Piatok, 17. január, 2020 | Meniny má Nataša

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Sudca Lindtner z Threemy: Kočner si tyká so všetkými, no jeho vplyv sa preceňuje (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Hodnoť

 

Dobre som sa pobavil na tych vysvetleniach. Keby ste potrebovali vediet nejake pravne nazory, kludne predsedovi napiste, on bude velmi rad. :-)))
Toto snad nemoze mysliet vazne.
 

 

A hneď tykať, on má rád familiárnu, priateľskú, neformálnu komunikáciu.
 
Hodnoť

 

Zom zvedavý, čo nám pripraví Ta3 a Stv ?
Brexit ?
 

V Sobotných dialógoch SRo bolo

jasne povedané ako sa má sudca a prokurátor správať, aký má byť zdržanlivý pri svojich kontaktoch, lebo ho môžu zdiskreditovať. Pán sudca Lindtner tieto veci vôbec neovláda a ešte to aj priznáva. Absurdné.
 

 

Pán sudca bol pripravený aj na takú otázku:
"Je tu aj rovina, ku ktorej sa vyjadroval český Najvyšší alebo Ústavný súd, keď hovoril o tom, že sudca by sa nemal izolovať. Stretnutiami totiž získava nový pohľad na život a následne dokáže rozhodovať v kontexte jeho rozmanitosti života. Samozrejme, všetko musí mať manitely."

Jemu tie odpovede asi pripravovali psychológovia ...
od právnickej argumentácie má veľmi ďaleko.

Pekné od neho, že sa odvoláva na české súdy,
mal si prečítať rozsudok nad Davidom Rathom, ktorému priťažilo práve to, že u ľudí spochybnil dôveru v štát, ani nie tak to, koľko dostal na úplatkoch a províziách. Veď o majetok aj tak príde, ale obnoviť naštrbenú dôveru je oveľa náročnejšie.
 
Hodnoť

 

Konečne svetielko nádeje, konečne sudca, snehová vločka medzi sudcami, čistý, spravodlivý a čestný.... som šťastný, že ho máme.
 

 

Skôr s bohom... keď sa porovnal so svojimi kolegami sudcami tak si pripadal čistý ako ľalia :)
 
Hodnoť

ano

ja nic, ja predseda okresneho sudu...
 
Hodnoť

Tento clovek si z nas robi prdel.

Toto nie je normalne! Oni fakt nemaju kusok cti alebo svedomia. Nuz vrana k vrane sada.
 
Hodnoť

To je taka vec

Kým bol Kočner iba "kontroverzný" bolo pre takých ako je tento bratislavský sudca úplne normálne s ním komunikovať, pretože z toho mohli pozerať peniaze.
Každý advokát čo pracuje na Slovensku posledne 2 dekády vám povie, že na Slovensku nebolo a stále nie je možné predvídať absolútne žiadne rozhodnutie súdu a to aj v navidomoci jasných a jednoduchých veciach.
Prečo tomu asi tak je by sme sa mohli spýtať aj pána Lindtnera.
Mňa odrovnal v tomto článku odpoveďou že prežil v Bratislave 90. roky a musel nejako fungovať medzi ľuďmi. Tak isto ako on prežili v Bratislave 90. roky státisíce ľudí (vrátane mojej osoby) a tiež tam museli fungovať medzi ľuďmi.
No im Kočner nepísal, pisal iba takým ako je pán Lindtner. Prečo asi?
 
Hodnoť

Otrasné

Asi už ničomu nerozumiem. Ako si môže normálne pracovne zaťažený človek ktorý sa riadne venuje rodine nájsť čas na vykecávanie sa s neznámymi či poloznámymi, užívať si to a obohacovať sa tým. Iba ak by skutočne v robote nemal do čoho pichnúť. Ako je to vlastne s pracovnou zaťaženosťou sudcov a prokurátorov. Kedysi sa aj pán Trnka dal počuť že nevidí dôvod na to že by nezvládal prácu prokurátora, že otvorenie súboru v počítači ešte zvláda... To fakt stačí? Aký starý a vidím že aj mladý hnoj sa nám to na tieto úrady dostal? Ktorý Herkules to vyčistí?
 
Hodnoť

Väčšina Lindtnerových vysvetlení

je akceptovateľná a aj podľa mňa ho zverejnená komunikácia neusvedčuje z ničoho nezákonného. ALE:

a) povinnosťou justičných funkcionárov je konať tak, aby zvyšovali dôveryhodnosť justície. Kontakty a komunikácia s človekom Kočnerovej povesti ju znižuje. A to aj v prípade, keď jej obsahom nebolo nič závadné.

b) z rovnakých dôvodov by si justičný funkcionár mal uvedomiť, že spoločné zabíjačky, poľovačky, opíjačky sudcov, advokátov a prokurátorov, sú presne tým typom správania, ktoré vo verejnosti oprávnene vzbudzuje podozrenia z fungovania súdnej moci ako nástroja na zarábanie peňazí ľudí s nepochybne korupčnou motiváciou, ktorí sa takýchto akcií so sudcami zúčastňujú, prípadne ich priamo s takýmto zámerom organizujú. Je to skrátka nevhodné.

Ak napriek tomu tvrdí, že všetko bolo z jeho strany v poriadku, tak mu síce akceptujem argument,že žiadne pravidlá neporušil, ale nemal by byť predsedom súdu. Tam dajme ľudí, ktorí majú čo sa týka dôveryhodnosti a etiky fungovania justície vyššie kritériá, než to, že je všetko v súlade so zá-ko-nom. Inak (a to je fakt, ktorý je plus pre Lindtnera, ale mínus pre justíciu), podľa mňa Lindtner patrí k tomu lepšiemu, čo medzi predsedami súdov v SR máme.
 

 

...Lindtner patrí k tomu lepšiemu, čo medzi predsedami súdov v SR máme.
No veď práve to je tá hrôza.
Treba si uvedomiť - to, čo riešime, je doslova náhodne vynorená špička ľadovca - jeden mafiánik bol neopatrný pri komunikácii, ktorú považoval za bezpečnú. podobných, len na verejnosti menej sa vytŕčajúcich ľudí sú tu tucty, a ich väzby na sudcov, prokurátorov či Smer sú veľmi podobné. Akurát sa o nich nedozvedáme - nechávať si dôvernú komunikáciu v telefóne chce IQ nižšie než dnešný dátum a zveriť ten telefón dovtedy vernému podrazákovi je výnimočná smola. O momentálnom narušení väzieb (vďaka väzbe) ani nehovoriac...
 

 

tá prvá veta mala byť v úvodzovkách, citujem janka vyššie...
 

Ten človek

sa zdiskreditoval nielen na funkciu predsedu súdu.
Jeho postoje, relativizovanie celej jeho komunikácie s kriminálne závadovou osobou, bez ohľadu na zákonnosť či nezákonnosť tej komunikácie, ho diskvalifikuje aj ako sudcu.
Nemôže tvrdiť, že nevedel o toxicite kočnera. O tom vieme všetci, čo sa zaujímame o dianie v tomto štáte minimálne už 20 rokov.
Stratil svoju dobrú povesť a tým dôveryhodnosť, ktorú každý sudca musí mať.
Je veľmi nebezpečné relativizovať kontakty policajtov, prokurátorov a sudcov na kriminálno závadove osoby. Tu ide o dôveru ľudí bez ktorej nemôže existovať právny štát.
V opačnom prípade hrozí nebezpečenstvo, že ľudia zoberú spravodlivosť do svojich rúk!
 

 

Povedal, že s Kočnerom komunikoval aj po vražde: vraj on bol stále z niečoho podozrivý (?). Čiže, kým nebol obvinený, nič sa nedialo.
 

hej

jasné a my všetci žerieme seno. Skúsim pánovi sudcovi zavolať a opýtať sa ho na jeho právny názor. Alebo ešte lepšie bude keď si dáme stretko na parkovisku niekde pred nákupákom. hm ;-) určite mi bude chcieť nezištne poradiť.

Porušil všetko!!! a úplne! Píše si s mafiánom cez šifru? Píše mu že už je z vraždy vonku? Vám musí riadne vyhrávať v tých gebulach už.
 

Nie som si celkom isty

ci je plusom pre kohokolvek vratane samotneho Lindnera, ak tento so svojou argumentaciou, ze ved nerobil nic protizakonne (napr. aj komunikaciou s Kocnerom a jemu podobnymi) patri k tomu lepsiemu, co medzi predsedami sudov v SR mate.
Na jednej strane je v zasadach sudcovskej etiky je napisane
"Sudca vykonáva svoje osobné a mimosúdne aktivity tak, aby bolo minimalizované riziko ich konfliktu s jeho povinnosťami vyplývajúcimi zo sudcovskej funkcie"
Na druhej strane nam tu predseda okresneho sudu rozprava do novin, ze je v poriadku intenzivne (takpovediac ako kamarat na telefone) komunikovat so zavadovou osobou o ktorej je dlhodobo zname akym sposobom ziskava svoj majetok a v akych kruhoch sa pohybuje. O argumentacii, ze Kocner si tyka s kazdym asi ani nie je treba polemizovat.
Ak by podla vas Lindtner len nemal byt predsedom sudu, no - implicitne povedane - sudcom pokojne moze ostat, je to len potvrdenim uplneho rozkladu slovenskej justicie.
 

No veď iste.

Vysvetlenia pána sudcu musí predsa akceptovať každý rozumný človek, nezaťažený predsudkami...pán sudca v podstate iba dopláca na svoju dychtivosť po ľudskom kontakte a svoju túžbu pomáhať ostatným. Rovnako, ako vám poskytne pomoc každý lekár, ak vás na ulici zrazí auto, poskytne vám aj tento pán sudca pomoc, ak ju potrebujete, samozrejme v rámci svojich skromných možností. Pán sudca totiž, na rozdiel od tunajších diskutérov, nerozlišuje ľudí na dobrých a zlých, vidí iba ľudské bytosti, ktoré potrebujú pomocnú ruku. A že sa stýka so závadnými ľuďmi? No a čo? Vyčíta snáď niekto väzenskému kňazovi, že sa stýka s usvedčenými vrahmi a násilníkmi? Tak vidíte.
 

Satira

je asi najlepší formát na vykreslenie našej malosti či "veľkosti"
 

<< < 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME