Streda, 11. december, 2019 | Meniny má Hilda

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Cestu Čermeľským údolím mesto zdrsní a obnoví zvodidlá (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku


Hodnoť

 

To je celé na figu, zase dajú značku obmedzená rýchlosť (tipujem 20 km/h), lebo nejaké auto tam išlo rýchlo a havarovalo.
Ja navrhujem, aby zakázali prejazd vozidlám so značkou KS (Košice-okolie), lebo nejaké auto KS tam havarovalo.
 

nik tam MPR 20 km/h nenavrhne, žiadne

obavy, ale ozaj sa uvažuje o znížení rýchlosti na celom úseku od odbočky na Bankov po odbočku na Alpinku. Už dnes sú tam viaceré úseky s obmedzením na 60, resp. 40 km/h. Úsek má presne 3.500 m, ak by bola v celom úseku 90-tka, prejde sa za 140 s, pri 60-tke za 209 s. Rozdiel 1 minúta a niečo pri prejazde Čermeľským údolím je prakticky zanedbateľný, ak sa tam radikálne zvýši bezpečnosť cestnej premávky. Alebo je lepšie nič nerobiť a posielať tam pravidelne hasičov a sanitky, a stáť aj pol hodiny v kolóne, keď je z dôvodu DN cesta neprejazdná ? A ešte k tým vyše mesiac poškodeným zvodidlám - správca cesty absolútne zanedbal svoju psiu povinnosť vyplývajúcu mu zo zákona - ihneď po dopravnej nehode cisterny mal nabehnúť a celý úsek s poškodenými zvodidlami mal vyznačiť dočasným dopravným značením, vrátane obmedzenia rýchlosti, zúženia komunikácie a odsunutia prejazdného pásu od poškodenej krajnice smerovacími doskami. Ale bohužial, mesto ako správca tejto cesty sa tvári ako mŕtvy chrobák .... Jediné šťastie, že tam teraz nedošlo k tragickej dopravnej nehode, prokurátor by si asi správcu cesty a jeho zanedbanie povinností vychutnal.
 

 

Po tom úseku jazdím často. Je úplne v pohode a už tam sú dva úseky s MPR (40-ka okolo chlórovne a vyrovnávacej nádrže vodovodu - ešte od doby, keď jazdili konské povozy) a pred odbočkou na Alpinku (tiež bezdôvodné obmedzenie). Problém je, že sa vôbec nevyužívajú (alebo len veľmi zriedka) ďalšie dopravné značky (A8, IP10, E12 s textom "za mokra", ...), ktoré by upozornili vodiča na prípadné nebezpečenstvo na ceste (zvyk zo socíku - najlepšie všetko zakázať). Navyše dnes už dostane vodičák každý a ľudia jazdia ako prasatá, vôbec by som sa nečudoval, keby aj prasa dostalo vodičák (veď by to nikto ani nespozoroval).
 

Jednoznačne

s tebou súhlasím.
 

Keby ste sledovali existujúce značenie,

tak aj od Košíc aj od Alpinky zvislé DZ A8 Nebezpečenstvo šmyku s dĺžkou úseku 4 km osadené je. To len tak na okraj - keď kritizujem, tak by to chcelo aj si preveriť čo kritizujem.
 

 

A prečo sa nepoužije značka "odporúčaná rýchlosť"? Ani vy o nej neuvažujete.
Prečo nie je na stopke cez koľajnice pri Alpinke dodatková tabuľa (platí 8-19 hod)? Prečo tam musím zastaviť, aj keď viem, že vláčik už nejazdí? Prečo platia všetky značky vždy, hoci niektoré by mali platiť len za mokra? Prečo sú obmedzenia zbytočne dlhé?

Lebo sa ušetria tabuľky, žiadne dodatkové tabule, značky sa nechávajú skončiť križovatkou, hoci dôvod obmedzenia pominul skôr, a namiesto troch krátkych obmedzení sa vyrobí niekoľkokilometrový úsek (presne ako váš návrh).
 

s odporučenou rýchlosťou sa

uvažuje, a čo sa týka dodatkovej tabuľky o platnosti v určitom čase pod stopkou - tak toto vyhláška nepripúšťa. Inak v piatok po cirkusoch v médiách správca zrazu vyznačil miesto poškodených zvodidiel dočasným DZ tak ako to má byť - škoda že až po mesiaci...
 

 

A navyše: pekne ste si to zrátali, že vraj 70 sekúnd navyše, ale keď bude 60-tka všade (a tých úsekov je už dnes neúrekom a dokonca veľa 40-tkových - a hlavne veľa zbytočných), tak to bude 50% času navyše.
 

ten rozdiel 70 s je medzi tým,

keby dnes v celom úseku bola 90-tka, čo však už nie je , a keby sa celý 3,km úsek preznačil na 60 km/h. Kedže sú tam dva dlhé úseky už so zníženou rýchlosťou, je to oveľa menej. A znova sa pýtam - tá minúta navyše medzi odbočkou na Bankou a odbočkou na Alpinku je taká obrovská strata času ? Myslím že nie.
 

 

70 sekúnd nie je problém! Problém je zbytočných 70 sekúnd!

A množia sa zbytočne osadené 60-tky a 40-tky, lebo si niekto myslí, že sa tým všetko vyrieši. A potom sa čudujeme, že vodiči nedodržiavajú dopravné značky. Nečudujem sa, lebo časť z nich je nezmyselná (niekto mal právomoc, tak rozhodol). Ak váš prístup aplikujeme všade (aj na tomto 3,5 km úseku by to bolo nezmyselné), budeme jazdiť 1,5-krát dlhšie (= pomalšie). Vy do Nemecka ani nechoďte, tam majú na bežných cestách "šialenú" 100-vku.
 

áno, ale v takýchto úsekoch so zákrutami

majú tiež obmedzenia, naviac tam majú perfektnú vozovku - klopenie, zdrsnenie, a perfektné dopravné značenie - my tu ani bežné odrazky v zvodidlách nemáme
 


Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME