Piatok, 15. november, 2019 | Meniny má Leopold

Načítavam, moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Krajský súd v Trenčíne vyhovel žalobe kotlebovcov (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

jednoducho zhromažďovacie právo je ústavné právo všetkých občanov, pričom zhromaždenie podlieha len ohlasovacej povinnosti a to znamená že dáš mestu vedieť že vtedy a vtedy nás tam bude viac a budeme si spievať kumbayu. čiže ak náckovia oznámia zhromaždenie s normálnym účelom tak im ho nemôžeš im ho zakázať len preto lebo sú náckovia. Samozrejme zákaz zhromaždenia nie je jediný nástroj čo zákon o zhromaždovaní pozná- Obec môže kontrolovať priebeh zhromaždenia, rozpustiť ho ak sa odchýli od účelu pre ktorý bolo zvolané a ukladať aj pokuty. Tento paragraf je podľa mňa jasný a nedá sa použiť proti náckom zvolávajúcim zhromaždenie napr. pre nízke platy a upadajúcu životnú úroveň Obec, ktorej sa zhromaždenie oznámilo, ho zakáže, ak by oznámený účel zhromaždenia smeroval k výzve: a) popierať alebo obmedzovať osobné, politické alebo iné práva občanov pre ich národnosť, pohlavie, rasu, pôvod, politické alebo iné zmýšľanie, náboženské vyznanie a sociálne postavenie alebo na roznecovanie nenávisti a neznášanlivosti z týchto dôvodov; b) dopúšťať sa násilia alebo hrubej neslušnosti; c) inak porušovať ústavu, ústavné zákony, zákony a medzinárodné zmluvy, ktorými je Slovenská republika viazaná a ktoré majú prednosť pred zákonmi Slovenskej republiky.azovať
string
<< < 1 2 3 4 5 > >>

Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Myslim, že k áčku sa skôr alebo neskôr, ale určite dostanú bez ohladu na pôvodný účel zhromaždenia.
Držím palce Rybničkovi, aby nestratil odvahu a v takomto prípade ich okamžite rozohnal.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Niekto k áčku,

iní k H-čku...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

To asi

vybavil Kočner pracujúci aj z basy v prospech strany KSSmer. To by vyzeralo, aby sa budúci koaličný partner schádzal s fanúšikmi niekde v pivnici.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

trenciansky sud...hmmm...nie je odtial nahodou aj opicka Jankovska?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Koľko sľúbil Kočner ľuďom, čo budú propagovať jeho myšlienky?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Strana je legálne zaregistrovaná, je v parlamente,súd stranu nezrušil tak prečo by jej mali zakázať zhromaždenie.Na to nemajú žiadny právny dôvod, čo potvrdil aj súd.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Ako na ĽSNS

Keď už majú to zhromaždenie povolené, malo by mesto v maximálnej možnej miere zdokumentovať "slušnosť" zhromaždenia. Určite použijú heslá fašistického slovenského štátu, nenávistné pokriky na menšiny a inakosť. Všetko to by mali zaznamenať a potom to použiť na porovnanie s argumentami KS Trenčín.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Päťdesiate roky.

Vidím, že päťdesiate roky sa vracajú. A už sa aj hlásia prví špicli! Donášači, informátori ... z presvedčenia alebo aj za judášsky groš by ste urobili čokoľvek.

Človeče, ty si musel byť za totality minimálne informátor, majiteľ konšpiračného bytu. No je celkom možné, že si bol priamo agentom ŠTB. Maniere ťa prezradili, priateľu. Ty už dopredu vieš, čo tam budú kotlebovci robiť. A ak nie, tak tam jednoducho pošleš ľudí, ktorí tú prácu spravia podľa pripraveného scenára. Taký študent Šmíd sa určite opäť raz nájde!

Aj ja som mal kamaráta, z ktorého sa vykľul agent ŠTB. On to však nerobil pre peniaze, robil to z presvedčenia. Dozvedel som sa to až zo zväzkov ŠTB. Aj ty tam máš svoje miesto, bonzák.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Haha! Akoze zdokumentovat verejne zhromazdenie je podla teba na urovni "udavacstva". Je ich povinnostou to zhromazdenie viest v duchu zakona a hocikto ma pravo to odsledovat a upozornit na opak! Clovece, sa spamataj!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Brať nadarmo vo svojom nicku Božie meno je na úrovni maximálnej netolerancie k veriacim spoluobčanom. Clovece, sa spamataj!
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Hlavne, aby nás veriaci občania tolerovali tiež, však áno pani tolerantná.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

nacek moze byt

hlavne,ze je veriaci...
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Alica zas si si hrkla omsoveho vina :D
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

+Ľudia, ktorí majú skúsenosť

s tzv. Slovenským štátom vedia veľmi dobre, že to bol antidemokratický štát a ĽSNS je pokračovateľom jeho ideológie. Je až zarážajúce, že v súčasnosti majú podporovateľov - voličov. Sú ako džin z fľaše. Keď sa dostanú k moci, potom by ste zírali čo je to za partiu. Násilie, represie, likvidácie ľudí. Aj boľševici im môžu závidieť.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Nomen omen. Prezradilo ťa meno. Piros-fehér-zöld, Felvidék a magyar föld?
Zbytočne snívaš, iredentista. Máme svoj vlastný štát aj ho mať budeme.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

a čo osobná angažovanosť

Ja by som sa teda nespoliehal na úradníkov mesta. Ak si angažovaný liberálny občan, vyberieš sa tam osobne so zápisníčkom a nahrávacím zariadením a budeš dokumentovať. Ešte keby si predtým skúsil zájsť na políciu, že máš nejaké podozrenie a požiadať pre tú príležitosť o štatút agenta. Potom je dobrá metóda už na mieste iniciovať diskusiu s prítomnými ľuďmi o niektorých témach, kde musíš byť ale radikálny. Ešte viac ako Mazurek v rádiu, to musíš chvíľu vydržať. Ale keď niekto s tým prejaví súhlas - už ho máš! To je potom pocit.
Ale čo ťa budem učiť, asi to poznáš oveľa lepšie.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Zákon č. 84/1990 - Zákon o zhromažďovacom práve

Úlohy obce

§ 10
(1) Obec, ktorej sa zhromaždenie oznámilo, ho zakáže, ak by oznámený účel zhromaždenia smeroval k výzve:

a) popierať alebo obmedzovať osobné, politické alebo iné práva občanov pre ich národnosť, pohlavie, rasu, pôvod, politické alebo iné zmýšľanie, náboženské vyznanie a sociálne postavenie alebo na roznecovanie nenávisti a neznášanlivosti z týchto dôvodov

Fašistická ĽSNS všetko spĺňa. Teším sa na argumenty súdu.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Fašistická ĽSNS síce všetko spĺňa aj podľa mňa, ale oznámenie zhromaždenia naformulovali tak, aby to oznámený účel nevyjadroval.

No a teraz sú možné dva výklady. Buď formalistický, že obec je viazaná naformulovaným účelom zhromaždenia a nemá právo si tam doplniť vlastné poznatky o tom, k čomu reálne smeruje oznamovateľ, a preventívne zabezpečiť poriadok tak, že mu to nedovolí.

Alebo teleologický výklad, že účelom ustanovenia je nepovoliť zhomaždenia smerujúce k takýmto prejavom, a keď zvolávateľ evidentne klame a obec to vie, môže to zohľadniť.

KS Trenčín tu evidentne rozhodol formalisticky. Mestu Trenčín ostáva len dôsledne monitorovať zhromaždenie a pri prvom náznaku nezákonnosti ho rozpustiť. Čo budú samozrejme fašisti vysvetľovať tak, že zase im niekto ubližuje. Takže nezákonnosti treba mať aj dobre zdokumentované, aby to na súde ustáli. Napríklad treba vyzvať všetkých slušných ľudí, aby prišli na tých náckov dozerať a v prípade potreby svedecky dosvedčili, čo sa tam reálne udialo. Bolo by fajn tam aj rozmiestniť čo najviac kamier a vyznačiť, že ide o monitorované priestranstvo.
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

 

Oznacovat stranu za fasisticku, ked najvyssi sud potvrdil opak .. nechces merat rovnakym metrom ? Bud akceptujes sudne rozhodnutie alebo len ked to vyhovuje ?
 
Hodnoť:   mínus indicator plus

Lsns je fašisticka strana

nikto žiaden opak nedokázal.
Súd iba rozhodol, že žaloba je slabá.
Lsns je fašisticka strana nakoľko jej predstaviteľ nejaký pako 25 ročný je fašista.
Iba fašistická strana má vo vedení fašistu.
A je jasné že ten tlstý pako fašista je.
 

<< < 1 2 3 4 5 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME