Piatok, 17. január, 2020 | Meniny má Nataša

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

tento je tak priserne
hlupy, ze ani nechape co je to etika a moralka...
Alias SMS registracia
<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

 

nie len etika a morálka,
ale ani stavovská česť! To všetko spolu súvisí.
A čo tak sebaúcta, pán sudca?!
Za "lásku k ľuďom" nezakryjete svoje morálne zlyhania.
 

vítaj po neplatenej dovolenke,

a pri obnovení etického ovplyvňovania väčšieho počtu tých ktorí ho potrebujú buď aktívna pri určovaní tolerančných hraníc, ďakujem
 
Hodnoť

Pán Lindtner - no fúj.

Že sa nehanbíte pán sudca Lindtner. Ste vzorovou ukážkou skorumpovaného sudcu previazaného s mafiou kamarátskymi vzťahmi. Čo tu pletiete odbornosť! To že ste odborne zdatný ale morálne bahno, tak to máme hľadieť na odbornosť? To nie pán skorumpovaný sudca Lindtner! V akejkoľvek inej krajine v Európe, hoc aj to Albánsko, alebo Rumunsko by ste už bol zbavený funkcie sudcu.

Ste jasný dôkaz neskutočne prežratej sudcovskej mafie prepletenej celým spektrom súdov. Vás, skorumpovaných sudcov je tak 10% a snažíte sa ovplyvňovať ostatných slušných sudcov a tak postupne rozširujete svoj vplyv. Fúúj pán sudca Lindtner! Fúj.

A tento Váš rozhovor len potvrdzuje, že ste aj nesmierne naivný a hlúpy človek. Nikto normálny neuverí Vašim odpovediam.

Hanbite sa pán sudca Lindtner.
 

 

On nie je iba sudca, on je hlavne predseda sudu. Takato kreatira vyvodzuje disciplinarnu zodpovednost voci sudcom.
 
Hodnoť

Kočnerovi rozdáva právne rady, hodnotí

svoje kolegyne-sudkyne, nie je ochotný zaplatiť za nový mobil ani za dobré jaterničky.

Keďže pán sudca - predseda okresného súdu, tak rozšafne zdôvodňuje telefonovanie so súkromnými osobami typu Kočner a rád im rozdáva svoje dlhoročné právnické skúsenosti, aby zverejnil číslo svojho mobilu, pretože by som s ním rád prekonzultoval niektoré právne veci. Ak to vyznieva provokatívne hlúpo, tak problém nie je na mojej strane, ale je len zrkadlom postojov tohto sudcu.

Z odpovedí ale aj celkového postoja predsedu súdu mám veľmi zlý pocit, pretože akoby si vôbec neuvedomoval čo urobil, s kým utajene komunikoval a komu a prečo dával právne rady. Veď kľudne mohol Kočnerovi poskytovať právne rady, ktoré boli súčasťou jeho práve pripravovaných a následne realizovaných zločinov, alebo mu pomáhať (i keď pripustíme, že nevedome) pri jeho obrane pred trestným postihom. Rozprávať sa s Kočnerom o svojich podriadených sudkyniach, ktoré dokonca majú pridelené jeho prípady, to sa zdôvodniť nedá a to už netreba ani komentovať.

Použitý štýl vyjadrovania sudcom – predsedom v správe pre Kočnera deň po zavraždení Jána s Martinou naznačuje jeho hnusný a neogabaný sarkazmus a pokusy ich teraz vysvetliť ako „vytrhnuté z kontextu“ alebo teraz „vyznievajúce takto nešťastne “ ako vyjadrenia školáčika prichyteného poza školu. Táto správa naznačuje, že sudca – predseda mali k sebe s Kočnerom veľmi blízko, určite bližšie ako sa to snaží nám teraz nahovoriť.

S jednou poznámkou sudcu – predsedu kategoricky nesúhlasím, že sa Kočner „ku každému správa veľmi priateľsky“. Nie, Kočner sa správa priateľsky len k „našim ľuďom“, čo napríklad v prípade Jána Kuciaka, či iných novinárov sa povedať nedá.

Namiesto nemiestnych telefonátov by si mohol pán sudca – predseda sem tam prečítať pár zásad sudcovskej etiky prijatých Radou sudcov Slovenska v októbri 2001. Len tak náhodne citujem „... či poskytovať informácie, ktoré získal v súvislosti so svojím postavením či funkciou na účely, ktoré nesúvisia s jeho poslaním“ alebo „Sudca dbá o svoju dôveryhodnosť aj tým, že nevstupuje do právnych vzťahov, ktoré by mohli narušiť vážnosť a dôstojnosť funkcie sudcu.“, či „Sudca sa má vyhýbať spoločnosti, miestam a osobám, ktoré by ho mohli kompromitovať.“ a „Sudca zachováva voči ostatným sudcom náležitú úctu a správa sa k nim kolegiálne.“

Zaujala ma poznámka sudcu – predsedu, že si kupuje už staršie mobily od svojich kamarátov, lebo nie je ochotný zaplatiť vysokú cenu za nový, čo mi zároveň dáva odpoveď nato, prečo sudca s priemerným mesačným platom 4.000 € je odkázaný ísť na čudnú zabíjačkovú párty a s účasťou Kočnera ostať do večera - no predsa preto lebo nie je ochotný zaplatiť za dobrú jaterničku.

Najhoršie na tom celom je, že sudca-predseda je si ešte aj teraz stále istý, že s Kočnerom bolo všetko v poriadku a on nič zlé neurobil.
 

hmm

pan Satek,presne,ako pisete... predseda sudu tvrdi,ze Kocner u neho patri medzi "cudzich znamych", ale veselo si tykaju, dava mu pravne rady,informuje o podriadenych sudkynach a pod...bol by som velmi zvedavy,ze keby som za nim zasiel do kancelarie ,predstavil sa - cim sa stanem cudzim znamym,tak ci by aj mne dal svoje cislo a daval mi pravne rady - silne pochybujem,cize tento sudruh klame,az sa hory zelenaju..
a ked sa s niekym stretavam na zabijacke,tak uz to nie je cudzi znamy,ale kamarat - urcite tam nebolo 200 ludi a urcite tam nestali kazdy v inom kute a za cely cas sa nerozpravali..
na predsedu sudu dost chaba obhajoba - podla neho sme vsetci asi hlupaci,len on je lietadlo..
 

 

Vsak taketo teflonove typy potrebuje mafia na rozhodujucich miestach. Len pred tromi dnami poslala mafia cez maznaka a parlament noveho clena sudnej rady.
 

 

tak iste, aj p. jankovska si kupila "jazdeny" byt od kamarata lebo novy je drahy.
 

ETIKA a KORUPCIA

Ak sa ktorýkoľvek štátny úradník zúčastňuje akcií ZADARMO, na ktoré dostáva pozvánky LEN PRETO, že je ÚRADNÍK (má moc), tak sa v podstate necháva nepriamo KORUMPOVAŤ.

Pokiaľ štátni úradníci nepochopia, že tie pozvánky ZADARMO nedostávajú ako ľudia (MENO a PRIEZVISKO) od svojich kamarátov, ale iba ako ÚRADNÍCI od ľudí, ktorí systematicky spriadajú SIEŤ MOCENSKÝCH VZŤAHOV, dovtedy tam nemajú čo hľadať.

Preto si myslím, že je na mieste buď doplniť nový paragraf KORUPCIE, ktorý by postihoval tento druh správania sa úradníkov, kde trestom by bolo ODVOLANIE Z FUNKCIE, alebo tento druh správania sa ošetriť v rámci "disciplináriek" s rovnakým trestom: ODVOLANIE Z FUNKCIE.

Potom by sa nemohlo stať, aby sme od premiéra, cez ministra a generálneho prokurátora, či predsedu súdu počúvali, ako oni nemôžu konať a nemajú ako odvolať nejakého nemorálneho sudcu, či prokurátora.

V tejto súvislosti napríklad na miestnych úrovniach sa napr. niektorí doprávaci čudujú, prečo dostávajú pozvánky na podoobné miestne akcie, alebo im prídu lístky ZADARMO na futbal, hokej a pod. A sú vytešení, že akí sú dobrí ľudia, keď si ich takto miestni podnikatelia vážia. A potom sa čudujú, že 1 deň po odchode do civilu po nich ani pes neštekne. Nuž, niektorým možno stačí, že počas výkonu funkcie, keď sú nositeľmi MOCI, sa cítia byť dôležitými bez ohľadu na následky ich konaní.

VERÍM a DÚFAM, že budúca vláda, ak sa podarí dosiahnúť zmenu 29.2.2020, tak nebude tvoriť nefunkčné a iba čisto formálne "Akčné plány boja proti korupcii", ale jednoduchou legislatívnou zmenou čím skôr zabezpečia, že aj takéto správanie sa úradníkov bude vnímané ako druh KORUPCIE s následkom okamžitej straty funkcie.

Ak sa podarí už iba tento minikrok, pomôže to veľmi k zmene klímy KORUPČNÉHO PROSTREDIA v spoločnosti, i k zmene vnímania týchto druhov správaní sa úradníkov a de facto aj protistrany (ľudí poskytujúcich takýto druh služieb s cieľom získavania MOCI a VPLYVU)
 

Jediné

čo z "etického kódexu sudcu" ten pán ako tak spĺňa , je že "kolegiálne" podržal svoje podriadené ,ale aj tu mám veľké obavy , že tá "kolegialita" je falošná , aby ho náhodou "nenatreli" , ako s nimi preberal Kočnerove prípady...
 

 

Nespĺňa ani to, práve naopak, a nič na tom nemení, že teraz ich obhajuje, keď kedysi o nich dával informácie mafiánovi, ktorého súdili, aby sa vedel na ne pripraviť a obhájiť svoje zločiny.
 

Adhodnotenie J. Šáteka a zabíjačky

Ako praxujúci študent som v roku 1972 počúval starého právnika. Hovoril mi, že ako mladý sudca si zobral a naštudoval mnohoročný spis ktorý nik nechcel robiť . Vytýčil pojednávanie . Ukázalo sa , že ai rodinná advokátska firma ktorá roky žila z tohoto sporu vôbec nevie o čo v ňom ide. Spor preto sám odpojednával a žalobu zamietol . Po troch rokoch od rozsudku dostal od žalovaného klienta pozvánku na hostiínu do kaštieľa.
Pýtal som sa ho , či tam išiel . Odpovedal mi : " Chlapče ako sa tam mohol ísť ,veď som bol sudca ! "
 
Hodnoť

Vyzerá to tak,

že sa sudcovia, prokurátori a policajti cítili celkom dobre v spoločnosti zločincov. Taká jedna veľká spoločenská skupina. Obludné je, že im to pripadá normálne a necítia sa takými - minimálne spoločenskými stykmi - ponížení. Ako keby bolo jedno či sudca alebo zločinec. To len od nás chceli, aby sme si ich vážili ako ctihodnosti.
 
Hodnoť

 

“...komunikacia s ludmi ma obohacuje...” - policia by mala preverit, o kolko ho obohatila komunikacia s Kocnerom
 

 

O nevycislitelne hodnoty :)
 

 

ojazdeny iphone?
 

 

Keď som bol mladý tak sme peniazom hovorili geršle, prachy, bubáky, chechtáky, ale "pohľad na svet" sme im nikdy nehovorili. Je to pre mňa novotvar, ale to asi preto, že nekráčam s dobou a nestretávam sa s mafiánmi, ale iba s obyčajnými ľuďmi.
 
Hodnoť

Jediná otázka po prečítaní článku je

Či je tento týpek taký hlupák alebo arogantný hajzlik ktorý si myslí že sa zo všetkého dá vykecať
 

 

Ie on si je vedomy, ze ma celkom silnu skupinu za sebou
 

b)

je správne
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME