Sobota, 14. december, 2019 | Meniny má Branislava, Bronislava

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Krajský súd v Trenčíne vyhovel žalobe kotlebovcov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

Také máme zákony.Nedá sa nič robiť.
canary
Svetské zákony s bohom nemajú nič spoločne.Sú nedokonalé.
canary
<< < 1 2 3 4 5 > >>

 

V Bratislave 50 000 ľudí demonštrovalo za dodržiavanie božieho prikázania Nezabiješ.
Napriek tomu 150 ľudí v parlamente nebolo schopných ani ochotných zakotviť tento dokonalý boží zákon ani vôľu ľudí do našich zákonov.
 

nezabijes..?

Pred 270 rokmi popravili v Trnave poslednú bosorku. V piatok 28. februára 1744 sťali a potom upálili Annu Chlebovú a Magdalénu Gőrőgovú. Trest smrti dostali za bosoráctvo. Obe pochádzali z neďalekej poddanskej dediny Ružindol...a desattisice po celom svete...aj pri nich ste aplikovali toto prikazanie..?
 

 

Vtedy platil pre zločincov trest smrti. Neviem, čo ti ženy robili, ale ak by boli iba tak ako väčšina bosoriek varili výťažky jedovatých rastlín a predávali ich za úplatu ľuďom, ktorí chceli niekoho otráviť, tak konali zločinne a zaslúžili si trest podľa vtedy platných zákonov.
Ide o to, či sa v niektorom prípade nestal justičný omyl. Tie sa stávajú aj dnes. Omyly s hrdelným trestom sú smutné.

Ešte smutnejšie ako omyly sme za komunistov zažili politické procesy, keď odsúdili ľudí na smrť len pre ich názory! To neboli omyly ako sa mohlo stať v stredoveku. To boli úmyselné justičné vraždy, typické pre obdobie komunizmu.

Do neba volajúce sú vraždy nevinných nenarodených detí. Pri ich zabíjaní je isté, že nie sú zločinci. Predsa ich nezabíjajú omylom, ale úmyselne.
 

ze vraj

...bosorky varili jedovate rastliny...zasluzili si...justicny omyl(inkvizicia a justicia..?! )
a matuzalem mal 900 rokov a noe postavil lod pre vsetky zvierata...
a este daj tu o cervenej ciapocke a osmijankovi,saso...
 

Wow

Wow. Myslis že niekto z inkvizitorov poslednej slovenskej bosorky bol cez víkend na Pochode?
 

treba si zistit,

CO bola inkvizicia a na co sluzila - internet je dostatocne siroky zdroj roznych informacii. Da sa dozvediet aj pocet "obeti" ... Zial, mnohi maju v hlavach socialistickymi propagatormi vtlacane idey o skodlivosti Cirkvi a jej "zlocinoch", ktore potom dnes vydavaju za "argumenty".
 

 

No ked sa budete držať rozprávky že boh prehovoril k Mojžišovi tak áno.Ale osobne si myslím že boh nikdy nepovedal ani nenapísal nič.A ked už povedal tak si to asi niekto zle vysvetlil ked v mene boha bolo zavraždených miliony ľudí.Ešte aj Hitler mal požehnanie od pápeža.
 

 

Tvrdíš, že pápež mal nejaké argumenty proti židom, keď požehnával Hitlerove skutky?
 

 

Fanatizmus jediného úprimného veriaceho,ktorý si myslí,že vie,pôsobí viac zla ako dvesto lotrov dohromady.
 

toto tvrdila KGB v 70 rokoch

islo o divadelnu hru Hochhut_ Zastupca ktora dehonestovala vtedajsieho papeza Pia12
ale historicka skutocnost bola ina:
Vtedajsi papez vydal 1937 encykliku Mit brenerder Sorge kde skritizoval nacizmus - kvoli nej islo kopec katolikov do koncentrakov

Ak vobec papez Hitlera pozehnal tak na to aby sa polepsil ale zjavne sa nepolepsil takze mu pozehananie bolo nanic - ale neviem o ziadnom pozehnani, preto hovorim ze "AK vobec"
 

 

Naozaj by si si želal, aby naši poslanci zákonom rozpustili Armádu Slovenskej republiky? Pretože to je štátom vytvorená a financovaná inštitúcia, ktorej príslušníci majú legálne dovolené beztrestne porušovať prikázanie Nezabiješ. To isté platí aj pre policajtov, ktorí tiež môžu používať strelné zbrane.

Mimochodom, kto povedal, že "Nezabiješ" platí iba pre zabíjanie ľudí? Veď aj usmrtenie zvieraťa je jeho zabitím. Takže poďme do dôsledkov, jedenie mäsa je pre kresťana vražda. A takisto pitie piva, pri ktorého výrobe sú nevyhnutne v miliónoch zabíjané kvasinky, živé tvory. A pamätaj, kto ublíži jednému z tých najmenších...

Takže by bolo fajn držať sa trochu v zdravej miere, pokiaľ ide o vyvodzovanie kategorických záverov. Veľmi jednoducho totiž vieme vyvodiť kategorické závery, ktoré by išli do úplných absurdít.

Ja som mimochodom tiež kresťan a som proti potratom. Ale zároveň si myslím, že v zákone má byť pro choice prístup, a voľba ženy.

Svet, ako ho Boh stvoril, je príliš komplikovaný na to, aby ho zopár pyšných fanatikov dokázalo vysvetliť niekoľkými jednoduchými heslami na plagátikoch.
 

vymyslals si hluposti

toto Cirkev neuci a ani nikdy neucila
Prikazanie Nezabijes v originali ma zmysel Nezavrazdis a tyka sa JEDINE ludi
a tak to vzdy chapali aj zidia uz pred 4 000 rokmi
takze nevymyslaj si nove vyznamy jasneho textu prekrucanim slovenskeho prekladu.

Volba zeny existuje a vola sa NEONDZIT
volba nemoze byt zabitie vlastneho dietata, to je uvazovanie MUDr Mengeleho
 

 

Na teba si z diskusií pamätám ako na mimoriadne vulgárneho a primitívneho človeka, keď ti dôjdu argumenty. Ale skúsim napriek tomu s tebou argumentovať, ako keby si bol plnohodnotnou ľudskou bytosťou a ako keby diskusia s tebou niekedy mohla mať zmysel.

To je možné, že to nejaká cirkev neučí a nikdy neučila. A iná cirkev by to v pohode mohla učiť. Plne sa pridŕžajúc biblického textu. Nič si nepotrebujem vymýšľať a ty prestaň aplikovať pilátsku herézu, ktorú odsúdili už Cyril a Metod.

Navyše, aj keď hovoríme len o zabíjaní ľudí, nevyjadril si sa k tomu, že vojaci alebo policajti majú aj dnes možnosť používať smrtiace zbrane. Prečo do toho žiadni katolibanskí fanatici neondzia? Jedny životy sú dôležitejšie, než iné? Alebo sa lepšie ondzí do žien, než do vojakov a policajtov? Alebo by si tým zavarili u vládnej moci a hrozilo by zavretie peňazovodu?

Interupcia nie je o voľbe zabíjať vlastné dieťa. Neprekrúcaj. Z právneho hľadiska to ešte nie je človek. Tak isto, ako z právneho hľadiska nie je človekom spermia alebo vajíčko a môžeš ich pripraviť o známky života. Z cirkevného snáď áno? Teda aj menštruácia a masturbácia sú vražda?

Samozrejme, aj muži aj ženy majú právo neondziť. Na tých mužov nezabúdaj. Ale nikto im to nemôže zakazovať pod zámienkou nejakej nábožneskej doktríny. A takisto netreba zabúdať, že deti nevznikajú len z dobrovoľného sexu. Takže obmdzení fanatici zaštiťujúci sa Bibliou by ženám chceli vziať akúkoľvek možnosť rozhodovať o čomkoľvek. Aj o ondzení, aj o tom, či budú mať deti, aj o tom, či si prípadný potrat vezmú na svoje svedomie.

Toto všetko je podľa mňa ako praktizujúceho kresťana v priamom rozpore s Bibliou. A preto si myslím, že títo pyšní obmedzení fanatici nekonajú žiadne dobro, ale len zlo, ktoré vychádza z toho, že si nevidia brvná vo vlastných očiach. A chýba im POKORA ako základná kresťanská cnosť.

Pokoj s tebou.
 

pravne hladisko?

pytajme sa na realitu a aka je skutocnost a ta hovori ze spojenim spermie a vajicka vznika NOVY jedinec. nie inak nie skor ani neskor.

a teda zabitie tohoto noveho jedinca je zabitie cloveka.
Najhorsie na tom ze ze v prospech potratov sa argumentuje mimoriadnymi a tazkymi okolnostami ale 99% potratov sa deje zbytocne
Podme teda riesit tych 99% beznych potratov ktorym sa da bez problemov zabranit a specialne tazke pripady riesme individualne

Inak je zaujimave ze dehumanizacia nenarodeneho dietata(vraj nie je clovekom) ide ruka v ruke s dehumanizaciou inych (neziaducich ludi) napriklad eutanazia a dalsie
proste kultura smrti
 

 

Realita? Len tvoja intepretácia.

Čo je to ten zázračný "nový jedinec" čo pri tom vzniká? Je to len bunka, ktorá na svoj život nevyhnutne potrebuje napojenie na iný organizmus. Bez ideálneho prostredia ideálne nastavenej maternice by neprežila ani pár minút a prestala by vykazovať známky života.

V tomto zmysle je "novým jedincom" aj tvoj malíček. Tiež na to, aby vykazoval známky života, potrebuje pripojenie na tvoje telo. Pri jeho odpojení tie známky o niekoľko okamihov prestane vykazovať. Pokojne si to môžeš skúsiť overiť aj experimentálne.

A prečo by sme za "nového jedinca" nemali považovať už samostatné vajíčko? Alebo samostatnú spermiu? Čo také zázračné sa vlastne deje pri ich spojení? Tvar vajíčka sa nezmení, len sa skompletizuje počet chromozómov. Teda nielen tvoj malíček, ale každá bunka tvojho tela s kompletným počtom chromozómov je "nový jedinec"? V takom prípade s tvoje telo denne dopúšťa miliónov vrážd.

Je oveľa logickejšie hovoriť o novom jedincovi až vtedy, keď sa narodí, keď je schopný aspoň akej-takej samostatnej existencie. A presne z tejto logiky vychádza aj stanovenie veku legálneho potratu. Bežne sa nevykonáva potrat na osemmesačných plodoch, ktoré by napr. pri vykonaní cisárskeho rezu boli vo väčšine prípadov schopné prežiť.

To je jediná logika, ktorá v tom je. Takže až zabitie narodeného jedinca, prípadne jedinca, ktorý by bol schopný inak prežiť, je z logického hľadiska (opomenúc cirkevné vysvetlenia) zabitím človeka. Dovtedy je to usmrtenie embrya/plodu, z ktorého sa teoreticky mohol vyvinúť človek.

Pokojne si riešte tých údajne 99% potratov, ktorým sa podľa teba dá "zabrániť". Ale nie tým, že ich zakážete alebo budete kriminalizovať. Nikto vám nebráni v tom, aby ste podporovali tehotné ženy, aby žiadna žena nemusela ísť na potrat napríklad z ekonomických dôvodov.

Ale prestaňte používať totálne nelogické tvrdenia na obhajobu zákazu potratov v podobe, v akej sa na nich zhodla celá spoločnosť, ktorá nevyznáva vašu ideológiu.

Čo ide ruka v ruke s čím, to je veľmi zaujímavá téma na diskusiu. Tiež by sa dalo povedať, že je zaujímavé, ako ide ruka v ruke upieranie práv žien rozhodovať, čo bude s ich telami, s upieraním práv zneužívaných miništrantov rozhodovať o tom, čo sa bude diať s ich telami. Proste kultúra úchylnosti a zneužívania moci.

Ale to by sme už zablúdili trochu ďalej od otázky, kedy vzniká ľudský život.

Mimochodom, aby si správne rozumel, ja sám som veriaci a som proti potratom. Akkurát nepovažujem za kresťanské nanucovať kresťanskú vierouku ľuďom, čo sa s ňou nestotožňujú a majú na to svoje dôvody. Skús chápať aj druhú stranu, a nie len hľadať triesky v jej očiach.
 

 

Hlboko s vami nesúhlasím, no urobím všetko preto, aby ste mohli svoj názor slobodne hlásať.
(Voltaire)

Na základe rovnakého zákona sa môžu zhromažďovať lgbti, greenpeace, za slušné slovensko, sloboda zvierat, rastafariáni, klingoni a iné marginalizované komunity.

To, že sa v tejto krajine pristupuje ináč k svastike než ku kosáku s kladivom, je už len ironickým sarkazmom tejto postfaktuálnej doby.
 
Hodnoť

Niekto vedie 1 : 0

Len je otázka, či K. alebo R. Navyše beží tak piata minúta zápasu. V závere sa budú pískať penalty.
 

Práve sme videli ako si R.

strelil vlastný gól. Keď to pôjde takto ďalej, tak K. nemusí robiť nič a vysoko vyhrá.
 
Hodnoť

 

zraz rednekov. mohla by to byť sranda :)
 

Ňacvičil si si

nejaké kabaretné predstavenie?
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME