Štvrtok, 12. december, 2019 | Meniny má Otília

Načítavam moment...
Momentálne nie ste prihlásený

Košická župa ponúkla odkúpenie oceliarní od U. S. Steelu. Za jedno euro (Späť na článok)

Pridajte priamu reakciu k článku

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Hodnoť

 

Nápad ad absurdum..niečo tak nezmyselné môže dostať cenu hlúposť roka.. Som zvedavý ako to budú komentovať média..alebo radšej vôbec nie, keďže voľby sa bližšia a je to v podstate naš človek, takže načo poukazovať na skutočnosť, že máme tak blbych ľudí na pozíciách..Trnka by sa hodil do filmu Blbec na večeru..Okrem toho, že župa nemá absolútne žiadne kapacity na takúto investíciu, nespadá to ani do samotnej pôsobnosti samosprávneho kraja..
 
Hodnoť

Trnkovi a posklancom šiblo!

Chodili tí ľudia do školy?
 
Hodnoť

 

podľa mňa Trnka špekuluje, že by USS následne predal Marťanom a možno aspoň za 2 eurá :)
 
Hodnoť

Obávam sa,

že už nikto nikdy nepríde na väčšiu hovadinu.
 
Hodnoť

 

VY ste to nepochopili... :)


TAKE PR zadarmo urobil na seba ze az.. I ked plati: ,, Aj hlupa reklama je reklama... cele SVK bude o nom teraz rozpravat.
Predstavte si, zeby toto zahlasil na vyjazdovom rokovani vlady v Cani... :)

Takymito vyhlaseniami do tmy, prekryje svoju neschopnost, ved kraj nie ze stagnuje, on ale upada..

Ako som uz niekde cital: Lud volil lud ma...
 

 

Kraj stagnuje iba ak v Tvojej hlave. Trnka opravi este niekolko ciest, ktore roky zanedbavali smeraci na cele so sudruhom Trebulom (ako napr. cestu do Lodiny) a uz si na nich (smerakov) nikto nespomenie.
 

 

Rasťo to si Ty ? :)
 

 

Nie.
 
Hodnoť

Oceliarne by mohol odkúpiť OZ Kovo.

Za trhovú cenu.
OZ Kovo má skúsenosti s kovmi, a aj mzdy by ponúkol vyššie.:)
 
Hodnoť

 

Takyto navrh "1 euro za USS' je na hanbu p. Trnka a tiez na hanbu stran, za ktore ste kandidoval - KDH, SaS, OĽaNO, NOVA, ŠANCA.
.
Hlavne SaS a Sulik sa musi plieskat po cele
 
Hodnoť

 

Ako TO spieva Peter Nagy? ... len pomaly, len pomaly ...!
 
Hodnoť

Tragikomédia je to.

Iba súkromné je dobré! Štát je predsa zlý vlastník!

Bolo koze dobre, išla na ľad tancovať. Na východe vraj nič nie je. Nuž, veru po krachu US STEEL ozaj nebude.

Fico zubami-nechtami držal US Steel nad vodou. Východniari si mysleli, že Fica nepotrebujú. Nuž, majú iba to, čo chceli.

Poznámka:

Odmietam sa skladať na chod US Steelu len preto, aby zopár tisícok Košičanov malo celkom dobre zaplatený džob. Neobávajte sa, Kiska vás po parlamentných voľbách 2020 zamestná.
 

 

ach jaj...
 
Hodnoť

 

koho to zaujíma? sulík hovorí že chceme štíhly štát, všetko vyrieši trh a každý nech s apostará sám o seba. zamestnanci sa preškolia.
proste ak máte strednú alebo základnú školu a zamestnáte sa vo fabrike, musíte akosi rátať s tým že to nebude navždy.
 
Hodnoť

 

uz vieme ze stat nie je dobry vlastnik. Lepsi vlastnik je uz len zupa.
Uz len ma zaujim kde zoberie zupa miliardu na 'dlzne' investicie?

ps. a preco ju nekupia odborari za 2 eura?
 
Hodnoť

za 1Kcs

Sme tu uz predavali kedysi davno a dopadlo to zle.
 
Hodnoť

 

Najlepšie by bolo, keby sa zrušilo VÚC. Aj tak je tam väčšina ľudí prijatá protekčne. ( viď. Eperješi - Trebuľova tlačenka)
 

 

Trnkova tlacenka Gerda, Harcarik, Pavlis, Bilčak, Dorko, ...
Trnkova a Trebulova tlacenka Kysel
 
Hodnoť

 

To čo popíjajú na tom KSK?
Väčšiu hlúposť som ešte snáď ani nepočul. Tieto veci si nechajte na 1. apríl.
 
Hodnoť

Kam sme to až dotiahli?

Na prahu svetovej ekonomickej krízy, rozsah ktorej nikto ešte nepozná, ale dopady už tušiť možno, je vraj možno železiarsky konkurenčne neschopný kolos kúpiť (nebodaj aj prevádzkovať) na účet župy, či lepšie štátu. Alebo sú to iba osvedčené medové motúzy ťahané popod nos zamestnancom? Alebo pôjde o to, kto a ako schosnuje medzipredaj, bezpochyby výhodný? Nebodaj nástupnícky klan rezešovcov? Čoho sa ešte dožijeme, ak sa nedajbože do ťažkostí dostanú ďalšie "zlaté vajcia" našej ekonomiky - automobilky. Začnú podnikať aj ďalšie župy? Kde sú teraz odbory? Alebo aj ony veria, že najlepší hospodár je štát? Najmä taký, ako je ten náš? Ak by to aj štát dostal na krk, myslia si, že tých 12000 zamestnancov bude trvale zamestnaných a právo na štrajk im zabezpečí trvalý ekonomický rast a sociálne istoty, na ktoré sú zvyknutí? Začne už konečne tento štátik majúci 5 miliónov obyvateľov (z čoho je nezanedbateľná časť detí a starcov) myslieť aj na svojich občanov? Či si stále myslia naši rukovoditelia, že spása je v ťažkom priemysle a preto občanom podsúva, že riešením biedy vidieka by mala byť fabrika v každej doline? Prečo sa u nás okrem kšeftovania a chytračenia nič neopláca? Prečo občanov mimo väčších miest neuživí aj práca na poli pri dorábaní potravín, alebo práca v rodinných firmičkách gniavených štátnou byrokraciou, iba v továrenských halách? Čo sa podarilo je, že za ostatných 71 rokov sa podarilo ľudí znechutiť pracovať nechať vymrieť poctivosť v podnikaní, potláčaním obchodného ducha (okrem NAŠICH, samozrejme) a zoštátňovaním majetku drobných podnikateľov a rôznych menších a malých firiem a firmičiek (ktorých nebolo málo v CK mocnárstve aj v ČSR, ako vykorisťovateľov drobného ľudu. Vymeniť občanov, samozrejme nie je možné - našťastie politikov áno - ale aspoň generácia tých, ktorí sa chystajú robiť poriadky s dedičstvom socializmu, by mali myslieť na budúcnosť v celkom inom svete, na aký sme zatiaľ zvyknutí. A chystať občanov na zmenu. Nemám na mysli skokové zmeny k lepšiemu. Také neexistujú, napriek 71 rokov sľubov. V prírode skokové zmeny znamenajú takmer vždy katastrofu. Ale vzdelávaním a najmä rozumnou politikou sa zmena zaviesť dá, dokonca v rozumnom čase. Aby sa čohosi vľúdnejšieho dožili vaše deti aj naši vnuci. Svet najmä na západ nás už dávno vie, že nie dym nad fabrickými komínmi je zárukou rozvoja a blahobytu, ale rozum v hlave. Poučíme sa na Slovensku? Veď malých, ale úspešných štátov je v Európe viac. Čo chvíľa, sa jedna možnosť pre nás naskytne, nesmieme ju prepásť, mohla by byť posledná. Uvedomiť by si to mali aj bojovníci za zmenu, zanechať predvolebné potýčky, aby sme sa nedožili ďalšej komédie ako Bešeňovskovci a Potockovci v Kalinčiakovej reštavrácii.
 

<< < 1 2 3 4 5 6 > >>

Prihláste sa

(?)
 


Ďalšie možnosti
Zoznam diskusií

Registrácia
Zabudnuté heslo
Kódex diskutujúceho

Najčítanejšie na SME