiér?
 

 

Podľa mňa by stačili aj zemiakové šupky .... Aspoň do základnej verzie :-)
 

Juj!

Len nie bananove! To bude potom smyklave...
 

 

Zasmiali sme sa, a teraz k téme: Na takýto automobil pre normálnych ľudí, s poriadnym kufrom, kopa ľudí čaká. Doteraz tu boli väčšinou autá pre bezdetných trpazlíkov. Prípadne pre horných 10 tisíc (TESLY S a X, AUDI a MERCEDES za cca 90 tisíc/kus). Ak VW dodrží, čo sľubovali, totiž cenovú dostupnosť, teda cenu do 30 tis., tak za mňa super.
 
Hodnoť

Fantastické

Poťahy z mŕtvych zvierat je nonsens
 

 

Pán by mal radšej poťahy z živých zvierat?
A poťahy z mŕtvych rastlín mu nevadia?
Tie jablká boli ošúpané zaživa!!!
 

 

boli ošúpané až po odpojení od svojej matky jablone, čiže de facto už mŕtve
priamo na strome sa nešúpali
 

zvieratá

Bez zvieracích výkalov nebudeme mať poľnohospodársku pôdu, resp. nebude dostatočne úrodná. Súhlasím, že treba zmeniť súčasný model chovu zvierat, pretože ich produkty sú zlej kvality a prispievajú k civilizačným chorobám. Ale produkty zo zvierat nevieme nahradiť a v blízkej budúcnosti to nebudeme vedieť ani teoreticky. Nejde len o potraviny, ale aj o lieky, priemysel atď.
 

 

Lenže tých výkalov je už priveľa a ich nadmerné rozlievanie po poliach znečisťuje zdroje pitnej vody. Už je to dávno téma aj v médiách.
https://myliptov.sme.sk/c/8183...
Pre získavanie pôdy na pestovanie sóje pre hospodárske zvieratá v Európe sa vypaľujú pralesy v Južnej Amerike. To prispieva ku globálnej zmeny klímy, otepľovaniu a tým pádom úrody poľnohospodárskych plodín v Európe sa pre už trvalé suchá znižujú, čo zase zvyšuje potrebu dovozu krmív a spôsobuje ďalšie vypaľovanie. Plytvanie rastlinnými zdrojmi bielkovín na výkrm zvierat si už onedlho nebudeme môcť dovoliť. A v tejto situácii ministerstvo pôdohospodárstva lobovalo v Číne, aby sme sa stali dodávateľmi mäsa do Číny. Pritom už teraz nie sme sebestační vo výrobe mäsa a musíme ho dovážať.
https://ekonomika.sme.sk/c/221...
Namiesto zvyšovania výroby mäsa je potrebné sa sústrediť na jeho nahradenie umelým mäsom
z rastlín, ako je tomu napr. v USA. Podobne ako pri elektromobiloch, firmy z USA predbiehajú Európu aj vo výrobe perspektívnych potravín. Zase sme zaspali.
https://klocher.sk/kfc-zacne-d...
 

umele maso

Umelé mäso má nevhodný výživový profil, je to ešte horšie ako mäso zo zvierat kŕmených sójou. Práve nevhodné potraviny s nevhodným výživovým profilom je hlavná príčina epidémie civilizačných chorôb. Zvieratá by sa mali voľne pásť väčšinu života. Ide o podiel omega 3 a 6 mastných kyselín. Umelé mäso nie je cesta a v dohľadnej dobe desiatok rokov ani nebude. Naštastie toto všetko vyrieši v horizonte 20 rokov celoplanetárna epidémia cukrovky. Neplodnosť obmedzí rast populácie a kolaps financovania zdravotníctva zdecimuje starých.
 
Hodnoť

OK

Šupky sem, šupky tam, to mne je uprdele :-) Záleží akú bude mať cenovku ! Či to nebude len výkrik do tmi ! Cena pre bohatých a bohatších :-))
 

 

elektricke kombi od VW? to podlezie 45K len velmi tazko a s dotaciami.
 
Hodnoť

 

šupolie s kukurice sa u davno pridava do elektroizolacie a tlmiacich materielov v aute a svoujou vôňou lakaju hlodavce :-), preto je narastajuci pocet poruch na moderných autách z ohlodaných káblov a vytrhanej izolacie k radosti servisov... takže hura do interieru :-)
 
Hodnoť

 

A bude to mať názov Apple car
 
Hodnoť

 

Apple car :) tie nove auta, ktore začnu buduci rok vstupovat na trh ako novinky budu mat naozaj velmi zaujimavy design. A za 2-3 roky sa budu predavat všade a budu ich plne ačka
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME